Máte skúsenosti s Mudr. Grochalom z Martina?

dilema
20. júl 2010

Femicare Martin - centrum prenatálnej ultrasonografickej diagnostiky. Nasla som na internete toto pracovisko, a tak by ma zaujímalo, či máte skúsenosti s Mudr. Grochalom a ak ano tak ake? Kazdy odporuca na prenatálnu diagnostiku Bratislavu alebo Kosice, ja mam predsa len Martin najblizsie a tak by som chcela vediet, ci by to stalo zato riesit v Martine alebo pre istotu pocestovat. Dakujem za kazde info....

zuzanockamt
20. júl 2010

@dilema velmi dobry odbornik ... bola som 2-krat ... a bola som velmi spokojna ... takyto by mal byt kazdy lekar a zvlast gynekolog

dilema
autor
20. júl 2010

zaujima ma hlavne skrining v prvom trimestri a morfologicky ultrazvuk, kedze som mala v predchadzajucich tehotenstvach problemy a bohuzlal oba skoncili velmi zle...
@zuzanockamt diky, diky za odpoved.... clovek sa radsej obrati na cloveka, na ktoreho su dobre referencie...

akwi
20. júl 2010

ahoj..bola som u Mudr. Grochala vo Femicare asi 4x...a naozaj, ako aj písala Zuzka bola som veľmi spokojná...je veľmi dobrý..hlavne má kvalitné sono...a ešte k tomu je aj príjemný, milý a ochotný.. 😉 môžem ho len odporučiť 🙂

zuzanockamt
20. júl 2010

@dilema ja som bola na morfo a na 4D v 25 tt ... na skrining v 1.trim ma moja gyn ani neposlala, hoci som sa jej na to pytala, povedala, ze netreba, ze to staci z krvi v 16 tt, takze som "vdaka " nej mala sono v 8 tt a potom az v 19 tt - to bolo to morfo vo femicare, ktore som si uz sama vybavila

akwi
20. júl 2010

@dilema ..ja som ho našla na nete až keď som bola v 15 týždni tehu...hned v 16tt mi robil morfologický ultrazvuk a potom ho ešte opakoval v 20tt...ale vravel, že najlepšie je robiť ten skrining v prvom trimestri - myslím medzi 11 až 13tt

dilema
autor
20. júl 2010

no fakt vam dakujem, este nie som tehu ale uz naberam odvahu to opat skusit tak zhanam info kde sa da.... urcite budem potrebovat ten skrining v prvom trimestri, tak zato som chcela vediet, asi sa teda na neho obratim 🙂

petah82
12. okt 2010

tiez pridam svoju vcerajsiu skusenost s MUDr. Grochalom vo Femicare. boli sme na 3D, trvalo to pol hodiny a bolo to supeeer. doktor je strasne mily, vsetko poukazoval, pomeral, bolo vidno, ze mu zalezi na tom, aby sme mali pekny zazitok, cakal kym sa mimko otoci, aby ho mohol pekne odfotit, no proste supeeeer zazitok. nelutujem 65 eur = lek.sprava+DVD.

soninkaaa1
19. nov 2010

Ahojte, ja by som tiež chcela navštíviť Femicare, teraz som v 15.tt, takže tam by som šla asi tak za 5 týždňov...Viete mi niekto povedať, koľko stojí skríning štrukturálnych anomálií plodu v II.trimestri??? Z čoho to vlastne pozostáva? Je to ten 3D ultrazvuk? A zostane mi potom z neho aj DVD? Koľko sa pripláca za DVD? Skutočne doktor pozorne prezerá plod, či je všetko v poriadku alebo je to skôr o "peknom nafotení bábätka"? Za Vaše odpovede ďakujem

sonnya
11. jan 2011

@soninkaaa1 môžeš prosím napísať ako si dopadla u dr. Grochala, ako to prebiehalo a koľko éčok ste tam nechali? My máme ísť zajtra na morgologické sono a chceli by sme aj neakú 3D fotku... Ďakujem...

weronika187
11. jan 2011

@sonnya Ahojky, aj my sa zajtra chystame do femicare k dr. Grochalovi 🙂 Zatial som o nom citala a pocula len same dobre hodnotenia, tak sa tesim 🙂 My ideme na 3D na skrining strukturalnych anomalii plodu v II.trimestri a viem, ze toto stoji 25e. Fotka podla toho, aku chces - farebnu, alebo ciernobielu, 3D alebo 2D...

sonnya
11. jan 2011

@weronika187 tak potom ideme na to isté sono 😉 ja mám zatra 19+6tt , odkiaľ si? my sme objednaný na 16:00 hod.

weronika187
11. jan 2011

@sonnya ja som zajtra 20+1tt 😉 som z Ruzomberka (nie priamo, dedinka pri RK) a sme objednany na 12:30 🙂

soninkaaa1
11. jan 2011

@sonnya ahoj, ja som nakoniec nebola, lebo dr.mi odpísal, že morfo.sono môže byť dobre vyšetrené aj za tých 1 min, ako som mu spomínal (ja som totiž bola v nemocnici v Lm na morfo.sone a sa mi to zdalo byť príliš krátke na to, aby to bolo dobre a poriadne vyšetrené)...ale v IP ti pošlem odpoveď jednej baby, čo u neho bola, s dvd a aj fotkami a aj lekárskou správou to je cca 65€, a ak by si chcela len klasické vyšetrenie tak 25€...

chorale1
11. jan 2011

ahojte, tak ja na tohto dr. veľmi nerada spomínam. bola som u neho na morfologickom sone v 20tt a všetko bolo v poriadku a v 30tt som bola znova u neho a povedal mi že čakám dieťa s downovým syndromom a ešte toho bolo viac.povedal mi aby som išla na odber plodovej vody. je to strašne dlhý príbeh ale na tohto dr nemám pekné slovo pretože posledné dva mesiace tehotenstva boli plné plaču, stresu... koniec bol však dobrý narodil sa mi zdravý, krásny chlapček.

dilema
autor
11. jan 2011

@chorale1 no moja skusenost je taka, ze doveruj ale preveruj, fakt sa na doktorov nespolieham a vsetko si dam overit aj dvakrat..u roznych lekarov, mna uz velmi sklamali....

sonnya
12. jan 2011

@soninkaaa1 ďakujem za IP 😉 zajtra hádam napíšem ako sme dopadli my... teším sa že uvidím malé ale mám aj strach... ale to asi patrí k tomu...
@weronika187 tak budem na vás myslieť nech vám sono dopadne dobre 😉 a celkom si ma potešila že si od RK, my bývame priamo v RK 2,5roka a moc známych tam nemám.... možno by sme mohli dať nejaké stretko 🙂

weronika187
12. jan 2011

@sonnya dakujem 🙂 aj vam nech dobre dopadne a budeme sa moct tesit zo zdravuckych drobcov 😀 😀 😀 potom napis, ako ste dopadli, budem netrpezlivo cakat 🙂 a to stretko je super napad, tesim sa 😉

chorale1
12. jan 2011

@dilema presne tak treba si overiť všetko. ja keby som bola ešte raz tehotná aj napriek dobrým tripple testom a všetkému ostatnému išla by som na odber plodovej vody.

dilema
autor
12. jan 2011

@chorale1 to je tiez diskutabilne s tym odberom plodovej vody, hmm... aj tam je to 0,5 -1% riziko, ze prides o zdrave babo, takze vzdy treba podla situacie zvazit pre a proti...vies ja som uz bola tri krat tehotna a nemam ziadne dieta, takze neviem keby boli vsetky testy v poriadku, sono v poriadku, ci by som riskla amnio....vidis, vzdy je to vec pohladu 🙂

chorale1
12. jan 2011

@dilema ja som tiež dvakrát prišla o bábetko kým som sa dočkala. ale na amnio by som išla určite. je to však ako si povedala diskutabilné, ale myslím že ked máš prísť o drobca tak prídeš či s amnio alebo bez. držím ti palce aby si sa dočkala aj ty toho šťastia po ktorom túžiš.

weronika187
12. jan 2011

@sonnya ahojky, tak my sme uz domka a bolo fakt super 😀 mame nadherneho zdravuckeho chlapceka 😵 😵 😵
Co sa tyka dr. Grochala, bol velmi mily, prijemny, vsetko nam poukazoval, cele babatko premeral a vzdy okomentoval, aku hodnotu nameral a ci je v norme. Nas chrustik sa nam stale stacal, rucicku daval pred tvaricku, co vsak nevadilo a dr. mal vela trpezlivosti otacat ho a pockat, kym sa dobre ukaze 😀 😀 😀 Nasa spokojnost s dr. Grochalom je 100% 😉 domkov sme si doniesli aj 3D foto 😀

sonnya
13. jan 2011

@weronika187 ahoj, tak plne s tebou súhlasím, bol to najkrajší a neopakovateľný zážitok 😵 a my tiež čakáme chlapčeka 😵 podľa meraní dr. povedal, že sa máme pripraviť že sa môže narodiť aj skôr ale že to nie je smerodajné (ale podľa meraní vyšlo že TP 30.5.), Aj náš anjelik sa nám nechcel ukázať tváričkou, dr. ho musel štuchať aby ho mohol pomerať a nám spraviť fotečku... Tak sa možno stretneme spolu na pôrodnici 😉
Bolo to naozaj krásne a maximálna spokojnosť s dr. Grochalom, naozaj oporúčam 🙂

weronika187
13. jan 2011

@sonnya Tak to je aka sranda, aj nam urcil termin porodu podla merani na 30.5. 😀 😀 😀 Asi sa ti nasi chrustikovia dohodli, ze chcu prist na svet naraz 😀 😵 😵 😵

lucinka144
25. feb 2011

@weronika187 ahoj Weronika, za 2 tyzdne ideme tiez na 3 D ultrazvuk, presne ku tomuto istemu dr. do Martina, chcem sa opytat, kolko to cca vsetko stalo, co zahrna vysetrenie, kolko fotiek asi urobi, alebo DVD??? ..proste nejake detailne info 😀 moj Gynekolog mi tohto doktora velmi odporucal, ze budem spokojna. zatial dakujem.. Lucka.

weronika187
26. feb 2011

@lucinka144 aj ja vrele odporucam tohto dr., potrobnejsie som ti napisala do IP 😉

zuzana364
27. feb 2011

Dr.Grochal je uzasny.Bola som tam 2x a idem este v 30.tt.Je fakt dobry!!!

teress
21. apr 2011

dievčatá kolko vás návšteva stála čo tá cena zahŕňala?bol niekdo v 30 tt?

weronika187
21. apr 2011

@teress ahojky, my sme boli aj v 20tt aj v 30tt a obrovska spokojnost 😀 navsteva v 30tt nas stala 20e, nakolko sme tam boli aj v 20tt, ak si v 20tt nebola, tak to bude 25e. Drobceka nam celeho skontroloval, pomeral, dostali sme z vysetrenia lekarsku spravu 🙂 Ak by si mala zaujem aj o farebnu 3D foto, tak ta stoji 7e 😉 Ale vrele odporucam, bo je to uzasny a neopakovatelny zazitok a foto je nadherna pamiatka 😵 😵 😵

regrutik
23. apr 2011

ahojte babenky pridavam sa k vam..ja som bola u Mudr. Grochala v 12+2 a bol to velmi krasny zazitok..pol hodinu sme s mamou divali na obrazovku aky je moj drobcek...cakali sme aj aby sa pohlo aby mohol aj ine odfotit a skontrolovat...vsetko mi doktor vysvetloval...co ide robit a tak......a spravil mi fotku, ktora stala 7€ farebna....a za vysetrenie som platila 25€. to bolo v prvom trimestri.....teraz za 2 alebo 3 tyzdne idem znova a tak sa tesim, ked uvidim svoje babo...ako vyrastlo..a ked som teraz citala ze sa da aj DVD spravit tak som sa rozplakala...joj...je to moje prve babo a tie pocity su zvlastne krasne...tesim sa a ozaj vam ho odporucam ....je mily prijemny a vysvetli vsetko....trpezlivy a mozete si zobrat zo sebou koho chcete..priatela alebo rodinu, kamaratku to je jedno 🙂

regrutik
24. apr 2011

@petah82 ahoj peta chcem sa ta spytat ci to DVD stalo 65€ alebo dokopy aj s vysetrenim.....rada by som si ho dala spravit..tak sa velmi tesim ked ho znovu uvidim ako narastlo a ako sa hybe a chcem mat krasnu spomienku na mojho maleho drobceka v brusku 🙂 odpis mi prosim ta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre