Zazmluvnenie pôrodníka

5. aug 2022

Ahojte,
Poradite mi ako na to? Kedy sa lekar zazmluvnuje? Kde to mam oznamit? Moze lekar odmietnut? Plati sa vopred alebo po porode? Dakjem za odpovede 🙂

e1i
5. aug 2022

Ako kde, väčšinou ked sa objednavas na prvu poradnu do nemocnice tak vtedy povies koho chces. Odmietnuť môže. A väčšinou sa platí po pôrode, ak by sa náhodou stalo ze nemoze/nestihne prísť

lizwer
5. aug 2022

V ktorej nemocnici budeš rodiť?

autor
5. aug 2022

@e1i dakujem za info 🙂

@lizwer V PO je to podstatne?

lizwer
5. aug 2022

Pýtam sa preto, lebo napríklad v Bratislave na Antolskej, je najlepšie si zazmluvniť si pôrodníka, hneď na začiatku tehotenstva v nemocnici, nakoľko o niektorých je veľký záujem a majú už zazmluvnené rodičky na niekoľko mesiacov dopredu. Neviem, ako to funguje u vás v PO, takže je to najlepšie zistiť si to dostatočne včas.

autor
5. aug 2022

@lizwer tu je dost velky vyber odbornikov a vybornych lekarov. Pri prvom porode som si na poradniach vsimla ze naozaj skoro kazda mala zazmluvneneho ale kazda ineho 😀 ja uz mam 100% vybrateho ale neviem ako lebo do 36tt som chodila len k svojmu lekarovi a predpokladam ze tentokrat to asi nebude inak. Ak je zena tdrava tu sa nechodi do nemocnice ale k ambulantnemu lekarovi. Moj je byvali porodnik a sam rodil ked nol mladsi teraz uz ma len 2 ambulancie takze o jeho odbornosti nepochybujem

lizwer
6. aug 2022

Ja keď som chodila do poradne na Antolskú, tak som ostala prekvapená, keď mi jedna povedala, že od začiatku tehotenstva na kontrolu chodí k zazmluvnenému lekárovi na kontroly a že, je to tak robia aj ostatné rodičky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre