Pôrod v Považskej Bystrici verzus v Žiline

danana
19. apr 2016

Dievčatá, idem rodiť druhý krát a po skúsenostiach zo Žiliny zvažujem aj nad PB, kedže tam rodila sekciou aj sestra 2x a bola nadmieru spokojná. Aké máte skúsenosti s personálom? Zariadením a starostlivosťou o novorodeniatka? Poptípade tolerancia navštev alebo samostatnéizby? Ďakujem za každú pripomienku🙂

monicm
19. apr 2016

@danana Ja som rodila v PB 3x, naposledy pred rokom a pol a bola som vždy spokojná. Aj s priebehom aj s personálom. Samozrejme vybavenie je staršie, ale účelné, mne išlo hlavne o personál a ten bol super. Ja sa sťažovať nemôžem. Najmladší mal aj nejaké menšie zdr. problémy, ale lekárka bola super a aj sestričky. Návštevy na izby samozrejme nemohli, ale nebol problém, ak prišiel manžel v inom čase, samozrejme nie o polnoci a nie na dlho 🙂 Samostatné izby neviem, ja som na nich nechcela byť, tam neporadím. A čo sa týka starostlivosť o deti, napriek tomu, že som tam bola tretíkrát, nechovali sa ku mne ako k mame, čo má vedieť všetko. Ako povedali, že vy už máte predsa tretie, to musí byť hračka, ale ak som povedala, že si niečo nepamätám, bez problémov vysvetlili zas a znova.

janickacrazy
19. apr 2016

@danana dá sa zaplatiť nadštandartná izba a tam možeš byť aj spolu s manželom a návštevy ti tam možu chodiť hocikedy, čo je super a máš tam aj svoju kúpeľňu s wckom, čo som teda ja osobne veľmi ocenila 😀

danana
autor
19. apr 2016

@janickacrazy no a teraz kde? Lebo platiť za príjemný prístup nebudem. Ten štandard až tak nepotrebujem 🙂

janickacrazy
19. apr 2016

@danana jaj prepáč, myslela som na PB, len som to zabudla spomenúť, neplatíš za prístup samozrejme, prístup personálu je v pohode, ja len ked si sa pýtala na tie samostatné izby a návštevy, tak som myslela, že tým máš na mysli nadštandard, zase to nie je také drahé, 30 eur za noc a máš tam pohodlie, pre mňa to bolo 100 a 1, no ja som bola po cisárskom a ocenila som najma tú kúpeľňu a wcko len pre seba a tiež tie návštevy hocikedy boli super, ale ved ako chceš sa rozhodni

danana
autor
19. apr 2016

@janickacrazy úplne si ma teraz riadne prekvapila. 30€ za izbu so sprchou a wckom? Akože to by som brala. V žiline si totižto zaplatíš za nadštandardnú izbu 35€, ale s kúpeľkou a wckom sa môžeš rozlúčiť. Sprchy a wcka sú spoločné a za takúto izbičku sa platí v Žiline 70€!!!! Čo je akože extremne veľa! A plus je tam navyše kanvica a mikrovlnka...čo by som oželela 🙂
Naozaj mi najviac závisí na prístupe. Starostlivosť o bábenkonaovplyvním. A myslím, že obe nemocnice sú na tom v tejto otázke rovnako 🙂

Neviem,či viete, ale v Žiline je to ako v mäsiarni a nebodaj ich otravujete tým, že máte bolesti.... tak sa mi až nechce veriť, ako tú PB ospevujete, lebo som myslela, že všade je to rovnako @monicm

zuzka0605
19. apr 2016

rodila som v pb dvakrat a bola som spokojna.a to ja som teda narocna na vsetko .nadstandard som chcela no neusiel sa mi.bolo to fajn aj na obyc ízbe.

gretocka
19. apr 2016

ahojte, v PB som rodila dvakrat, naposledy pred 5 mesiacmi. Za mna spokojnost, bola som na rooming-in, nadstandart som prave nechcela, lebo som nechcela byt sama, chcela som nejake spolubyvajuce 🙂 Ale na tej strane ako su nadstandardy - tam su dve roomingove izby su aj zachody a sprcha krasne nove a su hned oproti izbam.
Porodna sala - lekari super, por. asistentky takmer vsetky super.... Zo dve su tam take raznejsie, ze vas nebudu cicikat a lutovat, naopak "vybicuju" vas k vydaniu maxima pre uspesny porod - mala som jednu z nich pri oboch porodoch a mne to vyhovovalo.
Teraz pri tretom porode lekarka povedala, ze skusime bez nastrihu ak sa bude dat a podarilo sa, takze druhy den som uz behala ako srnka bez sitia 🙂
Sestonedelne sestricky v pohode, pokial nemate problemy, tak chodia len rozdavat lieky a merat teplotu, ale su mile.
No a novorodenecke preslo za posledne roky velkou premenou, ked som rodila pred takmer styrimi rokmi, tak to vyzeralo trochu ako v 1970 co sa tyka pristupu, ale teraz som bola v prijemnom soku.
Pani primarka Mokrasova aj pani doktorka Burikova, ktore chodili na detske vizity su uplne skvele, vsetko povysvetlovali, boli usmievave a prijemne, poradili a povzbudili. Taktiez sestricky boli zvacsa mladsie a velmi mile. Par ich tam je takych menej zhovorcivych, ale v zasade sa dalo so vsetkymi.
Ja som mala sice oba porody ktore prebehli v PB bezproblemove, takze neviem ci som objektivna vzorka, ale teraz posledny moj pobyt bol naozaj prijemny nebyt toho, ze uz som chcela ist domov za manzelom a starsimi detmi 🙂

danana
autor
19. apr 2016

baby ja naozaj zíram :-O toľko pozití nych ohlasov, až sa mi naozaj nechce veriť...

gretocka
19. apr 2016

@danana tak neviem no ja som mala na izbe aj pri prvom aj teraz pri druhom porode baby co to az tak ruzovo nevideli ako ja, preto som aj pisala, ze neviem ci som objektivna vzorka, ale ja som bola naozaj spokojna.

24dzin24
19. apr 2016

za mna povazska nie, obrovska nespokojnost, rodila som koncom januara

danana
autor
19. apr 2016

@gretocka ja som v podstate tiež nemala problém pripôrode. Všetko prebehlo ok, aj zdraví sme boli. Ale tie sestričky.... ako sa to tam menilo, tak mila bola len jedna aj to taká mladá. A ked som o pol piatej rano mala v bolestiach nehodu v posteli, sestrička mi povedala, že mama čakať na sanitárku(do siedmej ráno som sedela na kraji postele)... takže ľudia no... nepríjemní

danana
autor
19. apr 2016

@24dzin24 napíš, prosím, konkrétne prečo....

24dzin24
19. apr 2016

@danana v skratke asi tak, ze lahke porody zvladnu, a ked nastane problem, tak to uz nie.. a tiez treba natrafit na tie spravne sestry a doktorku pri porode

danana
autor
20. apr 2016

@24dzin24 tak to iste je aj v Žiline. Pretoze ja som mala pôrod celkom ok a kamaratka skoro neprezila aj s babom, ktore museli oživovať ...no a teraz si vyber

janickacrazy
20. apr 2016

@danana tak vieš každý má iný názor, mne teraz rodila švagrina v PB a mala riadne ťažký porod, aj primár bol prítomný a všetko zvládli na jednotku

24dzin24
20. apr 2016

@danana mne tiez malu ozivovali a prevazali do BA, kde bola mesiac... porod mi vyvolavali, kontrakcie ma chytili v noci, to bola super sestricka, ale rano vymena smien a dakujem pekne :-/ ziadna podpora, len nadavanie

24dzin24
20. apr 2016

@danana este bola taka "mila" ze prisla za mnou na izbu, a povedala ze to je moja chyba, ze som myslela iba na seba

danana
autor
20. apr 2016

Niekedy mám pocit, že si sestričky pomýlili profesiu s patológiou....

kosta123
20. apr 2016

Ja sa tam chystam 2x rodit a su tam super doktorky hlavne dr.Bobanova a dr.thymborska

7certik7
20. apr 2016

Nesppkojna s personalom! Spravaju sa k zenam,ktore rodia ako k hyenam!

kosta123
20. apr 2016

@7certik7 kedy si rodila?

7certik7
20. apr 2016

23.6. 2015 :/ s nietorych starych sestricie ssom bola mimo! :( otrasne sa spravali..

kosta123
20. apr 2016

Ja som pred 6 rokmi a boli fajn,az na jednu,blondinu staru ale uz isla alebo tento mesiac ide na dochodok.
Nech mi skusi ktosi,cosi povedat 😀😀

24dzin24
20. apr 2016

Mozno to bola ta, co bola pri mne a zrejme sa nevedela dockat tohto casu

jezurka47
20. apr 2016

ja som rodila dvakrát sekciou v ZA a bola som spokojná, žiaden nadštandard ale úplná pohoda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre