Ktorá pôrodnica je vhodná pre hypnopôrod?

sunny_g
9. dec 2020

Ahojte maminky,

Prosím o radu. Pôvodne sme mali vybratý pre pôrod Vyškov, ale radi by sme mali ešte alternatívu. Prosím poraďte pôrodnicu, kde máte dobré skúsenosti s prirodzeným pôrodom ideálne hypnopôrodom v SK, prípadne okolie v CZ.

Ďakujem krásne

majkabambulik
9. dec 2020

Ja som to pytala v Hainburgu a akurat mi tak vynadal lekar, ze si mam najst niekoho kto to naozaj dokaze a vytiahne mi aj decko cez ucho von....Takze tam neodporucam....

sunny_g
autor
9. dec 2020

@majkabambulik tam som rodila prvého

majkabambulik
9. dec 2020

a tiez tam uz nechces?

kiki68
9. dec 2020

@majkabambulik mala si toho lekara ihned hlasit na poistovni za take spravanie. A stazovat sa

kiki68
9. dec 2020

@majkabambulik a okrem toho , staci si vziat Wahlhebamme, stoji to okolo 1300 eur k porodu, zazmluvni sa v 14tt alebo tak nejak a ta to odrodi. Lekar je pritomny aj tak iba pri rizikovom porode. Inak nie. A ci som tam chcela po strope lozit vo Wien im bolo jedno. Moje telo, moj problem. A to dom ani zazmluvnenu Hebamme nemala ako ine baby. Cize takto sa k tomu dopracujes vsade v Rakusku.

sunny_g
autor
9. dec 2020

@majkabambulik z finančných dôvodov

dadadadula
10. dec 2020

Ja som staršiu rodila v Hainburgu ale pôrod bol vyvolavany tak som chcela epidural, a o hypnoporod som sa dozvedela až pri druhom tehotenstve, to už som nemala v AT poistenie, zvažovala som Kochá ale situácia s koronou bola že nebola možnosť mat partnera pri pôrode a byť sama na izbe, tak som rozmýšľala nad domácim pôrodom ale som zdravotník tak som nakoniec rodila v Rožňave, ale kontrakcie som predychavala doma až pokým neboli každé 2cminuty a pôrod v nemocnici trval 40 minut🙈takže žiadne zásahy ani klistir šitie nič, myslím ze sa da dohodnúť všade, zazmluvnit lekára a vysvetliť mu svoj pôrodny plán

drobaja
18. dec 2020

Ahoj🙂Krompachy. Ja som rodila hypnoporodom, nádherný pôrod a krásne spomienky.
S drahym sme taktiež absolvovali kurz hypnoporodu, ktory robieva sestricka pracujuca v Krompašskej porodnici.

sunny_g
autor
28. dec 2020

@drobaja Vdaka, len tam urcite nedojdeme :D

nela6
28. dec 2020

@dadadadula ja som sa v noci zobudila, ze ma pravom boku daco pobolieva, o 15min zacala druha doba 😄 to bol naj top hypno porod, ze som prespala prvu dobu 😜, v porodnici mi neverili ked som prisla postvornozky, ze rodim, za vsak je to 45min co som sa zobudila... kukli zospodu a uz len kričali "volajte na salu, uz vidim vlasky" a zacali hucat nech netlacim, ze sa narodi na chodbe, ma odniesli na salu a pozerala som ako sa vsetci obliekaju a chystaju a iba zadrziavala 😄 a potom sup jedno zatlačenie, dopriala by som kazdej takto...

richelina
28. dec 2020

@sunny_g ahoj, skús osloviť Duly, tie by mali mať najlepší prehľad... Ja som tretie rodila v Skalici v 2019 a sprievodnú osobu som mala Dulu. Pán primár je naklonený prirodzeným pôrodom a dalo sa s ním porozprávať o polohách pôrodu, priebeh, čo je nutné a čo nie, ukázal mi aj sálu, mali tam zinenky pre pôrod na zemi, pôrodnú stoličku, kozu polohovatelnu.. mohla som si vybrať v akej polohe chcem rodiť a pod. Snáď sa odvtedy nič nezmenilo..

sunny_g
autor
28. dec 2020

@nela6 tak to je veru paráda 😊

sunny_g
autor
28. dec 2020

@richelina dakujem krásne. Mám už svoju Dulu. Rozmýšľam aj nad domácim pôrodom

richelina
29. dec 2020

@sunny_g a ona ti n

richelina
29. dec 2020

@sunny_g odpoveď sa mi poslala omylom skôr ako som dopísala. Ona nevie kde sú prístupný hypnoporodu? Porod doma je asi aj najlepšia možnosť, tiež som zvažovala ☺️

sunny_g
autor
29. dec 2020

@richelina vie, povedala že u nás nikde... poradila Vyškov alo najbližšie podmienky pre pôrod prirodzeného charakteru, ale hádam aj alternatívne riešenie kvôli situácii ktorá je

dadadadula
29. dec 2020

@sunny_g a Kochá si nezvazovala? Tam rešpektujú pôrodny plán

sunny_g
autor
29. dec 2020

@dadadadula veru nie, nad 4kg sa tam ide sekciou. Prvý syn bol 4,16 takže tak.

dadadadula
30. dec 2020

@sunny_g aha no to som nevedela

ivi1808
29. máj 2021

@sunny_g ja som ako prvorodicka porodila dceru 4050g a prirodzene. Odkial vies, ze automaticky sekcia?

sunny_g
autor
30. máj 2021

@ivi1808 od Duly, informovala ma o tomto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre