Výber pôrodnice v BA

lenuskaaaaaaaaa
5. nov 2019

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať na Vaše skúsenosti s nemocnicami... Ešte trošku váham či Koch, antolská, ružinov alebo kramáre - ale zatiaľ u mňa vedie Antolská s Dr. Danišom.....

Vedeli by ste mi, prosím, odporučiť porodníka a nemocnicu ?

Po prípade, má niekto skúsenosti s Dr. Danišom ? Berie aj keď nie som pacientka na antolskej a ani jeho pacientka ?

Ďakujem

Prajem Vám ešte krásny deň všetkým ! 🙂

tereziatko613
5. nov 2019

@lenuskaaaaaaaaa ahoj, tak moj nazor, nechcem nikomu vnucovat. ...Porodnika z pocuvania a citania by som si neplatila, zvacsa aj v pripade komplikacii nepomoze viac ako ten ,,obycajny", ktory ma sluzbu. Niektori bude chciet naplanovat porod podla svojich sluzieb, co samozrejme nie je prave prirodzene, ale zato pohodlne. Musim povedat, ze som spokojna so svojim rozhodnutim , 4x, a nezavi to iba od lekara, casto mozes natrafit na komplikovanu situaciu na sale, ktoru neovplyvnis, a nemas ako ovplyvnit ( sviatky - polovica ludi ma dovolenky, pohreb, vsetci su tam, na sale minimum ludi ... a pod. ).. koch ma perfektne poradne, odskusane pri 2 tehotenstvach, doktor Demecko, ale aj ostatni su profesionalni, rodit neodporucam, vybavenie horsie ako na antolskej/ kramaroch, co sa tyka inkubatorov resiscutacnych zariadeni a pod..... keby bolo treba,.... kramare su zrekonstruovane, ja som sa tam citila vyborne, aj bez hocakych platieb, skor je to o nastaveni sa ,,do pohody" aj ked je to narocne.. 2018

lucinka1988
5. nov 2019

@lenuskaaaaaaaaa jednoznacne Koch, kebyže sa mám 100x rozhodnúť znovu, nevaham..Najlepšie investované peniaze za môj život, spokojnost s porodom, ktorý bol bezproblémový a dovolím si povedat, že z 80% to bolo vďaka prístupe personálu a najmä mojej doktorky, ktorá nezasahovala umelo do porodu, psychicky ma podporila a trpezlivo cakala, kým sa porod rozbehne sam. Nehovoriac o popôrodnej starostlivosti a tom, ako som sa tam citila, ako privetivo sa správali všetky sestričky aj o 2hod ráno, laktačná poradkyňa mi tam tiež veľmi pomohla, strava super, návštevy kedykoľvek až na izbu a veľa dalších výhod....Veľmi často počúvam z blízkeho okolia dosť negativne zazitky zo štátnych nemocníc, aj keď samozrejme aj tam môže všetko prebehnúť fajn, ale pravdepodobnosť je o dosť nižšia..Mojej známej na Antolskej umelo prerusovali prirodze e sa rozbiehajúci porod, aby jej ho o dalších 36hod umelo vyvolávali a porod nakoniec skončil akútnou sekciou..Všetko najmä preto, lebo nemala zaplateného doktora a prišla rodit pre nich v nevhodnom case..

queen_mary
5. nov 2019

Ja som si porodnika zazmluvnila, chodila som k nemu aj na poradne, a neviem si vynachvalit! Poznali sme sa, vedel co chcem/nechcem, nebola som prenho len random rodicka ale poznali sme sa. Rodila som v Ruzinove, porod suoer, sestonedelie katastrofa. Druhykrat by som urcite nesla do statnej, jedine Koch. Kuk napriklad doktorku Sebikovu.

evkamotka
5. nov 2019

@queen_mary kto bol tvoj porodnik?

wena
5. nov 2019

Ja som rodila v Kochu ako prvorodicka a za mňa to boli najlepšie investované peniaze v živote, neviem si to vynachvalit, úplne super pôrod aj všetko 🙂 v tom istom case mi rodili aj dve kamošky, jedna na antolskej a druhá v Ružinove a teda keď mi odpisovali svoje pôrody, tak obe plakali aké to boli strašne zážitky... Ja som bola v Kochu aj s mužom na izbe, uzili sme si po porode malicku hneď spolu tie prvé dni 🙂

stastenka42
5. nov 2019

ja som rodila na Antolskej a nemôžem povedať žiadne krivé slovo..po 4 dňoch som bola doma..nemala som nikoho zazmluvneného a všetko išlo ako po masle..Ja osobne by som doporučila antolskú alebo kramáre,nemocnice ktoré sú max vybavené pre prípad že niečo bude s bábätkom..to nevie nikto nikdy..Určite by som nešla do kochu kde nie sú absolútne vybavení pre krízovú situáciu..tam totiž rozhodujú naozaj minúty a len kvôli tomu aby som mala na telku a vyber z menu by som neriskovala..pokial je však žena absolútne v poriadku a aj babatko ok..ale...nikdy nevieš..a štyri dni prežije každá....

evkamotka
5. nov 2019

Ja som bola v ruzinove, stravila som tam 3 tyzdne a bolo to fakt zle. Druhe sa chystam u Kocha. V BA su aj tri fakultne nemocnice tak mamicky zvazuju, no zvysok Slovenska rodi v Krompachoch, Myjave ci Galante a tu sme vsetci. Ak by nebol Koch dostatocne vybaveny, nemohli by ho prevadzkovat apo dalsie, v zdravotnictve su presne zadane limity na materialove a technicke vybavenie porodnice. Nemoze existoval len tak odbuka. Btw, nech Ruzinov vybavenie ake chce, mna 7 hodin nikto nekontroloval a nakoniec som rodila sama na chodbe. Takze tolko k tomu profi vybaveniu. Prd platne

queen_mary
5. nov 2019

@evkamotka ja som mala Martina Gabora, poznala som ho z gynaexu, robieva tam morfo sona

queen_mary
5. nov 2019

@evkamotka inak presne ten Koch, na svojom webe maju statistiku. Prevazaju minimum rodiciek, asi tolko kolko napr z ruzinova na antolsku, alebo kramare

lilly46
5. nov 2019

Ja som počula/ čítala o rôznych nemocniciach rôzne príbehy. Niektoré by som povedala, že sú dôsledkom toho, ako je vyvíjaný tlak na dobré hodnotenie pôrodnice. Napr. ako tlačili na rodičku, aby rodila silou-mocou prirodzene (lebo to v tabuľkách vyzerá lepšie) aj napriek klesaniu oziev až skoro bábätko neprežilo (musel zasiahnuť úplne iný lekár po známosti a nariadiť cisársky). Štatistiky sú podľa mňa aj dosť ovplyvnené tým, že problémové prípady sa vozia do vybraných nemocníc. Ja som sa presne podľa tohto rozhodovala (rodila som na Kramároch). ,,Sedliacky'' rozum mi hovoril, že najlepší budú asi tam, kde majú veľa pôrodov a vedia riešiť aj závažné prípady. Na Kramáre vozia/lietajú aj najzávažnejšie prípady z iných medicínskych oblastí, takže ak by sa niečo skomplikovalo po inej stránke, je to všetko pod jednou strechou. Pohodlie som si zabezpečila zaplatením nadštandardu, ale vraj aj štandard je už pekne zrekonštruovaný. Plusom je, že máš bábätko pri sebe na izbe. Strava bola otras, ale dalo sa to vydržať. Personál môžem len chváliť. O každej nemocnici nájdeš dobré aj zlá hodnotenie. Pôrodníka by som si tiež neplatila - aj moja gynekologička, ktorá je sama pôrodníčka povedala, že je to zbytočné. Čo sa týka pobytu po pôrode, tak si myslím, že je to dosť o tom, ako sa sami navzájom k sebe správame - o spolubývajúcich. Ja som mala šťastie a išla by som tam znovu (najlepšie aj s tou istou spolubývajúcou 🙂).

lucinka1988
5. nov 2019

@evkamotka super si to zhrnula!!!

evkamotka
6. nov 2019

@lilly46 uplne s tebou suhlasim. avsak, musela som v ruzinove stravit 3 tyzdne. Bolo tam tak plno, ze nadstandardu som sa nedozila. (ne) Pohodlie aj tych 20 dni sa dalo prežiť v akychkolvek podmienkach, aj ked boli biedne, vratane spubyvajucich a to sa treba pripravit, ze su aj romky a ine neprisposobive spoluobcianky. Strava tiez biedna ako aj hygiena priestorov. Lenze mne o nic z toho ani nejde. Ide mi o to, ze rano vyvola dr porod a zvysok dna nikto nesleduje progres, az rodim sama a na chodbe (niet porodnika, niet asistentky, niet porodneho boxu). Po porode zakrok, co sa ma robit v narkoze robia pri vedomi (a nebola som jedina), nikto nesleduje ci po porode krvacam, ako mi je, nic. Ja ani nemozem povedat ze by bol personal neprijemny, lebo ziadny nebol. Deklarovane vybavenie fakultnych nemocnic ma uz druhy raz neohuri, zjavne si musim na SK zaplatit sukromne zariadenie, aby som si zabezpecila minimum v co dufam - ze ma cez porod niekto skontroluje ako sa otvaram, "chyti dieta", odsleduje krvacanie po porode. Lebo velka fakultna statna porodnica ak ma zlu kuchynu, ok. Ale ze nesleduje vyvolany porod, s tym mam naozaj problem.

lucinka1988
6. nov 2019

@evkamotka v súkromnej pôrodnici sa ti to naozaj nestane, tam mi išli až na “nervy” s tým, ako ma kontrolovali stále a zaujimali sa. Čo je ale smutne, na SVK si musí človek poriadne zaplatiť, ak chce mat podmienky, ktoré by mali byt štandardom a zadarmo!

evkamotka
6. nov 2019

@lucinka1988 ano je to vela penazi, ale plánujeme len toto druhe, posledne dieta tak sa povznesiem. Moj porodny plan je taky, aby o mne aspon niekto vedel. Ak musi toto na Slovensku stat 1400e, ok. Nejde mi o tie srandy co su teraz v kurze (masaz hradze, nastrih, dotepanie pupocnika, bonding...). Akokoľvek spravia zvysok, len nech ZASE nerodim sama na chodbe. Lebo to sa mozu ohanat vybavenim akym chcu, pri prvom porode dieta mohlo byt hodiny vo mne mrtve a nikto by to nevedel.
Co je len spicka ladovca, ako by vas potesilo, ak by vas neonatologovia 4 dni odmietali informovat o zdravotnom stave vasho patologickeho novorodenca? Ano aj to sa vam stane v Ruzinove, mohla by som pokracovat.

lucinka1988
6. nov 2019

@evkamotka strasne to už len počuť, mna stal porod 1700€ lebo som to ešte poistila zaplatením doktorky, ale pri druhom dám tie peniaze opäť s radosťou. Vrelo odporucam všetkými 10!

evkamotka
6. nov 2019

@lucinka1988 dakujem za podporu

tereziatko613
6. nov 2019

@evkamotka och, no to je hruuza. Snad to druha skusenost vynahradi 😉.

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkakika2
24. okt 2021

@evkamotka mne sa stalo niečo podobne na antolskej. Nemala som vyvolavany pôrod, ale za to na mna ako druhorodicku kašľali ako na placaty kameň. Prijímali ma o 12tej na obed, samozrejme po gynekologickej prehliadke a ctg. Odvtedy až do 22:45 žiadne gynekologické vyšetrenie neurobili a s hrôzou zistili, že som na 8cm. Ja som ich išla hľadať na sesterskú izbu, aby ma vyšetrili. Najprv ma ale poslali do sprchy, že či naozaj to treba. Medzitým raz prisli skontrolovať ozvy spôsobom, že sondou na ctg našli ozvy dieťaťa a odložili asi po 5s. Niečo na štýl, dieťa žije. Neviem, koľko bolo vtedy hodín, ale bola už tma (boli Vianoce) a asi o 21:30 mi dali antibiotiká s odôvodnením, že mám streptokoka, ktorého som nemala. Keď som to sestricke povedala, tak si to išla overiť a prišla znova, že to aj tak treba. Dcéra sa narodila cca 23:15 a bola fialová ešte po 15minutach (už bola oblečená a zaviazana v perinke), ale apgar jej napísali už po prvej minúte 9/10 a nakoniec mi ju vzali, lebo som mala vraj tehotenskú cukrovku. Nikde v knižke som nemala diagnózu cukrovka a odvolávali sa na to, že tam mám napísanú diétu. Diabetológ ma zo sledovania v 6mesiaci vyradil, že cukrovku nemám a mám dodržiavať diétu. Môj gynekolog mi to samozrejme opísal do knižky a mali sa na čo vyhovoriť. Niekoľko lekárov (2 gynekológovia a neonatolog) mi potvrdili, že tehotenská cukrovka nie sú dôvodom, ze by dieťa hneď brali matke. Po 4 dňoch nás prepustili domov, že sme zdravé, ako repy. Ešte ako skoro 2 mesačná sa neotočila za iným zvukom, ako mojim hlasom. Išla som s ňou na súkromnú neurologiu. Cvičili sme do 7 mesiacov sami doma. Bez pomoci začala chodiť 1 týždeň pred svojimi narodeninami. Nemat istotu, či dieťa dobre napreduje celé mesiace nestojí za jeden odignorovany pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre