Baby Friendly Hospital Banská Štiavnica

nina_krpec
24. nov 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, či ste niektorá rodili v tejto nemocnici v BS. Ja som z BA, ale na tieto nemocnice počúvam strašne zlé komentáre a bojím sa, aby neublížili mne alebo bábätku. A na túto nemocnicu som počula veľmi dobré ohlasy. Prosím ak máte nejaké rady, alebo recenzie, tak prosím napíšte 🙂 Ďakujem

daxino
24. nov 2013

ahoj, ja som pôvodne chcela rodiť v tejto nemocnici, ale po mojej návšteve som si to veľmi rýchlo rozmyslela a zhodou okolností mi toto rozhodnutie zachránilo život! Nemocnica je malá a nemajú potrebné vybavenie pre prípad komplikácie a preto keď nejaká nastane musia Ťa prevážať do Žiaru alebo do Levíc. Samozrejme bez dieťatka. Ja som mala bezproblémové tehotenstvo a žiaľ pri pôrode u mňa nastali komplikácie kedy mi išlo o život a vtedy som ďakovala niekomu tam hore, že som si to v poslednej chvíli s touto nemocnicou rozmyslela.
Takže je to len na Tebe ako sa rozhodneš, podľa mňa tých pár dní sa dá vydržať aj v niektorej bratislavskej pôrodnici.Pozri si hodnotenia pôrodníc a vyber sa do niektorej na návšetvu, možno to Ti pomôže v rozhodovaní. 🙂
Držím palce! 🙂

mirusska
24. nov 2013

@nina_krpec Ahoj, ja som rodila v BS a nemám jednu zlú skúsenosť, neskutočne dobrý prístup lekárov a sestričiek, rodilo sa mi skvele..cítila som sa ako doma..skutočne..jediné čo mi vadilo boli wc a sprchy, ktoré neboli na izbe, ale cez chodbu, ale to sa dá zvládnuť.. 😉 prvý deň po pôrode som bola na normálnej izbe, kedže nebol voľný apartmán, ale na druhý deň ako sa uvoľnilo, sme sa presťahovali a bolo skvele..odporúčam tam určite rodiť

jaja20
24. nov 2013

Aj ja som tam rodila,bolo to sice uz pred 10 rokmi,ale ked uz vtedy som bola s touto nemocnicou velmi spokojna,tak myslim,ze za tie roky sa to tam urcite este viac zlepsilo.Uzasni lekari aj sestricky,podrobne mi vsetko vysvetlili,co som potrebovala vediet,poradili + prijemne prostredie,dala by som im 10 bodov z 10 🙂 Posledny mesiac som tam chodila kazdy tyzden aj s manzelom na predporodnu pripravu,tak skus ist aj ty pozriet a podla toho sa rozhodni.Prajem pekne a zdrave babätko 🙂

simca06022011
24. nov 2013

Kolko ludi, tolko nazorov... rozhonut sa musis sama.. o BS je tu uz tema a je tam toho dost, tak si to precitaj. Ja osobne nepatrim k spokojnym, ale v pripade ze by som prisla, v pohode odrodila a isla prec za 3 dni, asi by to bolo ok... ale nie je. Sklamani boli aj rodinni prislusnici co maju co-to s nemocnicami za sebou... aj spolurodicky... no neviem, tam sa v kuse stazovali, hygiena nula bodov, strava to a hento... a potom ako odisli z porodnice ako keby na vsetko zabudli. Chod tam, pozri sa v akom je to tam stave a ako to tam funguje... ak ti to vyhovuje v pohode 🙂 Predstav si, ze rano pojdes do sprchy a narazis tam na otecka v sprche alebo na wc.. alebo tvoja navsteva (napr. nabozna babka). Alebo si unavena, dieta ti konecne zaspi ale vonku je vreskot ako na namesti, lebo okrem toho ze mali dost hlucny personal, vsetky navstevy, pacienti na vysetrenia.. vsetko sa to tam melie cely den popred dvere ( o tom, ze kracajuca mamicka v nie prave luxusnom stave tam chodi po chodbe okolo obzerajucich sa ludi a navstev... ale to nie kazdemu prekaza🙂) . A to su len take vypichnute veci, o zdravotnej starostlivosti nejdem pisat, ale to je viac menej rovnake, ked ide o zivot pomozu aj tu, ale ako to je druha vec.... nakolko ani na kyret nemali potrebne pristroje, ktore chcel lekar a ani ma dostatocne nevysetrili, takze som si narobila milion dalsich problemov do dalsieho zivota a dokopy ma davali v BB...

daxino
24. nov 2013

@simca06022011 súhlasím so všetkým čo si napísala!

kulinan
25. nov 2013

@daxino
@simca06022011
je to o ludoch . Trošku dezinformácie a šírenie nepravdivých vecí tu ale tiež nie je na mieste. Ano je pravda že sprchy a toalety sú na chodbe,ale.....určite nestane že v sprche stretnete otecka,alebo na WC. Všetko je rozdelené a toto vobec neplatí . No ak chcete uplne ticho a klud,potom asi treba rodiť doma,lebo toto nie je v žiadnej porodnici. Asi je normálne že sa tam niečo deje,ked je to porodnicke oddelenie,či?
To že treba prevážať ak je niečo kritické a potrebné,to sa deje aj vo velkých porodniciach,napr.aj u nás v Čadci,ak je niečo prevážajú vrtulníkom do MT a podobne. A zo štiavnice prevážaju do BB,lebo je len zopár špecializovaných oddelení na SVK. A to sa tu v CA odrodí kopec porodov.
Všetko je o tom,či chceš ísť tam,či nie. Ja som neváhala dva krát....a tá cesta mi stála za to....

simca06022011
25. nov 2013

@kulinan vobec nic tam nie je rozdelene, su tam 3 kupelne vzdy jedno wc a jedna sprach.. oddelene ciastocne do vysky, cize ked ide niekto na wc vedla, vypocuje si rodicku v 3. wc v pohode... to ze v prva "kupelna" je pre navstevy je fakt, ze otecko sa sprchuje a starka na navsteve mu tam vbehne na wc... klasicka scena🙂) druha sprcha je pre mamicky co su tam a tretia pre rodicky... (ked je potrebne, do vsetkych sa chodia mamicky sprchovat v ramci umyvacej rannej/vecernej spicky...). Nemusim dezinformovat, bola som tam 1,5 mesiaca... A ci je podla teba nieco kriticke? Ja som mala obycajny kyret, co vobec nie je kriticke teda po porode a to nevedel pan doktor vyriesit bez toho ze mam nasledky do dnes... vypocut si debatu na operacke, ked si pyta iny nastroj a tam mu povie personal, ze take nemame tiez nie je vymysel... a po tychto komplikaciach neurobit riadnu kontrolu mamicke ked odchadza domov je tiez odflaknutie totalne. Cize som miesto mojkania sa s dietatom, behala este pol roka do roosveltky. A to nebolo nic komplikovane.... ale to je ina tema... Samozrejme porodnicke oddelenie vydava nejaky hluk ale tu napr. nebolo pocut rodicky ani deticky... ale doslova vrieskajuci personal riesiaci svoje veci, pripadne obsah serialov, alebo hlucne navstevy... a to podla mna do nemocnice nepatri. K prenosom deti sa nevyjadrujem, to som si uz pred vyberom porodnice ujasnila, keby bolo nieco s mojim dietatom v neporiadku, tak na tom sone ktore mi robili kazdu navstevu ci uz u mojho dr alebo v porodnici by sa nieco prislo a potom by som sa rozhodla inak a to jedine v prospech BB. Ak sa stane nieco, tak daleko to nie je... aj ked, co take zrazu sa moze stat radsej ani neviem 🙂)

kulinan
25. nov 2013

každý má svoje skúsenosti, a ja mám podobné zážitky z Čadce,takže som šla tolké kilometre a nelutujem. Nezažila som tvoju situáciu a ani to že chlapi chodili spolu so ženami sa stretávali. Takže asi tak. Ešte že je to každého osobná volba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre