Aké dokumenty brať so sebou do pôrodnice?

smajluska
26. aug 2019

Ahojte, chcela som sa spytat ci treba pred odchodom do porodnice vybavit nejake papiere na matrike? Napr. prehlasenie o mene a priezvisku dietata, prehlasenie o otcovstve. Alebo nieco podobne. Chodi matrikarka aj do porodnice? Kde vystavia rodny list babatka, v porodnici? Za odpovede vopred dakujem.

hettinka
26. aug 2019

@smajluska ja som všetko nehlasovala až v nemocnici, ale sme manželia. Takze manžel bol automaticky nahlásený ako otec. Po RL išiel na matriku potom manžel.

soldi
26. aug 2019

rodila som v mt. matrikarka prisla do porodnice a cestou odtial sme si vyzdvihli rodny list z matriky.
ak nie ste manzelia, tak k porodu musis mat notarsky overene potvrdenie o otcovstve

deti95060810
26. aug 2019

pred pôrodom vybaviť otcovstvo na matrike....tiež som rodila v Mt a matrikárka nebola resp. neprišla do nemocnice....po pôrode išiel ocinko vybaviť rodný list...

fokuska
26. aug 2019

@soldi Nemusi mat...iba ak chce aby bol otec zapisany v RL a aby malo dieta jeho priezvisko.
Nie je to povinnost... ak vyhlasenie nema, tak dostane dieta jej priezvisko a otec nebude zapisany v RL.

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanicek11
26. aug 2019

Tazko to.. ja som zobrala podla zoznamu co som našla a kopec bolo zbytocne veci .... niektorá nemocnica poskytuje to co ine nie a naopak niekomu daju niekomu nie tazko tak čo

evkamotka
26. aug 2019

Ak nie ste manzelia, prehlásenie o otcovstve. Chodi pridelena sestra, popyta sa ta na udaje co budu na RL, da ti to skontrolovat. Tie ona odovdza miestnej matrike - rodny list vystavuje matricny urad. Ta sestra ti povie, kedy a na ktoru matriku po RL ma otecko prist (kedy bude hotovy)

victoriab
26. aug 2019

pripnem sa

smajluska
autor
26. aug 2019

Dakujem pekne za odpovede 😊

nikanikusa
26. aug 2019

Ja som kukala na nete a dočítala som sa že ak nie sme manželia tak treba už do nemocnice doniesť papier o otcovstve síce rodim až v októbri ale už to mame vybavené na matrike.

evittam
26. aug 2019

@nikanikusa Ak chces aby malo dieťa priezvisko po otcovi tak ano.

evittam
26. aug 2019

@hettinka
@soldi Nemuselo byt nic overené notárom. Normálne sme dostali potvrdenie na matrike a to som odovzdala v pôrodnici. A da sa to vybaviť aj po porode. Len dieta bude mat par dní matkine priezvisko.

sonicka96
26. aug 2019

@nikanikusa opatrne ten papier by nemal by starší ako mesiac 🙂

soldi
26. aug 2019

@deti95060810 to uz bolo ale asi davno, nie? ja som tam rodila 2018, 2016 a 2013 a vzdy som si z matriky len vyzdvihla rl

smajluska
autor
26. aug 2019

Ja by som chcela dat babatku moje priezvisko, ale co ak s tym priatel nebude suhlasit? Este sme sa o tom nerozpravali. Ved mam pravo ako buduca matka dat dietatu moje rodne priezvisko alebo nie? Potrebujem na to suhlas od priatela?

tukanec
26. aug 2019

@sonicka96 mozem vediet odkial mas informaciu, ze nema byt starsi ako mesiac?

nikanikusa
26. aug 2019

@sonicka96 Hopa tak to musím doštudovať na nete lebo bude starý aj dva mesiace :D :D každopádne Ďakujem za infošku 🙂

tukanec
26. aug 2019

@nikanikusa no mne sa to moc nezda. ja to mam vybavene od maja, ked este ani nebolo vidno ze som tehotna. s pani na urade sme sa bavili, ze termin mame v septembri a nepovedala ani slovo, ze mam prist neskor

evittam
26. aug 2019

@smajluska Nie nepotrebujes.

sonicka96
26. aug 2019

@tukanec z vlastnej skúsenosti,tiež sme ho vybavovali a nemohol byť starší ako mesiac

tukanec
26. aug 2019

@sonicka96 akoze nejdem sa hadam,ale ako som napisala ja ho mam od maja a bavili sme sa ze termin mam v sept. navyse si neviem predatavit ze ak je zena na rizikovom kvoli predcasnemu porodu ci tam ma chodit kazdy mesiac po novy papier aby ho mala vzdy cerstvy

smajluska
autor
27. aug 2019

Co ak sa babatko vypyta na svet skor a ja papiere na matrike ani nestihnem vybavit?

gloria31
27. aug 2019

Na ktorú matriku mam ísť ja hlásiť s partnerom otcovstvo. Ja z Piešťan on z okresu Topoľčany a ešte pred narodenín sa budeme sťahovať do Nového Mesta nad Váhom.

tukanec
27. aug 2019

@gloria31 podla mna ti to daju na ktorejkolvek matrike. ale urcite by som si zavolala ked vyberiete konkretnu. tiez som to tak urobila

gloria31
27. aug 2019

Lebo ešte sme nezačali sťahovať zatiaľ sme vo fáze že nám majstri prerabaju byť, ešte upratanie, sťahovanie nábytku tak mam trocha stres aby som to stihla vybaviť. Trvám na tom aby dieťa malo priatelove priezvisko

sonicka96
27. aug 2019

@tukanec tak možno je každá matrika iná, netuším. Však ani ja sa nejdem hádať,len píšem ako to bolo u nás , že nás papier o menách do nemocnice nemohol byť starší ako mesiac 🙂

evittam
27. aug 2019

@smajluska Tak vybavis po porode.

evkamotka
29. aug 2019

@smajluska kym budes v nemocke, vybavi pepiere otecko. Ved to su veci na pockanie

evittam
29. aug 2019

@evkamotka Sám otecko nevybavi uvedeny doklad.

evkamotka
29. aug 2019

@evittam so splnomocnenim?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre