Ako prvýkrát sušiť v sušičke?

5. jan 2024

Ahojte, asi to moze vyzerat divne, ale prisla som si po radu ohladne susenia v susicke. Kupili sme po dlhom vahani susicku, chcem ju dnes prvykrat vyskusat, no mam obavu, aby som uplne neznicila pradlo. Mam nachystane jednak detske veci (ktore prezijem, ak sa trochu znicia, scvrknu) a jednak postelnu bielizen (navliecky, aj plachty, ktore by som rada neznicila 😁). Viete poradit, na akom programe je najlepsie susit, aby to susenie bolo co najsetrnejsie? Dakujem moc❤

liz_lemon
5. jan 2024

postelne periem s uterakmi, a susim ich na programe uteraky
oblecenie na mix

januska12323
5. jan 2024

Musíš vyskúšať. Ja používam len dva programy suché do skrine a na žehlenie. Potom už len 20 minútový ak treba niečo.

endzi83
5. jan 2024

zalezi aku mas susicku aky mas program ja susim podla toho co davam ak davam bavlnene veci tak mam program na bavlnu, potom program na syntetiku, ....lozne pradlo... obliecky, plachty davam na bavlnu aj detske veci.

katica06
5. jan 2024

Detské.veci a vlastne všetko čo má na štítku že by sa nemalo dávať do sušičky dávam na program jemné. Návliečky mám všetko bavlnené dávam na bavlnu do skrine, syntetické veci na na program systetika.

nikyy
5. jan 2024

Ja suším všetko v susicke a absolútne sa mi veci neničia a program podľa toho čo periem ale väčšinou nastavujem Mix to je 3 hod program alebo keď mám menej pradla nastavím si čas podľa seba väčšinou na 2 hodky..

babulkomale
5. jan 2024

Sprav si kávu a prestuduj si návod. Je tam vela uzitocnych informacii.

misienka123
5. jan 2024

@nikyy aj vetrovky?

nikyy
5. jan 2024

@misienka123 toto nie to som ešte nesušila vetrovky periem osamote a vesiam na vesiak alebo na radiátor ak potrebujem súrne

nikyy
5. jan 2024

@misienka123 to nedávam vôbec do sušičky .. raz jediný raz som dala mužovu do susicky ale to bola taká tenšia na jar a dala som ju na hodku a pol a bola úplne v pohode ako nová 🙂 zimné bundy a take hrubšie nedávam do susicky

saxana000
5. jan 2024

Na zaciatok radsej mix alebo syntetiku s bavlnou velmi opatrne.to len uteraky a navlecky

misienka123
5. jan 2024

@nikyy len sa pýtam,lebo si písala že všetko.🙂.vetrovky by som asi neriskovala,ale okrem nich sušim všetko, softshellku som sušila synovi,v pohode bola.. topánky si neskúšala?🙂

nikyy
5. jan 2024

@misienka123 no áno to som zabudla napisat,že vetrovky nie 🙂 ale ináč komplet všetko ide do susicky 😁

saxana000
6. jan 2024

Ja bundy uplne v pohode ale vzfy naruby zapnute a s loptickami. hlavne take co maju cicu na kapucni po oprati poriadne vykefujem a dam do susicky.potom je krasne nasuchorena.

autor
7. jan 2024

Ahojte, prosim, po skonceni susenia este nejako rozvesiavate pradlo alebo ho rovno zlozite a odlozite do skrine? V navode je, ze po suseni odevy ihned vyjmete a nechce je vuchladnout rozvesene nebo polozene na rovne plose. To si ale fakt neviem predstavit, ze by som ich niekam vesala alebo rozprestierala 🤦‍♀️ ved to by mi neriesilo problem s miestom, ktore som potrebovala usetrit susenim

autor
9. jan 2024

@liz_lemon
@katica06
@nikyy
@saxana000 ahojte, prosim, na vacsine detskych veciach je symbol nesusit....chapem, ze vyrobcovia sa chrania asi ako ked daju, ze prat na 30 stupnoch, pritom kazdy oerie aspon na 40 stupnoch...zaujimaju ma vsak najma mikiny a tricka s potlacou - aj tie davate do susicky? A trebars pri programe mix sa pise, ze by tam nemali ist tmave veci, ale ja periem trebars tmave detske leginy spolu s bledymi, lebo mi nepustaju - treba ich potom oddelit na susenie?

autor
9. jan 2024

@katica06 aj ja by som rada dala na "jemne", ale pri tomto programe to ma kapacitu max 1.5 kg co mi pride pri 8kg susicke ako velmi neekonomicke susenie a tiez tam nie je nadstavitelna "uroven susenia", cize nie je zaruka, ze to ususi uplne ako pri "do skrine"...mate to rovnako? My mame LG susicku

saxana000
10. jan 2024

Susim vsetko doradu aj silonky.obrazkove premienacie softshelove tylove trblietave flitrove vsetko naruby na mixe..raz sa.mi.osupal.obrazok bol.to nejaky šunt z.pepca a omylom.som.ho oprala.na 60ke miesto na 40.neprezil.to.tak letel.do.kosa.musis.len.skusat radsej na jemnejsom a dosusit.ako.vypeckovat bavlnu a potom nariekat

Oddelovat nemusis.ja bezne.operiem.dve mensie varky inej farby na.kratkom.programe.a.susit dam.potom.spolu..tam skor.zalezi.od materialu ako od.farby

h2so4
10. jan 2024

Ja mám sušičku LG a všetko prádlo suším na programe na sušiak. Suší 3 hodiny a potom to rovno poskladám do skrine. Niekedy sa stane, že mám vlhké vrecká na teplákoch, tak to zavesím na sušiak.

sherynkamalinka
10. jan 2024

ja sa chcem opytat co znamena to "do skrine"

katica06
10. jan 2024

Nie , mám inú značku, na každom programe mám možnosť nastaviť 3 úrovne sušenia

simca06022011
10. jan 2024

K.susicke máš návod a tam popis na čo sa ktorý program používa.

Jemne je na jemné prádlo... to nie je jemne sušenie... zbytočne riešiť pri bavlne a pod.
Po sušení prádlo podľa času hodím do koša na žehlenie, a tým pádom vychladne tam. Alebo ho na žehliaca doske ( nemám inú plochu poblíž:D) odkladám. Teplé... tým.padom veľa veci je ozehlenych "hned". Kým.doskladam, všetko je studene... A rovno to ide do skrine.

zabina27
10. jan 2024

uz susim vacsinou na programe mix, ak ostanu rifle alebo teplaky popri pase vlhke, tak este na 20min program zaplnem. zo zaciatku som pouzivala bavlnu, ale bolo to velmi presusene. akurat na uteraky a obliecky pouzivam program uteraky. a skladam hned teple, ak necham tak a vychladne to tam, tak je to pokrcene

simca06022011
10. jan 2024

A inak k tej neekonomickosti... 1,5kg pradla suši kratšie ako 8kg... dáva sa menej napr aby jemne prádlo nebolo "v guci" zlepené ale pekne sa v bubne vedelo rozprestriet. Ani program jemne v práčke nie je na plnú kapacitu. Rovnako ta programy na vlnu, krátke programy... nie sú na plnú sušičky ( ani práčku)
Ja pečiem bavlnu na bavlne. A mixované prádlo rizneveste na jednom rýchlom programe 60minutovom. Na bežne oblečenie nič iné nepotrebujem. U nás sa veľmi teplota nereguluje ale % vlhkosti, čiže nastavuje ako mi to ma veľmi vysušiť.

K farbám = to vôbec neriešim pri sušeni.

simca06022011
10. jan 2024

@misienka123 všetky bundy sušim v sušičke, paperove a zimné bundy, spacaky, periny, vankúše... ešte aj rodina to ku mne nosí/nosila. Práve na to je to perfektne, ak nemajú vyslovene materiál ktorý do sušičky nesmie. Funkčné oblečenie, veci s membranami, softshell nedávam... poškodí sa.

Tenisky som chcela skúsiť ale šľapky gumené sa v sušičke scvrkli, tak som to neriskoval. Raz som omylom oprava tenisky na 40tku miesto 30tky a rozlepili sa mi, čiže voči tomu mam rešpekt. A okrem.tohi to točenie je dosť hlučné :D mam taky kos do sušičky, keď sa zablokuje bubon, da sa to dnu a na to sa uložia ci topánky, alebo napr sveter a suši to bez " buchania " ale neskúšala som to.

guiseppinka
10. jan 2024

Mimo softshellu susim v susicke vsetko na programe mix a stupen susenia 2 slniecka. Trva to 1:25 hod a pradlo vyberam suche. Co je trochu vlhke, tak su to pasy na teplakoch, ktore maju fest stiahnutu gumicku a su hrube... Susila som aj topanky (botasky bezne), len tie sa nie vzdy vysusia, lebo je ich malo a program bezi kratko... V podstate aj ten softshell (lidlacke detske nohavice) sa da susit. Ale napr. muzovi som tam dorazila softshellku northland. Ale tak ci tak bola znicena uz, cize to nevadilo... Bundy z decathlonu mozu ist do susicky, tam len stiahnem z 2 slniecok na 1 a niekedy ani to a v pohode. Obcas maju zvnutra rukavy este mokre, tak ich necham otocene presusit... Jedine co ma stve, ze obliecky su strasne pokrcene, ale aj moja chyba, lebo iny program som neskusala... A tie zehlim tak ci tak...