Zákaz doprovodu pri pôrode

marry144
22. okt 2020

Dobrý deň,
Na pôrod som sa celé tehotenstvo tešila a nebála sa ho. Teraz tri týždne pred to na mňa doľahlo aj kvôli tomu že zrušili doprovod partnera v pôrodnici. Ako sa s tým vyrovnať? Chcela som ho tam mať kvôli psychickej podpore, bola som na to pripravená a teraz na poslednú chvíľu sa to zmenilo a ťažko to znášam. Sú pôrodnice kde doprovod zatiaľ nezrušili? Stalo sa to niektorej pri tej prvej vlne covidu? Ďakujem za rady s názory

hailey1
22. okt 2020

@marry144 Prosim ta, nestresuj sa, dieta to citi. Vsetko dopadne dobre. My sme v nemocnici kvoli zltacke uz desiaty den a nikto za nami ani nemoze prist. Si mama a mamy musia byt silne. Ty nerozmyslaj nad podporou, aj tak to musis zvladnut v prvom rade ty. Muz to za teba neodrodi. V klude zbalit kufor a ides na to 🙂

baluinka
22. okt 2020

@marry144 v Trenčíne nezrušili doprovod ani pri prvej vlne (tuším to bola jedna z dvoch nemocníc, kde nezrušili...), a myslím, že zatiaľ ani teraz nezrušili.

marry144
autor
22. okt 2020

@hailey1
Skoré uzdravenie prajem. A presne aj z toho som smutná že nás ani neuvidí pár dní. A ďakujem za rozumné slová ale ja momentálne asi vplyvom hormónov som veľmi citlivá a plačliva a to som celé tehotenstvo nebola a možno to preto tak prežívam

marry144
autor
22. okt 2020

@baluinka zaujímavé, že prečo inde musia zrušiť

danica2711
22. okt 2020

je jasné, že si teraz citlivejšia a bola si nastavená tak, že budeš mať manžela pri pôrode, tak si teraz sklamaná. Čo narobíš, podmienky sa zmenili, tak sa im musíš prispôsobiť, iné ti neostáva. Zatni zuby a teš sa na dieťa, ostatné okolnosti odfiltruj - nakoniec, roky rokúce rodili ženy bez doprovodu partnera a dali to, dáš to aj ty. O to viac sa všetci spolu potešíte doma

leuchtturm
22. okt 2020

Zialbohu, situacia je taka aka je...telefony mate povolene v nemocnici? Ked si to tak vezmes, zeny bez partnerov tie porody v pohode preziju aj same bez chlapa.

ckatka
22. okt 2020

@marry144 zmeň pôrodnicu.
Proste chod tam kde otca pustia.

Ja mam presne jednu a jedinku požiadavku na môj pôrod..A to aby tam bol manžel. Pretože ja som panikar a viem..ze.ked ma.on neukludni tak to skončí sekciou pre nespolupracujúcu rodičku...A to niektorým nevysvetlis. Druhá vec ze manžel je lekár a skôr od neho vezmem nevyhnutnosť nejakeho úkonu ako od niekoho cudzieho...

Preto to ja dopredu nevyberá pôrodnicu...ale keď to na mňa príde, pôjdeme tam, kde ho pustia. A keby nikde...tak plán C, pôjdeme na jeho pracovisko a tam ma pravo ísť všade.

macko1001
22. okt 2020

Ja sa s tým tiež neviem zmieriť ☹️ a rozmýšľam nad inou pôrodnicou,kde je zatiaľ dovolený.
Len kto vie čo bude do pôrodu? Tá neistota ma ubíja...

sasanka605
22. okt 2020

Ja som nemala ani pri prvom a teraz sa neda takze rovnako. Zvladnes to a mozno aj lepsie, sestricky boli velmi mile a porodne tiez. O doktoroch to je ine ale to uz mi bolo v tej chvili jedno. Zamyslela som sa nad tym az potom. Do porodnice beriem tablet a skype a nejak to prezijem, doma budu spolu s 2rocnym, toho sa bojim viac ako to zvladnu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonicka19983
22. okt 2020

Vidíš ale sama píšeš "pár dni vás neuvidia" a veď potom budete už len spolu...ja som tak rodila v apríli kedy sa o korone toho veľa nevedelo a som tu aj ja aj syn...prežili iné, prežiješ aj ty...ja keď porovnávam pôrod s a bez muža tak ten bez som si užila viac...je to holt stresmen 🙂))) držím palce

oli18
22. okt 2020

No ja by som pri porode manzela nechcela. Nastastie som rodila v case, ked to mozne nebolo. Nechcela by som, aby ma manzel v takejto pozicii videl. Nie je to prijemny pohlad, co si budeme nahovarat. Ci uz na samotny porod, alebo rodicku. Zeny su spotene, zatinaju zuby, pri tlaceni im unika z telovych otvorov kde co, kricia, placu ..... A aby ma pri tom videl manzel? Ani nahodou. Nie su statistiky o tom, ze si manzel po tom viac vazi manzelku, alebo ju neopusti. Dokonca niektori to ani nezvladaju a je potrebne kriesit ich. A v tejto koronovej situacii absolutne nie. Radsej sa manzelovi ukazat cez Viber, alebo Whats App vycesana, usmiata s babatkom v naruci.

sonicka19983
22. okt 2020

@oli18 ani ja by som to trefnejšie nenapísala 🙂)))

tosomja
22. okt 2020

Ahoj. Ja som rodila 13.3. Priateľ má odprevadil len pred budovu a každý deň chodil pod okná nemocnice , cítila som sa ako vo väzení, nemohol mi priniesť ani vodu, ani oblečenie . Malého videl pred pôrodnici, keď bol pre nás, auto musel byť pri aute a sestrička mi tam odniesla kufor , ja som niesla drobčeka.
Tiež som veľmi chcela mať ocka pri pôrode, mala som aj všetko vybavené, ešte deň pred nástupom bolo všetko ok, a zrazu ho nepustili ani cez prah nemocnice.
Kvôli mne letel z Nemecka domov, a už ani naspäť nemohol ísť pre zatvorené hranice ☺️ tak sme si to vynahradili doma.

kiki68
22. okt 2020

No u nas v Rakusku to robili v case corony tak, ze 3-6 hodin po porode isla mama a dieta ihned domov. Teraz uz je to zase normalne, ale mozno to zacnu zase robit. Hlavne sa nicim nestresuj, mna to tiez desilo, nakoniec presne dva tyzdne do porodu vsetko mozne povolili. Tiez som bola strasne depresivna z toho a som len rada, ze maly neni nejaky vystresly tym ako bolo mne. Skus porodnicu kde by to este islo. Podla mna je zbytocne byt hlavne 3 dni v porodnici. Keby mozem tak nasledujuci porod dam uz iba ambulantny. Zbytocne 3 dni bez dobreho spanku.

saxana000
22. okt 2020

@oli18 presne.mij sa tam tiez.nejak zrovna nehrnul a ja som ho nenutila.po porode som mu napisala presne toto iste.ze som nakoniec rada ze tam nebol.spotena lepkava krvava smradlava ziapajuca vystrasena unavena nervozna.on nie je z tych co by mi tam realne nejak dokazali pomoct.aj tak ich tam na sale bolo jak v indii bohov co by tam akurat zavadzal.malu som mu odfotila ako sa citim som mu zavolala a prezila som to aj bez neho. Prisiel za nami az 4 hodiny po porode uz som bola prezlecena okupana ozmyvana ukludnena ako tak na pohlad normalna a isli sme pozret malu.keby mame druhe tiez by som ho tam nechcela..

cica8
22. okt 2020

@ckatka len taka otazka... Ked dotycna napr je z východu a nemocnica kde pustia otca ku porodu bude niekde v tramtarii, dost sprosta rada.

mariska1989
22. okt 2020

@marry144 stalo sa . Tešili sme sa s manželom že bude pri tom bolo mi aj doplaču ale či chcem či nie porodiť musím, rodiť som musela ja nie manžel .premňa najhoršie asi to že ako som porodila tak mi malú brali ani dotepať a ani priloženie 😔 videla som ju ledva 2 sekundy a potom ledva pol minúty čo mi ju nachvylku dala odfotila má s ňou a zobrali 😔 ale medzi nami je veľké puto užívam si ju každučký deň

oblecenie99
22. okt 2020

@marry144 Naše mamy nás odrodili bez sprievodu,dieťa mohol vidieť otec cez "okienko" v chodbe,na pár sekúnd.Zvladli to.Urcite aj vtedy boli zeny,ktoré si povedali,že to nedajú bez muža,ale dali to,lebo museli.Je to smutné,ale teraz to musíte dať aj vy.Aby sa nestalo rodickam,čo sú mesiac,dva pred vami,že im lekar počas pôrodu oznámi,že je síce Covid pozitívny,ale no stress,nemá priznaky,tak snáď to bude OK.Moj muž bol vždy mojou najväčšou oporou.Pri pôrode a ani po ňom mi však nevedel pomôcť.Ja som očakávala od neho veľkú psychickú podporu,on bol zo mňa zmätený,nikdy ma takú rozhádzanu nevidel a predstavoval si,že domov berie dieťa a šťastnu vysmiatu mamičku.Ja som taká nebola,dlho dlho nie..a on mi vážne nevedel pomoct.Musela som sa s tým vysporiadať sama.Ked išlo do tuhého a oznámili mi,že ideme sekciou,tiež som na to bola sama.Spominam si,že som mala hrozný strach,triasli sa mi kolená,ale vedela som,že to dám.Sama.A tak aj bolo.A dala som to aj po pôrode.Das to aj ty 😉🙂

ckatka
22. okt 2020

@cica8 nemyslím.si ze na slovensku bude len jedna nemocnica ktorá otcov povolí...
Ja napríklad do pôrodnice idem 100km. Stojí mi to za to.

elisabella
22. okt 2020

@oli18 to vazne?!

koruhva
22. okt 2020

@marry144 neboj, tvojou najväčšou oporou bude to dieťa, a ty zas jeho...🥰 tiež som rodila v apríli a priateľa som tam strašne chcela, čo som sa toho od strachu naplakala...ale keď si povieš že musíš byť silná pre to bábätko, dáš to...je mi ľúto že toto musíš zažívať...

jullietka
22. okt 2020

@marry144 ja idem zajtra rodit a manzel moze byt ak bude mat negativny test,staci ten z lekarne. Vela zalezi aj aka je nemocnica,statna,sukromna a pod....v mojej este pred tyzdnom boli povoleny oteckovia ale kedze sa v tom meste navysili pripady tak to urobili takto. Ja som manzela nenutila,pri prvom zo zaciatku mi pomohlo velmi ze som tam nelezala v bolestiach sama a ked islo do tuheho nejak som ho ani nevnimala ale citila som ze stoji pri mne,aj ked mu tiez nebolo uz vsetko jedno 😁a teraz chce byt zase ale nielen kvoli tomu ze moja opora ale aj kvoli tomu ze potom aj tie sestricky aj lekari sa inak spravaju ak tam je aj otecko a nielen samotna rodicka

dominika7990
22. okt 2020

Neber to tak tragicky 🙂 Myslím si že to bez tatinka tých pár dní dáš ľavou zadnou. 🙂 za tie dni sa aspoň zotaviš, užiješ si bábätko na plno, užiješ si že nemusíš variť a upratovať. Tvoja jediná starosť bude prežiť ten nával lásky čo ten uzlík pri tebe spustí 🙂 Plus aj muž si oddýchne za tých pár dni a poriadne sa vyspí posledné dni 🙂

janulka1802
22. okt 2020

Ja Ťa chápem. Moj manžel bol pri porode a žiadne hrozné vyššie popisované scény nevidel. A keby aj, všetko sú to prirodzené veci, ktoré patria k porodu. Bol rád, že bol so mnou a ja tiež. Sa smial, keď som mu čítala niektoré komentáre.

vamajka
22. okt 2020

@tosomja jej aj moj sa narodil 13.3. no uz ma 14

zuzanka.zuzu
22. okt 2020

toto je moja prvoradá podmienka - otec pri pôrode (on chce, mne je to jedno, ale teším sa, že chce a že sa zaujíma), takže ak v SR zakážu, ja idem aj do zahraničia alebo porodím v parku pred nemocnicou 😀
a je mi úplne jedno ako "v pohode" to prežívali ostatné baby, pre mňa je to kruciálna záležitosť... porovnanie s našimi mamami je úplne odveci 🙄 to už rovno napíšte, že aj za vojny sa deti rodili - no a? čo teraz sa mám tešiť, že nie je vojna? však to je hádam štandard, nie výsada

oli18
22. okt 2020

@janulka1802 ta stal asi plentou🤣

sonnenshein
22. okt 2020

Ja som tiez rodila bez manzela, a to teda bola jedna z veci, co sme obaja vedeli uz pred otehotnenim, ze chceme. Ale ked sa neda, tak sa neda. Porodila som, tri dni sme to vydrzali, a odvtedy sme sa od seba nepohli. ☺️

34michaela
22. okt 2020

@marry144 verím ti, aj keď ja osobne pri pôrode nebudem mať muza(lebo on sa toho boji) 🤣😁už som zvládla dva pôrody bez neho. Mňa najviac mrzí to, že nás nebude môcť prísť pozrieť do nemocnice ani s našimi 2.detmi. Už len to, že budem bez nich na dlhšie ako jeden deň má desí a ešte mi vychádza termín tesne pred Vianocami takže len dúfam, že na Vianoce budeme všetci spolu doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre