Lekárka mi nechce vydať zdravotnú dokumentáciu

nikuska744
1. okt 2015

Mením gynekológa. Som v 20tt. Od nového doktora mám doklad čierne na bielom, že ma berie do svojej starostlivosti. Povedal mi, že by bolo najlepšie, keby mi vydala kartu do ruky. Čo samozrejme neurobila, že ju pošle poštou. Čakám 3 týždne, ešte stále mu kartu neposlala. Potrebujem ísť na ďalšie vyšetrenia, no nemôžem sa pohnúť. Dnes som jej volala, že kedy chce poslať kartu. Tak mi povedala, že má ešte čas. Bola strašne arogantná, nepríjemná. A že prečo sa o to zaujímam. Ešte som nezažila takého doktora. Neviem, čo mám robiť. Do koľkých dní musí lekár poslať kartu? Vyzná sa tu v tom niekto? Čo robiť? Ako postupovať ďalej?

karkana
1. okt 2015

no Tvoj nový lekár by si mal vypýtať zdr.záznam od ,,,,moja to tak riešila, poštou jej poslala,,,,to už záleží od dr., či má čas, alebo čaká na koniec mesiaca a tak pošle

monicm
1. okt 2015

@nikuska744 A tvoj nový lekár si ju od starého vypýtal? Požiadal o jej vydanie? Prípadne by možno pomohlo, keby si napísala odstúpenie od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-576 - paragraf 23 odsek 1

monicm
1. okt 2015

@nikuska744 Tu máš postup z jednej stránky, ktorý tam radia: http://www.pravo-medicina.sk/otazka/421/zmena-l...

miskaz
1. okt 2015

Moze niekto poradit aj mne? Po siedmych rokoch sme sa vratili na SK zo zahranicia.kartu som mala este u mojej detskej pediatricky.vybrala som si novu lekarku, ta ma vsak chce zobrat az od noveho mesiaca.potrebujem si vsak vybavit zdrav. Preukaz do prace a dost mi to suri. Naozaj ma nemoze vysetrit nova lekarka, alebo si mam hladat novu

monicm
1. okt 2015

@miskaz Ak som to správne pochopila z toho článku, čo som priložila predtým, zmena lekárov nastáva k prvému dňu v mesiaci. Ak máš kartu u detskej, myslím, že by nemal byť problém, aby ti preukaz vystavila ona. Ak nemáš kartu nikde a si vlastne bez lekára, mal by ťa vziať kedykoľvek, to je môj názor. Na druhej strane, veď dnes začal nový mesiac, tak ťa mohla prijať, nie?

karkana
1. okt 2015

@monicm presne tak, a vypýtať si záznam,,to musí len dr.a vypísať Ti môže ,však jej záznam príde,,,detskej nezostane nič len ho vydať

jedina30
1. okt 2015

Zdravotná dokumentácia sa vydáva na zaciatku mesiaca...ku konci mesiaca sa karta odpíše zo stavu -ukončenie kapitácie-v počítači...a posiela sa tej druhej doktorke..tá si ju dá do počítača..viete,kôli poisťovni...😊

jedina30
1. okt 2015

Samozrejme..musíte mat odporučenie-výmenný lístok od Dr.ktore si Vas vezme k sebe..

aristka
1. okt 2015

Novy dr ta moze evidovat az od prveho v mesiaci .takze dr.mala cas .kedze ta mala v kapitacii do konca mesiaca ..

stut
2. okt 2015

Zákon č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení neskorších predpisov
Pri zmene poskytovateľa ambulantnej starostlivosti z dôvodu odstúpenia od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je poskytovateľ povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú dokumentáciu alebo jej rovnopis do siedmich dní od jej vyžiadania novému poskytovateľovi, s ktorým osoba uzatvorila dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

stut
2. okt 2015

To znamená že dokumentácia sa pacientovi do rúk nevydáva vydáva sa novému lekárovi na vyžiadanie .

nikuska744
autor
2. okt 2015

Takže dnes som po telefone hodila s doktorkou reč...vrieskala po mne ako zmysloch zbavená...nemôže predýchať, že od nej odchádzam preč. Mám si prísť v pondelok po kartu, vydá mi ju do vlastných rúk.

stut
4. okt 2015

Gratulujem aspoň máš zážitky. Ešte je tu vyjadrenie UDNZS
Zdravotná dokumentácia je neoddeliteľnou súčasťou poskytovania zdravotnej starostlivosti:

je súborom údajov o zdravotnom stave pacienta, o poskytnutej zdravotnej starostlivosti,
obsahuje výsledky vyšetrení, údaje o liekoch a iné dôležité informácie súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti,
nie je majetkom lekára, zdravotníckeho zariadenia ani pacienta.

nikuska744
autor
4. okt 2015

@stut takže nemá žiadne právo zadržiavať u seba kartu? Môže odo mňa pýtať peniaze, že mi vydá kartu do rúk? Ona je strašná... Musím sa na ňu zajtra pripraviť

kikuska63
8. apr 2022

@karkana moj caka na koniec mesiaca uz od jula🤦🏼‍♀️Dostal uz 2 ziadosti o poslanie, ktore si prebraI

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre