Návštevy v pôrodnici

29. jún 2024

Je dôležitý zvyk aby chodili priatelia a rodina navštíviť ženu a bábätko do pôrodnice? Je veľmi zvláštne ak to žena nechce a je to dôvod na urazenie sa, ak nechce žiadne návštevy, ani najbližšiu rodinu?

dadka1997
29. jún 2024

Vôbec nie je, rodina ani priatelia nemajú právo sa uraziť, ta žena si prešla bolesťami a je vysielaná, tiež by som nikoho nechcela, ani aby mi prisiel babatko oblapávať - to je moje

autor
29. jún 2024

A ak aj by prišla návšteva a žena by ju nechcela prijať, pustí personál i tak tú návštevu za matkou ( na súkromnú izbu) alebo im len ukážu bábätko? Nie som si istá, ako to presne s návštevami funguje, preto sa pýtam.

pribinak
29. jún 2024

Sa bojíš, že sa niekto príde pozrieť na izbu? Nie, sestričky bez tvojho dovolenia nepúšťajú nikoho na izbu
Ani bábätko ti nezoberu aby ho ukázali bohvie komu

viestta
29. jún 2024

Oznamis personalu, ze si nezelas navstevy a ked niekoho pustia otocis ich vo dverach. To, ze sa urazia ta neries. Tvoje rozhodnutie maju respektovat, ked ho respektovat nechcu, to uz je ich problem, nie tvoj.

januska12323
29. jún 2024

Ty ani bábätko nie ste opice v zoo aby sa na teba ľudia chodili pozerať. Keď nechceš návštevy tak ich nechceš a personál nemôže len tak hocikomu ukazovať deti. No a ak sa urazia je to ich problém.

vyrovnanaosoba
29. jún 2024

Pri prvom pôrode bol môj ex prvý deň. Aj to malého videl len cez sklo, lebo neboli návštevné hodiny, a domov keď som išla. Pri ďalších dvoch nebol môj manžel vôbec, jeden sa narodil počas kovidu, boli zakázané návštevy, posledné nestihol, lebo bol v práci a prišiel akurát pre nás 😁 ani mi nechýbal poviem pravdu, mala som nadštandard, depky z toho, že ma nútili prikladať atď. Ja by som pustila aj tak len manžela, nikoho iného. Ostatní môžu prísť, keď budete doma a dieťatko si zvykne.

sara07
29. jún 2024

ja neviem ale ja som mala pocit že si v pôrodnici tam kde su matky behali náštevy ako v zoo, uprimne už som mala dost, seriozne som si chcela pospat a nebavilo ma ich prosit že by som potrebovala aj klud , v noci revali bábätka , cez den lietali náštevy,alebo sa setričky rehotali vykrikovali po chodbe ráno tam behali upratovačky od piatej každá niečo po troche dve hod , tepolota meranie, zakaždým plesk svetlo len tak ma trhlo potom vizita , prípadne jedna sestrička tá mala takú špecialitu že trieskala vyslovene dverami - ked som sa stažovala tak ked mi brala jeden odber uprimne doživotne nan nezabudnem, odvtedy viem ked stažovat tak s papierom a zbalena jednou nohou už von
skutočne som mala dost , bola som unavena nevyspatá lebo nebola šanca proste zaspat trocha
za mna by normálne mali byt náštevne hodiny ,nie že sa tam trieskaju , ty ani poodokryt trocha , vkuse aby si dávala pozor kto ti vbehne do izby
ked som kojila my to nevadilo že vidia prsia ale boli tam baby čo boli na to háklivé
môžeš poprosit personal ale myslím že oni nemaju čas to tam striehnut

kitycat
29. jún 2024

Nech sa pozru v porodnici, ty si zatial umyjes zuby, hlavu a uz sa ti nebudu pakovat do obyvacky

My sme mali navstevy na chodbe. Na sestonedelie nikto nemohol

maryetta
29. jún 2024

A musia vobec vediet ze kde v ktorej nemocnici si?

vyrovnanaosoba
29. jún 2024

@sara07 mne kopali na izbu, či môžu vojsť, aj personál.

kristinka92
29. jún 2024

@sara07 tiež nechápem naco sa všetci majú potrebu trepať do pôrodnice. človek dopoteny, uboleny, sprcha nič moc a to nehovorím že som mala spolubývajúcu chuda dotrhanu dole, na izbe teplo, potrebovala sa vetrať… keby tam furt chodia navstevy asi by ju **…

sara07
29. jún 2024

@vyrovnanaosoba nie vpalili, svetlo rozpleštili - dva druhy boli ale taká staršia sestrička dôchodkyna to bolo jej špecialita , kludne aj o jednej v noci ked prišla dalšia baba , aj ked si podotkla že ako ta trhlo z toho svetla že som spala tak ešte odvrkla
ja sa zase ozvem ale oni to mali v paži , proste tak zvyknuty bodka ...

sara07
29. jún 2024

@kristinka92 normálne som závidela za komančov ked na oddelenie aj novorodenecké aj pôrodnícke ani noha nesmela ist, max tak dieta cez okno mohli ukazat mamičky
ovšem však teraz natočíš video, pofotiš pošleš ani ho takto už ukazovat nemusíš
ako fakt by mohli vydržat tie 3 dni, však s ním budú celý život
a najlepšie švagriné tie tam každy den , a potom ked bolo treba kočikovat ich nikde proste,
mobil som si normálne už vypla , mala som dost proste

gaia14
29. jún 2024

NIe je to vobec zvlastne ze tam nikoho nechces ani to nie je povinny zvyk. Ja budem rodit kazdym dnom a tiez si tam nikoho okrem manzela nezelam. Porod nie je sport aby ta chodili obkukovat ako zavodneho kona. Na babatko pockaju. Matka sa potrebuje zotavit z nemaleho vykonu, vselico sa vonku vetra, vselico zo vsadial tecie...

pininka1
29. jún 2024

Ja som sa cítila dosť osamelá v nemocnici, takže som túžobne čakala každú návštevu, hlavne pri druhom synovi ktorého mi hneď po pôrode zobrali na Jisku a ja som bola sama 5 dní na izbe bez bábätka. Ale každý sme iný. U nás rodine sa bežne chodíme do pôrodnice navštevovať a nikdy s tým nikto nemal problém
.

subartic
29. jún 2024

tak napríklad ja som to vyselektovala tak že deň po pôrode mohol prísť za mnou iba manžel , druhý deň manžel s deťmi a tretí deň a viac najbližšia rodina . Veľmi som sa na nich tešila a bola som rada že prišli , niečo mi doniesli , pohíkali nad bábätkom , už ženy matky ma s pochopením vystískali. Pre mňa to bolo najkrajšie momenty.

luteam
29. jún 2024

Podla mna je to ok ze to nechces nie je to ziadna povinnost ani zvyk, ale ja som napr bola za navstevy rada. Neznasam lezat v nemocnici a aspon som prisla na ine myslienky alebo ni strazili babo a poriadne som sa osprchovala

maryetta
29. jún 2024

@sara07
@pininka1 ja som pri prvom bola rada za kazdu navstevu. Keby aj nonstop boli.
Pri druhom mi to uz aj zacalo “vadit”. Ze furt niekto na izbe.
treti? Korona. Zakaz a to bolo uplne mega. To bolo proste super. Klud. Ticho. Az na to ze som bola tam iba par dni 😂😂😂
A pri stvrtom tiez bol iba manzel a najmensi syn. Aj to nie kazdy den. Aj kamoska z druheho porodu co sme boli spolu na izbe. Takze super.
Takze ak to zhrniem. Samo o sebe navstevy az tak nevadili. Ale aj ten klud bol super 😂🙏🏻

nikivala
3. júl 2024

Mna by skôr zaujímalo, ako je to so stravou v Bojniciach. Je možnosť si priplatiť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre