Pôrodník MUDr. Ferianec a vaše skúsenosti

lenyy
4. sep 2012

Ahojte. mám termín v marci 2013 a vybrala som si za pôrodnika mudr. Ferianca. Máte nejaké skúsenosti , či už osobné alebo z "počutia" práve s týmto -podľa mňa veľkým odborníkom? ďakujem za každú Vašu odpoveď🙂.

nikastaba
4. sep 2012

Ja som počula o ňom len samé chvály, osobne ho však nepoznám. Ale po mojej poslednej skusenosti by som určite volila porodnika pod 40 rokov. Sú milí, profesionalni a snazivi narozdiel od starej generácie. A Ferianec tiež patrí medzi tu mladsiu generáciu, takze podľa mna sa nemáš čoho báť 🙂

liz_lemon
4. sep 2012

@lenyy vybrala si si ho, a nic o nom nevies? skus lekari.sk

lenyy
autor
5. sep 2012

liz_lemon kde pisem ze nic o nom neviem haa🙂? viem o nom vela, referencii aj odporucani mam dost, ale zaujimaju ma aj nazor a skusenosti aj druhych ludi. tot vse. zodpovednosti nieje nikdy dost🙂 😎

liz_lemon
5. sep 2012

@lenyy ja ti poviem len tolko k nemu, ze kamoska ho mala, a odporucala ho kazdemu, ale ja by som si ho asi nevybrala, kedze jej na ultrazvuku zistil, ze dieta ma omotanu pupocnu snuru okolo krku, a nechal ju tak este 2 dni a potom rodila dokonca normalne, bol to velmi tazky porod, dokonca kliestovy, nie som lekar, ale zda sa mi to divne, a dost nezodpovedne

lenyy
autor
5. sep 2012

@liz_lemon fuuha to neznie moc pozitivne :/ sa musela pekne psychicky aj fyzicke pekne vytrapit. dufam ze nakoniec to zvladli a dobre to dopadlo.

liz_lemon
5. sep 2012

@lenyy dopadlo to dobre, a ona s nim bola spokojna, aj napriek tomu vsetkemu

bocianka123
7. sep 2012

@lenyy ak môžem napísať osobnú skúsenosť - len pozitívnu 🙂 . chodila som k nemu už takmer od počiatku, kedže som mala rizikové tehotenstvo a jeho prístup bol vždy profesionálny, rodil môjho mladšieho syna a popôrodná starostlivosť bola na úrovni.

lenyy
autor
11. sep 2012

@bocianka123 tak to si ma potesila 😉

monicka23
13. sep 2012

@lenny Ferianec je moj gynekolog a aj som pri nom rodila tohto roku vo februari. Mali sme na konci trocha komplikovany porod ale chvalabohu vsetko dopadlo dobre ale to by bolo na dlhe pisanie. Po porode ma dosiel aj parkrat pozriet na izbu a ja som bola s nim spokojna.

sasrnka
13. sep 2012

@lenyy tak ja mam podobnu skusenost, ako kamaratka @liz_lemon . Len s tym rozdielom, ze pan doktor mi neurobil ani jeden kontrolny ultrazvuk pocas poslednych 4. tyzdnov, co som k nemu chodila na poradnu. Porod som mala velmi narocny. Maly ostal v porodnych cestach, nakoniec ho "tahal" kliestami a zavolal si k porodu prednostu!!! Takze, asi som bola potom rada, ze je skuseny lekar, ze dokaze aj on zavolat o pomoc....ale keby urobil ultrazvuk, tak zisti, ze babatko je prilis velke a nemuselo tu byt riziko.... Maly mal tiez omotanu pupocnu snuru. Po porode som mala zdravotne problemy. A maly? Zlomena klucna kost, co mi oznamila pediatricka az na 3. den a ja som sa mohla zblaznit, lebo maly cele noci preplakal a ja pozasivana som nevladala ani poriadne chodit. Nehovoriac o tom, ze som po porode odpadavala, akonahle som sa pokusila vstat ☹ Po par dnoch este zistili, ze syncek ma natrhnuty krcny sval... Nastastie je uz vsetko v poriadku.
Inak, rodila som u neho i svoje prve dieta a tam praveze robil viac ultrazvukov, pretoze dcerka bola zasa velmi malinka a kontroloval jej rast...

lenyy
autor
14. sep 2012

@sasrnka ejeje to muselo byt velmi narocne takyto porod plus najma komplikacie pre malinkeho 😨 . ma prekvapuje ze mal takyto postoj ked ti rodil aj prve babatko. zrejma by si si ho uz nevybrala opatovne po tejto skusenosti vsak? inak nerodila si teraz nedavno nahodou?

sasrnka
14. sep 2012

@lenyy rodila som minuly rok. A mozno by som si lekara zasa vybrala toho isteho, aby uz nic neopomenul.... Proste naschval. Ale ja sa uz rodit nechystam. Mi stacilo 😉 😀

beacan
19. okt 2012

MUDr. Ferianec je neskutočne dobrý a veľký pôrodník uvidíš budeš spokojná. Je to kluďas a do hodiny odrodil.

beacan
19. okt 2012

@sasrnka no mne tiež robil kliešťový pôrod pri prvom a v pohode. Vďaka nemu je malý tu, lebo doktorka ktorá ma mala si neurobila ultrazvuk a nevedela kolko malý váži.

ivulik20
28. okt 2012

@lenyy ahoj, ja som u Ferianca rodila obe moje deti a je tak isto dlhé roky môj gynekológ. ja som s ním fakt velmi spokojná. je to odborník a aj prístup a komunikácia s pacientkami je super. Po pôrode hned ráno ma prišiel pozrieť keďže som rodila v noci. Ja by som nemenila 🙂 Ja som po všetkých stránkach spokojná.

zaria611
16. feb 2013

Ahoj , ja chodim k Feriancovi uz 7 my rok. Ked som mala 18rokov, rodil mi synceka sekciou, cele tehotenstvo som s nim chodila aj s malou , ale akurat ked sa porod rozbehol, tak bol v zahranici na nejakej konferencii, tak ma rodil na jeho odporucanie Mudr Križko, tiez posobi v gynaexe aj v Ruzinove- tiez velka spokojnost. Teraz chodim aj s tretim babatkom k Feriancovi a v juli nas caka 3. cisarsky rez. Ja by som ho nevymenila za nic🙂

lenyy
autor
21. feb 2013

@zaria611 ahoj ja mam podobny "osud". Cele tehotenstvo chodim k nemu,termun mam 2marca ale zial dr.1marca cestuje do zahranicia. Ked sa mala nevypyta dovtedy sama fak tiez ma nakoniec zrejme bude musiet odrodit niekto iny uvidime koho mi odporuci ale asi tiez krizko alebo dr.papcun ml.

zaria611
21. feb 2013

@lenyy doktor Krizko je fajn, papcuna nepoznam🙂 nebola si nahodou 5.2. U ferianca na poradni? Zdas sa mi povedoma, neviem preco🙂 mna vtedy skoro inak vystrelo, ked mi oznamil ze odchadza, ale pri Krizkovi som sa tiez nebala.

lenyy
autor
21. feb 2013

@zaria611 hej hej 5.2.som tam bola a tiez som sa to vtedy dozvedela🙂. No uvidime zajtra mam poradnu ze nacom sa dohodneme🙂

zaria611
21. feb 2013

@lenyy jeeej, tak si to asi bola ty🙂 bola si tam aj s muzom, ze?

lenyy
autor
21. feb 2013

@zaria611 ano aj manzel bol somnou🙂 sranda ze si si ma zaradila lebo uz sa s tymi +20kg navyse vobec nepodobam na svoju profilovku ktoru tu mam ns MK;)). a tebe aj povedal ze nakolko cestuje? Lebo ak dobre pozeram si v 20tyzdni -nejak extremne by sa ta jeho vycestovanie nemalo dotknut ci🙂?

zaria611
21. feb 2013

@lenyy ale podobas sa, inak by som si ta nevedela zaradit🙂 a to ja mam na tvare este dost blbu pamat🙂 nie, zatial to jev pohode, neviem ci hovoril ze tyzden alebo 2 bude prec, objednal ma na 13. Marca , to budem v 23.tt a bude mi robit morfologicky ultrazvuk, tak uz sa hadam aj dozvieme co budeme mat do tretice doma🙂 drzim palce, som zvedava koho ti odporuci

lenyy
autor
21. feb 2013

@zaria611 no som aj ja sama zvedava najma aky postup zajtra poriesime. Rada by som sa vyhla programovanemu porodu,dufam ze sa zato na nas nenahneva;) a ozaj keby mala do terminu vydrzala - musime zvolit nejaku alternativu.inak nadherne meno si dali dcerke,v nasom uzsom vybere bola lara a zara /nakoniec sme sa rozhodli pre tamarku ale keby ma vtedy napadlo meno ake ma tvoja mala riadne by to zamiesalo karty;)

zaria611
21. feb 2013

😉 nemoze sa za to na teba nahnevat,babatko predsa vie samo najlepsie kedy sa ma vypytat na svet. Ja som malu prenasala 2 tyzdne a rozbehlo sa to akurat ked odisiel🙂 hoci sme tiez skoncili sekciou 😒
Dakujeme, ja som si na to meno asi mesiac nevedela zvyknut🙂 ale Zara sa mi zdalo velmi tvrde tak muz dosiel so Zariou,je to povodom moslimske meno odvodene od Sary, a znamena princezna🙂 este je aj slovanska verzia s -j- zarja ale to sa mi nepacilo. Mala bola splodena zazrakom, tak povedal ze musi mat aj zazracne meno🙂

zaria611
21. feb 2013

@lenyy vyssie som odpovedala len som ta zabudla oznacit🙂

lenyy
autor
21. feb 2013

@zaria611 no uvidime co sa zajtra dozvieme,vela bude zalezat aj od nalezu. Ale som rada ze mas dobru skusenost s dr. Krizkom lebo je to jedna z moznosti porodnika keby sme to potiahli do marca🙂.
Planovali sme kratke a take raznejsie meno a chceli sme v nom mat pismeko "R" nakoniec nam vyslo len to pismenko v mene🙂. Ja som chcela strasne zarku len manzelovi vadila ta obchodna znacka co uz je aj u nas.zaria by bola teda alternativa/navyse ma krasny vyznam to meno;) ale uz mame nasu tamarku vybratu;)

zaria611
22. feb 2013

@lenyy no co? Ako si dnes dopadla?

lenyy
autor
22. feb 2013

@zaria611 sevas🙂. No tak v podstate dobre;) porod sa uz bliiizi nezadrzatelne,dr. To tipuje v priebehu buduceho tyzdna. Na stredu mi dal este jednu kontrolu priamo v ambulancii u neho v ruzaku a kedze sme sa vyjadrili ze nechceme olanovany porod tak mame este pre istotu keby sa to dovtedy samo nezacalo dohodnuty aj termin na piatok ale uz s dr.krizkom:) .cize resume:kontrola s dr.feriancom v stredu ak dovtedy neporodim,v stredu podla nalezu uvidime a ked nic tak som v rukach dr.krizka;).

zaria611
22. feb 2013

@lenyy No tak drzim palce, som zvedava ako si to mala naplanuje 🙂

och
22. feb 2013

@lenyy je to tiež môj dr. rodila som u neho svoje obe deti 😉 prvá dcéra 9 hodín na sále, srandovali sme omotaná pupočná šnúra okolo ručičky 3x vedel o tom rodila som prirodzene, druhá omotaná pupočná šnúra 1x na sále 6 hodín zase srandy kopec, tak sme si povedali že to dáme aj do tretice, možno raz 😉 inak som mala slabinovú herniu dosť zlú a šla som normálne, na moje riziko, ešte na sále sa ma pýtal či to naozaj chcem, že to musí povedať primárovi aby nebolo zle keby to rupslo 😅 to sa mi na ňom páči, povie pre a proti, čo by doporučil ale pacientka si vyberie sama podľa svojho svedomia
čo sa týka tých pupočných šnúr, sme sa o tom bavili a mi povedal hneď že by mi to ani nepovedal, bo by som sa zbláznila do pôrodu (má pravdu, žiť mesiac s vedomím, že má dieťa omotanú šnúru okolo krku, to by ma zabilo) a že doktori vedia odrodiť aj tieto bábatká bez problémov 😀 takže treba veriť on vie čo robí
mimochodom kamarátke zachránil dieťa aj maternicu aj život, odpadla z ničoho nič v Ružinove na chodbe a dal do pozoru všetko, dnes žijú a plánujú ďalšie
sesternici po 2 týždňoch prenášania a ležania v Ružinove zachránil malú, zdrbal všetko čo sa pohlo a okamžite robil cisarák (malá už plávala v zelenej vode, takže hodina dvanásta)
aj mi oznamovla MA a robil kyret ☹ a veľmi empatický prístup, nemôžem povedať nič zlé, vždy sa nasmejeme i keď nemá náladu (dá sa pochopiť, raz mi rozprával akým životom žijú pôrodníci a klobúk dolu)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre