Zmluva v Kochu a jednorazové poplatky

viki2001
7. jan 2021

Ahojte. Bola som na vyšetrení u gynekologa v Kochu, prvé vyšetrenie v tehotenstve. Čakala som ten ročný poplatok +poplatok za tehotenské vyšetrenia. Ale pýtali sa ma, či chcem podpísať zmluvu s lekárom ku ktorému idem. Keďže som ho vobec nepoznala, tak som im nevedela povedať, tak mi zauctovali jednorazovy poplatok 50 eur. To tam takto funguje, že hned od prvého vyšetrenia podpise žena zmluvu a musí si vybrať lekara? Na webe nemaju o tych lekároch absolútne žiadne informácie, ktoré by mi pomohli vo vybere a tento lekar mi bol ponuknutý ako prvý volný.
Aké su Vaše skusenosti prosim? Pani na recepcii veľmi napomocná nebola, lekár sa tváril urazene keď som mu povedala, že podpisovať zmluvu zatiaľ nechcem. bolo mi to cele neprijemne. To ked nepodpíšem s jednym konkretnym lekarom budem vzdy hradiť 50e? dosť ma to prekvapilo. Predtym som žila v zahraničí a hradila ročný poplatok klinike. Lekár bol k dispozicii ktorykolvek. Ďakujem za Vaše skúsenosti

deedol
7. jan 2021

je tu skupin koch, skus sa opytat tam🙂
https://www.modrykonik.sk/group/5760/

nix89
7. jan 2021

Ja som si googlila hned pred prvou návštevou komu chcem ist a aj som sa rovno objednala k nemu. Ved aj u inych lekarov sa musis rozhodnut hned ked tam nesies kartu, nie?

staskast
7. jan 2021

@viki2001 no áno, treba si vybrať lekára. To čo by si do poradne chodila stále za iným? Tak určite závisí od toho či preferujes muža, ženu, Ružinov, mesto.

Ďalej čo sa týka poplatku. Áno 50 e si teraz zaplatila lebo nie si ich pacientka. Skús sa opýtať či ti ho nevedia vrátiť, lebo že ich pacientka chceš byt. Ten poplatok v tehotenstve sa platí až po vyšetrení nt.

staskast
7. jan 2021

@viki2001 samozrejme ak tvoj doktor neordinuje vyšetrí ta iný, ktorý tam bude. Ďalej máš pohotovosť kde ta takisto vyšetrí iný doktor atd. Takze áno bude ti k dispozícii iný doktor pokial nebude ordinovať tvoj pri vzniknutom probléme.

viki2001
autor
7. jan 2021

@nix89 lekár ku ktoremu som chcela ísť mal bohužiaľ termín až v marci, čo je pri tehotenstve neskoro. pýtala som sa na troch rôznych z recenzií odtiaľto :(

viki2001
autor
7. jan 2021

@staskast nie za iným, ale môžem zaplatiť poplatok a rozhodnúť sa, nie hmed podpisovať zmluvu s lekárom o ktorom nič neviem a nie je o ňom nikde žiadna info. na to že to je súkromná klinika by som čakala väčšiu informovanosť pri vybere lekára. dnes je to štandard mať o lekároch na webe ich vzdelanie a prax

viki2001
autor
7. jan 2021

@staskast povedala som hneď na recepcii, že v kochu chcem zostať. preto mi tento postup prišiel zvláštny

st_277
7. jan 2021

Keď už sme pri tom Kochu, viete mi povedať prosím aká je cena pôrodu? a či musím chodiť na preventívky k nim? som v 11tt, zatial chodím vlastnej doktorke, ale počula som na Kocha dobré recenzie a radšej by som rodila na súkromnej klinike, len netuším ako to celé funguje.

viki2001
autor
7. jan 2021

@st_277 tieto ceny majú uvedené na webe. myslím že porod stojí 1400 eur. zazmluvnenie porodnika 300. over si to v ich cenniku. môžeš chodiť k svojej, ale posledne týždne tehotenstva budeš dochádzať tam

evkamotka
7. feb 2021

@st_277 1400 za porod vratane poradni cca od 36tt.k dispo pohotovost. Plus 20e za prvu poradnu

evkamotka
7. feb 2021

@viki2001 podla mna si nemala predpokladat, ako to u nich funguje podla skusenosti z inokade. Ked di nepodpisala zmuvu, tak si vypytali 50e za jednorazove vysetrenie.... Radsej sa popytaj na ich system, nepredpokladaj podla inych. A ku komu si chcela chodit? Mne sa tam mnohi pacili

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre