MUDr. Čunderlik na Kramároch - prirodzený pôrod verzus sekcia

suzinkaf
8. jún 2015

Ahojte, zaujimaju ma vase skusenosti, ci ste u Dr. Cunderlika rodili prirodzene alebo sekciou? A ako je to so zazmluvnenim? Pride k porodu alebo sa skor dohodne konkretny termin a dava vyvolavacku? Dakujem.

ivkadracova
8. jún 2015

Tiez ma to zaujima : ) .. nejdem riesit co sa o nom pise alebo hovori, ani pozitivne ani negativne. Mne ho odporucila jedna konkretna porodna asistentka s prirodzenym vnimanim porodu s dlhorocnou praxou z uplne ineho mesta.

pribinak
8. jún 2015

Rodila som u neho, normálne som si ho zazmluvnila, dohodli sme sa na spoločnom pláne co sa pôrodu týka, rodila som prirodzeným spôsobom, vecer som mu zavolala, ze uz to asi začína a dal inštrukcie ako to prežiť a potom mu muz po polnoci volal, ze dobre rano, manželka ma kontrakcie každých 5 min, asi za 20 min prišiel
Mala som aj epidurálku, doniesol aj fitloptu
Bol velmi fajn a to ja pomerne zle znášam bolesť, jačala som az sa nemocnica triasla, skomentoval to tak, ze to patrí k tomu ;)

Prenášala som a dost dlho, bola som uz v nemocnici, kde samozrejme tlačili, aby som si dala vyvolávačku. Odmietla som a podržal ma pred primárom za co som mu vdacna

pribinak
8. jún 2015

Inak baby mu bežne volajú dokedy zostať doma a kedy uz ísť. Da ti mobil na seba a riadne všetko povysvetluje. V nemocnici uz vedia, ze toto je cunderlikova pacientka a tak nehrozia žiadny študenti a podobne

mircalla
8. jún 2015

Cunderlik vobec rodi? dobre vediet....som pocula, ze je tak vytazeny, ze to je problem

ivkadracova
8. jún 2015

@pribinak toto su paradne informacie, dakujeme .. ale preco vo svojom profile pises v muzskom rode, a to niekolkokrat?

pribinak
8. jún 2015

@ivkadracova chodila som k nemu do ambulancie a bola som velmi spokojná

pribinak
8. jún 2015

@ivkadracova ten pribinacik, ten tvarohovo-smotanový krém, ale ťaží sa mi hovoriť ci písať pribinacik, tak som to skrátila na pribinak

ivkadracova
8. jún 2015

@pribinak ja viem co to je ; ) len ty si tam pisala v muzskom rode o sebe .. si to citala s odstupom casu? mozno chyba...
A co znamena "podrzal pred primarom"? to ako on Ta ide nutit co mas robit? nevykryvam, preco mi takito ludia musia kazit chut rodit na slovensku?

pribinak
8. jún 2015

@ivkadracova podržať pred primárom = podla dátumu menštruácie a všetkých ultrazvukov som prenášala, uz na 9 den ma mudr poslal do nemocnice, ze to uz treba sledovať v nemocnici, aj ked tlak, ozvy srdiecka, prietoky, moc a ja neviem co všetko bolo OK, proste treba uz ísť
Prisla som do nemocnice a hneď po pozdrave, ze uz prenášam dlho a tak " ideme na to" nech si vyberiem, co chcem: gél, čipok ci injekciu ci co. Hovorím, ze ja chcem este den-dva počkať, cítim sa OK, vsetky vyšetrenia OK, chcem rodiť prirodzene a bez chémie. No skoro ich tam vystrelo! Co som si to dovolila, oponovať primárovi a doktorom
Sestričky mi na izbu chodili dávať dobre rady: moja, ved pan primár Vám chce dobre, doktori su odborníci, nebojte sa, porodili uz milióny žien, ved ste v nemocnici, ...
Primár: ale pani, ved uz raz porodiť musíte, ved my Vám chceme dobre, nemôžete byt tehotná navždy.
Prišiel Cunderlik, uz mu hneď zreferovali, ze ta jeho pacientka toto a hento. Tak prišiel na izbu, šli sme teda do vyšetrovne, urobil este raz sono, pozrel co natočil ten prístroj s pasmi (nespomeniem si teraz ako sa to vola) a hovorí kolegom: všetko OK, je tu, sledujeme ju, môžme este den-dva počkať.
Na druhý, resp tretí den rano som porodila pritodzene, bez vyvolávaciek, chémie

ivkadracova
8. jún 2015

@pribinak takze ako ja.. 12 dni po termine .. esteze ja som sa nesla dat nikde sledovat do nemocnice, dosla som az na porod. Inak kedy to bolo? V ktorom roku? Mozno sa odvtedy lady pohli a uz si zvykaju na to ze prenasat sa moze aj dva tyzdne

pribinak
8. jún 2015

@ivkadracova 2011, no neviem, u nas su doktori velmi konzervatívne zmýšľajúci a toto bola odo mna drzosť. Ja si dobre pamätám ako tam skoro poodpadavali, ze im nedôverujem a dovolím si im oponovať

ivkadracova
8. jún 2015

@pribinak : ) ja som toto na SR este nezazila .. ale pamatm si ako len sestry na kramaroch boli v soku, ked som zahlasila, ze na zachode nieje toaletny a cakala som ze mi ho daju : ) to bol zas rok 2008 alebo 9.
No aj ked ma odhovarali, uz mam dve echa na cunderlika ze je ok, stale uvazujeme (s manzelom), ze pojdeme porodit na kramare, nech vieme ake to tu je.

pribinak
8. jún 2015

@ivkadracova no ani srnka netuší na koho tam natrafis, ci doktori, ci sestričky

vso10
9. jún 2015

Ahojte, super info, ďakujem 🙂 a chcela by som sa spýtať aké sestričky sú na Kramároch na šestonedelí?

@ivkadracova v com Ťa odhovárali od Čunderlika? V čom je zlý?

ruthike
9. jún 2015

Citam si tu prispevky, aje ked neplanujem rodit v sk a som potesena, ze su doktori co sleduju trendy. Je sice pravda, ze sk doktori su konzervativni, a maju radi kontrolu, co sa vysetreni a porodu tyka, ale to nie je vzdy na skodu. Ak sa naozaj prenasa, tam su rizika, V uk vas vyvolaju na 13. Den prenasania, ale moc vas nevysetruju, posledne sono vam obvykle robia v 36. Tyzdni a potom uz len ozvy kazdych 5. Dni po 40. Tyzdni, co zase neukaze ci sa kvalita placenty a plododovej vody nezhorsuje

pribinak
9. jún 2015

sestonedelie, ja som bola na nadstandarte a bola som maximalne spokojna ci uz zo sestrickami alebo s laktacnou

miriem
9. jún 2015

Ja som sice Cunderlika zazmluvneneho nemala, ale bola som jeho pacientka. Rodila som u toho lekara co mal sluzbu a Cunderlik, ked videl podla mena, ze uz som porodila, prisiel za mnou na izbu, pozriet, ako sa mame, pogratuloval, ruku podal, bolo to od neho mile, lebo nemusel sa ukazat vobec.

natas4
9. jún 2015

Ja som pri Cunderlikovi rodila, mala som ho zazmluvneneho...prenasala som dva tyzdne, z toho posledny tyzden a pol som bola v nemocnici, kde sa ma snad od prveho dna pytali, ci mi mozu pichnut vyvolavacku (Cunderlik bol na konferencii, ale na moj porod prisiel) ...vzdy som povedala nie, ze ja mam uz vybrany datum kedy porodim aj sama 😀 pokrutili hlavami a odisli 😀 nakoniec som aj v ten datum porodila, porod sa mi spustil sam...Cunderlik nema rad sekcie, je za prirodzeny porod...ja som sa strasne bala porodu, mam uzku panvu a vybavila som si aj od ocneho potvrdenie, kedze mam vysoke dioprie, ze navrhuje sekciu...Cunderlik sa len zasmial, smaril papier do kosa a povedal, ze to dam prirodzene...a tak aj bolo

ivkadracova
9. jún 2015

@vso10 ja som tam reagovala na pribinak, ze "cunderlik sa jej zastal pred primarom", toto ma odhovara... ze uz samotny primar ju do niecoho nutil, konkr. v tomto pripade do vyvolavania porodu, len preto ze "prenasa" 9 dni. Ale vidim ze teraz je tam uz primarka, mozno sa tam situacia zmenila po 4 rokoch. Treba vyskusat : )

ivkadracova
9. jún 2015

@ruthike tam sa da asi uz iba kontrolovat ci neodteka ta voda, nic viac..

ruthike
9. jún 2015

@ivkadracova sono ti krasne ukaze ci ma dieta dost kyslika a ci je dost amniotickeho fluidu (nemam sajnu, ci sa to tak aj po slovensky pise🙂. Pri prenasani je riziko zhorzsenia kvality placenty, ako starne,tak sa tam hladina kysliku znizuje a taktiez amniotickej tekutin ubuda. Lekari vo viacerych europskych krajinach prave preto nemaju radi prenasanie, lebo rizika umrtia zdraveho mimca sa zvysuju. Uk v tomto vedie v prvej 5 vsetkych europskych statov, ono to moze byt prave preto, ze zenam dovolia prenasat bez doslednych kontrol. Moja svagrina vzdy prenasa a deticky su perfektne, ja teraz netvrdim, ze prenasanie je zle ako take,lenje dobre to sledovat tak ako to robili v pribinakovom pripade.

ivkadracova
9. jún 2015

@ruthike ten kyslik ano, ale ci je voda zelena to neukaze nic, nie?

miriem
9. jún 2015

@ruthike 😁plodova voda to je 😀

ivkadracova
9. jún 2015

No a mna by este zaujimalo ak daktora viete .. ten Cunderlik tam dnes rodi iba na zazmluvnenie, alebo ma aj normalne sluzby?
A aki vsetci porodnici rodia na kramaraoch? existuje nejaky zoznam? Na stranke unb takyto nie je. Alebo zle hladam..
@natas4 @pribinak @ktotolvekinyktovie : )

natas4
9. jún 2015

@ivkadracova netusim, ja som tam bola pred 4 rokmi..ale tam su vsetci fajn, pokial si niekoho zazmluvnis

pribinak
9. jún 2015

@ivkadracova pred 4 rokmi, robil normálne služby a k tomu chodil k dohodnutým pôrodom

ruthike
9. jún 2015

@ivkadracova to nie, to som mala ja, ale pri prenasani sa mnozstvo plodovej vody znizujea dieta ju potrebuje na prezitie.Ale to su uz take hororove scenare, nechcem nikoho strasit

cenculinka
9. jún 2015

Mna cunderlik mesiac sledoval pred porodom - vrodena vada srdca u syna...stale sme sa dohodli ze nabuduce uz naplanujeme porod a ci to bude sekcia ci prirodzeny...no a tyzden pred terminom som porodila prorodzene, porod sa sam rozbehol...na prijme ked zistili ze dieta bude mat vadu srdca a preklad na kardioligiu, tak iny dr. (Meno uz neviem? Rok 2012) skoro odpadol, ze take porody oni planuju!!! Tak sorry ze som tam uz mesiac a nic!!! A on ze ved ok ok nic sa nedeje...nemala som zazmluvneneho dr., nimoho som tam bepoznala, som z tatier, no porod bol super, profesionalny a nevadili mi ani pripadni medici 😀 cunderlik bol super v poradniach, jednej babe bol v ten den pri porode, rodila vedla mna v boxe a bol mily, zartoval s nou, ukludnoval ju, ked ho presviedcala ze urcite nemoze dat zadok dole k nemu a roztiahnut nohy a ze teda tam aj isto umre a nepofodi to decko co ju tak trapi....😀
Inak prenasanie nie je sranda...nie som dr., ale neverim ani na reci typu dieta vie kedy sa ma narodit...ja som prenasala druheho syna 3 dni, podla sona bol.dokonca o 2 tyzdne mensi, takze teoreticky mal este cas...vsetko vzdy bolo ok, chcela som uz aby sa narodil, dali mi vyvolavacku, krasny porod za 1, 5 hodky od prvej kontrakcie bol.von...a zaver - zakalena plodova voda, zlta, vyter z ucha a kvapky do oci kvoli infekcii...este den-dva a skoncil by v inkubatore kvoli zelenej vode a infekcii v plucach ☹ a to boli iba 3 dni...tu vodu zistit nevedia v akom je stave...ano mozno jedno dieta z 10.ju.ma zlu tak rychlo, no bolo to prave to moje a stvalo by ma, keby sme cakali na tu prirodzenu krásu a potom by bol na atb.so zapalom pluc uz od narodenia ☹

ivkadracova
9. jún 2015

@cenculinka dik za info o doktorovi
A to prenasanie: ja som po dvoch tyzdnoch po termine mala vodu vonavucku, bolo jej dost, dosla som do porodnice uz rodiaca. Cize z toho vyplyva zas len univerzalny zaver, ze je to prudko individualne, ziadne reci za, ani proti, nikomu neporadia ci dat si vyvolat alebo pockat. Je to tema podobna ockovaniu.. Treba si hlavne zvazit a uvedomit rizika, pripadne porovnavat obe moznosti, co komu lepsie vychadza, odpichnut sa od dostupneho vysetrenia, ci je vsetko OK, a podla toho sa zariadit. Alebo to nechat uplne na prirodu : )

pritt98
11. jún 2015

Tiež som mala Čunderlíka pri pôrode, je to aj môj lekár...
Nemôžem tiež povedať krivé slovo...ja som mala teda pôrod vyvolávaný, tri dni pred termínom - na jeho smenu...ale ja som s tým súhlasila, a bola som rada, že ma nenechal prenášať, nakoľko nám jedno bábätko zomrelo ☹
Ale s vyvolávaním čakal až kým som nebola na 3 cm otvorená a budem mať pripravený krčok - potom mi dal polovicu prostagl.čípku a za dva a pol hodiny bol malý na svete....
A veľmi som ho prehovárala na cisársky a nedal sa...a nakoniec som mu bola vďačná...povedal, že do rizika nepôjdeme, ak by to nešlo urobí hneď cisársky...
Myslím, že vie čo robí a mal dosť veľký rešpekt u asistentiek, sestričiek aj lekárov...zaujímal sa každý deň...myslím, že je to lekár ktorému sa dá dôverovať a dá sa s ním rozprávať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre