Je už možný pôrod v ČR - Břeclav?

katkaha
26. apr 2021

Boli ste niekto v najbližšom období rodiť Břeclavi? Aké máte skúsenosti?

linda2985
5. okt 2021

@katkaha ahoj, prosim ta aj si nieco zistila? Ja planujem koncom novembra a zistujem ako to tam vlastne teraz funguje. Dakukem🙂

daktarinka
25. jan 2022

@linda2985 pozerám, že nikto nič :D a ty ako? bola si v breclavi? dalo sa? dakujem 🙂

linda2985
29. jan 2022

@daktarinka ano bola, dokonca boli uplne super ustretovi. Muza tam nechali so mnou cely cas urobili mi pcr muzovi antig. za 10eur. Rusko povedali ze si mam dat dole, ze ako chcem s tym rodit ved dieta potrebuje kyslik. Celu dobu tam bola so mnou jedna sestricka a bola neskutocne mila a uzasna. Fakt som to necaka ale mala som uplne super porod🙂

daktarinka
31. jan 2022

@linda2985 wau skvelé, ďakujem za odpoveď, a gratulujem! teším sa, že si bola spokojná. Teraz sa sprísnili podmienky pre vstup do ČR, neviem aké boli keď ste boli vy, ale teraz vraj treba negatívny pcr test pri vstupe do čr, čo sa dosť ťažko môže načasovať :D ale uvidíme, zatiaľ som rozhodnutá pre Břeclav 🙂

modro_zelena
12. sep 2022

@daktarinka ahoj. Rodila si, resp budeš napokon rodit v Breclavi?🙂
Máte tu niekto najnovšie skúsenosti? Zvažujem tam rodit ale zatiaľ len zbieram info.
Kam ste chodili na poradne od 35tt? Tiež do Breclavi? Ďakujem za každú radu 🙂

katie38
9. nov 2022

@modro_zelena Zdravím, neviem v akom si týždni, ale ja by som tiež chcela rodiť v Břeclave, ale rozmýšľam tiež ako to spraviť s poradňami od 36tt, keďže môj lekár povedal, že od 36tt musím chodiť do nemocnice kde budem rodiť, neni ochotný má sledovať do termínu pôrodu....

modro_zelena
9. nov 2022

@katie38 ahoj. Ja už som porodila a teda bola som v Breclavi. Poradne som mala do konca u môjho lekára v Bratislave.
Iba raz som bola v Ružinove čo mal byt plán B ak by sa Breclav nepodarila, resp keby som pred pôrodom cítila že to nestihneme. Na izbe som bola s mamickou taktiež zo Slovenska a ona chodila od 36tt na poradne do Breclavi, čudovala som sa lebo mne vraveli že sa to nedá. Ale v jej prípade to dovolili, alebo možno už to umožňujú všetkým, spýtaj sa ich že nemáš možnosť poradne riešiť u svojho gynekologa.

daktarinka
9. nov 2022

@katie38 ahoj, poradne sa uz ozaj daju absolvovat priamo v nemocnici breclav. Neviem ako je to s platbou, ci to preplaca poistovna, ale ked im budes volat, pytaj sa aj na poradne. Mam tam znamu, lekarku, takze malo by to byt na 100% mozne. Drzim palce, dobra volba ❤️

katie38
11. nov 2022

@daktarinka Ďakujem za info, ja už som tam 1x rodila pred 6rokmi, ale vtedy som pracovala v ČR a tak so tam mala aj poistenie, tým pádom to bolo všetko ,,jednoduchšie,,. Teraz už pracujem 2 roky na Slovensku a tak si asi len musím prezistiť ako to bude s tými poradňami a platením. Tiež tam poznám jednu lekárku - čo ma rodila pred tými 6 rokmi, bola tiež na materskej, ale už tam opäť pracuje. Chcem tam rodiť opäť hlavne z dôvodu, že už tam majú o mne nejaký záznam, bola som tam veľmi spokojná a žiaľ som tam bola 1x aj na kyretáži. Nám sa podarilo 2 dieťatko až po tých 6 rokoch (medzitým sme o 4 prišli)...preto by som išla rada niekam, kde už som bola.
A neviete ako je to potom s návratom do SR (čítala som, že vraj je potrebné mať aspoň nejaké ,,tlačivo z ministerstva/ambasády,,??? ... na vstup/prechod hranicami ak by nás ,,náhodou,, zastavila kontrola, vraj rodný list a správy z nemocnice nie sú dostačujúce)

daktarinka
11. nov 2022

@katie38 ak sa objednas na poradne priamo v nemocnici, tak za tie ti az na konci po porode vystavia fakturu, potom tu fakturu len zanesies do poistovne a uvidis ci preplatia poradne. Ale keby aj nie, nie je to zase taka "palka". A za prechod hranicami bohuzial neviem, my sme v marci isli len s prepustacou spravou 🤷‍♀️ drzim palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre