Pôrod vo Viedni

aneet777
28. júl 2014

Zdravím vospolok ;) najdu sa tu mamicky,ktore rodili vo Viedni?ak hej,podelte sa prosim o Vase skusenosti.dakujem ;)

defulik
31. júl 2014

@aneet777 ahoj, aj ja sa chystam rodit vo Viedni, mas uz vybratu nemocnicu? Ja som momentalne v 16. tyzdni a zatial este nie, tak dufam, ze to nebude problem nakolko odchadzam od slovenskeho gynekologa a idem sa prehlasit k rakuskemu. Napis mi prosim skusenosti. dakujem

aneet777
autor
3. aug 2014

@martynnka vdaka,tieto linky som uz kvazi prestudovala 🙂
defulik ahoj,no ja mam termin na november,nemocnicu som vyberala uz tusim v 12.tyzdni,vybrala som v 16.bz Wilhelminenspital,kedze tam byvam/teda uz dlho nie,ale aj tak si ju necham/ 🙂 mozno by som este uvitala ostatne viedenske mamicky,aby sa ozvali,co vsetko potrebujem vziat so sebou do porodnice /viem ze na sk je zoznam minimalne na jednu A4.../ diky zienky ;)

graslober
3. aug 2014

tak ja som uz rodila vo viedni 4krat...potrebovala som len hygienicke potreby a papuce... 🙂 vsetko ostatne bolo tam dokonca ani hygienicke vlozky si netreba brat...pre babo nepotrebujes tiez nic ,az veci v ktorych pojde domov..vzdy som bola velmi spokojna aj s personalom .super pristup 😉

aneet777
autor
3. aug 2014

vdaka @graslober ;) 4x? nocipana :D tak verim aj ja teda,ze Wilhelminenspital nesklame ;)

graslober
4. aug 2014

ano Aneet777 a kludne by som isla este raz rodit 🙂

aneet777
autor
6. aug 2014

@glaslober a je to teda tak,ze k porodu chodi Hebamme,hej?popripade vies mi dat nejaky "vycuc" z toho,ako to vlastne prebieha?ak nie su ziadne komplikacie,kolko vlastne ostava mamicka v nemocnici?dakujem Ti krasne ;)

pampuliska
17. mar 2016

ja budem rodit vo Wilhelminenspitali v septembri. Tiez som pocula same dobre nazory na tuto nemocnicu 🙂 A ano? Kolko zostava mamicka po porode v nemocnici???

michala.s
17. mar 2016

@pampuliska Ak niesu ziadne komplikacie tak 3 dni. Ja som rodila v piatok v noci a v pondelok doobeda ma prepustili.

pampuliska
17. mar 2016

@michala.s dakujem Miska. A kde si rodila ak sa mozem opytat?

michala.s
17. mar 2016

@pampuliska ja som rodila v hainburgu, prevazali ma do mistelbachu ale nakoniec som mala byt v smzo prijata, tam mi vsak povedali, ze ak nemam tazkosti tak nastupit nemusim. V mistelbachu som dostala dve krvne transfuzie a bola som ok

aneet777
autor
22. mar 2016

@pampuliska no,ja som rodila v utorok (sekciou) a v nedelu po vizite som isla domov,ale vsetko v pohode,velmi mili personal (az na jednu slov.sestricku ... :( )

katka_branko
12. jún 2016

Ahojte baby, tak ja mam zatiaľ naplánovaný pôrod na 4.decembra ...a zahlásená som v semmelweis frauenklinik wien....
Čítala som dobre ohlasy a môj gynekológ mi ju tiež odporučil...
Keď som sa tam bola zahlásiť, boli tam veľmi milí, všetci, tak verím že to tak bude aj potom 🙂

katusik666
2. aug 2016

Ahojte aj ja som sa rozhodla pre Semmelweis frauenklinik Wien.Chcela by som vedieť či mi viete povedať teda poradiť...čo si treba priniesť do nemocnice .Ďakujem 🙂

lenkaaaaaaaa88
2. máj 2017

Dobry den,ja by som sa chcela spytat co vsetko potrebujem na zahlasenie do porodnice..ci treba priniest nejake papiere a ako to vlastne prebieha...som prvorodicka a vo Viedni som len kratko.dakujem

pragmaticka
2. máj 2017

@lenkaaaaaaaa88 co ja viem potrebujes len potvrdenie od svojej gyn. Vo viedni su porodnice dost plne. Nahlasit co najskor!!Niekde uz v 7.-8.tyzdni inak uz ta nezoberu. Takze treba sa s tym fakt poponahlat

bluka2
2. máj 2017

@lenkaaaaaaaa88
@pragmaticka
V niekrorych sa treba prihlasit skoro, ale v niektorych ako napr. Semmelweisklinik ku koncu tehotenstva. Takze podla toho kam chce ist

lenkaaaaaaaa88
3. máj 2017

@bluka2 Ja sa budem hlasit v Semmelweisklinik a som v 10t.Viete ja mam dost problem s nemcinou☹tak by som sa len chcela spytat ci si mam niekoho so sebou vziat alebo to prihlasenie zvladnem aj sama..teda,ze ci sa ma budu vypytovat otazky..momentalne som tu sama takze priatel somnou nemoze ist.dakujem za info😉

bluka2
3. máj 2017

@lenkaaaaaaaa88 To neviem, ja som taky problem nemala. Ale myslim, ze ak tam prides s tehotentkou knizkou a "geburt anmelden" tak to nejako zvladnes. Ak mas niekoho na preklad, urcite lepsie. Neviem, ci tam robia aj nejaki Slovaci

lenkaaaaaaaa88
3. máj 2017

Tehotensku knizku mam a doktor my dal uberweisung...tak hadam to bude stacit..

katka_branko
3. máj 2017

@lenkaaaaaaaa88 budú ti dávať otázky a musíš aj vypísať papiere. Takže niekoho budeš určite potrebovať, kto hovorí nemecky.
ja som tam rodila teraz v novembri. Neviem si vynachváliť! 😊

lenkaaaaaaaa88
9. máj 2017

@katka_branko Dakujem,mala som pri sebe kamaratku,ktora my pomohla.No som zvedava ako to bude pokracovat....

katka_branko
9. máj 2017

@lenkaaaaaaaa88 keby si ešte malá nejaké otázky kľudne napíš IP... Ako som písala rodila som tam teraz v novembri, tak mam všetko v čerstvej pamäti 😄

lenkaaaaaaaa88
3. aug 2017

@katka_branko ahoj...vedela By si my poradit co vsetko si mam to sebou vziat do porodnice?pre mna a aj pre babo..

katka_branko
3. aug 2017

@lenkaaaaaaaa88 pre babo potrebuješ akurát tak veci na cestu domov 🙂
A ja som si vzala župan a ponožky (ktoré som inak aj tak nevyužila lebo tam bolo teplo), klasika zubná pasta a kefka, sprchac a šampón, uterák (uteráky sú tam k dispozícii, ale ja som radšej mala vlastný), šľapky a kojenecku podprsenku.
Inak tam všetko dostaneš 🙂

lenkaaaaaaaa88
4. aug 2017

Tak to je potom fajn...lebo na Sk si musime brat vsetko mozne...a co SA tyka papierou?treba nejake dokumenty?

katka_branko
4. aug 2017

@lenkaaaaaaaa88 ved toto, ze tam som sa balila do takej väčšej kabelky 🙂
Ja som si pre istotu zobrala, ale nebolo nič treba.
A vzala som si OP, e-card, sobášny a rodný list.

lenkaaaaaaaa88
5. aug 2017

Super...dakujem moc za info....😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre