Všimné za pôrod

kaul
25. mar 2012

davali ste za porod doktorom "vsimne"? ja nie, ale dozvedela som sa, ze je to vraj ocakavane a stretla som sa teda s inymi sumami, kt. za porod mamicky dali. Aky mate na toto nazor?

baklik
25. mar 2012

@kaul nedavala som nic a v pohode, aj tak ma odrodili 😉
viem, ze pri odchode z porodnice rodiny niektorych priniesli sestram zakusky. co priniesli doktorom, to neviem 😕
a ja by som pravdupovediac ani nevedela ako nieco take ako "vsimne" dat...

nibiru
25. mar 2012

je to uplatok a je to tresny cin!ako prenho aj pre teba na to ak chces doktora podla vyberu služi zazmluvnenie a to je 300€(ružinovska nemocnina) niekde este stale 275€.ja som nedavala nic ani som nemlaa zazmluvneneho a porod max,spokojnost s pristupom ci uz lekarov alebo sestričiek.

marianka0101
25. mar 2012

Nedala a nedam. Nevidim dovod.

kaul
autor
25. mar 2012

mne osobne to tiez pride divne. napriklad aj tie cokolady a kava pre sestricky. ja som nedala nic a veru mi nemal ani kto dvere podrzat ked som odchadzala 😀 kamaratka mala pri porode manzela, ale v prepustacej sprave bolo, ze pri porode nebol, takze sa pan doktor ulakomil na tych 20 eur 😀

kvetinka211
25. mar 2012

Nedala som a netreba davat. Mala som oficialne zazmluvnenu doktorku pre vlastny klud, ale myslim ze ani to nie je nutne (antolska,ba). Vsetci sa ku mne spravali normalne a milo, az som v navale tehotenskych hormonov podozrievala rodinu ci nahodou oni nic nedali 😉 Ti co davate prispievate k tomu, aby Slovensko bolo nadalej taka priserne skorumpovana krajina akou je. Chapem strach ktory clovek ma ked ide podstupit nieco co nema velmi ako ovplyvnit, ale cim menej ludi bude tento strach potlacat uplatkami, tym krajsie sa nam tu bude zit ...

bobocka
25. mar 2012

ziadne nebolo.lekar zazmluvneny nebol a aj ked som s nim spokojna bola,tak mu dakujem muselo stacit.spatne po dva a pol roku mi robil v nemocnici ine vysetrenia a bola som tam aj s malym a som mu povedala,ze on mi pomohol maleho priviest na svet a znova som sa podakovala a chlap normalne podrastol,co sa tak potesil a hned sa k malemu mal a tesil sa,ze dietatko porodene pocas jeho sluzby sa ma tak dobre a maminka je spokojna 🙂 skutocne som mala pocit,ze ziadna obalocka by ho nepotesila tak ako ked videl takto po case dietatko "nim odrodene" a spokojnu mamicku. a to nie som nejaka naivka,taky on proste je.jedine zle slovo som na neho od mamiciek nepocula 🙂 ked budem rodit znova,tak vdaka spokojnosti s nim si ho zazmluvnim,no zas dostane len ciastku tej sumy za zazmluvnenie ktoru bude mat odobrenu nemocnicou.nic viac.niezeby som si jeho pracu nevazila,prve naopak,no neviem si samu seba predstavit s obalkou ako mu ju davam.to trapne napatie v takej situacii sa musi dat krajat 😀
-ale pan doktror zoberte si.
-nie nie,to v ziadnom pripade,
-ale nie pan doktor,to vam patri,
-nie nie to sa nesmie
😀 😀 😀
ja inak neviem ako to ludia robia.pridu po porode za lekarom a povedia-dakujem krasne pan doktor,tu je obalocka? 😅 😖 ja ani neviem kolko by som dala. 😅 😀
inak to sa mysli vsimne ako dopredu pred porodom? ci ako podakovne uz po porode? to je rozdiel podla mna.dopredu si clovek akoby uplati toho lekara a ocakava lepsi pristup a vykon(co btw ma byt aj bez obalocky a basta) a po porode je to vlastne podakovanie a vyjadrenie spokojnosti s priebehom porodu a postupom lekarom zvolenym.prve ma lekara ovplyvnit v jeho vykone,druhe podakovat za jeho dobry vykon,ktory nebol nicim inym ako pracovnou povinnostou motivovany.

elienka
25. mar 2012

ja nie som za nejaké úplatky, z pôrodnice som doslova utekala, ale po 3 týždňoch, keď som išla do tej nemocky s maloou na sono nožičiek, tak som zabalila všimné primárovi - bol mi pri CS - bola to nejaká fľaša a dve taštičky (dobrá bonbonierka, kvalitný čajík a dobrá kávička) pre dve lekárky - jedna sa o mňa starala na gyne, jedna mi bola pri CS, Ja som toto považovala za poďakovanie, naozaj si to zaslúžili. Do tašky som každej pribalila vlastnoručne vyrobenú pohľadnicu s fotkou malej a s poďakovaním za starostlivosť. A potom dodatočne som sa od jednej známej dozvedela, že si tú pohľadnicu zavesili na nástenku vo vyšetrovni 😉

bobocka
25. mar 2012

@elienka to je pekne.podla mna to personalu dobre padne ak po dobre vykonanej praci tu ich dobre vykonanu pracu aj niekto oceni ak to tak citi.podla mna je velikansky rozdiel medzi tym, ak da niekto obalocku pred zakrokom co samozrejme personal ovplyvni (ci uz ide o porod ci hocico ine) a rozdiel je ked da nieco ako podakovanie uz po zakroku-v tomto porode.pretoze to podakovanie uz nijak spatne ten porod neovplyvni,skor len moze motivovat k dalsim tiez tak krasne zvladnutym 🙂

elienka
25. mar 2012

ešte aby som dodala, manžel mi tú flašu zabalil už do tašky do pôrodnice, ale ja som nebola schopná to niekomu strkať. Po tých 3 týždňoch som už uvažovala triezvejšie, čakala som pri dverách oddelenia, dala som si zavolať jednu z tých lekárok a poprosila som ju, aby to odovzdala aj tej druhej lekárke aj primárovi. Takže s nimi som ani neprišla do styku. Ja si to tiež neviem predstaviť ako by som dávala nejaký úplatok

kaul
autor
25. mar 2012

a ja osobne som aj proti takymto "podakovaniam".

bobocka
25. mar 2012

@elienka myslim si,ze takto s odstupom casu to bolo lepsie aj pre teba aj pre nich.ty si mala uz pocit,ze nicim nie si nutena to robit.uz ste boli doma,no aj tak si citila potrebu sa do nemocnice vratit a spokojnost aj inak vyjadrit a im to prislo byt podla mna o to cennejsie,lebo uz absolutne nic od teba necakali a tak to,ze si nieco priniesla bolo naozaj velmi mile prekvapenie pre nich.som si ista,ze zeny co rodili v ten den sa ti iste mozu podakovat za este prijemnejsi personal,ktoremu si iste svojim gestom sprijemnila den 🙂 a ta rucne robena pohladnica s foto dietatka je fakt skvela.to ich podla mna potesilo viac ako nejake ine hmotne dary.teda mna by to iste potesilo najviac 🙂

bobocka
25. mar 2012

@kaul preco? ich pracovny vykon voci podakujucej to predsa nijak neovplyvni,vsak je uz po porode.len im to trosku "pomasti brusko".je smutne ak to niekto caka.no v tomto pripade to necakal uz asi nik a o to prijemnejsie prekvapenie to podal mna pre nich bolo.
podplacacky pred porodom neuznavam a nikdy uznavat nebudem.ved je to v konecnom dosledku trestny cin.ci uz dat alebo vziat. personal si ma plnit svoju pracu svedomito stale a nie len s obalockou vo vrecku,ale ak ma niekto po porode pocit,ze dakujem nestaci a chce sa podakovat aj hmotnym darom,tak podla mna na tom nic nie je.naozaj smutne je ak to ale niekto caka. 😒

sisaha
25. mar 2012

@kaul z čistej zásady nič za pôrod a ani iný zdravotný úkon nedávam, pokiaľ sa tá položka nevyskytuje v jeho oficiálnom cenníku, z ktorého ten lekár odvádza dane. Prečo? Aby sa nestávali prípady, že lekár sa venuje len tým, ktorý mu niečo dajú a od samej dobroty nevedia čo so sebou.

eaka
25. mar 2012

@kaul a dávaš v reštaurácii tringelt? 😉

bobocka
25. mar 2012

@eaka ono sa to berie inak,lebo predsa len ide o ludske zdravie a nie servirovanie jedla.dve diametralne odlisne veci,no princip je v podstate rovnaky.podakovanie za dobre vykonanu pracu. 😉
ja osobne som v nemocnici nikomu nic nedala a ani v buducnosti neplanujem,ale napr ked mi majster prerabal byt,nakompletku vstetko od stierok,malby,podlah,dveri,murovanej kupelne,kamennej steny...proste komplet prerabka,tak som mu dala o nieco viac ako bola dohoda.lebo som bola s jeho pracou spokojna.jeho to potesilo a ja som z toho mala dobry pocit.je mi jasne,ze s nemocnicou sa prerabka porovnavat nemoze,no princip je skutocne rovnaky.podakovanie za dobre vykonanu pracu.

monika15
25. mar 2012

@kaul
u nas sa to nesmie .. vsade kamery a maju hned padaka...
ale ked som sla na kontrolu po porode... tak sme jej kupili flasu a dali kartu 🙂 kde sme dali peniaze..... 🙂)))
mimo nemocnice..... 🙂)
ja som bola velmi vdacna.. pretoze moje dieta malo 4.7 kg ultrazvuk ukazoval pod 3.... aokze neviem ako.....
a nebolo dobre otocene... takze keby niet cisarskeho tak urcite dramaticky porod... takze nelutujem ze som jej dala 🙂)) som snou velmi spokojna 🙂)

sestrickam do nemocky len dezert pretoze oni to musia otvorit a tam zjest heheheh 🙂)
pravidla su pravdila hihihih

michaella7
26. mar 2012

ja som bola v nemocnici a aj napriek tomu,že nič nikomu nedala bolo o mňa dobre postarané,doktori a sestričky si ma normálne všímali,nemali problém 🙂 na izbe bola so mnou jedna babka,ktorá len behala za lekármi a sestričkami z peniazmi,dezertami a to každý deň...a mne stále do hlavy hustila,že ak nič nedám ani na mňa nepozrú...lenže ja som mala inú skúsenosť 🙂 moja babka zase dala peniaze a aj tak sa na ňu vykašľali 😠 takže podľa mňa je to zbytočnosť a som zásadne proti tomu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

michaella7
26. mar 2012

a v pôrodnici to bolo to isté...tiež nikomu nič a všetci sa správali ku mne milo a normálne 🙂

eaka
26. mar 2012

@bobocka no, veď presne preto som to napísala... ja to tiež nevnímam ako úplatok a tiež by som nedávala peniaze, ale zvykla sa nosiť káva, bonboniera... proste len vyjadriť, že áno, robili ste si síce "len" svoju prácu, ale podľa mňa veľmi dobre, cítila som sa tu fajn, bezpečne, záchranili ste mi život...dieťa... vážim si to.

maji9
26. mar 2012

ja okres Dun.Steda nepoznam gynekologa ktory by nechcel min.200 eur az porod.to je minimum.Mam okolo seba velmi vela tehotnych zien a kazdy dava.Aj ja som mala pri sebe 200 eur ale moj gynekolog zaspal,nestihol porod tak sme usetrili tych 200 eur.Mi tu nemame inak na vyber,ked chcem mat gyenkologa ktroy navsetujem 9 mesiacov aj pri porode mat tak musime platit.Poznam min.8 gynekologa a nepoznam ani jedneho kto by nemal cennik v cakarni co sa tyka porod.Moja kamaratka platila 500 eur za cisarsky rez v Dun.Stede.Moja druha kamaratka platila 700 eur za normalny porod v Ruzinove:(

pettuska
26. mar 2012

Ahojte,
ja som dávala aj peniaze- doktorovi, aby vôbec so mnou niečo robili. Bola som po termíne, síce iba 4 dni, ale po skúsenostiach v rodine som sa veľmi bála aby sa malej niečo nestalo, keď prenášame. Prijali na do nemocnice a vykašľali sa na mňa, ich reakcia po každej vizite bola, že ešte počkáme, len neviem na čo (ležala som 4 dni na šestonedelí) Malá sa mi prestávala hýbať, ale oni nič. Až keď pán primár dostal "všimné" do vrecka, všetko sa pohlo a už sa dal urobiť aj cisársky rez - dcérka pupočník okolo krku a zelenú plodovú vodu, doktor skonštatoval, že bol najvyšší čas. Ale našťastie je všetko v poriadku. Bez "všimného" neviem ako by to dopadlo.

exupery
26. mar 2012

Vsimne?No,ak mne daju vsimne,ked pridem do prace kazdy den,tak ja dam dr za to,ze si spravi svoju pracu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre