Ako dať príjemnej sestričke kávu a dezert?

gemini2
20. feb 2011

ako dat prijemnej sestricke kavu a dezert? Na izbe alebo v sukromi? A co ak odmietne? Nechcem sa strapnit ale je mila tak sa chcem takto podakovat

murinka
20. feb 2011

ja som sla na sesternu ked bola sestra sama a povedala som jej ze som bola spokojna s jej pristupom a pomocou a dezert je "takym malym podakovanim" 🙂 trosku sa zahanbila ale prijala ho 🙂

kamajka
20. feb 2011

Ja som dala v súkromí....Ale ostatné dávali aj na izbe, na chodbe....Ako prišlo...... Ja som pri odchode z pôrodnice zašla za sestričkou do sesterskej izby či čo to je, som jej to vtlačila, že ďakujem krásne toto je pre vás.....aj mi to chcela vlačiť naspäť ale položila som jej to na stôl zvrtla sa a ešte raz poďakovala. Nemala šancu 😀

benne
20. feb 2011

Ja som nechala na sesterni práve prítomne sestre.. všetky sestričky si zaslúžili... ak by bola mala službu tá jedna nepríjená, tak by som nič nenechala... urobila som to, ked som už bola oblečená, zbalená a čakala na bábo ( a dezert som vlastne dostala ja, ale mala som dia diétu, takže mlsať som nemohla 😀 takto som ho lepšie využila 🙂 )

atrami
20. feb 2011

ja som dávala až pri odchode. Tiež som natlačila a utekala 😀

gerdanova
20. feb 2011

myslim, ze kavu a dezert neodmietne. To podla mna nie je UPLATOK, za ktory by mala byt pohorsena, ale prejavenie vdaky.
Ja osobne by som jej to dala mimo izby. Na izbe v pripade, ak by som tam bola sama. Ale je to lepsie na sesterni, aby to nemusela niest cez chodbu, pretoze ludia su vseliaki... 😉

mamutka
20. feb 2011

nijako, urcite ma presne tychto veci plnu skrinu, radsej par prijemnych slov, pochvala a uprimne podakovanie...
aspon mne znama, sestricka, vravela, ze uz nevie komu by napchala kavy a cokolady, ze ked dakto daco da, tak len toto...to jej radsej kup pekny kvet, ked velmi daco chces dat...

tin007
20. feb 2011

ahojte, my sme prisli az 2 mesiace po porode (akosi nam to nevyslo skor, ale pocas hospitalizacie sme v ziadnom pripade nic nechceli davat) a dali sme sestrickam na sesterni velku bonbonieru merci (tak, ze to tusim 3 videli) ako podakovanie.

ela2710
20. feb 2011

ja som bola velmi spokojna s dvomi sestrickami na nasom oddeleni a s dvomi na novorodeneckom, najviac som ale bola spokojna s mojim porodnikom - vynikajuci gynekolog, ktory chodil maleho navstevovat a kukat aj na izbu, hoci nemusel, lebo nebol detsky lekar, a jemu sme dali taky kosik s flasou, kapucinom, atd... sestrickam sme dali kavu, ale ja som im ju nedala, dal im ju moj priatel a aj mojmu porodnikovi ju dal on, kym som sa ja balila domov 🙂
Lenze moja oblubena sestricka nemala sluzbu, mala ju just ta ktoru som teda vobec nemusela, no keby si videla ako sa zmenil jej postoj voci mne, hned doliezla do izby, ze ci mi netreba pomoct sa pobalit a ci mi netreba pomoct s obliekanim maleho...proste zrazu bola na nepoznanie =) a myslim, ze sa treba aj podakovat, ale predsa nejaka ta drobnost ich naozaj potesi, a hlavne si to zasluzia

ivett1
21. feb 2011

@gemini2 ahoj...ked chces dat prezent len jednej, tak v sukromi...ak by tam nebola, tak v darcekovej taske s jej menom 😉...nemusis mat obavy a trapne sa citit, ak chces takto podakovat, je to velmi pekne gesto a urcite ju to potesi (aj keby mala, ako pise mamutka, toho "plnu skrinu" a kvet mozes pridat tiez 😉 )

katarina353
3. máj 2011

Ja som dala sestričke ktorú som mala pri pôrode bonboniéru a kávu, mala službu v den keď som išla domov , manžel jej odniesol na pôrodný sál, bola veľmi milá a ochotná, myslím si, že si to zaslúžila, dokonca viac ako lekár, ktorý ma bol vyšetriť asi 2 x za celú noc, potom prišiel len k pôrodu, videl ma možno spolu len asi 40 minút, sestrička si tiež "mohla splniť len svoju robotu" ale ona celú noc sedela pri mne , rozprávali sme sa a povzbudzovala ma. A ked sa lekárom platia rôzne sumy, pričom sú tiež za svoju prácu platení ,sestry si malú pozornosť určite zaslúžia, ak sme s nimi boli spokojné.

dajna11
3. máj 2011

ja som dala sestričke na sesterskej izbe pri odchode.....našťastie tam bola sama,lebo nie s každou som bola spokojná a aby náhodou nežiarlila tá ktorá by nič nedostala 😉 😉 😉 😉 ....ale škoda že nemali všetky milé službu vtedy,ja by som ich ocenila niečim sladkým,zaslúžili by si to.

koniarova
3. máj 2011

A vám niekto niečo dáva za to, že si plníte svoju prácu tak ako máte? To my sme si ich naučili, na všelijaké blbostičky, za robotu, ktorú majú v popise práce. Kto chce robiť v zdravotníctve, mal by mať istú dávku empatie a príjemnosti, aj bez pozorností. A to nehovorím o pozornostiach, ktoré sa dávajú lekárom. Káva a bomboniéra pre sestričky je oproti tomu almužna.

maroli
3. máj 2011

hmm..od bonbonier po tucne obalky,taky je ten nas narod...ja som nedala nic,pride mi to trapne,ved su za svoju pracu plateni.Podakovat sa da aj inak.To moj nazor.

kaja73
3. máj 2011

Nesuhlasim s tymi,ktore tvrdia, že je trapne niečo dat a že za svoju pracu dostavaju mzdu.Ano aj kadernička dostava,kozmetička,casnik ,nosič pizze, a mnohi dalsi a ja im vždy, ked som spokojna dam viac ako si pytali.Sestričkam sa priamo neplati,preto taka bonboniera,kava je myslim na mieste -ak sme boli fakt spokojni.Aj učitelky v skolke, ci v skole ak je rodič spokojny su tiež obdarovavane-kvetmi,bonbonierami a aj hodnotnejsimi vecami.

janinah
4. máj 2011

mňa raz pacienti takými "úplatkami" zachránili,robila som popoludňajšiu smenu a nedošla kolegyňa do nočnej,tak som samozrejme musela ostať a do telefonu som mamke hovorila,že ostávam na nočnú,ale nemám čo jesť 😒 začula to tetka-pacientka a do pol hodiny som mala plnú igelitky jedla 🙂 od kompotov a pomarančov po klobásy 🙂 som nevedela či sa smiať či vrátiť 🙂

infatti
5. jún 2011

po operacii priatel odniesol na sesternu velky dezert pre vsetky.. A ked som isla vyberat stehy, doktorke som tiez dala dezert, niesom za ziadne obalky... a toto bolo take malinke, ze to neberiem ako uplatok

pancake
5. jún 2011

ja som prisla do ich kancelarie podakovala som za to ze mi pomohla a dala som jej bonbonieru. ona bola dokonca prekvapená a veľmi rada 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre