Zistili vám, prečo ste porodili predčasne?

17. feb 2021

Zaujíma ma, že ak sa porodili predčasne, tak či vám aj povedali prečo. Ci zistili dôvod alebo do dnes neviete prečo. Myslím aj také skoršie pôrody okolo 30 tt ale aj neskoršie no predsa predčasné.

suzitok
17. feb 2021

Kamarátka rodila v 28tt, ale ona mala vážne zdravotné postihnutie, tak to bol dovod, ja som rodila v 33tt a neviem dovod...

janapeterjana
17. feb 2021

Žiadny doktor to nijako zvlášť neriešil, nepýtali sa ma na možné príčiny. Proste predčasný pôrod a hotovo. 35tt

deedol
17. feb 2021

nie, nezistili. odtiekla mi voda bez nejakej zjavnej priciny.

denka259
17. feb 2021

Toto by aj mna zaujimalo, dcerka sa narodila pred mesiacom v ukončenom 34tt. Každého som sa pýtala, čo mohlo byt príčinou. Nikto nevedel s určitosťou povedať - prepokladali infekciu. Stery u svojho gynekológa som už nestihla (robia sa v 35tt).

soldi
17. feb 2021

vacsinou je pricinou skryta infekcia.
ja som rodila 4 krat. a vzdy v 37tt. 3 krat mi praskla plodova voda. ten posledny raz to bol prekotny porod, pri tom jedinom mi voda nepraskla - to bolo moje stastie, lebo inak by som porodila v aute.
Pricinou boli udajne oslabene plodove obaly, kedze fyziologicky porod ma zacinat kontrakciami, nie odtecenim vody.

marickaaaa
17. feb 2021

Mne robili sekciu v 35tt koli infekcii

babydesire
17. feb 2021

To je tazko,,ako pribpotrate tak pri predcasnom..niekedy je pricina zjavna,inokedy si "najdes" moznych pricin viac...od zdravotnych problemov zeny,uraz v tehu, alkohol,lieky,drogy,vyssi vek zeny...po problemy v tehu v suvislosti s gynekologiou,hematologiou,endokrinologiou,genetikou atd..az nejasne dovody..ci zhorsenie stavu babatka,odtecenie plod.vody, zle vysledky pri kontrolach...atd

evkamotka
18. feb 2021

Nezistili. Druhy sa uz narodil na termin

vaneska
18. feb 2021

Ja som rodila v 28tt, dôvod bol amputovana diastola ale na otazku preco sa to stalo mi odpoved nikto nedal. Veci sa proste deju, nieco sa vysvetlit da a nieco proste nie a povie sa ze to tak zariadila priroda. Ale vela veci ovplyvnuje stres v tehotenstve, mozne infekcie, problemy s tlakom a pod. Po mojej skusenosti je ale moj nazor taky, ze netreba v sebe hladat pricinu ale plne sa sustredit na to dieta ktore na svet prislo predcasne a nemrhat svojou energiou na to, co clovek uz nezmeni, skor ju sustredit na to aby sa dokazal co najlepsie postarat o to dieta ked k nemu nastupi do nemocnice

marickaaaa
18. feb 2021

@vaneska presne ja som si takto vyčítala stale, ked mi povedali ze mam infekciu a mala musi ist hned von. Doslova nasilu mi ju vybrali v 35tt sekciou. Obe sme mali silne antibiotika po porode a mala bola aj v inkubátore dva tyzdne. Ja som preplakala mesiac v nemocnici pri nej. Potom som povedala, ze sa musím sústrediť len a len na nu a prestať s tými výčitkami. Ja som od 5mesiaca ležala v nemocnici a pravdepodobne tam som musela dostať infekciu, keďže mi stale pichali nejaké injekcie plus fraxiparin cele tehotenstvo. Obe sme zdrave a uz som na to aj zabudla 🥰 vela robi psychika

borkap
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre