Zmätok v termíne pôrodu

17. feb 2023

Ahojte, som momentálne v 39tt a od prvého trimestra mám normalne stanovený termín pôrodu podla UTZ na 24.2..teraz som ale začala chodiť na poradne do nemocnice kde mi doktorka povedala že termín mám tak 28.2/1.3 a keď som sa jej opýtala prečo sa to zmenilo tak mi len povedala že oni to prepočítavajú a ukázala mi v knižke že tam mam napísané pri prvotrimestrialnom screeningu gestacny vek podla PM 14 a podla UTZ 13+3 (tym padom rozdiel 4 dni).Problem ale je že moja gyn mi to tam zapísala zle a podla PM som v ten deň bola 13+1 a ona to tam zapísala asi len ako “prebiehajúci” tyzden čiže napísala 14 miesto 13+1.Tym padom si teraz na poradni asi mysleli že ten predpokladaný termín pôrodu (24.2) ktory mam zapísaný v knižke je podla poslednej menštruácie (aj keď je pri tom dátume poznámka “UTZ”) a posunuli mi to o tie cca 4 dni vyššie tj na 28.2.
Teraz ale vobec neviem či to mám riešiť alebo nie kedže sú to len 4 dni hore dole ale ďalšiu poradnu mi dali až na 27.2 čo som v podstate už PO termíne.Myslíte si že by som si tam mala zavolať a riešiť to alebo im o tom aspoň povedať že je tam takato chyba alebo to mám nechať tak?

nikasmile
17. feb 2023

Počkaj na ďalšiu poradňu a tam sa popýtaj. Možno budeš už po pôrode dovtedy a možno nie, ale do poradne to určite počká 🙂 a prajem všetko dobré 🤗

deti95060810
17. feb 2023

nechať tak...bábo si aj tak vyberie svoj termín...

simaa1105
17. feb 2023

Suhlasim s @deti95060810. Ja som mala termin 1.10, pri dvojkach sa ale vzdy rodi skor takze som to neriesila. A kedze som mala mat sekciu - planovanu, myslela som si ze budem vediet dopredu termin. Ale opak bol pravdou, nastup do nemocnice som mala 9.9 a do toho dna som nevedela kedy rodim. Rano pri prijme mi povedali ze rodim na druhy den, potom si ma pozrela o 2h este aj primarka a zhodnotila ze ideme na to a bolo🙈. Takze do poslednej chvile som nevedela termin

aneta129
17. feb 2023

Nestresuj.... Uvidíš príde to na teba vtedy kedy ma.... Su mamičky co majú presne na termín.... Potom. Mamičky kde jim to seknu aj mesiac ci viac ci menej.... Do 42tt porodís isto... Preto presne sa dava termín na 40 týžen a ty môžeš kľudne v 38 porodiť "zreleho jedinca" malu veľkú lásku ale zas aj ked v 42 týždni porodís nic sa nestane... To je orientačné, ona nevie kedy si ty mala presne ovuláciu a nevie ani kedy prebehlo oplodnenie a usadenie vajíčka a ked ty si jej nepovedala presný termin začatia poslednej menštruácie tak sa orientuju len a len podľa veľkosti bábätká... Ja som vedela aj bez gynekologicky presný termín 😄 😄😄 síce ja som musela mat sekciu ale nesla som v 38 týžden presne v den termínu pôrodu som isla, tak ako som výpočitala ja, neskôr DR.

basska_b
17. feb 2023

Ries to na poradni osobne. Telefon ti dvihne sestricka a ona nema kompetencie taketo veci menit, max. ta preobjednat na iny den, ak na tom budes trvat (asi by si bola pokojnejsia,keby ta objednala na 24.2.). Urcite im vysvetli, aky datum porodu bol teda stanoveny na tom prvom velkom utz. Plus minus 4 dni zneju sice ako nic, ale predsa len poterminova gravidita ma svoje rizika

sasesoe
17. feb 2023

Termin porodu je orientacny a porod nastane v termine, pokial je to + - 2 tyzdne od urceneho terminu... len malokde vsak cakaju do konca 42 tyzdna...
Ja som vsak mala pri prvej rozdiel medzi ms a sono 10 dni, tak som si "vydupala" u primarky, ze sa nebude vybolavat, kym nepride ten druhy datum (chceli uz po 7 dni), tak sa vypytala sama 1 den po tom neskorsom termine (to bola nedela, sono termin bol v sobotu a boli sme dohodnuti, ze v pondelok sa to zacne riesit, ak neporodim. Ine problemy neboli - a toto je tiez vzdy dolezite, lebo pri poslednej som toez prenasala, ale tam uz zacinalo byt vselijake ctg, takze som nevymyslala. V tomto je dolezity spravny vyber porodnice /porodnika - ist tam, kde si to vies odkomunikovat a doverujes ich usudku.)

lienka.7
17. feb 2023

Pri prvom som rodila 2 dni "po", druha sa vypýtala na svet sama 2 tt pred termínom. Termíny som mala stanovené ok, keďže som presne vedela, kedy sme ich "urobili" 😊
Zbytocne sa stresujes, moze to na teba prísť už hocikedy. Inak termin sa upravuje aj podla toho, ako je babo veľké a pod. Vzdy je to však orientačný datum.
Je jedno, kedy ti dali dalsiu poradňu, pokial by hocičo bolo, ideš do nemocnice nech ta pozru tak ci tak.

autor
18. feb 2023

Baby Dakujem za odpovede ☺️ A ano ja samozrejme viem že termín je len orientačný mne ide skôr o to ako píše @basska_b že keby nastane napr scenár že tomu bude treba pomôcť vyvolávaním tak by sa to kvôli tomuto celé posunulo..a to by som sa asi necítila velmi pokojne kedže viem že to má svoje riziká

basska_b
18. feb 2023

Ano, urcite spravny odhad terminu porodu je velmi dolezity. Preto to v nemocke posunuli podla CRL z 12-14tt, lebo je to presnejsie. Ja mam napr. ovulaciu na 17-18DC a u vsetkych 3 deti sa mi termin naozaj o 3-4 dni posuval. Posledny porod mi vyvolavali pred terminom kvoli vahe a ak by sme to zle odhadli, mohol by byt este nezrely... to iste pei planovanych cisarskych... odnasaju si to plucka... takisto ta poterminova gravidita, je viac sledovana a vyvolava sa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre