Ako odstránim zápach z práčky?

zuzka2807
25. júl 2023

Ahojte. Mám práčku, ktorá má približne 4 roky. V poslednej dobe z nej ale vkuse cítim zápach. Pravidelne ju dezinfikujem sanytolom, cistim filter, vyutieravam tu gumu vo vnútri pračky. A hlavne,ani prádlo mi už až tak nevonia. Práčku nikde nenechávam zatvorenú. Už neviem, že čo vyskúšať. Poradíte?

viestta
25. júl 2023

Co tak vycistit pracku? Kupis v droerii cistic pracky a ides podla navodu.
Pracky zosmradnu od nanosov, ktore sa tam tvoria z avivaze a na nic si ziju bakterie a plesne. Treba v nej obcas daco vyprat na vysoku teplotu, nech tam bakterie nemaju mechechce.

tani777
25. júl 2023

Minule som kdesi citala,ze treba pozriet odtokovu hadicu,ci tam nie je nieco zapchate/zanesene,ze vtedy zvykne smrdiet aj napriek cisteniu

zuzka2807
autor
25. júl 2023

@viestta cistic pračky používam sanytol kazde 2 mesiace. Ten ide pri teplote 60 stupňov. A aj utierky a uteráky periem na vyšších teplotách.

viestta
25. júl 2023

@zuzka2807 tak skus v nej vyvarit osusky a utierky s praskom a pridat 2 lyzice krystalickej sody. Najdlhsi program aky packa ma a aspon 70°

kvetinka1918
25. júl 2023

@zuzka2807 ahoj ja každý mesiac takto čistim práčku dávkovač na prášok a aviváž poriadne vyumyvam vždy cifom s keď vyberiem celý ten zásobník aj tam je niekoľko krát špina tak umyjem aj to spodný filter vypustíme tiež umývam a hadičku tiež vypúšťam ja kupujem v Jednote neviem momentálne názov čistic na práčky prostí zápachu kameňu atď stojí do 1.35€ a dám to na 90° a po čistení ju opäť vypustíme zo spodu a vždy ide nejaká špina ešte mne práčka aj keď sa budúci vonia krásne po prasku a aviváži. 😊 A vždy to nechávam pootvorené aj bubon aj zásobník mali sme práčku z vrchu a mala som problém stále zapachala už nikdy viac no každému je niečo iné lepšie

tiezjedna
25. júl 2023

@zuzka2807 raz za čas tam preženiem niečo na 90 stupňov, trocha octu, namiesto gélu prášok. A nič nesmrdí

veroninna1
25. júl 2023

Minule som čítala, že tbl do umývačky a vysoký stupeň teploty alebo 2 tbl na čistenie zubnej protézy. Pripadne niečo čo radili aj vyššie,ale určite nekombinovat naraz všetko.

jamimo
25. júl 2023

@zuzka2807 skús zapnúť prací program na 90 st+ s litrom octu, možno pomôže 🤷‍♀️

didip
26. júl 2023

Ja som dávala ocot a sódu bikarbonu a pustila som práčku na 90 stupňov. Vyčistila práčku odspodu

pkgirl30
26. júl 2023

@didip ocot je najlepší na všetko, každý mesiac čistím octom a je ako nová

mishka81
26. júl 2023

@zuzka2807 a v com bezne peries? Mne tiez vycistenie nepomahalo, ale pomohlo prejst vyhradne na klasicky prasok.

25daniela
26. júl 2023

Mne pomôže, keď práčku začne byť cítiť, iba prejsť na tuhý prášok. Vždy keď sa zabudnem a začnem používať gél na pranie tak zosmradne.

adara777
26. júl 2023

Ešte raz vyčistiť na 90 stupňov, buď čistič, ocot alebo 2 tablety do umývačky ( nekombinuj) a potom prejdi na prací prášok a kľudne per bežné oblečenie na 60ke. Aj mne začne smrdieť, keď dlhšie používam gél...( A stále ho po čase kúpim, som nepoučiteľná 🙈)