Ako často stierate podlahy?

18. mar 2023

Minule tu bola téma, kde veľa z vás písalo, že stierate aj dva krát za týžden. Ja som teda fakt čumela, pretože u nás to tak často nie je. Stierame mopom raz za mesiac a raz za týždeň niekedy ani to nie prebehne mopikom robotický vysávač (vysavam častejšie). Jedine kde umývam podlahu častejšie je kúpeľňa a kuchyňa keď niečo kvapne na zem. Asi keby mám malé dieťa tak to riešim viac, ale chodíme doma vyzuti, nosíme papuče a tá zem nie je nijak špinavá. Ale teda zapochybovala som o sebe. Celkovo keď to tu tak čítam tak zisťujem, že frekvencia nášho upratovania je nižšia ako toho vášho a začínam sa za to hanbiť. Ale zas ja neviem, nechcem sa nejak obhajovať, ale keď človek ide dajme tomu tri dni do práce na 12 hodín, príde domov, ešte treba uvariť, tak mi nenapadne dávať prať, šurovať kúpeľňu/podlahy. Radšej si fakt pozriem niečo alebo prečítam knihu a relaxujem 😂 ako to máte vy? Myslíte, že je to málo?

ivangeline
18. mar 2023

My malo. :D Bodlo by raz za tyzden. xD Ani nepisem... :DD

januska12323
18. mar 2023

Podľa mňa sa má upratovať podľa potreby. Ak ste doma dvaja dospelí, žiadne deti a väčšina času v robote tak toľko bordelu nenarobíte.

bociandy
18. mar 2023

My mame psa, cize zametam/vysavam dennodenne, niekedy mam pocit ze uz ani nic ine nerobim🤣🤦‍♀️🙈 Ale mopom stieram tiez raz za mesiac, ja to skratka castejsie nestiham. Castejsie len kupelnu a kuchynu, ako pises ty, netrap sa absolutne😉

lauriik
18. mar 2023

Ja ked vidim, ze su tam slapy a flaky tak umyvam. Niekedy raz za tyzden, niekedy aj raz za 3 tyzdne.

tanyag
18. mar 2023

My bojujeme s mravcami 🙄 ja každý večer vyumývam s octom úplne celý byt, a cez deň tiež, ...čiže 2krát denne...a nie, nebaví ma to, ale musím...kebyže nie je tento problém tak každé 2 dní, mám dieťa...a síce nie je špina ani bordel ale prach sadá.. a keďže sa rady hráme na zemi, musím 🙄

anonymous87
18. mar 2023

Fuuu, no u nas sa prasi. Cize ja napr.predtym ako som mala tycovy vysavac kazdy druhy den. Kazdy den som podlahu prebehla swifferom . Teraz mam tycovy vysavac aj s mopom, cize kazdy den pri vysavani zaroven aj umyvam. A 1-2x tyzdenne klasickym mopom. A nechci vidiet co kazdy den vysypem z tej nadoby 🫣

4stanka4
18. mar 2023

Podlahy umývam raz za týždeň a vysávam podľa potreby-niekedy raz za dva dni, niekedy aj každý deň, roboticky vysavac tiez beha podla potreby. Ked sme sa nasťahovali som umyvala podlahu každý deň ale som si povedala ze nie som otrok a takto nám to vyhovuje. Veľa krát keď k nám niekto prišiel tak "cumel" ze aký mame doma poriadok- máme 2.5 rocne dieta.

4stanka4
18. mar 2023

@tanyag kúp domčeky na mravce, nám sa to osvedčilo po minuloročnej invázii keď sa nám z cista jasna objavili

kleopatra114
18. mar 2023

Každý deň vysavam , niekedy aj dva krát . Raz za 7-10 to aj umyjem.

mikadooo
18. mar 2023

Ak vám to vyhovuje, tak je to asi tak akurát. Nemusíš sa riadiť inými domácnosťami🤷. Niekto nepozmýva ako je rok dlhý a nevadí mu to, iný umýva každý deň a furt je na nervy, že dlážka nie je čistá. Podľa mňa každý to máme nastavené ináč. Ja som zmývala raz týždenne, lebo začalo byť špinu už vidieť. Odkedy som sa vydala, tak nezmývam, lebo muž zmyje skôr ako ja začnem vidieť špinu 🤷. Takže za mňa umývame aj viac ako treba, ale nejak zásadne mi to neprekáža 😉.

lucka_ke
18. mar 2023

my sme celý deň v práci/škole, ale 2x týždenne umývam podlahy, kúpeľňu a WC aj častejšie

viestta
18. mar 2023

Umyvam podla stavu podlahy a nie podla kalendara. Su dni ked umyvam (vysavam) kazdy den, su tyzdne ked to netreba.

autor
18. mar 2023

Ďakujem za reakcie. Asi na tom nie som až tak zle, ale uznávám že aj lepšie by to mohlo byť.

ndrag
18. mar 2023

Raz do tyzdna a vacsinou sa toho chyti muz, lebo sme pracujuci a lenivy ludia!

tanyag
18. mar 2023

@4stanka4 Ďakujem za radu, kúpila som, ale neviem, či z toho, či si už namýšľam, ale dcéra začala veľmi zlé a ťažko dýchať...neviem, či z tých domčekov vychádza niečo...vyhodila som ich do koša a dcéra začala normálne dýchať 🤔 už som z tých mravcov zúfala...správca to nerieši, lebo susedia nesúhlasia s postrekom...

anjelicek26
18. mar 2023

Tak kazdy podla seba, kazdy ma tu hranicu inde... vecer pobeha robot a povysava kym ulozim deti a ja potom vodnym vysavacom este prejdem vsetky hladke plochy, je to asi 15 minut prace...kazdy vecer...

amelie2017
18. mar 2023

Tak ja mam 2 male deti - 5 a 1 a pol. A ak jeden den neumyjem, lebo sa mi nechce, na ten dalsi je to uz katastrofa. Max co moje oci znesu su 3 dni. Ale to ozaj tak, ze uz ochkam. Ale tak casto umyvam len kuchynu a obyvacku, kde sa zdrzujeme najviac. V spalnach staci raz/dvakrat za tyzden.

ema22270
18. mar 2023

1-2 do tyzdna, mame male deti a stale je u nas namrvene, takze ked uz vysavam, tak aj potom umyjem. Tak to mam najradsej, ale niekedy vysavam castejsie ako umyvam.

jeanne14
18. mar 2023

@tanyag násyp sušené droždie. A umývať s octom, ale to už robíš.
No ozaj droždie pomôže.

sundew
18. mar 2023

Dva krat do tyzdna vysavame aj umývame. A potom príležitostne male vysávanie . Pred dietatom to bolo len raz do tyzdna, ale nemali sme ani macku a vacsinu casu trávili mimo domu

ropucha6
18. mar 2023

Vysavam casto, mopujem ovela menej. Samozrejme, ked nieco kvapne, utieram. Dieta zatial nechodi, nelozi, potom tu frekvenciu planujem zvysit.

sense
18. mar 2023

Umývam raz až dvakrát týždenne, výsavam viac krát do týždňa tak ze prebehnem na rýchlo a raz týždenne úplne všade

anjelok
18. mar 2023

V nocnej casti vysavame 2x za tyzden, v dennej podla potreby aj castejsie, podlahy umyvame 1x za tyzden.

tanyag
18. mar 2023

@jeanne14 Ďakujem, toto som neskúšala, vyskúšam 🙂

brusnatanecnica
18. mar 2023

@tanyag nam na mravce pomohla kremelina. nehodi sa ju pouzit ak mas psa.

avanka
18. mar 2023

Za seba? Neviem si predstaviť,ako sme voľakedy fungovali,keď sa upratovali len soboty. Robotický vysávač ide u nás cca každý druhý deň,niekedy každý a po týždni,aj skôr je plná nádobka prachu. Mám Bona mop,ktorým vždy po povysavani pretriem podlahy,alebo to urobia deti,je to otázka pár minút.
Raz za týždeň umývam celý byt na kolenách s handrou.
Mám rada čisto

tanyag
18. mar 2023

@brusnatanecnica Psa nemám ..a kremelina ani neviem, čo je...vygooglim, zistím 🙂 Ďakujem

danica2711
18. mar 2023

umývaj podlahu vtedy, keď máš pocit, že treba, kašli na to, ako to robia iní

danyelia
18. mar 2023

Ahoj, ja podlahu umývam každý deň, boli časy, keď som každý jeden deň aj vysávala a potom umývala...teraz ju každý deň aspoň prebehnem metlou, snažila som sa umývať aj raz za 2 dni, ale to vyzeralo, akoby som neumývala týždeň - ale my sme doma 6- ti, z toho 2 malé deti, stále niečo vylejú, vysypú, polepia 🙄 tak musím...

slavomira236
18. mar 2023

Kuchynu vysavam kazdy den niekedy aj 2 krat zvysok kazdy druhy...kychynu stieram vetsinou eiprasovacom kazdy druhy den...raz za tyzden zmyvam vsetko

pinkgirl
18. mar 2023

Neexistuje na to žiadna norma, a ani kontroly podláh v domácnosti sa nerobia😁. Takže pozmývaj ako ti vyjde čas a potreba upratať. Nebuď otrokom domácnosti a riaď sa sebou a nie premotivovanymi ženami z MK😉.