Čo potrebujem do popradskej nemocnice?

laluska11
4. mar 2013

Mamičky, rodili ste niektora v PP? Oplati sa zaplatiť ai nadštandard? Čo si treba zobrať do porodnice pre seba a čo pre babatko? Dajú mi tam niečo či je lepšie mať všetko vlastné?aké máte akúsenosti? Ďakujem.

martina364
4. mar 2013

ja som rodila v poprade..sice v 99r ,ale v popradskej nemocnici nikdy viac ☹ dufam

nicky07
4. mar 2013

Ahoj ja som rodila v auguste. Na salu si vezmi nočnu koselu prezuvky sprchovy uterak a kopu toaleťaku 😀 dobre je mat daky balzam na pery. Pre teba na odd nočna kosela zupan vložky (tiež dostatočne množstvo - lebo už nedavaju ani len po pôrode), vložky do podprsenky, ponožky. Pre babo davaju všetko čo sa tyka oblečenia, nedavaju nič na kupkanie ale ja som kupala prve dni len v čistej vode a na zadocek som davala sudokrem ktorý som dostala ako darčekove vzorky... je fajn mat vlastny pribor lebo casto bola na veceru napr sunka zabalena vo vakuovom baleni syr a chlieb. tak aby si si mala čim natierat ked sanitarky odidu domov, no a na cestu domov si pripravit vecičky pre babo. ja som rada že som rodila v PP. možno v 99tom to bolo o inom ale teraz je tam kolektiv užasnych dr. nadštandard som nemala ono je fajn mat pri kom nechat bábo kym si skočíš do sprchy alebo napr do bufetu alebo máš návštevu. pri poslednom mi sestricky ponukli možnosť byť na izolacke - bola som tam sama s malym uplny klud... aj ine mamky by asi neboli spokojne lebo moj drobcek dost prenikavo plakal tak by urcite pobudil ine detičky...

laluska11
autor
5. mar 2013

Ďakujem pekne, tak hadam to tam prežijem🙂)

fopardi
5. mar 2013

@martina364 neboj od 99-teho sa v PP vela vela zmenilo hlavne komplet dr. čiže uplne iny pristup , dnes sa už netreba báť

martina364
5. mar 2013

@fopardi ahoj..tak je to vela rokov a za ten cas sa urcite co to zmenilo..mozno mas pravdu a ozaj k lepsiemu,,mna,ale spomienky nepusia .teraz som sa rozhodla pre SNV..

fopardi
5. mar 2013

@martina364 určite nenahovaram no zažila som aj ,,stare,, vedenie aj ,,nove,, vedenie a určite by som sa v buducnosti rozhodla znova pre pp no nie vždy som to tvrdila tiež som povedal ,že pp nikdy viac ale terza jej to o inom v pp už zo starych dr.neostal okrem jedneho nikto 😉

martina364
6. mar 2013

@fopardi ja mam termin az v septembri,ale do pp sa nechystam..len keby som musela..keby manzel na tom netrval a nepocuvala som o dietatku 50 krat denne uz by som sa na to nikdy nedala ☹ rodila som este za ery olejara ☹ ☹ ☹ s horsim pristupom a ignoraciou som sa nikdy nestretla ☹ hadam to uz bude tento krat lepsie 🙂

jujlucka
6. mar 2013

laluska11@. ja som rodila v pp pred troma rokmi....co sa tyka kolektivu, sestricky boli trosku netykavky, ale dalo sa no....lekarku som videla, len ked ma uz mucili bolesti a tlaky, takze neviem povedat....mala som nadstandart, a bola som dost sklamana....bolo leto ked som rodila, o klime mozes snivat, okno si otvorit nesmies, a ventilator som si vymienala so susednou izbou....ked som sa v tej horucave chcela ochladit aspon v sprche, nesla ZIMNA voda....platilo sa za jednu noc - uz neviem presne - 20 eur.....jedina vyhoda bola, ze som bola sama, ocko pri nas sedel do pol jedenastej vecer, telka, chladnicka, rychlovarna k., vanicka na kupkanie a hlavne ze vlastne WC a sprcha.....idem rodit v septembri a vybavim si ho tiez, aj napriek tym veciam, lebo bolo super byt sama....navsteva ti prisla priamo na izbu....su tam teraz naozaj mladi ludia, ci dr, alebo sestry...

fopardi
6. mar 2013

@martina364 určite som ťa nepresviedčala ,ved každy ma pravo sa rozhodnuť sam ja som zažila v pp vela zleho ,ale nakoniec všetko dobre dopadlo a už nech sa rozhodneš akokolvek držím palce aby to bolo tentokrat take aby si mala len a len dobre spomienky 😉

martina364
6. mar 2013

@fopardi dakujem.ja tiez.dufam ,ze vsetko dobre dopadne 🙂 prajem aj tebe vsetko dobre 😉

dida38
6. mar 2013

Ahoj. Ja som v pp rodila 2x...v 2010 a 2012 a ja nemôžem povedať jedno krive slovo. Minulý rok som si tam aj polezala mesiac. Sestricky super a aj dr. perfektný a to som nemala vybaveneho nikoho nakoľko tu nikoho nepoznám nepochádza z pp 🙂 niektoré izby už majú nové postele. Osobne som nadštandard neriešila, mne bolo veselšie v spolocnosti mamičky..navzájom sme si postrážili deticky. Tak ako som sa bála ísť rodit do pp, tak som bola spokojná...a čo sa týka stravy, tak sme chodili aj na duplu:-P. A ozaj, vetrat už mozes na izbe, sú tam nové plastové okná, minulý rok aj maľovali izby....a zober si so sebou čo písali baby vložky, pre babo som používala to čo dali, kosielky menia kazdy den a na odchod mi doniesol mm vecicky čo som mala nachystane ..plienky jednorazový si zober...

laluska11
autor
13. mar 2013

Ďakujem vam všetkym za prispevky, už som kľudnejšia🙂 hadam bude dobre, možno keď ma chytia bolesti, tak mi bude uplne jedno v kt. Porodnici som 🙂) aj keď ja som dosť stresmen🙂) termin mam 18. 4 a pobalena som od zač. Februara🙂 tiež by som chcela nadštandard, ak bude izba voľna, už len kvoli tej sprche a navštevam sa to oplati, počula som že v tych spločnych sprchach je strasny bordel a keď su tam romky tak aj smrad🙂

kasiopeja01
24. júl 2013

Ahojte mamicky. ROdila niektora z vas v Poprade v poslednych mesiacoch. ja som tam rodila pred dvoma rokmi a dali aspon sprtky do usi, gazu a sprej na pupcek... pocula som,ze vra jteraz uz si trewba zobrat so sebou uplne vsetko,vraj nedaju vobec nic okrem oblecenia pre dietatko. Mozete mi to potvrdit,pripadne vyvratit? Idem tam o mesiac 🙂. Janka

kasiopeja01
24. júl 2013

@martina364 Ahojky,aj ja mam termin v septembri, mozno sa tam stretneme 🙂. Ja by som inde rodit nesla. Rodila som tam dcerku pred dvoma rokmi a ak sa od vtedy vela nezmenilo...bolo tam super. Super pristup lekarov aj sestier, dobra strava, pekne izby, ciste sprchy... drzim palce 🙂. ja mam termin 21.septrembra ale myslim si,ze tam skoncim skor 🙂

tricka
25. júl 2013

@kasiopeja01 Ahoj, na tejto stranke je rozpis, co Ti treba doniest. Rovnaky nam davala sestricka aj na psychofyzickej priprave, akurat tam bolo naviac napisane, ze pre dieta, vatove tycinky a modra indulona. Ja som si este preistotu kupila aj podlozky pod seba...
pupcek uz vraj teraz nicim neosetruju, ze ho nechavaju prirodne uschnut - nejaka nova metoda vraj...(teda ak som to spravne pochopila..)

tricka
25. júl 2013

@kasiopeja01 yabudla som ti pripojit ten link 🙂
http://gynamb.sk/index.php?p=info&ID=4

kasiopeja01
26. júl 2013

@tricka Dakujem. Uz musim zacat s pripravami,lebo zatial vsetky kamaratky,ktore cakali chlapceka porodili skor ako mali termin a ja to nejako citim rovnako 🙂

tricka
26. júl 2013

@kasiopeja01 tak ja uz mam veci nastastie viac-menej nachystane...ale este toho musim vela stihnut, tak snad sa to u mna nepotvrdi...

vydrnik
13. apr 2014

i my zme sa rozhodli rodit v PP,ked som tam ležala vo Februári na gyn,bol tam napísaný seznam čo všetko je potreba,ale niektoré mamičky doporúčajú rukavičky a cumlík,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre