Prítomnosť otca pri sekcii v Bratislave

emao
24. nov 2017

Ktora porodnica v BA je najlepsia a kde akceptuju otca pri cisarskom reze a po nom..?? A ako to prebieha v danej porodnici pred a po sekcii??
Rodila som v Komarne, bola som tam spokojna, ale neumoznuju aby bola pri cisarskom reze dalsia osoba..
Citala som nieco o sanatoriu Koch, ako najlepsej porodnici, ale o sekcii som sa skoro nic nedozvedela..
Kramare, Antolsku a hlavne Ruzinov nemam v zaujme navstivit..
dakujem za odpoved

ciusinka
24. nov 2017

No v BA mozes rodit tak akurat na Kramaroch, na Antolskej, v Ruzinove a u Kocha, ina porodnica tu nie je, kedze v 3 z nich rodit nechces, ostava uz len ten Koch, tak sa pridaj priamo do skupiny a tam ti skor poradia..Kazdopadne neviem, ci niekde v BA je moznost, aby pri cisarskom bol muz pri porode..

puklica13
24. nov 2017

Keď som ja rodila v kochu, cisár ale sa nerobili,všetky pôrody ktoré sa schyľovalo k cisáraku sa prevážali inde

mufka1
24. nov 2017

Podla mna ani v Koch nemoze byt otec pri sekcii.Ja som rodila tak 2x a nemohol byt mm somnou .V Cz viem ze tam skor su nemocnice co sa moze byt pri sekcii.

emao
autor
24. nov 2017

@mufka1 a ako to tam je po porode??moze prist navsteva aj na izbu, aspon partner a byt aj s dietatom??

@puklica13 citala som na ich stranke ze vykonavaju aj sekcie, len nic viac som sa nedozvedela..

meluela
24. nov 2017

@puklica13 normalne tam robia sekcie

emao
autor
24. nov 2017

@meluela
@ciusinka
dakujem uz som sa tam pridala

lavieenrose
24. nov 2017

@emao moj muz bol so mnou asi dva alebo tri dni v tom" strasnom" Ruzinove na nadstandarde..a myslim ze by nemal zaujem pozerat sa ako my rozrezu brucho a zasivaju a na dalsie krvave handriky..kedze je dost vysoky mal by o tom dokonali prehlad aj napriek zastene...noo a babatko mu dali hned ked bolo zabalene do ruk aj ju hned mohol fotit ked ju utierali vazili odsavali..bol to pre neho velmi silny zazitok

bielavila
24. nov 2017

@emao rodila som v kochu na sekciu, ale manzela dnu pochopitelne nepustili kedze je to zavazna operacia, ale bol so mnou az kym ma neodviezli na salu a hned ako mi maleho vybrali z brucha mu ho doniesli ukazat a on uz s malym chodil na vsetky vysetrenia a merania a vazenia...neviem nemyslim si, ze pritomnost otca pri sekcii je vhodna predsa je to tazka operacia a teda neviem ci to niekto dovoli, ak aj hej podla mna to uz je blud ked zeny nevedia co od rozkose pri porode zaidat...navyse ktory muz by chcel dobrovolne vidiet svoju zenu rozrezanu? a dieta mu ukazu tak ci tak hned po vybrati, moj aj snuru mohol prestrihnut, ale nechcel...v kochu mas navtevy od rana do vecera neobmedzene, mozu tam byt aj cely den, dieta mas cely cas pri sebe ak to zdravotny stav dovoi, bohuzial moj bol v inkubatore, ale mohla som ho ist pozriez ci bol den alebo noc, hockedy som mala potrebu, inak koch je najlepsi, personal, strava, pristup krodicke. uplne ako v luxusnom hoteli, lezala som tam skoro mesiac a vazne skvele, kby mozem idem tam rodit aj druhe, ale uz nezijem v Ba

lavieenrose
24. nov 2017

@bielavila v zahranici to je bezne hlavne teda viem ze v UK ale tiez nevidim v tom hlbsi vyznam... to je take rychle smyki smyk..a ak by boli komplikacie iba by prekazal..

emao
autor
24. nov 2017

@bielavila dnes to je normalne ze je otec dietata aj pri sekcii a nemusi vidiet svoju zenu rozrezanu, pretoze sedi iba pri jej hlave..
A naco je to dobre?po psychickej stranke to aj odporucaju vyuzit takuto moznost aj to dana porodnica umoznuje, aj na Slovensku je ich viacej..je to po psychickej stranke lepsie pre zenu ak ma pri sebe oporu, nakolko tiez mam za sebou dve sekcie a psychicky som to znasala dost zle, aj pocas operacie a viem keby tam bol so mnou manzel, tak by som neodpadavala a brala to lepsie..uz len to mi pomahalo ze ma doktorka potlapkala semtam po lici ked som ledva dychala a rozpravala sa so mnou, ale to bolo len par krat kedze nato cas ona nemala....to je moj nazor a nie len moj, ze je to pre psychiku zeny lepsie..aj to zotavovanie potom

emao
autor
24. nov 2017

@bielavila dakujem za odpoved..aspon to pomoze ked bude moct partner aspon po porode byt s nami..este by som sa chcela spytat ako je to s poplatkami??

maros29
24. nov 2017

@emao Ahoj, manzelka rodila obe deti v sanatoriu Koch v Bratislave, obe cisarskym rezom. Ja ako otec som cakal na chodbe, na salu ma nepustili, kedze je to operacia ako kazda ina (navyse manzelka bola v celkovej anesteze). Zavolali ma hned po porode do vedlajsej miestnosti, kde mali polozene babo, merali ho, vazili a podobne, mohol som si ho nafotit, potom ho zabalili do plienok, perinky a dali mi ho do ruk. Spolu sme potom cakali na "sesterskej izbe" (babo som stale mohol drzat na rukach), kym daju manzelku do poriadku a prevezu ju na izbu. Potom sme isli za nou a prebehol prvy kontakt mamicky s babatkom (aj ked este v polonarkoze). Babo potom vzali so sebou, kym sa mamicka ako-tak dala do poriadku a bola schopna vnimat a fungovat. Potom babo priniesli a ostalo s nami na izbe (prvu noc ho tusim vzali, ale od dalsieho rana uz bolo s nami nepretrzite). Treba povedat, ze ja som byval s nimi na izbe, az kym nas nepustili domov, v Kochu sa to da riesit.

lavieenrose
24. nov 2017

@emao teda pre mna to nebola ziadna trauma ani som im tam neodpadavala..a bolo vela ludi okolo mna...cez anesteziologicku dvaja lekari sestri...smialy sa ,atmoska super...len muz mi musel prist pomoct lebo som bola strasne moc opuchnuta..nevladala som sa hybat koli tomu...

lavieenrose
24. nov 2017

@maros29 takto sa to da riesit aj naprv v ruzinove...ale nemozu mat plny stav na nadstandarde...a je to o par tisic lacnejsie ;)

emao
autor
24. nov 2017

@lavieenrose tak u kazdej je to inak..uz len ten pocit ze nedokaze porodit sama.. :/ ..
a mozno k tomu zlemu zazitku dopomhlo aj to, ze este mi ani nezacala ucinkovat anesteza a uz ma rezali, proste bolest..tiez moj nizky tlak atd....plus vedla seba som mala sklenenu skrinu kde som vsetko videla do detajlov..keby mam na vyber, urcite by som si vybrala prirodzeny porod

bielavila
24. nov 2017

@emao chapem, kazdy ma ine potreby, aj ja som sa bala, najma preto ze som so sekciou neratala, ale nastavila som sa psychicky tak, ze inak to nebude a basta, neviem, ked sa velmi bojis daj sa do narkozy, aj ked spinalka je ovela lepsia, ale vazne neviem o nemocke mininalne na slovensku kde toto povolia ide tam o bezpecnost pacientky v prvom rade... pri operacii by som ani muza nechcela, ja by som nechcela asi ani pri normalnom porode... co sa polatkov tyka tak pred troma rokmi ked som ja rodila to bolo neco vyse 1000 euro? alebo aj viac? nepamatam si presne nejak okolo 1200 za porod, potom uz ked lezis hoc aj meesiac po porode neplatis nic, ked lezis pred porodom na pozorovanie alebo mas nejaky problem platis nejakch 15 euro na den...

lavieenrose
24. nov 2017

@emao no tak aj ja by som bola radsej kebyze to je prirodzene ale bohuzial ja som sa snazila len osud to zariadil inac neberem to ako moje zlyhanie a ani neobvinujem dceru a ani neobvinujem pupocnik ze ju drzal vysoko a mala neklesla do porodnych ciest..mozno by ti pomohol psycholog

lavieenrose
24. nov 2017

@emao inac celkom nezodpovedne zacat rezat hned a zaraz skalpelom mne presli bud prstom alebo nejakou tupou stranou ze ci citim nieco..no ale medzi nami....ruzinov ...

emao
autor
24. nov 2017

@bielavila uplnu narkozu nechcem, bojim sa dat uspat a aj pre dieta je to rizikove..ani doktorka mi to neodporuca, lebo zevraj pri uplnej narkoze maju doktori iba päť minut nato aby sa dostali do brucha a vybrali dieta a pri tretom cisarskom uz to zevraj neni take lahke..a pri spinalnej ich cas neobmedzuje..
ale nejako to zvladnem..dakujem za info 🙂

emao
autor
24. nov 2017

@lavieenrose ja som rodila v Komarne, to sa stalo pri druhom porode..a ked som sa skoro rozplakala jak to zacalo boliet tak ma chceli uspat, ale radsejj som si pockala az uplne zaucinkuje anesteza..uspata som byt nechcela..
ja som bola spokojna tam s tou porodnicou, lrn s primarom som mala zlu skusenost..ale inak v pohode..
a to s tym ze hned zacali rezat si tiez myslim ze sa najprv mali nejak presvedcit ci uz anesteza zabrala..

bubinovci
24. nov 2017

Rodila som sekciou na Kramaroch aj v Kochu. Teraz ma v januari caka tretia a bude to dufam opat Koch. Ani pri jednej manzel nebol priamo na sale. Ale viem ze v Kochu sa niektorym podarilo mat manzela na sale. Na Kramaroch som bola po sekcii 24 hod na pooperacnej izbe. Isiel ma tam slak trafit od nudy. Syna som videla ako posledna aj to na 5 minut. Ked ma previezli na sestonedelie prvu noc mi ho nedali. Aj preto som sa pri dcere rozhodla pre Koch. Po sekcii ma previezli na izbu kam za mnou prisiel manzel s malou a boli sme 2 hod koza na kozu spolu. Potom isiel manzel domov na chvilu a vecer sa vratil a prvu noc bol so mnou na izbe a mala som aj malu pri sebe. Teraz je v Kochu vela porodov uz takze je mala sanca ze tam bude moct byt manzel ubytovany tiez . Ostatne ako mat babo od zaciatku pri sebe je vec dohody a samozrejme zdravotneho stavu.

girlie_konik
24. nov 2017

@puklica13 Prosim ta, nesir tu BLUDY!
V Kochu robia normalne aj cisarske, ziadne prevazanie len z dovodu cisarskeho nie je!
Ved trochu pohni rozumom - ako by asi tak mohla regulerne fungovar porodnica, ktora by nebola vybavena na cisarksy rez? Ved pri porode sa veci mozu zvrtnut v sekunde a ide o zivot! Maju tam normalne operacky, myslim ze tri miestnosti, a vedia bez problemov urobit cisarsky rez.
Naozaj by ma zaujimalo, ci si tam bola, nebodaj aj rodila dokonca, alebo mas tieto info od niekoho ineho.. 🙄
Ja som tam porodila dve moje deti prirodzene, sestra cisarskym.

lianka123
24. nov 2017

V kochu mozes mat muza na sale

kubobubo
24. nov 2017

@emao mne toto spravili v antolskej, tiez ma zacali rezat bez nedostatocnej anestezy. Vybrali dceru a supli ma do celkovej ani neviem ako. V Kochu som im to povedala o tomto zazitku a dali si zalezat. Bolo to velmi prijemne na cisarsky. Moj bol taky komplikovanejsi cisarsky, viacej som krvacala a mala som aj drenaz z rany na 24 hodin. Po zasiti som v Kochu isla na izbu, okamzite mi doniesli neumyteho syna a nechali nas v klude asi hodinku - dve. Potom ho odniesli lebo mi dali este dva transfuzie krvi. V porovnani s Antolskoy nebe a dudy.

puklica13
24. nov 2017

@girlie_konikked som ja rodila v kochu tak cisárske akútne sa prevážali.. konkrétne 2 ženy som zažila..bludy sú v tvojej hlave

karamelkax
24. nov 2017

Pokiaľ viem standardne manžela nepúšťajú na operačnú sálu k cisarskemu v žiadnej nemocnici na Slovensku, možno ak si to špeciálne nedohodnes napr. v tom Kochu, ale tam to tiež už nechcú robiť (možno po známosti???). dôvodom je že sala má byť sterilna, muž môže byť prechladnutý, kychat tam, smrkat, nemá umyte ruky z tých kľučiek čo pochytal než prešiel celú nemocnicu 😃 a hlavne im zavadzat. A mne osobne to príde morbídne aby muž bol pri takej vážnej brušnej operacii, a nebodaj ešte nakukal do toho masakra v bruchu...ja som mala akútnu sekciu v Ružinove a teda by som ho pri tej operácii nechcela, bola som rada že mi zachránili život aj malému, to je teda môj pocit a skúsenosť. On čakal 3 metre odo mňa za dverami, a hneď bol s malým keď ho vybrali, fotil ho a pozeral sa ako ho vyšetrujú, kým mňa zašívali.

lianka123
24. nov 2017

@karamelkax ziadne znamosti. Rodila som nedavno a nie som celebrita. Muz moze byt na sale.

lianka123
24. nov 2017

@puklica13 blbost. Robia tam akutne stavy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre