Skúsenosti s nezazmluvnením na Antolskej

naky
27. nov 2012

Ahojte,
chcem sa spytat, ake su vase skusenosti, ked ste si nezazmluvnili lekara na Antolskej. Chodili ste stale k inemu lekarovi do poradne? Ako sa k vam spravali?
Ja som bola dnes prvy krat v poradni u pani doktorky a ked som nereagovala na jej ponuku ohladom zazmluvnenia, tak som mala pocit, ze je zrazu odmerana, velmi sa so mnou nerozpravala a nakoniec mi pri odchode povedala, ze nemusim chodit len k nej a mozem ist aj k inym lekarom, pokial ju nechcem pri porode. Mala som z toho zmiesane pocity. Neda sa to opisat pismenkami, ale skutocne som mala pocit, ze sa ma chce skor zbavit a som jej na obtiaz, pokial nemam 300eur. Mozno to bol omyl a doktorka mala vela prace, fakt netusim. Preto sa pytam na vase skunesto a dojmy.
Dakujem.

naky
autor
27. nov 2012

Ak su tu mamicky, ktore maju skusenost, tak bude rada, ked sa ozvete.. Dakujem.

nikolet_89
27. nov 2012

@naky ahoj a ako sa volala dr ??...lebo ja som chodila k Malovej, skvela lekarka, chodila som k nej az kym som neporodila a nemala som ju zazmluvnenu...🙂

xlucia
27. nov 2012

pocit si mala dobry. na druhy raz chod k niekomu inemu. u koho si bola?

maria613
27. nov 2012

@naky ja som si tiez niooho nezazmluvnovala ale chodila som stale k oravcovi bol v pohode...a rodila ma doktorka malova a bola uplne super fakt lutujem ze aj na poradne som nesla k nej...uplne ludska a mila

nikolet_89
27. nov 2012

@maria613 mna zas rodil oravec :D

katy1979
27. nov 2012

Chodila som vzdy k jednej lekarke na poradnu dokonca mala aj sluzbu ked som rodila. Nikto odo mna peniaze nepytal ani nenaznacil. Ak ta tvoja sa takto vyjadrila isla by som k inemu lekarovi. Je ich tam dost.

macinka13
27. nov 2012

@naky ja som chodila k roenbergovi, tiež som ho nemala zazmluvneneho a bol v pihode, pri pirode som mala taku milu mladu doktorku, ešte kým som bola v nemocnici sa o mňa zaujímala, či som v pohode. Veľmi milá.

nikalentilka
27. nov 2012

@naky ahoj, a prvykrat si tam isla len tak, bez toho, aby si si tam zavolala a len si si vybrala lekarku, ktora mala prave poradnu? Ja tam mam ist prvykrat na buduci tyzden, tiez si nechcem nikoho zazmluvnovat

cicimon
27. nov 2012

ja som nemala zazmluvneneho dr, porodila som 2 deti bez zazmluvnenia, velka spokojnost s porodni a lekarmi!
aj sa ma na poradni spytal dr ci si chcem zazmluvnit, ja ze nie a bolo... a aj tak som tam potom este 2x dosla na dalsiu poradnu

lubika39
27. nov 2012

Ja som chodila na poradnu k dr. Dubcakovej, dopredu som tam nevolala, jednoducho som prisla a cakala som. Tiez nikto odomna nepytal peniaze, ani maly naznak nebol. Rodila ma nakoniec dr. Oroszova a bola som spokojna. Ja odporucam ist inemu lekarovi, ked sa ti tato dr. nepozdavala.

nikalentilka
27. nov 2012

@lubika39 ja som tiez pocula len dobre na Dr. Dubcakovu, tak premyslam, ze si sadnem k nej do poradne, dik

leonna
27. nov 2012

ja som tiez rodila bez zazmluvnenia a na poradni som bola u doktorky malovej. sice len raz pretoze som isla predcasne rodit, no dokonca ked som jej poslala sms ze uz nepridem do poradne lebo som porodila, tak sa prisla na mna pozriet. bolo to velmi mile. aj lekarka ktora ma rodila sa bola na mna pozriet. na jej meno si teraz nespomeniem....asi si len natrafila na zlu lekarku, alebo mala prave zly den a mozno to len naozaj zle vyznelo. no aj tak by som isla k niekomu inemu ked si z nej nemala dobry pocit.

marthuska
27. nov 2012

@naky pevne verim ze nebudes lutovat, ze si si vybrala antolsku. ja som nemala nikoho zazmluvneneho (pravdupovediac som aj nestihla, lebo som rodila v 34.tyz ale aj som nevedela, koho, kedze som tam nikoho nepoznala). zo skusenosti mojich kamosiek mozem len konstatovat, ze vyhoda, ked si nezazmluvnis dokiho okrem penazi je ta, ze nemusis na nikoho cakat. proste to na teba pride, porodi ta ten, kto ma sluzbu a hotovo. a nemusis cakat.. v medzistave...kym pride akurat :tvoj: doktor. a na antolskej su vsetci odbornici 😉

naky
autor
27. nov 2012

@nikalentilka ano isla som tam len tak.. na nete som citala, ze sa netreba objednavat, ze staci len tak prist...

naky
autor
27. nov 2012

@lubika39 ja som bola prave u pani doktorky Dubcakovej.. Isla som k nej, lebo som citala velmi dobre referencie, no ostala som sklamana.. ale ako som pisala, mozno to bol len moj nespravny dojem.. Mozno mala zrovna rusny den a nemala naladu byt mila.. aj to sa stava,.. preto sa pytam na skusenosti inych mamiciek..

nikalentilka
27. nov 2012

@naky kedy mas termin? asi podobne ako ja, ja mam 30.12. 🙂

naky
autor
27. nov 2012

super, velmi ste ma potesili 🙂 mozno bola chyba aj na mojej strane, nejakye nedorozumenie 🙂 nechcem jej krivdit.. ale kedze moj dojem nebol dobry, tak buduci tyzden skusim ineho lekara a snad to bude lepsie.. Tiez verim, ze zazmluvnenie nie je dolezite a ze na antolskej su dobri lekari, preto som nad tym ani moc neuvazovala. Len som ostala velmi sklamana po prvej poradni a mala som dojem, ze doktori su uz tak rozmaznani z tych zmluv a penazi, ze to vyslovene ocakavaju. Takze ste ma potesili svojimi dobrymi skusenostami.

naky
autor
27. nov 2012

@nikalentilka ja mam 28.12 🙂 takze skoro naraz 🙂

nikalentilka
27. nov 2012

@naky no teda, tak sa tam mozno stretneme 😉

naky
autor
27. nov 2012

@nikalentilka je to dost pravdepodobne 🙂 ja by som chcela byt uz na vianoce doma, ale tak babo je sef 🙂))

rainee
27. nov 2012

Ja som chodila celu poradnu k havaldovi, bol mily. Lekara som si nezazmluvnila a veru lutujem. Mala som dlhy a tazky porod, nechceli spravit sekciu aj ked boli na to indikacie. Nechali ma totalne vytrapit, o pristupe personalu ani nehovorim. Myslim ze ak mate zazmluvneneho lekara, spravaju za inak a tolko si nedovolia 😒

nikalentilka
27. nov 2012

@naky alebo aspon na Silvestera, keby sme uz boli doma 🙂, a co cakate? dievcatko, alebo chlapceka?

naky
autor
27. nov 2012

cakame dievcatko - Lianku🙂 a vy?

mirka117
27. nov 2012

Jeeej baby to sa tesim,ze niekto s takym terminom ako mam ja 🙂 Ja mam tiez 28.12. a tiez dufam,ze to bude skor! Buduci tyzden sa tiez chystam prvykrat na Antolsku do poradne. Vsetci lekari su tam perfektni,lezala som na rizikovom na Antolskej. Zazmluvnit si idem lekarku,lebo som z porodu strasne vystresovana 🙂

leusska
27. nov 2012

@naky ja som chodila na poradnu stale ku tej istej a ani raz sa ma na zazmluvnenie nepytala...pri porode som mala mladucku doktorku, velmi milu a kedze tam akurat okrem mna nikto prave nerodil tak tam bol este aj doktor, ktory mal tiez sluzbu a par krat prisiel pozriet aj primar...som rada, ze som si nikoho nezazmluvnila lebo su tam vsetci odbornici a nemusela som cakat kym by prisiel zazmluvneny doktor...

naky
autor
27. nov 2012

@rainee tak to ma fakt mrzi.. dufam, ze nebudem mat podobnu skusenost..myslis, ze personal mal zly pristup prave kvoli tomu, ze si nemala zazmluvneneho lekara? ja som pocula, ze ten personal vseobecne za moc nestoji, co sa tyka sestriciek.. co zrejme suvisi s tym, ze maju vela rodiciek a nestihaju.. uff no dufam, ze rodicky fakt neposudzuju podla toho, ktora zaplatila a ktora nie.. necham sa prekvapit...snad to bude fajn...

naky
autor
27. nov 2012

@mirka117 z porodu nebud vystresovana🙂 teda ja som prvorodicka, ale verim, ze cim lepsie sa pripravim psychicky, tym lahsie to bude🙂.. stres sposobuje napatie, napatie stahuje svaly a tie potom ztazuju babatku priechod von, cim je to bolestivejsie.. treba sa ukludnit a tesit sa na ten den, ved je to den, ked pojdu nase deticky k nam 😉
je vseobecne zname, ze za vacsinu porodnych bolesti je zodpovedny strach.. tym sa aspon upokojujem..
koho si planujes zazmluvnit?

mirka117
27. nov 2012

@naky No ved ja viem, ja som tiez prvorodicka a som taky strachoprt! Zajtra sa dozviem ci to bude cisarsky,lebo maly je valibuk a je zle otoceny,teda bol pred mesiacom tak uvidim ci sa premiestnil 🙂 Zazmluvnit si idem doktorku Bertoldovu,teda chcela by som. Uvidim co mi povie,ci ten termin tam bude a tak

mata128
27. nov 2012

@naky ahoj.ja som rodila obe deti na antolskej bez zazmluvnenia.Prve v r.2005 a druhe teraz v aprili.Pri prvom som chodila do poradne Niznanskej,ale rodila ma mudr.Cerna a doc.Korbel a pri druhom som chodila do poradne Dubcakovej,ale rodila ma Filkasova a bola super.A teda hoci tu Dubcakovu chvalia,osobne som z nej dobry dojem nemala.zato Filkasova bola uzastna.ak nemas rizikove tehu,kludne bez zazmluvnenia.na Antolskej su fakt odbornici.keby som mala rodit zas,co sa uz nechystam😉,tak jedine opat na Antolskej

janka79
27. nov 2012

ja som tam rodila tri krat-vzdy bez zazmluvnenia, nikdy som nemala pocit, ze niekto caka odo mna peniaze a podobne
prvy bol normalny porod, bola som velmi spokojna az na jednu sestru, ale tu tam uzemnili ine sestry
druhy som mala cisarsky, ale tiez spokojnost s pristupom
treti som ani nepremyslala zazmluvnit po predchadzajucich skusenostiach
potom som vsak lutovala, ze mozno by to bolo cele inak
chcela som totiz rodit normalne, nie cisarskym, porod zacal na Silvestra
ani by mi nevadilo, keby ma nechali vytrapit, lebo som chcela rodit normalne, ale bolesti sa este poriadne ani nezacali a ze pre istotu ma daju cisarskym...tak som neodporovala, vsak lekari vedia lepsie ako ja
inak spokojnost, len potom som premyslala, ze keby mam lekara, ci by bolo nieco inak, lebo som mala pocit, ze chceli mat na Silvestra cim skor pokoj
ale inak Antolska dobra volba a keby mam mat prvy porod, bezrizikove tehotenstvo tak nezazmluvnujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre