Pôrodnica Topoľčany verzus Nitra

cvirenka
6. feb 2014

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať na Váš názor. Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v To a v Nr?
Čakáme naše prvé baby a nechcem (ako každá) podstúpiť nijaké riziko a preto vopred zisťujem, aj keď mám ešte chvíľu čas...
Ďakujem za všetky názory 😉

cvirenka
autor
6. feb 2014

A ešte by ma potešilo meno pôrodníka, s ktorým ste boli spokojné... 🙂

marianka13688
13. feb 2014

ja som rodila v topolcanoch a uplne bez problemov pani doktorka kerekova bola mila sestricky tiez a tak tiez aj decka lekarka uplne pohode

saimaa
7. mar 2014

Podla toho, čo preferuješ, a na čom Ti záleží....Ale aj ja by so rada počula osobné skúsenosti...

kornelia2411
18. máj 2014

Ja som rodila v Topolčanoch.Máš jedno u koho rodíš,všetci si tam milý a snažia sa.Naozaj sa tam snažia urobiť maximum a sú veľmi ľudský.Viem otom svoje,lebo synček mi začal pár minút po pôrode umierať,čo predtým nikto nezistil že má tak vážny problém.Skorej sa zameraj na vyšetrenia počas tehotenstva-neodporúčam 3D v Hlohovci.Povedali mi tam že synček je úplne zdravý.A pritom zomrel ☹ .Nitru mi veľa ľudí neodporúčalo ,dokonca aj známa čo tam rodí.Ale ono to asi závisí na koho natrafíš a akú má momentálne náladu.Dalej ber do úvahy aj to,že ked náhodou porodíš predčasne,myslím do30-33 týžden(už si nepametám presne),ani neutekaj do Topoľčian,lebo tam nemajú vybavenie a budú ťa hned prevážať do Nitry.To isté platí aj pri pôrode.Ak by sa malé napilo plodovej vody bo niečo podobné,dieťa hned prevezú do Nitry.Ja som rozhodnutá druhýkrát určite rodiť na Kramároch.Personál je tam milý,aj ked sa nájdu ľudia ktorý somnou nesúhlasia.A dalšia vec je tamvšetko.Hocičo sa stane,nemusí umierajúce dieťa čakať na prevoz.Daj si pozor na 3D vyšetrenie,ktorého cieľom nieje určiť pohlavie,ale funkčnosť ofrgánov.A pokiaľ bude všetko ok,určite odporúčam z pocitového hladiska,ochoty personálu Topoľčany.Taktiež je tam nová pôrodnica a cena VIP tam nieje vysoká.Vo VIP stebou môže byť celú dobu-aj tam spať-manžel.Taktiež odporúčam manžela pri pôrode.Je to veľká pomoc a otecko si vybuduje silný vzťah k dieťatku a aj teba si bude inak vážiť.
Ak by sa niečo nepozdávalo alebo máš v rodine niekoho zo srdcovými poruchami,pýtaj sa na vyšetrenie na Kramáre do detského kardiocentra.Neviem čo to stojí,lebo ja som tam bohužial nebola a druhýkrát mám nato nárok zadarmo,ale podstata je že ti tam vedia zistiť činnosť a stav srdiečka bábetka ešte v brušku.
Čo sa týka ešte To pôrodnice,nezabudni si toaletný papier a viac podložiek podseba ako majú napísané.V prípade nedostatku tam síce majú,ale ja som mala potrebu si ich meniť čadtejšie.
Prajem ti veľa štastia.

elizita
1. dec 2014

nikto nic viac?

kamanima
2. dec 2014

ja som rodila v marci v nr a nesťažujem sa. štandard. keby mám rodiť znova, tak pôjdem znova tam

herudka
26. jan 2015

ja som rodila v topolčanoch a bola som spokojná dr kereková bola super chodila som k nej do poradne pred pôrodom a bola aj pri porode, naozaj vždy milá, príjemná no super, tak isto aj všetky sestry či ženské alebo detské bola som milo prekvapená z ich správania aj tisíc krát sa ma pýtali ako sa mám a či niečo nepotrebujem 🙂 .rodila som 27.7.2014, s odstupom času mi asi vadilo že som nemohla chodiť s malim na detské vizity prišla sestra vzala ho a doniesla o hodinu, v štiavnici to bolo super bola som stále s ním, aj som si ho okúpala a zobrala naspať do izby, ale v štiavnici my zas vadil personál.

viva13
13. jún 2015

@kornelia2411
@herudka baby ked ste chodili na poradne uz do TO kedy vam robili sono?ja som bola na prvej a nic teraz ma caka druha som zvedava

kornelia2411
13. jún 2015

Mne tusim nerobili vobec az pred porodom.Lebo sono mi robil predtym tyzden moj lekar.Klud,nestresuj sa.Keby sa ti vsak nieco nepozdava,povies a oni ti ho spravia.Oni su tam zlaty.Nam sice prve dieta umrelo po porode,bol natolko chory ,ze mu nevedeli pomoct ,ale ani na Kramaroch.Ale uvazujem opet nad porodom v To,lebo oni tam maju pristup.Takze neboj,a kludne sa opytaj aj na sono ked si si neni ista

viva13
13. jún 2015

@kornelia2411 to mi je luto ☹ ani ked budem mat cisarsky mi sono nespravia? budem sa pytat tento tyzden mam poradnu

kornelia2411
13. jún 2015

@viva13 To ti neviem povedat,ale vsetko sa bez hambi pytaj.Lekary su tu preteba

herudka
13. jún 2015

ahoj viva. mne sono nerobili, robila my ho moja lekárka ale určite keď sa opýtaš alebo povieš nebude problém

viva13
13. jún 2015

@kornelia2411 ja som bola šokovaná z prvej poradne ešte som ani oblečená nebola a doktor už mal otvoréné dvere a lučil sa, to sa mi zdá divné, ani sadnúť a popýtať som sa nič nemohla,dufam,že druhá bude lepšie 🙂

viva13
13. jún 2015

@herudka lebo ked som bola vo vyšetrovni normálne sono tehotným robili, tak som ostala zaskočená že ja nič ja totižto neviem doteraz váhu ani miery malého ☹ a ked chcem ísť cisárskym podla čoho budu vedieť kedy ho naplánovať? ☹

kornelia2411
13. jún 2015

@viva13
No miery a vahu neviem ani ja a to mam lekara v Nr,kedze som odtialto.To neviem na koho si tam natrafila ale okrem primara mam skusenost zo vsetkymi z To a aj vecsinu osobne poznam.Ked tak si daj porodnika na vyziadanie,cennik maju na nete.Odporucam Kerekovu-poznam.A preboha preco chces ist cisatskym???Normalny sa da vpohode prezit.Ja som rodila bez epiduralky a dalo sa to.A o par hodin normalne fungujes,co po cisaraku nehrozy.Aj toto zvaz pokial nemas cisarak zo zdravotneho hladiska

tinqua
13. jún 2015

Ja som bola v TO...uzasny a napomocny personal, individualny pristup...rodila som s dr. Urbancom a mala som s nim aj poradne...uzasny chlap dal mi aj svoje sukromne cislo keby to na mna pride mimo jeho sluzbu a to som ho nemala ani zazmluvneneho...jeho pristup a starostlivost mi zachranili dieta pretoze sa vsetko zvrtlo na akutny cisarsky...keby som v nr kde v tom case rodilo asi 20 zien vyprdli by sa na mna a nikto by ma tak pozorne nesledoval...a ako bonus necakal a nechcel ziadne peniaze po porode...co v NR je bohuzial standard...

alenka1986
13. jún 2015

Ja som mala cisarsky v TO,do poradne som ku Kerekovej a masm na nu tazke srdce..ani raz mi nespravila monitor,napriek tomu ze som si ho pytala..a nakoniec som po noci kontrakcii isla na prijem a Emka mala velmi zle ozvy tak mi treskli v momente spinal a vytiahli ju. Mala snuru okolo krku a zelenu plod.vodu. zachranil mi ju dr. Hribik za co som mu velmi vdacna aj ked som si vela vytrpela. Sestricky ok, starali sa pekne, vzdy pomohli s babom aj s mojimi otazkami. Cisarsky si nepytaj, je to bolestive este par dni, ale zas vyhnes sa nastrihu. Ja som na 2. Den behala a sedela, pricom baby s nastrihom si nesadli normalne pekne dlho...

misskkaa
13. jún 2015

Ako to tu citam neda mi a musim aj ja niecim trosku prispiet....100 ludi 100 nazorov, ja som chcela rodit u nas v TO, u doktora Nidala, lenze sa zial presunul do Partizanskeho, kde bolo vsetko O.K. Na velike prosenie a bolest som nakoniec isla cisarom, na druhy den som behala ako srnka (a to som velmi citliva na bolest), iba dve baby s piatich rodily normalne a tie sa chudence nevedeli ani posadit. Dali mi len akusi tehlu ktoru som si musela tlacit na zasite miesto...inak cisar=100% spokojnost
Co sa tyka doktorka urbanca na neho mam velmi tazke srdce, po porode som isla ku nemu na pohotovost bo som stale pocitovala na pravej strane rebier bolest pri ktorej som nemohla ani kojit, ked sa ma opytal kto ma rodil a odpovedala som mu ze doktor Nidal , povedal mi aby som teda isla k nemu ...hippokratova prisaha 😖
takze 100 ludi 100 nazorov.

herudka
15. jún 2015

@viva13 musíš sa opýtať doktorky, to budeš vedieť hneď čo a ako, takto ti neviem viac poradiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre