Ako predísť praciemu chlpku?

15. máj 2024

Ahojte, nemáte nejaké triky a vychytavky ako predísť praciemu chlpku? Dakujeem 🙂

vyrovnanaosoba
15. máj 2024

To čo je?

gribka1
15. máj 2024

Myslíš chlpy zvierat, či?

sun_shine_2020
15. máj 2024

Prat otocene z druhej strany.... praktizujem iba to 😁

autor
15. máj 2024

Nevedela som, že to niekto nepozná 😅 akoby chlp na oblečení ak to na fotke vidíte

autor
15. máj 2024

@sun_shine_2020 pomáha? 😅

enusamt
15. máj 2024

Zmolkovaniu?

beata_k
15. máj 2024

Moj google praci chlp nepozna 🤷😃

angelous1991
15. máj 2024

Autorka kde to mám hľadať na tej fotke ? 😅 ja to chcem vedieť čo to je

gribka1
15. máj 2024

Tak záleží od kvality textílie, pracieho prášku a programu na akom perieš, stupne a tak.

mandarinka555
15. máj 2024

Vysvetli, čo je to, ten "prací chĺpok" ....lebo to počujem prvý krát a to mám už sto rokov...

luckajozko21
15. máj 2024

praci chlp = kupim si pekne teplaky, dam ich raz/parkrat oprat a su 'zozmolkovane' a uz to neni ono. Tento terminus technikus som si vsimla hlavne na inzeratoch, napr. ked su detske supravicky, ktore boli nosene a prane, tak na nich to pranie trosku vidiet. Autorka sa pyta na to ako prat setrne. Teda okrem dobre zvoleneho materialu.

januska12323
15. máj 2024

Diky, prací chlp aka žmolky na oblečení som tak ešte nazvané nevidela. A na tej fotke nevidím ani žmolky.

sandra49
15. máj 2024

Žmolky sú niečo iné ako práci chlp alebo chlpok z prania🤣 tiež som sa na konovi naučila co to je. Odfotim keď nezabudnem.😉
Autorka neporadím, u mňa je to v 90% materiálom.

syslik81
15. máj 2024

mysli seprany material? take vyblednute? no prat podla pokynov ..nie vysoke teploty,kvalitny prasok a prevratit oblecenie na ruby .. plus aj ocot miesto avivaze pomaha

maranta_leuconeura
15. máj 2024

Pri nekvalitnom materiali tomu nezabranis nijak, mozes okolo toho aj len tancovat s rozprasovacom a vonavkou miesto prania, latka ,,chyti chlp" uz len z odierania pri noseni. takze jedine kupovat kvalitne materialy

autor
15. máj 2024

@sandra49 ďakujem 🙏 asi sme jedine dve co poznáme práci chlp🤣
Baby, nie zmolky to niesu. Zmolka a práci chlp je niečo iné. Je to akoby jemný biely chlpok posiaty na celom oblečení, nie ze sem tam. Aj na fotke je to vidno. Mdora čiapka ci co to je a na nej biely jemný chlpok. A teda tie co mate sto rokov bud dobre periete ze ste sa s tým nestretli, alebo máte mega dobre materiály 😅 skôr na supravach to je vidno, zajtra odfotim co je práci chlp a co sú zmolky, dáme si mini vedomostné okienko 😅

hrabovo
15. máj 2024

Ja viem co myslíš, no aj môj mladší ma také mikiny, že zvnútra je taka látka, ktorá púšťa mikrochlpy, ako taká dekovina. Periem len rovnaké materiály, nikdy nekombinujem s klasickým tričkom, proste normálnou hladkou látkou.

nazama
15. máj 2024

nemysli autorka na chlpky, ktoré sa vytvárajú pri praní v práčke a ostávajú na veciach? Po vyschnutí ostávajú na nich a pri obliekaní sa uvoľňujú do vzduchu. Preto máme plný byt chľpkov. Moja kolegyňa preto pri praní dáva 2 krát napúšťanie vody, aby eliminovala množstvo chlpkov na pradle. Ked som bola malá a neboli autom. práčky, len obyčajné, tak sa vypraté veci dávali z práčky do vane s vodou a časom na povrchu vody bolo množstvo takých chlpkov.

denisah6
15. máj 2024

Ja tu baby už asi desiaty krát čítam "prasací" chlp namiesto prací. Asi je časť odložiť mobil ísť do postele...

autor
15. máj 2024

@denisah6 hahahah prasa doma ešte neperieme 😅

autor
15. máj 2024

@nazama no ten chlpok tam ostáva stále, čiže to asi nebude ono :/

autor
15. máj 2024

@hrabovo áno môže byť, len dá sa tomu nejak predísť? Ci asi len nekupovat také oblecko😏

svetlonos
15. máj 2024

Nezabrániš ziadno, zla kvalita látky.

hrabovo
15. máj 2024

Ja som na to neprišla,ako tomu predist. Jedine prať tieto materiály spolu a ešte jedna vec, nikdy nie bledsie s tmavším, lebo budete mat na modrej látke sivé chlpy.... My mame doma len asi 4 také veci ,tak chvalabohu žiadna katastrofa

sandra49
15. máj 2024

Keď som šila stalo sa mi to na úplne novej látke. Biely spodok a na vrchu čierna grafická potlač so vzorom. Po vyprati ostali biele pracie chlpy po celej látke. Našťastie mi to vyreklamovali a vrátili peniaze. Takže ono sa to deje aj z takéhoto dôvodu. Ale stalo sa mi ze som to mala aj na jednofarebnom oblečení kde bol spodok aj vrch látky rovnakej farby. Dokonca aj lindex detske leginy po pár praniach pustili ten práci chlp. Ale zase spodok biely a vrch farebný a teda bavlnene leginy s elastanom.

autor
15. máj 2024

@sandra49 áno lindex legíny hlavne kde ké čierna, ta ma hneď chlp

sandra49
15. máj 2024

Pre porovnanie. Mam 2 rovnaké šaty. Jedny nosím už pár rokov a boli viac x prane a druhe som náhodou natrafila v bazare ze ich predavala žienka nové. Na fotkách vidieť ten "chlpok z prania". Taktiež majú biely spodok látky a na vrchu je to zafarbené so vzorom, grafická potlač.

autor
16. máj 2024

@sandra49 áno toto jr onoo

ivanka33
16. máj 2024

Chlpok z prania... u mňa pomohla až sušička prádla..

dorotenka333
16. máj 2024

Qhoj,nepredides tomu.ide o to,ze ciapka je modra a je to tlacene na bielu textiliu.ak by to natlacili na modru,tak.praci chlp nemas.sijem,tak si to vsimam na tychto latkach...ze na lacnejsiu bielu verziu ide tlac,bohuzial v nasich zemepisnych sirkach je to tak a abvyrobvovia a predajci to ignoruju zatial.v zahranici uz ide aj sietotlac na farebne podklady...mozno aj k nam to zavita...