Najlepšia pôrodnica v Bratislave

sisuliatkovar
20. apr 2017

Dobrý deň prajem. Potrebovala by som poradiť od mamičiek ktoré rodili v Bratislave, ktorá nemocnica Vám vyhovovala. Viem že každá má svoje plus a mínus, no som prvorodička a vôbec si s tým neviem rady. Nemam nikoho vo svojom okolí, kto by mi s tým pomohol. Ďakujem moc a prajem krásny deň 🙂

evitka83
20. apr 2017

@sisuliatkovar u kocha 🙂

sisuliatkovar
autor
20. apr 2017

@evitka83 no bohužiaľ toho si nemôžeme dovoliť, som zabudla napísať ☹

sadika
20. apr 2017

pozri, v BA su tri statne, jedna horsia ako druha, takze nie je tazke si vybrat - toto bola odpoved mojho gynekologa... takze toto hovori za vsetko

sisuliatkovar
autor
20. apr 2017

@sadika no veď toto, ja mám strašne obavy z toho. Len ma zaujímalo či má niektorá z nich lepšie vybavenie pre detičky či je to vo všetkých troch je to rovnaké.

moni244
20. apr 2017

Ja som to brala tak, ze nejdem na wellnes, ale do nemocnice a nic extra som neocakavala, pre mna bola najdolezitejsia blizkost

sadika
20. apr 2017

@moni244 presne aj ja som bola takto nastavena 5 dni vydrzis hoci kde, hlavne ze bude babao ok a ty coskoro s nim doma. Ku podivu som zostala veeelmi spokojna a snad chutnejsie jedlo ako v porodnici som nejedla - teda vtedy sa mi to tak zdalo 🙂

jankalukasova
20. apr 2017

@sisuliatkovar ja som rodila v ružinove a bola som veľmi spokojná..

evitka83
20. apr 2017

@sisuliatkovar
@sisuliatkovar tak si skus pozriet nejaku mensiu nemocnicu v okolitych mensich mestach. Najviac si mamicky pochvaluju mensie nemocnice, lebo tam maju viac priestoru starat sa o nich. Vo velkych statnych je to katastrofa. Ale zas co sa tyka technickeho vybavenia pre deti v pripade problemov su statne nemocky na tom najlepsie

sisuliatkovar
autor
20. apr 2017

Ďakujem za rady 🙂

anabeth
20. apr 2017

ja som tiež prežila v Ružinove ok, nemožem povedať nič zlé, lekára som nemala svojho, veľký kolos ale vo výsledku som nič nepríjemné- okrem vizít heh nezažila- ale je to už pár rokov
- chodím pomáhať novorodičkám s kojením, najhoršie ohlasy, čo sa týka ľudského prístupu je Antolská a chodia odtiaľ aj najhoršie pripravené mamičky čo sa týka kojenia

yoxinka
20. apr 2017

Rodila som na Kramároch aj u Kocha. Kramáre zle, Koch super. ALE myslím, že je to aj o šťastí a veľmi o ľuďoch. Takže aj u Kocha može niečo kiksnúť a aj na Kramároch može byť všetko super. Keď sa nastavíš, že niektoré veci skrátka prežiješ, myslím, že to bude v pohode. Kamošky rodili na Antolskej aj na Kramároch aj v Ružinove a boli spokojné. Ja myslím, že sa Ti nedá radiť, lebo porod je tak individuálna vec, že nevieš, čo ako vypáli a stať sa može hocikde hocičo. Kramáre aj Antolská majú novorodeneckú JISku myslím. Starostlivosť je myslím o konkrétnom dni, konkrétnych sestričkách, konkrétnych lekároch, nevyberieš si. Asi som nepomohla, ale ja to vnímam takto.

cathy26
20. apr 2017

Ja som rodila 2xna Antolskej a nemenila by som...welnes to sice nie je,ale tych par dni sa da zvládnuť...u mna rozhodovala blízkosť porodnice a odbornici pre babatko co antolska ma ...a to vsetko ostatne je presne tak ako pisala yoxinka ...vsetko je o ľuďoch...myslim ze o kazdej porodnici je tu aj tema, skus prečítať mozno ti to viac pomoze..tu kazda napise kde bola ona spokojná...neviem ci to este funguje ale nemocnice robili aj prehliadky pôrodných sal...mozno by aj to pomohlo pri rozhodovaní...drzim palce 😉

gumimaci
21. apr 2017

@sisuliatkovar tiez som bola nazoru, ze nejdem na wellnes ale teda Kramare mi dali dobru lekciu vojenskeho drillu- budicek pol 6 (nezaujem ze o 3tej som zaspala) neustale prikazy, zakazy, upratovat stoliky ako na tabore, ako bonus totalna strata sukromia a intimity.
A este som bola taka masochistka, ze pojdem tam aj s druhym, ved uz viem co mozem ocakavat. chvalabohu, ze na poslednu chvilu sme isli do Breclavi. Aj moj gynos mi nakoniec povedal, ze ani jeden bratislavsky kolos mi nemoze zabezpecit ochranu sukromia pri porode (sluzi v BA).

yoxinka
21. apr 2017

@gumimaci
To je presne ono, keď sa človek nastaví na tu trápnu buzeráciu (upratať skrinky, uteráky dať dole z radiátorov, zavrieť skrine...) a padobné veci a totálnu ignoráciu intimity (promenáda ľudí počas porodu, hromadné vizity, vizity celé doobedie ...) tak sa to dá zvládnuť v hociktorej BA nemocnici. Kvoli tomu som bola v Kochu. Porodný box bol uzavretá miestnosť, vizita vždy jeden lekár. Tiež sa tam budí skoro a furt tam niekto chodil, ale necítila som sa tam ako dobytok. A to bolo po prvom porode na kramároch pre mňa veľmi doležité.

monciky
21. apr 2017

ja som rodila v Ruzinove a bola som velmi spokojna

svetielocko
21. apr 2017

Ja som rodila 2x na Kramaroch a bola som spokojna. Ano,je tam novorodenecka JISka,ale to je taky v druhej budove a opacnom konci,takze tam malu aj tak prevazali v sanitke a ani som za nou nemohla ist,az na 3.den ked ma pustili domov,lebo sa tam neda dostat cez budovy,nie su prepojene,len zvonka. Takze ak budem cakat dalsie babo,zvazujem Antolsku. Lebo tam je JISka pod jednou strechou.
Este by som povedala,ze na Antolskej je vysdia uroven standardu -2ky izby,socialky spolocne s vedlajsou izbou. Na nadstanarde su tusim jefnotky izby. Kdezdo na Kramaroch som sa modlila aby sa mi uslo miesto na nadstandarnych izbach. 2ky,samostatne socialky,jedlo do izby.dokonca mam pocit,ze vraj aj sestricky tam boli milsie. Na standarde maju spolocne wc a kupelnu na chodbe a to fakt neviem ,ako by som po porode dala. A to nie som citlivka. Aj na izbach su tak po 3 mamicky...
Mne sa na Kramaroch pacilo to,ze babatko neukazujes len za sklom,ale normalne ho mozes zobrat von,pripadne navsteva moze vojst dnu do jedalne (ked bol v zime na chodbe prievan). Este musim povedat,ze ma velmi podporovali v dojceni -starsi sa nevedel prisat,tak mi sestricja biackrat ukazovala ako na to. A pri mladsej,co bola na tej jiske mi poziciavali skumsvky a odsavacku,aby som jej pozbierala uz prve mliecko a manzel jej to nosil.
Pokial sa nastavis,ze nejdes do hotela a nebudes mat nejake extra vysoke ocakavania,tak mozes byt aj milo prekvapena 🙂 Drzim palce

sisuliatkovar
autor
22. apr 2017

Ďakujem za rady, veľmi sa bojím ☹ najradšej by som si zobrala pôžičku a išla Kochovi. Ale povedala som si že to zvládli ostatné mamičky, zvládnem to aj ja 🙂

yoxinka
22. apr 2017

@sisuliatkovar
Ber to tak,že aj na kramároch aj na antolskej sú lekári odborníci a neboj sa. Strach robí s porodom hroznú galibu. Ono keď už tam budeš a bude sa to diať, nebudeš to až tak vnímať a určite všetko dobre dopadne. Mne tie zlé veci ako žiadna intimita, totálne odveci prístup lekárky, sanitárky, ktoré si mysleli, že sú bohyne a všetko to negatívne došlo až neskor. Tam sme boli všetky ba jednej lodi, tak sme to brali s nadhľadom a humorom. 🙂

sisuliatkovar
autor
23. apr 2017

@yoxinka ďakujem 🙂 pomaly sa snažím prekonávať strach z bolesti. Veď na to zlé sa rýchlo zabudne a príde už len to najkrajšie obdobie v živote .

fefiska26
7. jún 2017

@sisuliatkovar co sa tyka detskeho vybavenia tak som pocula ze antolska je velmi dobra..podla mna kazda porodnica ma svoje plus a minus a kedze ja mam kusok ruzinovsku tak som sa rozhodla pre nu a tych par dni tam vydrzim lavou zadnou 🙂🙂🙂🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre