Môžem zmeniť gynekológa aj počas tehotenstva?

leeenka26
24. okt 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci je mozne zmenit lekara aj pocas tehotenstva, resp. ci budu ochotni ma prijat?

gabuci
24. okt 2011

Aj si si už vybrala svojho nového gynekológa?V tom prípade sa spýtaj od neho či ťa berie a potom povedz tomu terajšiemu.Problém v tom by nemal byť,,že si tehotná.No v tom skúsenosti nemám,ale podľa mna gynekológ nemá dôvod,nebrať ťa len kvôli tomu,že si tehotná.

kvetinka211
24. okt 2011

@leeenka26 Nemal by to byt problem, len sa najprv hlavne dohodni u noveho gynekologa ci ta zoberie. Ja som takto menila, ale sla som do sukromneho centra, takze ti ma radi zobrali ... K povodnemu nemusis ist, oni to vybavia vsetko postou. Ak si s nim ale mala dobre vztahy, tak mu to mozes osobne oznamit, nie je to vsak povinnost. Ja som oznamila a bola to trosku neprijemna situacia 😖

leeenka26
autor
24. okt 2011

@kvetinka211 tomu oznameniu by som sa najradsej vyhla. Sestricka bola super, aj lekar po lekarskej stranke... No uz mam vybavenu doktorku takze oni vsetko vybavia papiere? Uz nemam k nemu chodit, teda nemusim? A dnes som tam este bola na vysetreni a odbere krvi mam sa este spravat ako ich pacientka? Teda zavolat si za vysledky a pod?

kvetinka211
24. okt 2011

@leeenka26 Pre vysledky by asi bolo dobre ist, neviem ci tie iste ukony preplati poistovna este raz ... a ty tiez nepotrebujes dalsie pichanie ihlou 😉 Som si presne takto bola tiez po vysledky a hned som aj povedala ... tiez som mala super lekara, nemal vsak dobre technicke vybavenie, musela by som zakazdym chodit este aj na kramare, tak som to zmenila na sukromne centrum ... bolo mi toho lekara luto, vzdy bol velmi mily, preto som mu radsej povedala osobne ... no asi nemal rad to suktormne centrum, trosku si na nich pofrflal a vyzeral byt fakt smutny 😒 No ale ako som pisala, nie je to povinnost a vsetko moze pisomne vybavit novy lekar/ka. Asi aj tie vysledky pridu spolu s kartou, ale to nejaky cas bude trvat a vysledky bude treba mat skor ...

leeenka26
autor
25. okt 2011

@kvetinka211 no tie vysledky dnes by som mala mat prve a o tyzden dalsie. Takze dnes si zavolam a nepoviem nic sestricke, budem sa tvarit ze sa nic nedeje, ved aj tak k novej doktorke idem az v pondelok a ona si potom vyziada kartu a to bude trvat len par dni, kedze je to ta ista nemocnica. V tej karte by uz mali byt aj tie dalsie vysledky. To by sa malo jednat o hiv, bwr, toxo a podobne. Takze vlastne serologia. Asi aj betaHCG. Za doktorom by som nesla ani keby co bolo, nechcem ho uz ani vidiet. Ten pristup som nikdy nezazila a dufam, ze uz nezazijem. Jednalo sa o konkretny problem, o nieco som ho poziadala, bol celkom ustretovy a da sa povedat, ze mi to slubil a na druhej navsteve mi to odmietol a este mal k tomu preslov ako pan Boh pritom nemal absolutne pravdu. Proste neochota, ako hrom...

leeenka26
autor
25. okt 2011

@kvetinka211 p.s. a to za teto rok uz 4. krat idem menit lekara, a nie z vlastnej viny. Mala som strasnu smolu a nikdy sa nejednalo o banality. Dufam, ze tentokrat sa uz nepopalim.

lunasita
25. okt 2011

ahoj, nemal by byť s výmenou lekára počas tehotenstva žiadny problém, aj ja som zmenila lekára v 13tom týždni tehotenstva, dokonca mi lekárka povedala že oni aj vyžiadajú moju kartotéku od predchádzajúceho lekára takže ja som s tým nemala žiadne problémy... a aj výsledky z prých odberov by mali prísť už tej mojej novej lekárke, ale tak pravdaže to závisí aj od konkrétnych lekárov... veľa šťatia 🙂

leeenka26
autor
25. okt 2011

@lunasita super, tak dufam, ze vsetko bude ok.

ewka0012
25. okt 2011

ahoj,ja som tiez menila gynekologa pocas tehotenstva,pretoze som sa prestahovala a nechcelo sa mi dochadzat tak som si nasla noveho v novom meste.staremu som len oznamila ze odchadzam,vratil mi kartu a u noveho som sa zahlasila,kde mi zalozili novu kartu aj vsetko.este predtym som sa u noveho bola informovat ci ma vezme a ako to funguje.spravila som dobre,lebo pocas tehotenstva sa navstevuje lekar casto a s tym starym som nebola taka spokojna 😀

cherry1981
25. okt 2011

Ja som tiez teraz menila gynekologa a nebol problem. Ja som musela doniest od noveho papier, ze ma prijima, a na zaklade vymenneho listka ma odhlasili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre