Začínam sa báť pôrodu

ariana195195
3. aug 2017

Ahojte babule mám takú otazocku som prvorodicka už sa to blíži tento mesiac A nejako sa začínam toho pôrodu báť keďže neviem čo ma čaká A celý ten pôrod či to vôbec zvládnem tu bolesť hlavne ďakujem pekne za komentáre 🙂

ariana195195
autor
3. aug 2017

Chcem vedieť aké to je ako to prebieha ďakujem

misinka0611
3. aug 2017

Radšej byt v sladkej nevedomosti nie? 😂😂😂

maminuska
3. aug 2017

@ariana195195 a čo chceš vediet ako to bolí , akej intenzity je tá bolesť .. niekedy je skutočne lepšie nevedieť ako napísala
@misinka0611 .
neboj , prídeš a porodíš ako drvivá väčšina z nás. Možno budeš nadávať na všetkých chlapov napr, ako ja 🙂

kristinali
3. aug 2017

Ak chces vediet,aky je porod,zacni cvicit s aniballom..aj ta nan pripravi

misinka0611
3. aug 2017

@maminuska Ja uz tomu svojmu aj nadávam a to este nerodim :D Teraz váha ci tam ma ist lebo sa boji ze ho vyhodim odtiaľ a bude mat hanbu 😂

Ale tak my sa poznáme on to chápe vsetko :D

darina24
3. aug 2017

Určite to zvládne každá! 😉 priebeh pôrodu sa nedá predvídať, ale základ počas kontrakcií ktoré spôsobujú bolesť je správne dýchanie... aspoň u mňa to dosť pomohlo.

ariana195195
autor
3. aug 2017

@maminuska haha ale aj sa teším na malú len sa bojím každý vraví aké to je zle najhoršie A opak zase že to je normálne že to neni také zlé ale však každá sme iná tak to nejak aj ja dám ale máte pravdu lepšie nevediet ako stresovat 😀

ariana195195
autor
3. aug 2017

@darina24 ďakujem ti veľmi pekne to dýchanie som počula že pomáha toho sa budem držať aj ja A potom dám vedieť ako to dopadlo 😇

bonovka
3. aug 2017

@darina24 suhlasim. 🙂
@ariana195195 nedaj sa vyplasit..mna mamina cely zivot strasievala a ja nevravim,ze porod je slast alebo co,to zas vobec..ale ked som sla prvy raz,cakala som horsie,ako naozaj bolo.ale,samozrejme,zalezi urcite od priebehu..drzim palce,aby to bolo rychle a bez komplikacii..

misinka0611
3. aug 2017

@ariana195195 Úprimne si myslim ze alfa a omega tohto všetkého je to, aký ma kto prah bolesti.

daninka2
3. aug 2017

Takto sa vyjadrim.. moja naj kamoska bola vzdy citliva, nizky prah bolesti taky zajkobojko a na porod spomina ako na najkrajsie chvile zivota.
Ja som vzdy bola taky ten tvrdas, s dolamanou nohou som prisla z turistiky 6km peso a naopak na porod radsej nespominam 😂 velmi individualne myslim si

nikuska744
3. aug 2017

@ariana195195 ked uvidíš malú, na všetko zabudneš....

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miladka234
3. aug 2017

Ahoj, venuj dost casu tomu, aby si vedela.spravne dychat ked to pride. Je to velmi dolezite a naozaj to pomaha. Musis vediet spravne dychat v kazdej dobe porodnej. Kazdy porod prebieha inak, nedaj sa zbytocne vystresovat a hlavne ostan kludna, aby si vedela spolupracovat. Napriklad ja som rodila straaaaaaaasne dlho, uzila som si kontrakcie a nakoniec sme skoncili aj tak.akutnou sekciou. Dosli sme az do fazyvtal tlacenia, ale nastali ppblemy. Nikdy nevies co bude a tak radsej nemysli na to zle, ale zober to z tej stranky, aby si bola pripravena to zvladnut a potom ked uvidis malinku to bude ten najkrajsi pocit na svete aky existuje a budes stastna, ze si to zvladla. Drzim Ti palce a nech vsetko dobre dopadne. 🍀

ariana195195
autor
3. aug 2017

@miladka234 ďakujem ti veľmi veľmi veľmi pekne dala si mi silu a veľkú veľkú odvahu moja za ktorú ti veľmi pekne ďakujem. Samozrejme dám vedieť ako to dopadlo na malú sa neskutočne teším a mám v hlave už len to čo si napísala ďakujem ti ešte raz za povzbudenie 🤰

esprit88
3. aug 2017

spipajam sa k @nesvadbovo. Ja som porodila 4150 gramoveho syna bez nastrihu ( cvicila som s aniballom) vecer som uz sedela s prekrizenymi nohami. Chodili sa na mna pozerat jak na atrakciu do zoo , ze to este nevideli. Ale to kojenie ma islo zabit. Stale som chodila hore bez a bolo mi jedno kto na mna pozera aj to , ze je november jednoducho pre mna horsia bolest jak porod :D nestrasim ta vsetko prejde dodnes kojim a uz si to len uzivam.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
3. aug 2017

@akronop tak ja mám 4 deti a 5 na ceste , ale toto nepoznám 🙂. jedine ak u jedného nedostatok spánku , pri synovi som bola do určitého času ako mátoha.
No a čo sa týka kojenia, ja so to nikdy neriešila, že ako často a ako dlho a či z jedného alebo druhého , jednoducho vytiahla a kojila . Samozrejme na začiatku kojenia tak dva týždne u každého jedného som cítila pri každom potiahnutí ako žiletky .

miladka234
3. aug 2017

@ariana195195 nemas za co, som aj ja rada ak to vidis trosku pozitivnejsie, mysli stale na to, ze ste dve a aj pocas porodu babatko vsetko citi a to dychanie zabezpecuje kyslik aj pre babatko, aj preto je to velmi dolezite a naozaj to pomaha pri tych kontrakciach. Neviem ci si videla babyboom a niektore tie hystericke baby, co len vrieskali a plytko dychali. Tak to vobec nema byt. A co sa tyka bolesti, su sposoby ako ju tlmit, to zalezi len na Tebe co chcea. Mne velmi pomohli aj predporodne kurzy. Este raz drzim palce a urcite daj vediet. 🍼

candii
3. aug 2017

Neboj nic, nemas sa coho bat 🙂 je to najlrajsi zazitok

vilma7
3. aug 2017

Ja som rodila v 40.tke prvé, kontrakcie po vyvolávačke (8 dní prenášania) 12 hid.intenzívne, čiže každé 4 min.a aj tak som si medzi nimi dokázala schrupnúť 😀. Samozrejme som dumala, čo všetko si dám napixhať, až kym som už rodila..prirodzene (vďaka aniballu bez nástrihu, ranky) a so super pôrodbou babou, takže hneď by som išla hneď.
A to som zdravotná sestra s prahom bolesti biednym, lebo mňa b živote asi len raz zub bolel a to bolo všetko. Myslela som si že pri pôrode umriem 😀. Bolelo to, ale prežiť sa to dá.

medovka14
3. aug 2017

Ja som mala všetky tri v celku V pohode 🙂 prvý bez epi, bolesť som predychala v pohode 🙂 zvyšné dva s epi, no malo to taký rýchly priebeh, že účinkovala hlavne na šitie ;) pri druhej a tretej som nemala nastrih, a to som mala veľké baby (3930, 4050, 4260)... mala bude mať teraz rok a ja som už po mesiaci vracela, že by som si to hneď zopakovala 🙂
Inak dosť mi pomohol predporodny kurz v nemocnici 🙂

fiftyshadesofgrey
3. aug 2017

Ach jaaaj ja som tiez panikarila pred porodom ale uplne zbytocne....ano teraz sa mi lahko hovori kedze mam za sebou dva ale da sa to pekne zvladnut....dolezite je spravne dychat....neviem aky mas prah bolesti a kolko toho vydrzis ale ja somsa tiez bala bolesti lebo kto nerodil si to nevie predstavit....to musis jednoducho zazit a na moje prekvapenie to islo v pohode....nebola som z tych co sa musia vyjadrovat krikom...o mne ani nevedeli ze rodim...a to som ani na kurz nechodila....len mi mamicka co rodila so mnou povedala ako dychat a islo to.....dokonca ked povedali ze ideme rodit tak ma zavalila radost lebo uz fakt nechybalo vela a skonci sa bolest.....no uvidis....hlavne klud a drzim palce aby to islo bez problemov 🙂 😉

daninka2
3. aug 2017

Teraz ste ma doplasili s tym kojenim, ak to fakt tak boli tak uz teraz som to vzdala 😨

siska20
3. aug 2017

Ja mam 7 mesačného synčeka a na pôrod spomínam len v dobrom. Prišlo to nečakane, ani som nevedela, že mám kontrakcie,manžel mi zavolal sanitku, že či sa naozaj so mnou niečo deje a za dve hodiny som mala porodene ani neviem ako. A to ma každa žena strasila, že ako budem dlho trpieť, že prvorodicky sa dlho trápia, ale opak bol pravdou. Najväčšou oporou bol pre mňa manžel, celý čas bol pri mne, podstate ma skoro odrodil, sestrička a porodnik prišli až keď trcala hlavička. No každá prvorodicka sa bojí pôrodu, ale žiadna sa nezaujíma o to, čo nastane potom. Ja som sa,trápila so zlatou žilou. Nemohla som si sadnúť na zadok dobrý mesiac, stolicu som nemala dva týždne a po dvoch týždňoch keď to na mňa konečne prišlo, tak som až plakala od bolesti. A aby to nestačilo, 5 mesiacov som sa trápila s ragadami na oboch bradavkach. Nevedela som, že kojenie je až také zložité, že ako správne priložiť dieťa k prsníku...trhliny som mala hrozné, hnisali mi, krvacali, ani podprsenku na seba a každé kojenie pre mňa utrpenie. Ale vydržala som...A teraz si materstvo užívam a keby to viem skôr, že existujú laktacne poradkyne, tak si ju hneď zavolám do nemocnice, aby mi pomohla...

paulinavsrado
3. aug 2017

Ja som bola 17 hodin v bolestiach nevedela som či to zvládnem a nakoniec som porodila 4177 g a 54 cm je to bolesť veľká ale keď myslíš na anielika tak to zvládneš 🙂

siska20
3. aug 2017

@daninka2 určite to nevzdávaj, len si to treba naštudovať čo a ako robiť správne. Poprípade zavolať laktacnu na pomoc.Kojenie je krásne...A možno budeš mať to šťastie, že ti to pôjde a nebudeš sa trápiť 😉

boculienka
3. aug 2017

Ahoj, ja som rodila 3 hodiny, mozem povedat, ze som pocula tiez kadeco o porode, manzel bol pri mne cely ten cas, bolesti...uf strasne, skriabala by som sa po stene, bola som bez epiduralky, ale pravda je taka, ze som ochotna tuto bolest este podstupit a znovu bez epi, kazda maminka to ma ine, niektore ani necitia ked rodia. Neda sa presne urcit aky priebeh budes mat ty, neboj sa toho, zbytocne sa tym pripravis o silu, ja som to brala nakoniec tak, ze co pride pride...ak to bude boliet, tak to za to stoji...a ten cas po tom, najkrajsi...na bolest zabudnes...a uzlicek budes mat u seba 🙂 a este jedna vec...telo si so mnou robilo co chcelo, nedalo sa to velmi ovladat, len spolupracovat dychanim, uvidis, co je tvoje telo schopne spravit a ako je naozaj pripravene, mame to v sebe, sme predsa zeny 🙂

catrina_s
3. aug 2017

@ariana195195 rodila som pred mesiacom. Prvy syncek. Ja osobne som take masielko, ze mna boli aj modrina a prezivam to..😀...No paradox je, ze porodu som sa absolutne nebala. Tesila som sa nan. Pretoze som to brala tak, ze konecne si idem do nemocnice pre nasho chlapceka. Porod som mala vyvolavany... pocula som, ze je to horsie ako normalny. Lenze, nemala som to scim porovnat.... Apoviem ti, pre mna jeden krasny zazitok !!! Samozrejme, bolesti su, musia byt. Bez nich by naprislo babetko 🙂 Ja som aj cvicila s aniballom, sice len 20 cm a porodila som valibuka s vahou 3950, no porod trval 10 minut a bez nastrihu.Hlavna je, psychicka pohoda, spravne dychanie, hupanie na fitlopte,podpora partnera a prijimat kazdu bolest tak, ze si uz len krocik od toho vytuzeneho momentu, kedy sa konecne uvidis s babetkom🙂

Ja som mala prijem o 7 rano a o 11:27 bol maly na svete. Na konci bolesti hrozne...no horsi bol ten tlak, kedy chces tlacit a este nemozes....

Aleje to naozaj jeden silny zazitok :-

Zvladnes to !

daninka2
3. aug 2017

@siska20 uff niesom s tym este uplne zmierena dufam ze kym sa narodi budem na to nastavena. Popravde nevidim na tom nic krasne skor to vidim ako problem ale to uz je asi chyba systemu v mojom mozgu 🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre