Aké sú iné možnosti bývania okrem krízového centra, keď nie som týraná?

25. feb 2023

Ahojte, poznáte ešte nejaké iné možnosti bývania okrem krízového centra (nie som týraná)? Niečo, čo finančne utiahnem s dvomi malými deťmi (príjem 570€) a nemožnostou sa momentálne zamestnať? Prípadne nepoznáte niekoho, kto hľadá spolubývajúcich? Mám dvoch chlapcov, 4r a 11m

monika19852
25. feb 2023

Neskúšali ste si požiadať mesto o sociálny byt? Myslím, že s dvomi deťmi by ste mali veľkú šancu, že vám ho dajú.

autor
25. feb 2023

@monika19852 nemám tu Trvalý pobyt žiaľ
..a aj tam sa platí, pokiaľ mám správne info, dosť vysoký depozit. Ja zvládnem zaplatiť tak možno jeden, ak sa uskromnime ale väčšinou pútajú 2-3 a k tomu nájom

monika19852
25. feb 2023

Depozit sa určite neplatí, to máte zlé informácie 😊 Určite by som skočila na mestský úrad sa opýtať, možno by Vám vedeli pomôcť. Za opýtanie nič nedáte. A možno Vám poradia aj niečo iné.

pribinak
25. feb 2023

Čo ti poradiť? Spoj sa s inou matkou s nájdite si spoločný podnájom.
Jedna - druhej strážiť dieťa a kým jedna bude strážiť dieťa, tá druha pôjde robiť, čo i len na 4 hod a potom vymeniť
Aby si mala
Nejaký príjem, okrem rodicaku a výživného.

pribinak
25. feb 2023

@monika19852 to nie je depozit v pravom slova zmysle, ale napr potrebuje hneď na začiatku vyplatiť zálohové platby, pravdepodobne to nazvali depozitom

autor
25. feb 2023

@pribinak mám autistu, cize by ťa mamička musela mať buď silné nervy alebo už skusenosti. Nie je to ľahké s ním zit. Máva záchvaty atď. Aj preto je táto situácia pre mňa ešte tazsia ako by byť mohla. Ale teda nenici zariadenie bytu, byt v ktorom bývame máme ako nový už skoro rok

pribinak
25. feb 2023

Nechodí do MS?

monika19852
25. feb 2023

@pribinak Ja som v takom byte bývala, a nič sa dopredu nemusí platiť. Ani žiadne zálohové platby nepýtajú dopredu.

pribinak
25. feb 2023

@monika19852 ale nebývala si všade a nie všade sú rovnaké podmienky

monika19852
25. feb 2023

@pribinak Nejdem sa hádať, ale v rámci mesta určite budú len jedny podmienky pre všetkých 😊

jani321
25. feb 2023

V meste PB majú všetky sociálne byty rovnaké podmienky a žiadny depozit sa nedáva. Platí sa v mesiaci, v ktorom sa býva. Nič sa dopredu neplatí.

autor
25. feb 2023

@jani321 oki, tak toto som rpehliadla. A musím tu mať TP? Mám tu len prechodný

zuzanka.zuzu
25. feb 2023

@pribinak prenajimatelia sa potrhaju o moznost ubytovat 2 zeny z toho aspon 1 bez roboty s 3-4 detmi, to je rada jak hrom 😂🙈

jani321
25. feb 2023

To ti neviem povedať. Viem, že podmienkou je trvalý pobyt. O prechodnom nič nepisu. Ale skús sa opýtať na mestskom úrade a vysvetliť situáciu.

zuzanka.zuzu
25. feb 2023

@pribinak vsade mozno nebyvala ale ty si si asi nevsimla ze prispela do "PB" 😉

(edit: kks 2 chujove rady v jednej teme, ani som nevedela ze reagujem na 1 osobu, len som reagovala a az potom si vsimla ze si ta ista)

autor
25. feb 2023

@jani321 hneď v pondelok tam zájdem. Ďakujem krásne. Ostatné podmienky spĺňam, čo som čítala bodovanie tak by som dostala dosť bodov, až na ten tp. Ale za pokus to stojí. Ďakujem

monika19852
25. feb 2023

Možno stačí aj prechodný pobyt. Skočte hneď v pondelok za pani Šťastnou na sociálny odbor na mestskom úrade. Podrobne jej opíšte vašu situáciu, podľa mňa vám určite bude vedieť pomôcť.

pribinak
25. feb 2023

@zuzanka.zuzu ja žijem v ba, sú tu oblasti kde normálni ľudia bývať ani do podnájmu nepôjdu, to je príležitosť na dočasne bývanie pre takéto osamelé matky ktoré veľa miznosti nemajú
Takze zbytočne nemudruj 😝😝🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️😝😝😝

pribinak
25. feb 2023

@zuzanka.zuzu počuj tu chujova rada, čítaj čo pise, ona ani len TP nemá v PB, takze je dosť môžme že sa bude musieť pohnúť

3009
25. feb 2023

Ale trvalý pobyt si môžeš dať aj na obecný úrad.

zuzanka.zuzu
25. feb 2023

@pribinak a ktora oblast v ba je taka kde normalni nepojdu a ty ju odporucas osamelym matkam s detmi? 🙏

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
25. feb 2023

@zuzanka.zuzu Kopčany? Pentagon? Zabak? Garden city?

Spokojná? Rypla si si? Cítiš sa už lepšie?

zuzanka.zuzu
25. feb 2023

@pribinak pentagón je fantastický pre matku s deťmi 😉 veru, ďalšia skvelá rada....

(inak stačilo napísať "jaaj nevšimla som si, že ide o PB" ale kludne pokračuj ďalej 😀

pribinak
25. feb 2023

@zuzanka.zuzu píšem niekde že je fantasticky? Nauč sa citat, rýpať už vieš

pribinak
25. feb 2023

@zuzanka.zuzu a ty si poradila čo? Jaaaj niiiccc….ty si prišla pindat, že? Na iné sa nezmizes …, tak len pindaj ďalej a mizno sa budeš cítiť lepšie

zuzanka.zuzu
25. feb 2023

@pribinak z považskej bystrice nie som, tak nemám čo, ale videla som 2 totálne odveci komenty, tak som na ne reagovala, že čo to za blbosť... no čo už, že obidva tvoje 😀 ale už to tu spamujeme, tak ja už končím, ale ty kludne prihoď ešte nejakú radu 😉

pribinak
25. feb 2023

@zuzanka.zuzu ja? Však ty rýpeš, tak kľudne si typ ďalej

evaveva
25. feb 2023

Úprimne ti želám aby ti na mestskom úrade pomohli. Je tam pani Šťastná. Ja keď som tam bola žiadať byť (sama +dve malé deti)tak mi povedala,že čo si myslím,že mi dá zadarmo byt. Žiadosť som tam mala 10rokov,potom som to vzdala a zobrala si hypotéku.

monika19852
28. feb 2023

Ahoj, autorka, môžem sa opýtať, ako si dopadla? Naozaj ma to dosť zaujíma. Kľudne môžeš napísať aj súkromnú správu