Zmenil sa vám cyklus po pôrode?

moncikova
22. dec 2013

Maminy, zaujímalo by ma, či ste na sebe odsledovali trvalú zmenu cyklu po pôrode. Nemyslím hneď po pôrode, kedy sa telo ešte spamätáva a hormóny pracujú na plné obrátky, ale trvalú zmenu menštruačného cyklu. Rodila som pred 5 rokmi (CS) a môj menzes teraz prebieha úplne inak ako predtým. Pred pôrodom to malo klasický priebeh - prvý deň silné krvácanie, ktoré postupne slablo, trvalo od 3-7 dní (podľa toho či som brala HAK alebo nie). Od pôrodu to vyzerá celkom inak - prvý deň slabé krvácanie, ďalšie 2-4 dni skôr také tmavo červené špinenie, ani netreba vložku ... ako keby menzes končil, ale potom ten štvrtý, piaty deň sa spustí silné krvácanie, ktoré trvá tak 4 - 5 dní a postupne slabne. Cyklus mám v podstate pravidelný, nemám žiadne zdravotné problémy, ale toto ma fascinuje a naozaj ma zaujíma či ste sa s tým ešte niektorá stretli. Proste to krvácanie a špinenie predtým som nikdy nemala. Ďakujem za vaše odpovede!

luba28
22. dec 2013

ja nie,mam ho tak isto ako pred tehotenstvom a porodom,....

eemmaa
22. dec 2013

aj ja ho mam tak isto ako pred tehu este aj na den presne

rakywanda
22. dec 2013

dovtedy ako hodinky, žiadne bolesti, teraz neviem dňa ani hodiny...prvý deň som úplne vyradená z prevádzky, bolí ma celý spodok, tečie zo mňa tak, že sa bojím postaviť zo stoličky, že čo bude....na tretí deň už ale nemám nič. Lekárka mi navrhla liečbu hormónmi, aby sa to upravilo.

epelino
22. dec 2013

Ja mam este pravidelnejsi menzes ako pred tehu, vtedy som mala kazdych 36-40 dni a teraz je presny ako hodinky, aj mi trva kratsie. Mavala som predtym aj velke bolesti vajecnikov, teraz mi nie je vobec nic. ale dva roky po porode som uzivala hormonalnu antikoncepciu, tak mozno aj preto. teraz uz pol roka ju neberiem a menzes je pravidelny, kratsi a bezbolestny.

civediamo
22. dec 2013

ja až po druhom porode mavam ako ty pišeš,uplne iny ,,,pred porodom som mavala na den presne a zo silneho do slabeho cca 5-7dni,,,teraz mam prvy den tmavo červenu až skoro hnedu krv potom 2 dni normalne,potom 1 den len slabučke akoby skončili a potom to začne znova 2 dni silne a potom to zas postupne slabne niekedy mam menzes aj 10 dni čo je neskutočne otravne,,,,aj u doktora som bola ale nič nenašiel/cysty a tak/ vraj sa mi upravi samo,ak nie mam prist znova,tak dufam že už budem mať pokoj a upravi sa to samo 😒

petkave
22. dec 2013

Ja ho mám po pôrode pravidelný ako nikdy predtým. Som 3,5 roka po pôrode a na 28 dňový cyklus sa môžem spoľahnúť. Netuším, ako krvácam a kedy, lebo stále používam tampóny, takže toto som až tak neskúmala...

siska53
22. dec 2013

Nuz,mne sa zmenil,predtym bol rozhadzany a bolestivy,po dokojeni prisiel a chodil ako hodinky a bez bolesti. Ale len 5mesiacov,potom som otehotnela. Uvidime,ako to bude teraz,ked dokojim a dostanem. Zatial totiz nic a mala bude mat uz 21 mesiacov zachvilku.

ivanakir
22. dec 2013

Ja mam uplne rovnaky ako pred prvym porodom, dokonca aj po druhom..... Cyklus 27-29 dnovy, uplne v pohode, prve dva dni trosku bolestivy, silnejsi, no ani nie na tabletku, trva 5 dni.... Ale teraz som si dala mirenu, tak som zvedava, co a ako to bude vyzerat!!!!!

m_ij_ka
22. dec 2013

ani nie, mávam cyklus tak ako doteraz , bolesti som mávala na začiatku , po pôrodoch ich už chvalabohu nemám

nivalis
22. dec 2013

Som na tom podobne 😒 prve 3dni hnede spinenie potom 6dni silne krvacanie, aj riadne bolesti... a potom este 1-2 dni spinenie, potom den dva prestavka a potom ovulujem a to zase 2-3dni krvacam ☹ 😠 som z toho zuuufala!!! bola som u gyne, dala mi hak, na upravu cyklu, ale ja s tym nie som moc spokojna... nechcem brat hak... tak ale krvacat polku mesiaca ma tiez nebavi 😖 ... hak mi dala aj preto ze mi nasla cystu- 4,2mm...
... byt zenou je uzasne... no fakt 😠 😀

usiko
22. dec 2013

ano, ale az po druhom dietati....castokrat neviem kedy zacne...nehody mavam kazdy cyklus, ale take ze proste preteciem az na nohavice, bud cez den alebo v noci.....pretoze prvy ci druhy den zo mna tecie ako z cisterny.....katastrofa.....potom akoby utalo ostatne dni len take spinenie ale ten zaciatok.....hroza....a castokrat ten prvy aleb druhy den je mi zle, odpadavala by som a tak.....no fuuuuuj

zonjushe
22. dec 2013

ano zmenil sa - predlzil na cca 37-38 dni..co mi teda celkom vyhovuje :D

awalancha3
24. dec 2013

zial, zmenil sa.......od 13 rokov som mala nepravidelny, max 2-3 x do roka; ked som ako 40 rocná porodila (ze vraj podla lekarov zazrak s ogladom na moje hormony a cyklus), tak sa po porode moje telo na stare kolena zblaznilo a zacalo fungovat ako svajciarske hodinky..... MS kazdy mesiac a pekne krasne som sa naucila čo je to predovulacne napatie, ovulacna bolest, PMS, menstruacne bolesti a podobne..... 😒

sssimi
24. dec 2013

Dĺžka cyklu sa mi nezmenila. Nikdy som nemala pravidelný menzes a ani nemám. Pridružili sa bolesti pri ovulácii a v prvý deň menzesu migréna, ale strašná. Krvácanie mám naopak ako ty. Prvý deň aby som sa ani nevzdialila od wc, ale tak či tak si odkrvácam 7 až 8 dní. A tak som tajne dúfala, že nabehnem na maminin 3oj dňový cyklus a babka ma schladila, že ho mám po nej.....Takže minimálne do 50ky mám v ťahu jeden týždeň z mesiaca.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre