Zoberú ma rodiť do pôrodnice, kde som nechodila na poradne?

veronika19895
4. dec 2020

Bola tu rodička, ktorá do poslednej chvíle nebola rozhodnutá pre pôrodnicu. Zoberú takú rodičku do nemocnice kde neabsolvovala poradne?

zina234
4. dec 2020
ivka21
5. dec 2020

Zoberú ale stráca nárok na matersku

zrn
5. dec 2020

@ivka21
@veronika19895
to určite nie, ja som chodila na poradne inde, ako som rodila. Dôležité je absolvovať poradne, to že kde budeš nakoniec rodiť, je čisto tvoj vlastný výber. Dokonca aj keby si išla rodiť do Rakúska alebo do Čiech, tak nestratíš nárok na materské. Podmienky sú inak nastavené.

mondolina
5. dec 2020

@ivka21
Ona chodila do poradne, len nie do tej nemocnice kde bude rodiť.

zrn
5. dec 2020

@veronika19895 tu je rozpísané, že ani predpôrodné poradne nie sú povinné, v zmysle, že ich musíš absolvovať, aby ti priznali materskú. Jediná dávka, ktorá sa na ich absolvovanie viaže, je Príspevok pri narodení dieťaťa (a Pomoc v hmotnej núdzi). https://zenskekruhy.sk/su-tehotenske-vysetrenia...

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
5. dec 2020

@veronika19895 ja som tiež chodila až do konca tehu k svojej doktorke, nie do nemocnice, tam som šla len odrodiť! A to ze strácas nárok na materskú je blbosť, pokiaľ ma tvoj dr potrebné vybavenie, tak nemusíš chodiť na poradne do pôrodnice, kde chceš rodiť

veronika19895
autor
6. dec 2020

@lenka2710 napr. v nemocnici v meste kde mam gynekologicku tam nerobia predporodne poradne

bashawelle
6. dec 2020

@veronika19895 ano, vezmu. Porod je neodkladna starostlivost. Mozu pohundrat ( asi nebudu, zavisi od vselicoho), ale starostlivost poskytnu. Rodicke aj dietatku.

justify
6. dec 2020

Autorka hlavne napísala "kde" a nie "ked". Cize na poradne chodila a rodit moze ist hocikam a matersku ak pracovala dostane. Ja som nemala vybratu porodnicu, predtým som do nej ani raz nesla lebo som chodila celé tehu len k svojmu gyn a rodit som mohla ist aj do Prešova keby som sa tak rozhodla a vydrzala cestovat 4hod 🙈 čiže ano, rodiť môžeš v hociktorej porodnici ktorú uznas za vhodne,odrodia ta urcite,nikto ta nevyzenie

nela6
6. dec 2020

@ivka21 haha, ja som pri oboch detoch nechodila nikde, som sa zobudila, ze rodim a bezala do najbližšej porodnice, preco by som nemala mat matersku... nema suvis, matersku vyplaca socialna poisťovňa podla pravidiel, ktoré s. rodenim nic nemaju

nela6
6. dec 2020

@veronika19895 mozes ist kde chceš, nic neboj

justify
6. dec 2020

@nela6 ja si myslim,ze niektore prečítali a pochopili tak,ze do poradne autorka nechodila. Preto pisali že materskú nedostane,lebo na to je potrebné mat vysetky poradne absolvovane

zrn
6. dec 2020

@justify no ale to tiež nie je úplne pravda, materská sa neviaže na to, či žena navštevovala poradne, ale či bola predtým 270 dní nemocensky poistená. Jediné, čo je podmienené absolvovaním poradní, je Príspevok pri narodení dieťaťa.

andrea_ff
6. dec 2020

@zrn presne tak, ako pisete

nela6
6. dec 2020

@justify nedostala. by iba pôrodné, este raz, matersku plati socialka, podla odvodov, ktore ste platili, nema to nic s poradnami...

slniecko187
25. dec 2020

@ivka21 to je sranda ci ozaj?

zrn
26. dec 2020

@slniecko187 veď to je vyššie vyvrátené 🤔

slniecko187
26. dec 2020

@zrn ano viem ... neskor som si to vsimla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre