Za aký čas ste porodili po odtečení plodovej vody?

staskast
17. feb 2021

Ahojte.
Prosím vás je možné, že žene odtečie plodová voda aj pri tom že nie je otvorená a ma dlhy krčok?
Ak ano za aký čas vie podľa vás takáto žena porodiť?
Napríklad v deň kontroly lekár povie, že krčok je dlhy, otvorená nie som na pôrod to vôbec nevyzerá. večer praskne voda. Viem porodiť do pár hodín?
Ďakujem ;)

katulastraka
17. feb 2021

@staskast hlavne treba ist co najskor do porodnice, ked sa nieco take stane...samozrejme ze nebudes tyzden s odtecenou vodou plodovou behat po svete a cakat na porod

zdencaaaa
17. feb 2021

Prodila som do troch hodin od odteceni plodovej vody

cookie29
17. feb 2021

mne praskla plodova voda po termine, a nic a ked hovorim praskla, tak to bolo kupalisko, nie par kvapiek....... a mala som potom tusim 3 vyvolavacky aby som sa vobec zacala otvarat... v kazdom pripade treba odkontrolovat. A bola cira alebo zakalena? Ak co len trosku zakalena, utekaj do nemocky

nely1704
17. feb 2021

Mne odtiekla až počas pôrodu

1aduliatko1
17. feb 2021

mne ju oba razy prepichovali až na sále

sorciera24
17. feb 2021

ja som tak rodila, 2krat.....(oboch synov 2 tyzdne pred terminom), praskal voda a oboch som porodila po 15,5 hodine...

lylyjana
17. feb 2021

@staskast presne 8hod. Pracovna doba 😅

petrisa213
17. feb 2021

Ja som porodila po 19 hodinách od vody. Voda mi praskla o 01:00, kontrakcie začali o 15:00 a malá sa narodila o 20:00. Každopádne do 2 hodín po vode treba byť už v pôrodnici.

miskajulo
17. feb 2021

Pri prvom dieťati keď mi praskla voda, vytieklo veeela a porodila som o 6hodin. Pri druhom mi voda začala odtekať priebežne, nie všetko naraz a porodila som o 11hodin. To sa nedá predpovedať, keď voda odtece, že o koľko porodis. Po odteceni vody sa kontrakcie zosilnia a veru tých 6hodin s takými kontrakciami bolo oveľa horšich ako tých 11..

pondelok01
17. feb 2021

Ja som bola o 13:30 na kontrole, dostala som poucenie, co robit, ked budem prenasat, kedze to na porod nevyzeralo. V ten den mi o 19:00 zacala vo velkom odtekat voda, na druhy den rano o 9:00 bolo babo na svete.

ledgerka
17. feb 2021

u mna praskla voda o pol 3 poobede a pol 3 v noci sa narodil

tenerifka
17. feb 2021

ja pri poslednom porode asi zhruba 45 minut po prasknuti.
Moja dcera rodila v piatok(prvorodicka) a vobec jej nepraskla, az ked bola mala napoly vonku aj s vakom, narodila sa vysmiata

lenka2710
17. feb 2021

@staskast staršiu som porodila 17hodin po odteceni vody a mladšieho po 5 hodinách

simona92101
17. feb 2021

O 6:05 odtiekla voda,7:35 bola dcerka na svete.mne sa porod rozbehol tak rychlo,ze sme ledva stihli nemocnicu.

adamadent
17. feb 2021

Voda mi od tiekla v piatok okolo polnoci porodila som v pondelok večer 🙄

katulastraka
17. feb 2021

@simona92101 ale to si asi nebola prvorodicka ze?

denden77
17. feb 2021

15:30 zacala odtekat voda a 4:56 bola na svete.. pri prijme sa tvarili, ze to tak skoro nebude a budu musiet na druhy den poobede vyvolavat 😁

chrobacik41
17. feb 2021

Pri dcére som bola otvorena, večer o 20:15 mi praskla voda o 21:25 bola dcéra vonku😊, pri synovi som to mala trošku dlhšie, o 2 v noci mi praskla voda , bola som prekvapená lebo som rodila v končiacom 35 týždni, narodil sa o 5:55, sestricky ho nazvali malý krtko, mal 46cm a 2450g a teraz je z neho už 14rocny fešák a už nie je krtko lebo už má 177cm 🙈🙈🙈

3petka
17. feb 2021

@staskast od prasknutia presne do 12 hodín

staskast
autor
17. feb 2021

@pondelok01 toto ma zaujíma 🙂 ďakujem

mima1
17. feb 2021

Pri prvom mi praskla voda a porodila som asi o 6hodin 2syna mi vodu prepichovali lebo som prisla uz v 3min kontrakciach a na 8cm otvorena tak prepichli a o hodinu som mala po

simsalabim
17. feb 2021

@staskast porodila som za necelu hodinu a pol. Odtiekla mi sama pri mega silnej kontrakcii - bola ako nekonecna vlna. Anesteziolog mi prave siel pichnut epidural, ked to prislo a cakal, kym to ustupi... sam komentoval, ze to je riadne dlha kontrakcia. A na jej konci to zo mna vytieklo, az potom pichol. Potom vstupila sestricka a len zalomila rukami, ze co sme ju hned nezavolali, ved voda je zelena... No ja som si cez brucho nevidela, aka je a anesteziolog pozeral na chrbat.... Bol to moj druhy porod.
Pri prvom mi plodovy vak prepichli na sale.

ajsha123
17. feb 2021

Mne začala odtekat v sobotu v noci, pozvoľna, kontrakcie sa úplne zastavili, krcok vysoko a zatvorený. Pôrod mi vyvolávali v pondelok večer, rodila v utorok ráno...
Odkedy začne odtekat voda, je rozdiel, či naraz, ci oozvolna... Ak to druhé, tak myslím do 2 dní sa snažia, aby žena porodila... Ale su aj prípady, kedy neskôr.

normab
17. feb 2021

@cookie29 ja tiez tak isto, po termine, uz v nemocke praskla voda o 22:00.. a stale tiekla, porodila som po 4 tabletkach az na druhy den o 18:20 😬

jana_eyre_2
17. feb 2021

Dlhý krcok som nemala nikdy, ale pri prvom synovi mi samovoľne praskla 20.2. tesne pred polnocou voda.. syn sa narodil 21.2. o 22:25... Čiže som čakala 23h, z toho cca 12 kontrakcie po podaní oxytocinu.. pri druhej mi praskla keď som skákala na fitlopte v pôrodnici po podaní tabletky na vyvolanie a pôrod to veľmi urýchlilo (otvárala som sa vždy veľmi, veľmi pomaly) a do 5h bola na svete, čiže asi 2h od prasknutia.. a tretieho mi praskli oni, pôrod bol tiež vyvolávany, celkovo trval 7h a po prasknutí asi 3h, úplne si to nepamätám.. pri treťom som bola otvorená už asi tri mesiace na prst..

pininka1
17. feb 2021

V porodnici so mnou bola jedna co jej praskla voda a tri dni nic a pritom to bolo jej tretie dieta a predtym porodila normalne bez problemov. Nakoniec jej urobili cisarsky

domak2
17. feb 2021

@staskast takmer 48 hodín aj po vyvolavackach a nakoniec cisársky.

mattkapd
17. feb 2021

O 12tej mi od tiekla voda o 12:27 bol malý na svete

cookie29
17. feb 2021

@normab mne praskla v nedeľu o 5 ráno. Čakali do pondelka. V pondelok jedna vyvolávacia. V utorok druha vyvolávacka. V stredu pichali oxytocín. A v noci zo stredy na štvrtok som šla na sekciu... lebo to stagnovalo na 9cm... takze 96 hodín medzi prasknutim a pôrodom

normab
17. feb 2021

@cookie29 mne sa to po tej 4 tabletke tak rozbehlo, ze za 3 hod bol vonku..ale ako bolesti neskutocne.. 😬 tiez som myslela, ze pojdem na sekciu, lebo mi bolo na odpadnutie ku koncu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre