Ako periete handry?

28. mar 2024

Ako periete v práčke handry? Na mop, na prach, atď. Púšťate práčku na 60 kvôli napr. 5 handrám alebo s čím to periete?

lenqua_12325
28. mar 2024

Periem na krátky program so Sanytolom.

ivana11155
28. mar 2024

Periem zvlast na kratky program a pustam kvoli tomu viac-menej prazdnu pracku.co uz

dadka1997
28. mar 2024

Normalny program + na konci sa naparuje ... klasika -davam prací gél a pridávam aj ocot

viestta
28. mar 2024

Upratovacie handry periem s kobercekom z kupelne, na 40 s normalnym gelom.

lisymbia
28. mar 2024

Na 60 stupnov a pridám aj rohožky aj kúpeľňové koberčeky, pripadne hračky pre psa

maca1984
28. mar 2024

Ja pustím práčku aj len kvôli jednej násadke na mop.
🤷‍♀️ treba to oprať, tak čo už.

la_dolce_vita
28. mar 2024

Dam 15 minutovy program a staci to, o chvilu zasa pouzivam.

dadis
28. mar 2024

😳🙈 Ja to hadzem do pracky s normalnym pradlom po kazdom pouziti. Neznasam smradlave a spinave handry a po jednom pouziti mi absolutne nevadi prat ich s ostatnym pradlom..

martinka13
28. mar 2024

Samostatne na 60 s pracim gélom

nevenka
28. mar 2024

No, kedze mna nudza naucila, ze voda je vzacna, neexiat, ze to dam prat, ze 5 malych handriciek. A ked vidim, kolko litrov si pracka zoberie vody...Takze dam prach, gel, handry do hrnca, zalejem vriacou vodou a takto vyvarim, pomiesam to vareskou, ked to je uz take, ze to znesu ruky, tak to preperiem rucne, vyplacham, dam susit. A co je moc spinave, leti do kosa. Casto pouzivam stare tricka, pyzama na handry.

mimikarol
28. mar 2024

Ja to periem s ostatným pradlom. Vždy periem na 60C a keď sa mi zdá že tam dám dáku moc špinavu handru tak pridám dezinfekciu na pradlo.

slavomira236
28. mar 2024

Na upratovanie zvycajne pouzivam stare tricka to hned vyhadzujem. Mop namocim do vedra do horucej vody zvycajne preperiem necham postat este. Take na lestenie okien kachliciek normalne do pracky hodim raz za cas ku pradnu.

snehulak77
28. mar 2024

Na 60st spolu s ostatnými práškom, ktoré periem pri tejto teplote (uteráky, utierky, spodné prádlo). Dávam aj dezinfekciu do prádla

jana_eyre_2
28. mar 2024

Periem na 90tke, mám ich viac a dávam ich spolu s psacimi uterákmi.. tak sa práčka zaplní..

mandzula
28. mar 2024

Hodim do hrnca, vyvarim, vyplacham.

lalenka33
28. mar 2024

S handrami z kuchyne min na 70 so sanytolom a tabletkou do umývačky. Alebo s koberčekmi z kuchyne. Ale na prach používame vlhčené utierky alebo prachovky, ktoré najprv vyprášim. Mop periem s koberčekmi.

96sofia96
31. mar 2024

Periem ma 40tke spolu s napríklad závesom do kúpeľne, alebo rohožkami do záchodu a kúpeľne.

1ryba
5. apr 2024

Nikdy by som si handry do práčky nedala. Keď si predstavím, že si tam periem aj nohavičky... A s prádlom pre mňa je hnus. Handry preplácham v studenej vode a nechám uschnúť vonku.

sense
5. apr 2024

vyvetrať, ususim a donesiem do pracovne a keď sa nazbiera cca tretina práčky tak zapnem

onedaynick
5. apr 2024

@1ryba pre mna je hnus spinave handry iba preplachnut v studenej vode.

1ryba
5. apr 2024

@onedaynick a prečo? Čo s tou handrou na podlahu potom ideš utierať stôl? Alebo máte na podlahe niečo extra špinavé? Lebo handra na podlahu je handra na podlahu. Nevidím dôvod ju prať, keď s ňou zase umyjem podlahu.

onedaynick
5. apr 2024

@1ryba lebo ked chces cistu podlahu, utries ju cistou handrou 🙂

mia781312
5. apr 2024

@viestta aj ja tak

1ryba
5. apr 2024

@onedaynick po prvom potiahnutí po podlahe a vypláchaní vo vedre už cistá nie je. A keď ju do tej vody namočíš opakovane, tiež cistá nie je. Takže za mňa je to zbytočné. Ale tvoje handry, tvoja starosť. Moje handry, moja starosť.

simca06022011
5. apr 2024

Priemerná samostatne, keďže tam nesmie ísť avivaz. Na 60tku. Keď tak skratim program. Keď uschnu po upratovani nesedia, čiže nazbieram si ich tak viac.
Moja mama napr perie handry hlavne drahšie speci jadrovým mydlom ručne. Čiže aj tak sa dá.

mira0611
5. apr 2024

Ahoj, ja periem tie handry na utieranie prachu a kupelne, kuchyne na 60stupnoch, s dezinfekcnou avivazou z dm a pracim gelom. Davam to prat s kuchynskymi utierkami.
Podotykam na wc pouzivam jednorazove vlhcene utierky, a handry po pouziti poriadne preplachnem, dam usušiť.
Mam karcher parny cistič, aj tie handry dam vyprat, ale zvlast na 90stupnoch s tou dezinf.avivazou.

saxana000
5. apr 2024

S muzovymi monterkami kazdy piatok.zvezie sa to pekne spolu aj s kupelnovymi kobercekmi. davam dlhy intenzivny bavlna program na 60 stupnov Savo prach a este plus tabletu do umyvacky na odmastnenie..vsetko ciste vonave a ako bonus aj pracka vypucovana.

onedaynick
6. apr 2024

@1ryba ale aj male utierky na prach, na linku.. po vareni streknem octovy pripravok, utriem mast po vyprazani, maso co pustilo vodu, chladnicku, trubu zvnutra. Ved tie handricky su spinave. Ble. Peru sa na 60. Neviem si predstavit ciernu handru, ktorou som umyvala trubu zvnutra len preplachnut v studenej vode.

1ryba
6. apr 2024

@onedaynick no vidíš, mastné čierne handry by som už vôbec neprala. Keď je niečo čierne, špinavé, mastné, smer kôš. Bavili sme sa o handrách na podlahu. Teraz píšeš o handričkách na linku. Samozrejme aj mne v kuchyni tečie teplá voda a používam čističe. Takže handrička sa perie v kuse. Keď je špinavšia stačí dať na ňu klasické savo, to zabije všetko aj so špinou a stačí opäť prepláchať v dreze. Po určitej dobe smer kôš. Ty si pokojne svoje handry per, ja ti v tím nijako nebránim. Ja to nerobím ani nebudem.

onedaynick
6. apr 2024

@1ryba a podlahu umyas tiez v studenej vode?