Ako odstrániť tieto čierne fľaky?

hottie23
6. dec 2023

Dobrý večer, neviem si vôbec rady s týmito škvrnami, použila som už savo, prostriedky proti plesniam, ocot a nič nepomohlo. Vedeli by ste mi prosím poradiť ako ich odstrániť? Vytvorili sa v sprchovom kúte a netuším prečo, kúpeľňu riadim každý týždeň od základov.

ikonica
6. dec 2023

Je to plesen a pomoze uz len vyskrabat stary silikon, osetrit to niecim proti plesniam a dat novy sanitarny silikon... ale po case ti tam bude znova...

vulka
6. dec 2023

@hottie23 Odstrániť starú gumu a dať novú. Toto nevyčistíš ničím.

viestta
6. dec 2023

Vymenit silikon, pouzit sanitarny, tan je odolnejsi vlhkosti a v buducnosti zabranit aby tam dlhodobo stala voda

hottie23
autor
6. dec 2023

@vulka a čím by som to vedela odstrániť? Nejak ho odtiaľ vyrezať?

viestta
6. dec 2023

@hottie23 v OBI kupis sadu, kde su potrebne nastroje. Ale lepsie je popytat niekoho, kto to vie spravit, lebo vyskrabat silikon vyskrabes, ale dat novy tak aby aj tesnil aj nejak to vyzeralo treba vediet.
https://www.obi.sk/murarske-naradie/wolfcraft-s...

daniela2202
6. dec 2023

@hottie23 navlhči, savo proti plesni

jarmilaj
7. dec 2023

@hottie23 najskôr skús savo do kúpeľne. Toto Savo je iné ako Savo na steny. Má oranžovú flašku so strekáčom. Savo na steny má žlto modrú flašu a v kúpeľni neurobí nič.

vulka
7. dec 2023

@hottie23 Existuje na to taká "škrabka", ktorou to odtiaľ vyškrabeš. V remeselných potrebách alebo podobnom obchode.

dididudu
8. dec 2023

Mne pomohlo na to klasické savo .. nastriekaj a nehaj pôsobiť 😊

stanulienkat
8. dec 2023

@jarmilaj Čítala som si obyčajné Savo proti plesni a Savo proti plesni do kúpeľne. Mali úplne identické zloženie.

hottie23
autor
14. dec 2023

Baby mne ani jedno savo na to nepomohlo takže asi to bohužiaľ budem musieť odstrániť a dať nové po sviatkoch..