Koch, Trnava verzus Antolská - skúsenosti

minamina123
8. sep 2021

Ahojte baby, ženy. Neviem sa rozhodnúť kam ísť rodiť. Preto sa obraciam na vás. Viem že tu už je veľa takýchto tém, ale chcem od vás “čerstvé” skúsenosti. Rozmýšľam nad Kochom. Ale veľa krát som čítala aj počula skúsenosti, že tam síce sú pekné izby, a všetko nadštandardné, ale ľudsky prístup a empatia tam chýbajú. A pre mňa ako prvorodičku to je tiež aj dosť dôležité. Druhá pôrodnica nad ktorou rozmýšľam je Trnava. Počujem aj dobré aj zlé. Tak keď máte niektorá skúsenosti, tak rada prečítam, hlavne ma zaujíma či tam môže byt partner somnou počas pôrodu, alebo môže len pozerať cez okienko, a ja sa budem cítiť ako nejaká atrakcia, alebo zviera v ZOO. A tiež ma zaujíma v akom stave sú záchody a sprchy, či ich už stihli prerobiť. 😄 A tretia pôrodnica nad ktorou ešte uvažujem, je Antolská. Budem rada za každú vašu skúsenosť o ktorú sa podelíte. Ps.: ženy čo sa radi do všetkého montujete, alebo tie ktoré si o sebe myslite že ste vegeta, zbytočné, provokačné, a mudrujuce komentáre si nechajte pre seba, ďakujem 😊

sweetdreams1
8. sep 2021

Skús sa pridať do skupín tu,myslím , že každá pôrodnica tu má skupinu a tam často ženy píšu aj skúsenosti s pôrodom, recenzie na lekárov, poradia si...

kiki68
8. sep 2021

Kamosky rodili v Kochu a boli spokojne celkom. Nie je to uplne ze ideal, ale zase musia sa chovat v ramci sukromneho zariadenia. Antolska je fajn na rizikove tehu a taketo veci. Je tam dobra neonatologia. Trnavu nepoznam. Antolska je velky kolos, ale zle skusenosti odtial nemam. Ale na gyn som tam nelezala.

lenkapap
9. sep 2021

@minamina123 ahoj, rodila som v juni na antolskej. Mozem 1000x odporucit - porod bol rychly a vdaka zazmluvnenemu lekarovi mam len pekne spomienky. Izbu son mala nadstandard cize zrekonstruovana izba s vlastnou kupelnou (20e/noc), vies si priplatit (40eur/ noc) a si na izbe sama s babatkom, a neprislo mi oddelenie ako taky kolos, aj ked boli plno... mna stal porod a pobyt 380 eur (300 zazmluvneny porodnik, 80 izba) cize sukromie ako koch 🙂 ale nemusis si zaplatit nic, nie je to povinne. stale niekto chodil, ci sme v poriadku alebo skontrolovat mna ci babatko. Jedlo bolo v pohode - ziadny michelin, ale na tri dni nebol problem. Manzel bol pri porode, dokonca ho nechali aj na pripravovni so mnou - len na dve minuty siel na chodbu co mi dali klistir (nedavaju kazdemu, ale pytaju sa ci chces), ponukli mu prestrihnutie pupocnika a nechali nas 2h spolu po porode na sale....
Podla mna top odbornici co sa tyka porodu a potom starostlivosti o babatko su tam, sla by som urcite znova na antolsku. Jedina neprijemna za cely cas tam bola jedna upratovacka, inak kazdy top 🙂

sonka_miro
9. sep 2021

@minamina123 ja nemam osobne skusenost ( rodila som v Ruzinove za mna maximalna spokojnost) ale kamaratka rodila u Kocha po porode mali problem a hned ich prevazali na Antolsku. Povedala ze su super vsetko pekne spokojna s pristupom ale nemaju take vybavenie a cas hra velku rolu.

natalala
9. sep 2021

@minamina123 ja som rodila 1,5 roka dozadu v Kochu, najprv som nad tym nerozmyslala, ale chodila som tam k lekarovi, tak som tam nakoniec aj rodila. Pre mna bol najvacsi plus cistucka kupelna, kt aj 2x do dna umyvali. 3 dni mi vyvolavali porod, takze som 3 dni tie kontrakcie predychavala v kupelni pod horucou sprchou 🙏🏼 Dalsie plus, ze som tam isla fakt iba s vacsou kabelkou, ziadne stresy s balenim do porodnice, vsetko co som potrebovala pre seba a pre babo mi tam dali. Super boli aj ich “nocne kosele” aj 2 za den som niekedy prestriedala a vzdy som sa citila cisto tym padom. Co bolo pre mna top bol naozaj mily pristup od upratovaciek cez sanitarky, sestricky aj lekarov. Lezala som tam 10 dni, takze naozaj sa vystriedali pri mne vsetci a nemala som s nikym negativnu skusenost. Vizity prebiehali velmi prijemne, pred nimi prisiel 1 lekar co mal sluzbu, vysetril popytal sa a potom ked prisli vsetci, zreferoval co a ako, ziadne roztahovanie noh pred plnou izbou ludi. Kazdy ked vosiel do izby predtym zaklopal, potom povedal kto je co je atd. Fajn tam bolo aj jedlo, mal som pocit, ze mi stale nieco nosia ani som nestihala jest a este som domov vliekla sladkosti odtial, co nam davali. Starostlivost a odbornost lekarov ani nejdem komentovat, su naozaj top, nie je to nejake wellness centrum ako som uz viac krat citala, vacsinou od zien co tam nikdy nerodili (asi boli nasrate ze nemohli 🤷🏼‍♀️) Za mna aj napriek mojmu nie idealnemu stavu, zvladli vsetko super, nic nepodcenili a cely cas som sa tam citila v dobrych rukach. Nevyhoda su pre mna male izby a tie celodenne navstevne hodiny (mimo korony) Ja som rodila tesne pred koronou ale bola zas chripkova epidemia, takze navstevy boli uplne zakazane. Neviem si ale uplne predstavit mat cely den nasackovanu v izbe nejaku cudziu navstevu. Tym, ze maju velky zaujem, nie je moznost “doplatit” si izbu a byt na nej sama. Nakoniec som ale aj bola rada, za tam 10 dni nelezim uplne sama 🤷🏼‍♀️

natalala
9. sep 2021

@sonka_miro mozem sa len spytat, co bol dovod prevozu? Lebo aj z Ruzinovskej, ak sa preukaze nejaka porucha srdca po porode, prevazaju dietatko na kramare, lebo tam je specializovane pracovisko a rovnako aj deticky narodene pred 34tt sa primarne rodia na antolskej, lebo tam maju zas naj vybavenie pre predcasniatka momentalne. Neber to ako vyrivanie, uprimne ma to zaujima (aj kvoli mojim buducim porodom tam). Podla statistik prevazaju menej ako 2% a ja osobne nepoznam nikoho, preto sa pytam nech viem aky je napr dovod.

sonka_miro
9. sep 2021

@natalala predcasne narodene dvojicky, problem s plucami a museli do inkubatora. Neviem ako to vsetko je ja som si to nejak extremne nezistovala, viem ze pred rokom ked som rodila tak bola na izbe so mnoi mamicka co rodila v 33 tt a bola tam uz 21 den. Kazdy jeden pripad je iny. A kamoska rodila 2018 mozno sa zmenilo od vtedy nieco, neviem, len som napisala co poznam skusenost. Drzim palce pri spravnom rozhodnuti.

marianna_peskova
9. sep 2021

Ani s jednou zo spomínaných pôrodníc nemám skúsenosti, ale sestra dvakrát rodila v Kochu a veľmi si ho pochvaľovala.

e1i
9. sep 2021

@minamina123 rodila som v TT v 29.tyzdni, da sa povedat ze mi malu zachranili a nemuseli ju ani prevážať inde. Ak budem mať druhé, isto to bude zasa Trnava.

c_est_la_vie
9. sep 2021

Ja som čítala na Trnavu mnoho dobrého, tak som sa rozhodla tam. Pôrod fajn ( nebol ľahký, ale milý doktor, zdravé dieťa, ostatné som vytesnila), ale šestonedelie bolo pre mňa utrpenie. Po pôrode čo som sa bavila s mamičkami tak dosť ich nadávalo. Mne jedna sestrička pár hodín po cisárskom odmietla dať do infuzie analgetiká. Deň po cisaraku sa mi druhá smiala ako vykrivene chodím. Neukázali mi ani ako vstať, takže som 4 týždne v bolestiach vstávala zle. O podpore dojčenia nehovoriac, 4 krát som šla za sestričkami nech mi pomôžu s prisatim a vždy ma odpalkovali ( ja skoro zapal prsníka, malý hučal od hladu). Takže Trnava je podľa mňa pre mamičky čo sú hodinku po pôrode fit a nechajú sestričky klabosit.

natalala
9. sep 2021

@c_est_la_vie tak to mi je luto, te si mala takuto skusenost, je to naozaj smutne ze sa k zenam po porode takto niekde spravaju :( mna u Kocha po akutnej sekcii stavali po 12tich hod a to prisla sestricka, ze ide mi pomoct a ze ma na mna vyclenenu hodinu, nech sa nebojim a pomaly to skusime. Potom mi este aj v sprche pomohla, lebo som si s prepacenim ani zadok nevedela umyt 🤦🏼‍♀️ Bola som jej extremne vdacna, naozaj mi to v tej chvili velmi pomohlo, ze niekto bol mily, ochotny a trpezlivy.

minamina123
autor
9. sep 2021

Žienky, a skúsenosti na Antolskej alebo v Trnave počas lockdownu? Konkrétne myslím na prítomnosť partnera počas pôrodu. Dovtedy kým pôjdem rodiť, pravdepodobne zase bude ten úžasný lockdown.

minamina123
autor
9. sep 2021

@c_est_la_vie toto je taký zákon schválnosti, to čo je na jednom mieste dobré to je na druhom zlé, a naopak. 🙄

c_est_la_vie
9. sep 2021

@minamina123 ešte k lockdownu v TT. Otecko mohol byť pri pôrode, pokiaľ nebola na vzdycharni ešte ďalšia žena tak i tam. Návštevy povolené neboli vôbec, ani na nadštandarde, ale mne osobne vobec nechýbali. ( Ako to bude s testami neviem, keďže sa to stále mení).

romco11
9. sep 2021

moja žena rodila teraz v polke augusta na Antolskej. Mohol som byť pri pôrode. Ľudia boli dosť v pohode. Pri pôrode sestrička bola super, aj na mňa bola milá. Doktor mladý, veľa so ženou komunikoval. Ona sama to vníma dosť dobre (není to len môj dojem). Mali sme dokonca šťastie, že práve vtedy tam nebola žiadna iná žena takže napriek tomu, že sme nemali nadštandardný pôrodný box (chceli sme), tak nás nikto nerušil. Na šestonedelí tiež hovorila, že boli normálni ľudia (až na jednu ale jeden debil sa nájde všade). Vraj tam hrozne varia 😀 na jedlo sa veľa sťažovala. Na šestonedelie nikoho nepúšťajú a chodil som ju navštíviť len cez sklo

petamich
9. sep 2021

@sonka_miro to nema ani Ruzinov 🙂 Antolska a Kramare su jedine, ktore maju neonatologicke oddelenie, takze ak je nieco v neporiadku s drobcom aj z Ruzinova prevazaju na Antolsku alebo Kramare

mimka91
11. sep 2021

@minamina123 ahoj. Ja som rodila minuly rok v juli a presne som sa rozhodovala, ze kde pojdem rodit (Koch/TT). Rozhodnuta som bola pre Koch aj objednana som tam bola, ale potom malo babo problemy a dostala som sa do TT, kde ma mal na starosti pan prednosta a musim povedat, ze som bola velmi spokojna. Druhykrat, ked uz pojdem rodit, tak len do TT, ale rozhodne si zazmluvnim prednostu. Je profesional. Nech uz budes rodit kdekolvek dbaj na to, aby ta rodil fakt odbornik, pretoze nikdy nevies co sa s babom /tebou moze stat.

minamina123
autor
11. sep 2021

@mimka91 ďakujem. Teraz už vyberám medzi Antolskou a Trnavou. Radšej nech mám tú istotu, že keby sa náhodou niečo stane, tak nech som na “správnom” mieste, a nie aby ma s bábom museli prenášať. Len ešte stále netuším kam pôjdem. Na Antolskej mi chýba, že si žena nemôže vyskúšať polohy, a vybrať polohu, ktorá pre ňu bude najlepšia, a že neakceptujú pôrodný plán. 😕

mimka91
12. sep 2021

@minamina123 v TT si mozes vybrat polohu, ak sa dohodnes s dr. co viem aj porodny plan akceptuju. Ja som ho, ale spisany nemala resp. jedinu vec som povedala prednostovi, ze nech robi co bude potrebne len nech male sa narodi zdrave. Kazdopadne dr. by som si zazmluvnovala nech uz budes rodit v tt/ antolska. Mozno zvol miesto, kde to mas blizsie domov. Inak o ten Antolskej si si ista, ze sa neda vybrat poloha? Ja som mala online kurz z gravifit a tie PA robia na Antolskej, ale sa mi zda, ze praveze akceptuju obidve veci. Ja som rodila klasicky, ale teda az ako som isla tlacit.

mimka91
12. sep 2021

@minamina123 este si sa pytala, ci moze byt partner pri porode. So mnou bol muz cely cas na vzdycharni a potom sa so mnou presunul na porodny box. Sprchy na vzdycharni v tom case neboli prerobene, ale mam pocit, ze uz su aj na vzdycharni prerobene. Po porode bol muz so mnou tie 2 ci 3 hodiny co sa lezi na porodnom boxe a nasledne ma odprevadil na 600 nedelie. Muz sprevadzal male aj na prvotne vysetrenia 🙂 Navstevy kvoli covid boli na chodbe 15 min. denne. V tom case prerabali 600nedelie takze male som mu na sekundu ukazala pri dverach. Na 600 nedeli sa ukazuje cez okno. V case mimo covidu vsak mohli vidiet normalne

minamina123
autor
12. sep 2021

@mimka91 istá som si neni, že to neakceptujú. Tu som čítala o Antolskej informácie, čo sú tie tabuľky, a tam bolo ❌ aj pri výbere polohy aj pri pôrodnom pláne.

mimka91
12. sep 2021

@minamina123 aha. Ked chces cez fb napis na gravifit a baby ti odpisu ako to tam je, ale ak mas tt blizsie, tak chod tam.

sajuri257
12. okt 2021

@minamina123 rodila som v Kochu a isla by som tam znova. S nicim z porodneho planu nebol problem, mali sme dost sukromia s partnerom, jedla som, pila som, prechadzala sa, sedela na fit lopte, rodila v sede (druha baba na boku a dalsia na kolenach rukami sa drzala opierky na boxe).Okamzite polozenie na hrudnik, dotepanie pupocnika, partner strihal snuru, na vazenie a meranie ju mal brat partner ale kedze bola mazlava tak ju niesla sestricka a partner isiel s nou. Potom 2 hod bonding, paradny pristup personalu, cista pekna izba aj kupelna, vyborna strava, vsetkeho dostatok, nemusis sa balit ako keby si sa stahovala, vsetkeho dostatok ci pre teba ci pre dieta, ako prvorodicke mi vsetko pekne vysvetlili ako kupat, prebalovat, starat sa, prikladat. Dieta stale so mnou, vysetrovali ju na mne. Rodila som tesne pred kovidom cize mali sme stastie ze partner tam bol s nami non stop 2 dni 2 noci kym sa nezacala plnit nemocnica. Mame krasny zazitok, prajem kazdej.

simonamunk
19. feb 2022

@sajuri257 mali ste stastie, s tou coronou, my sme boli registrovat u kocha, vsetko super, jediny problem ten ze partnera ako ockovaneho nechcu pustit pri porod co mi pride ako extrem na sukromnu nemocnicu. Este sa dokonca divili ze ci to nezvladnem sama na recepcii, jak keby som neviem aku poziadavku riesila. Podla mna uplne normálna vec ze chce byt pri tom. Neviem co budem robit, ten luxus a starostlivost mi nestoji zato pokial tam nemoze byt pri nas. A spoliehat sa na to ci sa uvolnia opatrenia? Ved uz rok to maju takto a nic v podmienkach nezmenili .. pochybujem ze sa to do maja zmeni.

simonamunk
20. feb 2022

@kiki68 neviete prosim Vas baby ako je to teraz na antolskej s partnermi? Mozu len ockovani k porodu alebo ako to tam teraz vyzera?dakujem

minamina123
autor
24. feb 2022

@simonamunk ja som nakoniec rodila v TT , a partnera som mohla mať pri pôrode. Celú dobu bol somnou. Aj po pôrode nás nechali 2h ešte spolu s maličkou. Potom sme sa rozlúčili, a zobrali ma na izbu. Skúste pozrieť skupinu Antolskú a spýtať sa tam, poprípade im tam zavolajte. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre