Aké podložky potrebujem do pôrodnice?

emakiki
18. apr 2013

Ahojte, potrebujem poradiť, čo pod seba do pôrodnice? Stačia podložky na prebalovanie(myslím, tie ako plienkove pod bábätko), alebo si musím kúpiť špeciálne v lekárni podložky pod chorých? Ďakujem

loxa
18. apr 2013

podložky pod chorych su vacsie...ale teoreticky stacia aj tie pre babatka

chichinka
18. apr 2013

@emakiki ja odporucam tie pod chorych a to idealne obdlznikoveho tvaru - tusim je to rozmer 60x90 cm? (v lekarni kupis alebo aj cez net...) ten stvorcovy tvar je menej vhodny.

louvre
18. apr 2013

@emakiki Tiez sa priklanam k podlozkam pod chorych, treba kupit tie co odporuca
@chichinka Tie obdlznikove. Lebo su vacsie a prekryju skoro celu sirku postele.

reni1512
18. apr 2013

ahojte, som sa inspirovala aj ja, nechcem rozpisovat do tem, ale co sa tyka gatiek a vloziek mate nejake co odporucate? neviem kam a co nakupit.. obyč gatky bavlnene nie su vhodne?

lucinocka
18. apr 2013

@reni1512 gatky budes musiet prat, jednorazovky vyhodis..ja som si kupila dost velke , vyzerali ako sietka, klasicke gatky a do toho taku obrovsku poporodnu vlozku na prve dni, v lekarni to vsetko maju🙂

simca06022011
18. apr 2013

ja som nemala ani jedno :P ale ked uz ta to pre chorych.. je to vacsie a obdlznikove prichytis na kraji postele, nebude ti to tam tancovat... ja som mala pod sebou svoj uterak, ale aj tam som ho neuspinila...

reni1512
18. apr 2013

@lucinocka ...aha...no mne to pranie az tak nevadi, ale tie sietkovane mi pridu uz na pohlad take neprijemne a este v lete v najvacsich horucavach... ach to bude utrpenie 🙂 sa tam uškvarim. Ďakujem 🙂

louvre
18. apr 2013

@reni1512 Tie sietkove su vhodne do porodnice. Tam je lahsie vyhodit ako oprat 😉

julinka2787
18. apr 2013

@reni1512 ja som mala aj podložky, ale nepotrebovala som ich. dali mi v nemocnici svoje. aj to len hneď po pôrode. a tie jednorazové nohavičky vrelo odporúčam. rodila som v horúčavách a vôbec mi nevadili. boli príjemné, takmer som nevedela, že niečo mám. ale veľa žien nosili aj čisto len vložku bez nohavičiek. čuduj sa svete, držala im 😅

lucinocka
18. apr 2013

@reni1512 ale coby, ja som rodila v septembri v chorvatsku, ludia sa kupali v mori, horuco na skapanie a pohodka🙂 len som bola nonstop v sprche🙂

reni1512
18. apr 2013

@julinka2787 joj ked ja mam z toho hrozu, som bola operovana o posch. nizsie a to som mala ventilator, neviem si to tam vobec predstavit.. Tak si zozeniem tie jednorazove, u nas neviem ci dostanem podlozky, este sa pre istotu spytam ked tam budem..dakujem 🙂
@lucinocka 🙂 ale more iny vzduch 🙂 ako kosicke rozpalene sidliska 🙂

lucinocka
18. apr 2013

@reni1512 never tomu, iny vzduch je max. tak na plazi 🙂

julinka2787
18. apr 2013

@reni1512 ja som si kúpila jedno balenie a ešte teraz mám dvoje z nich. bolo ich 5. ak sa mi zakydali v nemocke, tak som ich preprala a za 5 minúť boli suché. točila som si dvoje v nemocke. a potom doma som ešte tiež používala. fakt mi boli pohodlnejšie ako klasické bavlnené.a teplo vydržíš, neboj. veď je to len chvíľka. držím palce. 😉

reni1512
18. apr 2013

@julinka2787 noo 🙂 dakujem! tak potom staci fakt 5, az az 🙂 a to su tie jednorazove a daju sa prat?

julinka2787
18. apr 2013

jasné, dá sa to oprať. ja som si zakaždým, keď sa zašpinili preprala v umývadle. ale vydrží to len pár praní, lebo je to tenučké, tak sa rýchlo roztrhnú. ale účel splnia.

miku1
18. apr 2013

@emakiki Z vlastnej skúsenosti odporúčam podložky tie s rozmerom 60x90 cm, vieš ich využiť aj pre seba aj pre bábätko. Pred týždňom som ich kupovala, a jeden kus ma vyšiel na 0,45 €.

anculala
18. apr 2013

ja som mala len mensiu obdlznikovu podlozku pre chorych, prip. nam aj davali v nemocnici - roztrihnute na polovicu. No po dlhsom case mi dost liezla na nervy - stale lezat na nej - bola nepriedusna. Takze neskor, ked som uz tak velmi nekrvacala, som si pod seba davala uterak.

miku1
18. apr 2013

@reni1512 Čo sa týka nohavičiek na ktoré si sa vyššie pýtala, ja som mala v pôrodnici tie jednorázové dierkové ale mne nevyhovovali....pravdupovediac som ani žiadne potom nenosila. Najlepší spôsob ako sa čo najskôr zahojiť je jednoducho vetrať a vetrať a vetrať🙂 Čiže byť proste naostro. Budeš mať pod sebou podložku, takže posteľ nezašpiníš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre