Pustia štvorročného syna za mnou na izbu v pôrodnici?

janickacrazy
27. aug 2015

Ahojte mamičky, budem rodiť plánovaným cisárskym, čiže prvé dni po porode nebudem schopná ísť na chodbu, ked budú návštevy. Pustia mi 4ročného syna na izbu alebo je to zakázané? Aké máte skúsenosti? Ďakujem.

pribinak
27. aug 2015

O ktorej nemocnici je reč?

janickacrazy
autor
27. aug 2015

@pribinak Budem rodiť v Považskej Bystrici.

yarnie
27. aug 2015

Deti nesmu na oddelenie, takze skor nie. Ale ja osobne to ani neodporucam, skor ho pripravit na to, ze 4 dni budes v nemocnici, ja ked som mala jedno chore dieta v nemocke (bola som s nim) a druhe doma, tak sme to spravili tak, ze manzel malu priviezol, isiel k malemu namiesto mna a ja som bola vonku s malou aby sme sa chvilu videli... zaposobilo to na nu aj na mna zle, bolo nam smutno a luto a plakala mi... nechcela ma pustit nazad. Takze ja som za to, ze bez navstev je lepsie.

magic08
27. aug 2015

Moju pustili, mala vtedy 2 r. a 9 mesiacov. Dokonca ma vymakla sestricka ako ju dojcim 😉

janickacrazy
autor
27. aug 2015

@yarnie
@magic08 Asi je to v každej nemocnici inak ako tak čítam.

bajana
27. aug 2015

V Brne-Bohunicich pustaju kohokolvek - o druhej otvoria dvere na sestonedelie, o piatej ich zavru, nik nekontroluje, kto chodi dnu a von...mna bol navstivit synovec (este nemal 2r)....tak si zavolaj do porodnice, je to individualne

blackcrystal
27. aug 2015

@janickacrazy v Martine s tym nebol ziaden problem (a chodili na navstevu casto, ani nevidim dovod, preco by dieta nemohlo ist na oddelenie).

maslenka47
27. aug 2015

@janickacrazy v ruzinove v den sekcie za tebou pustia manzela. Dalsi den ta uz postavia na nohy a uz budes MUSIET byt schopna dojst na tu chodbu. Deti na oddeleni nemaju co hladat. Nahodou nejake cerstve babatko nieco "chyti" a mali by riadny problem.

Osobne by som mojho starsieho netahala ani na tu chodbu. V case navstev je tam milion ludi, hnusny vzduch a idealna prilezitost na to, aby vas po prichode domov privital nejakou virozou. Ako bolo spominane vyssie, najlepsie pripravit dieta na to, ze par dni nebudes doma.

lucka1987
27. aug 2015

@janickacrazy ano pustia .. lezala som tam na izbe s rodickami po cosarskych a na izbu vosiel muz aj s ich detmi. pravidelne kazdy den prisli za maminou,

janickacrazy
autor
27. aug 2015

@maslenka47 Mám za sebou už 2 sekcie a na druhý den som nebola schopná dojsť na chodbu, pri pokuse dojsť na wc som odpadla a museli ma ratovať, takže potom mi dovolili návštevy na izbe, ale syn mal vtedy už 11 rokov, takže ho pustili za mnou v pohode. Len som tam nikde nevidela také malé deti, tak preto sa pýtam, ako to je s tými menšími.

janickacrazy
autor
27. aug 2015

@lucka1987 Tak super, si ma potešila. 🙂

lucka1987
27. aug 2015

@maslenka47 u nas su tie chobby trochu inak robene... celkom vzdusne a pekne za sklom si mozu kuknut babatko ...
ale ako pisem, lezala som v tej nemocnici a za rodickami, ktore boli po cisarskom chodili cele rodiny aj muz aj deti

lucka1987
27. aug 2015

@janickacrazy cokoladu pre sestricky to ale bude istit 😀 😉 a uvidis ako sa budes citit, mozno to bude lepsie ako posledne a ako cakas a sama budes zo seba prekvapena . poznamy baby co 4 den po sekcii boli vitalne ako lanky behali 😀

marika39
27. aug 2015

Ja som rodila v MT, tiež cisárskym a moju 3-ročnú dcérku vtedy nepustili dnu na izbu, ale dalo sa mi v pohode prejsť už na druhý deň na chodbu takže som sa tešila že ju vidím.

roamers
27. aug 2015

V pondelok idem na sekciu do Kocha. Dieta moze byt u mna od 9-21. Ak by sme zaplatili apartman, moze byt pri mne aj v noci.

lucka1987
27. aug 2015

@roamers mamina sa pytala konkretne na porodnicu v povazskej bystrici, cize rodenie u kocha si mylsim ze ju prilis nezaujima 😉

lavazzake
27. aug 2015

@janickacrazy ku mne manzela so starsou pustili v ten prvy den po sekcii na izbu, chvalabohu som druhu sekciu niesla tak dobre, ze ked som sa po tych 24hodinach postavila, rovno som sla do sprchy, dostala som malu na izbu a uz som ficala takze od druheho dna som uz sla na chodbu, ale sestricky boli take zlate, ze ked poprepustali mamicky, co boli na izbe so mnou, uz mi tam nikoho nedali a manzel s malou mohli na izbu (boli sme az 9 dni kvoli zltacke)...velmi by som teraz chcela nadstandard, ako som mala pri prvej, ale v nasej porodnici je len jedna izba a ta je furt reserve pre lekarky, ich dcery a manzelky lekarov 😕

roamers
27. aug 2015

@lucka1987 je tu spomenutych viac nemocnic, a myslim, ze je fajn, ze osveta funguje a aj tu vidno, ze nie vsetky nemocnice funguju ako v staroveku.

sense
27. aug 2015

Osobne by som sa spytala skor v konkretnej nemocnici...

majulino
27. aug 2015

moj 2 rocny ku mne chodil kazdy den bola som v porodnici 6 dni

tova
27. aug 2015

kde to ides rodit? v Kazachstane? ja som rodila cisarskym pri ktorom bol muz, a hned po hodine na pooperacnej ma dali na vlastnu izbu kde cakala najblizsia rodina. A chodila som 10hodin po sekcii.

bonaqa2013
27. aug 2015

V MT pustili. V roku 2006 chodil ku mne vtedy 11 r. syn na izbu každý deň rovno zo školy - robili sme úlohy. V 2010 pustili 18 mes. dcéru na izbu.
V MT sa chodí rovno na izbu od rána do večera. Nie sú určené návšt. hodiny. Kto kedy príde - každému je to jedno.
A ešte zaujímavosť. V 2008 som rodila, už som bola na izbe, prišiel za mnou mm, chcel vidieť bábo. Tak som mu povedala, nech sa ide pozrieť, že mu sestry bábo ukážu. A on prišiel na izbu aj s dieťaťom na rukách. Malo asi 2,5 hod. Nikto nič nechcel, nič nekontroloval - keby chcel tak odíde aj s deckom z nemocnice. 😒 😒 😒

moni244
27. aug 2015

Ja byt po porode a mala by sa natrepat do izby cela rodina spoluleziacej, tak by ma.porazilo a hlasno by som protestovala

lucka1987
27. aug 2015

@tova 😀 😀 😀 hej hej kazachstane... tesne vedla ,ale vlemi blizko 😀

monciky
27. aug 2015

@moni244
silno s Tebou suhlasim🙂

moni244
27. aug 2015

@monciky no a nie? Zeny tam lezia po roznych porodoch, v roznych fazach krvacania, bolesti a maju tam chodit navstevy? No dakujem pekne

monciky
27. aug 2015

@moni244
mas pravdu, ja som po sekcii, v pondelok bola sekcia, v utorok nadranom ma postavili na nohy, v utorok poobede som uz isla na chodbu ukazat maleho cez sklo ale len na chvilocku, lebo som bola vycerpana a od stredy sme uz mali babtka u seba, takze o piatej rano som dala sprchu studenu a fungovala jak nic...., a na izbe sme boli len zeny s babatkami, tesne po sekcii za nami mohli prist manzelia, za mnou pustili aj mojich rodicov, ale to bolo tesne po sekcii, lebo moja mama ma chcela vidiet ze som ziva a zdrava a neodisla by odtial, ale dalsie dni ich ani nenapadlo zeby chceli prist na izbu..., ved ked je mamicke zle, tak nema naladu ani na navstevy....

monciky
27. aug 2015

este ma napadlo, za spolubyvajucou chodil muz neskoro vecer, lebo skor nemohol, sestricky ho pustili z chodby do jedalne a maleho mu zobrala na vozicku ukazat...., ani raz nebol na izbe, iba v den sekcie...

marianka0101
27. aug 2015

@janickacrazy ahoj, bezne deti nepustaju. Ale neboj, po 24 hodinach budes behat ako srnka, viem o.tom svoje, mam za sebou 2 cisarske. Najtazsie je postavit sa ten prvykrat, potom je stale lepsie a lepsie, neboj, zvladnes to

janickacrazy
autor
28. aug 2015

@marianka0101 No vieš, možno ty si behala ako srnka, ja mám za sebou už tiež 2 sekcie a ani po jednej som na druhý den nebehala ako srnka, po prvej som ledva chodila ešte 2 mesiace a po druhej som na druhý den odpadla na chodbe a museli ma dávať dokopy. Mala som problém s masívnym krvácaním po oboch porodoch, nestačili mi meniť plachty, takže u mna to nebolo len tak jednoduché, preto mám obavy, ako to bude po tretej sekcii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre