Banská Bystrica a prítomnosť partnera pri pôrode

tinka_21
16. nov 2012

Ahojte! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Banskej Bystrici? Viete mi povedať, ako to je s prítomnosťou partnera pri pôrode?
Podľa ich stránok je to možné (samozrejme za poplatok), ale zaujímalo by ma odkedy môže byť pri mne a pomáhať mi.
Ďakujem!

anet1812
16. nov 2012

Je to možné(samozrejme za ten poplatok-okolo 33 eur sa mi zdá)a väčšinou ho pustia ked už budeš na tom pôrodnom lôžku,takže to už ti veľmi nepomôže...ale môže ísť potom hned pozrieť a pofotiť bábätko ked sa narodí (kdemerajú ho a obliekajú.)

rencakm
17. nov 2012

Ja som rodila v BB ale uz veeelmi davno,mam velmi zlu skusenost. Kamaratka rodila pred 2rokmi, tiez ma zle skusenosti. Najma s pristupom personalu. Tiez viem, ze manzela pustia az ked uz ides rodit, a vtedy Ti uz velmi nepomoze. Urcite je prijemnejsie v bolestiach cakat s manzelom a nie sama na lozku.A obcas sa na Teba pridu v BB mrknut,ze ci uz rodis, ci este nie. Aspon pre mna to bolo lepsie,ked bol manzel pri mne v Ban. Stiavnici. Druhy porod som mala v Banskej Stiavnici. Bolo to tam ovela, ovela, ovela krajsie, lepsie, prijemnejsie, manzel bol so mnou cely tyzden, pomahal mi. Na porodnej sale-izbe bola stale aj sestricka aj manzel,nebola som tam sama. Co sa tyka porodu,tak v BB sa rodi len poleziacky, co je niekedy tazke. V BS je polohovatelne velke porodne kreslo,velmi som ho druhykrat ocenila,lebo v lahu mi nebolo velmi dobre. Do BS treba ist v 36.tyzdni sa porozpravat s doktorom.

flores
17. nov 2012

Ja som rodila v BB dvakrat. Pri oboch bol manžel. V prvom prípade bol som mnou aj na čakačke, pretože som tam bola sama, ale pri druhom sme tam boli tri tak ho pustili až na pôrodnu sálu, ale dali ma tam asi hodinu pred pôrodom, aby mohol byt so mnou. Všetko závisí od okolností (počtu rodičiek). Ja som bola spokojná, personál bol ok. Ako sa ty správaš k ľudom, tak sa správajú oni k tebe. Všetko dobré.

tinka_21
autor
4. dec 2012

@anet1812
@flores
S tým poplatkom rátam... no bola by som rada, aby tam bol so mnou čo najdlhšiu dobu... práve na tej čakačke, aby mi mohol pomôcť, keďže to bude asi tá najdlhšia doba pôrodu. Absolvovali sme predporodný kurz, a zistili sme obaja, že práve tam mi moze byť najviac nápomocný. Už pri samotnom pôrode mi veľmi nepomôže... Skúsim sa na to ešte opýtať, keď pôjdem vo štvrtok do poradne.
Ďakujem.

flores
5. dec 2012

@tinka_21
Máš úplnú pravdu, na čakačke ti určite pomôže viac.
Inak, druhé bábo som rodila 24.12. Tiež budete mať ten najkrajší darček pod vianočný stromček 🙂

lavyrle
5. dec 2012

@tinka_21 ja som rodila v BB 2x a obidva razy bol pri mne muz, urcite to bolo aj skor ako rovno pri rodeni. No nacakacke sme boli dve tehulky tak tam byt nemohol, ale zas ani ja som tam dlho nepobudla 😉 drzim palce, neboj nic - bude to nezabudnutelny zazitok 🙂

tinka_21
autor
5. dec 2012

@flores To veru áno 🙂 Už sa teším, ako si ju dáme doma pod stromček 😉 Termín mám 22.12. tak som zvedavá, kedy to nakoniec bude. Prehováram ju, nech ešte chvíľku vydrží, aspoň do 15ho, ale zároveň že už potom kľudne môže prísť na svet, aby sme na Vianoce boli všetci pekne spolu doma 🙂

tinka_21
autor
5. dec 2012

@lavyrle No tak som zvedavá, čo mi povedia v poradni. Lebo zas, aby tam zbytočne nesedel 12 hodín, a potom by ho ku mne pustili na 5 minút.... Ďakujem pekne, trošku mám strach, čo bude ako bude... ale to je asi normálne, keď človek nevie do čoho ide... teda teoreticky vie, ale prakticky nemá ani páru 😀

michele11
5. dec 2012

Ja som bola na vzdycharni velmi dlho a bol tam so mnou od rana az do vecera, kedy sa uz islo rodit, asi to bolo aj tym, ze som tam bola v podstate sama, ale nechapem, na co by on sedel na chodbe, ja sama tam a potom ho pustia na tu parminutovy zalezitost, akou bol porod, je to dost nedomyslene.

lavyrle
5. dec 2012

@tinka_21 no u mna to bolo tak, ze som bola len v 36-37tt a oni ma akoze este chceli zastavit. Tak muzik siel domov, do mna pchali magnezium co uz bola samozrejme blbost, ale to som vedela len ja 😀 a ked bolo jasne, ze rodim bez ohladu na ich zasahy - volala som muzikovi, ten prisiel a bol so mnou. Lenze my byvame 5 minut od nemocky
Juj a krasny mas termin porodu - to budu najkrajsie Vianoce. Cakaju ta coskoro fakt najkrajsie chvilky v zivote 🙂 drz sa

tinka_21
autor
5. dec 2012

@lavyrle Tak my to do nemocnice tiež nemáme ďaleko, a kúsok od porodnice bývajú svokrovci, tak by mohol pobudnúť zatiaľ tam ;) Asi lepšie ako sedieť v depresívnych priestoroch nemocnice a dýchať nemocničný vzduch... 🙂
Bude to veru najkrajší vianočný darček... len dúfam, že mi moje dieťatko nebude každé Vianoce vykrikovať, že sme si to uľahčili - jej narodeniny a Vianoce dohromady 😀 Ďakujem 🙂

lavyrle
5. dec 2012

@tinka_21 a to veru urcite bude !!! 😀

tinka_21
autor
5. dec 2012

@lavyrle tiež sa toho obávam! 😀 😀

tinka_21
autor
6. dec 2012

@lavyrle Ahoj! Možem sa ešte opýtať, čo si bral tvoj muž na oblečenie? 😀 Moj porodník začal totiž splietať niečo o tom, že najlepšie aby bol v bielom - tričko ešte chápem -.... dnes sestrička povedala, že tričko, tepláky, prezúvky, niečo pohodlné... môžu byť obyčajné tepláky a prezúvky, alebo teraz máme zháňať niečo špeciálne?... Moc času nemáme, tak sa radšej pýtam 😉 Ďakujem

lavyrle
6. dec 2012

@tinka_21 urcite nemal nic specialne. Sa mi zda, ze mu dali biely plast. Ani neviem ci mal prezuvky 😕 urcite mal navleky a biely plast 😉 ale je to uz 5 rokov, mozno zapracovala aj moja skleroza

tinka_21
autor
6. dec 2012

@lavyrle OK, Ďakujem 🙂 čo mu dajú to ma netrápi, skor ide o to, čo si musí doniesť... povodne som totiž mala rodiť v ČR, a tam ťa vyzbroja všetkým, ešte aj jednorázovými plienkami pre mimino ;) otecko tiež príde na hotové... a tu nám zrazu povedali ze si má niečo doniesť, a ani poriadne nevieme čo, tak práve aby sme nemuseli nebodaj ten plášť kupovať 😀

anet1812
6. dec 2012

@tinka_21 nič nemusíš kupovať...stačí ked si zoberie to biele tričko,tepláky a prezuvky...je tam taká miestnosť,kde sa prezlečie a prezuje a nemusí tam byť v plášti a ani v návlekoch,ked bude mať z domu prezuvky... a tu ti tiež potom dajú na oddelení asi 3 pampersky na deň,košielky,zavinovačky a látkové plienky podľa potreby...(ja som tam sestrička-na novorodencoch,teraz momentálne na materskej,tak ak ešte dačo potrebuješ vedieť,popýtaj sa ma kľudne)

tinka_21
autor
6. dec 2012

@anet1812 ahoj 🙂 Ďakujem pekne za príspevok. Tak sa ťa teda rovno opýtam, treba niečo vlastné na ošetrovanie pre miminko? - neviem, z kozmetiky, krémiky na zadoček, atď...

anet1812
7. dec 2012

z kozmetiky na kúpanie nič,iba ten krémik na zadoček.vlhké utierky a niekoľko pampersiek,lebo dávame 3 na deň 😒 ...košielky tiež dávame,ale môžeš si aj vlastné dávať,.aj ja som si teraz svoje doniesla,lebo aj tak by nám tie najmenšie čo som mala doma boli za chvíľu malé,tak ich aspoň tam ponosila malá.

kajka82
8. júl 2013

mate niekto skusenosti s nadsandartkou na oddeleni? vraj tam moze prespat uz aj otecko?

sln1ecko2
26. aug 2013

Prepacte ze som mimo tému, ale možno by mala niektora zaujem. Je tu možnosť zorganizovať 6 mesačný kurz Domácej homeopatie (vždy jeden víkend v mesiaci). Semináre by prednášala Dr. Jana Kolenová. Nakoľko tento kurz prebieha len v Košiciach, tak som sa skontaktovala s pani doktorkou a navrhla mi, že ak sa nazbiera 15-18 účastníkov, kurz by vedela urobiť aj v Banskej Bystrici. Bližšie informácie o obsahu kurzu nájdete na jej stránke http://www.homeopat-kurzy.sk/Terminy.html, alebo keď si dáte do vyhľadávača Dr. Jana Kolenová, Kurz domácej homeopatie. Je nás už zhruba 5-6 mamičiek, ten kto vie o čom je homeopatie a mal by záujem sa naučiť jej základy a vedieť ju aplikovať aj v domácom prostredí tak mi napíšte. Pekný deň všetkým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre