Vyvolávany pôrod v 38. týždni

bala11111
26. jún 2024

Ahojte, minule som tu písala ohľadne toho že doktorka mi chce vyvolávať pôrod za nízku hmotnosť bábätka. Tak a dnes to prišlo, 8:45 mi dali vyvolavacky do pošvy a vraj som na 3cm otvorená, je 10:20 a necítim žiadne boelsti, akurát že mám tam dole primes krvi. Keď mi vyvolávali druhý pôrod tak ma hneď brali na sálu, dali klystír prepichli vodu ..a teraz mám na sestričky zavolať až keď mi začnú bolestí alebo odtecie voda.. bojím sa hlavne toho že to dnes ani nebude. Kedy sa vám to začalo po podaní vyvolavacky? A pôrodná sála je aj dosť ďaleko od toho kde teraz ležím, aby som tam potom aj stíhla prísť.. je druhý pôrod rýchlejší? Prvý keď mi vyvolávali tak ráno tabelkta a o 14:40 bol na svete... A píšem sem preto, pretože tu sa nemám už koho spýtať, iba mi povedali že dnes to porodime a hotovo..neviem čo mám čakať, aké boli vaše skúsenosti?

colsami
26. jún 2024

Rodis a si v nemocnici, venuj sa svojmu telu a nie foram, kym mozes tak oddychuj, a pocuvaj instrukcie doktorov.

A na Tvoje otazky neexistuje jednoznacna odpoved kedze je to vysoko individualne a kazde telo reaguje inak. Niekto ma porodene do 2h a niekomu prva davka ani nezaucinkuje. Takze zbytocne su skusenosti inych.
Nech Ti to dobre dopadne.

petronela1985
26. jún 2024

@bala11111 to je strašne individuálne. Ja ako prvorodička som porodila 5 hodín od podania vyvolávačky, na toto nie je vzorec. Každé telo funguje a reaguje úplne inak.

ivanakal
26. jún 2024

Mne dali prvu vyvolavacku o 8 rano... a nic... o 15.00 mi dali druhu a do hodiny som mala take neskutocne bolesti, ale neotvarala som sa. Porodila som az 21:21.... Hlavne neguugli nic, sustred sa na seba, oddychuj a ked to bude mat prist, tak to pride. Lekari vedia co robia.

luckajozko21
26. jún 2024

V noci ma hospitalizovali. Dali mi ju rano, porodila som na dalsi den po polnoci. Su tam lekari, budu ta cely cas kontrolovat. Treba sa pytat tam, zbytocne ti tu budeme vsetci pisat nase skusenosti. Kazde telo je ine. Ak to nepojde dobrym smerom, tak to lekari budu riesit. Drz sa

martul
26. jún 2024

@bala11111 3 dni to trvalo 🤔, kľud a pýtaj sa lekárov na postup.

chvostik1
26. jún 2024

Veľmi na vás myslíme aby ste to mali čím skôr za sebou a všetko prebehlo rýchlo, hladko a hlavne bez komplikácií 🙂 Odpočívaj a dopĺňaj sily, ešte ich budeš veľmi potrebovať.

lia2929
26. jún 2024

Mne podavali 4 dni vyvolavacky rano vecer a ani so mnou nehlo😃mala som vymodlenu CS nech uz idem domov. Je to individualne ale urcite vsetko zvladnes💫💫💫drzim palce a skoru radost zo zdraveho babatka

hederamonstera
26. jún 2024

Ja som porodila do 4 od vyvolavacky, druhe za 2,5h. Ale bola tam so mnou jedna, co tam bola uz tri dni a neslo to rozbehnut, skoncila nakoniec na cisaraku.
Je to individualne, oddychuj kym mozes

dadka1997
26. jún 2024

@bala11111 vobec sa nad tym nezamyslaj, ci to bude dlho, alebo ci stihnes nestihneš ... ved si v nemocnici

anjelicek26
26. jún 2024

Vyvolávanie porod trva podľa lekarov cca 48h.. mne dali balonikovy kateter na 12h na roztiahnutie krčka a večer o deviatej potom gél na kontrakcie.. ten zaucinkoval tak ako nemal,burka kontrakcii okamžite, ani injekcie na zastavenie kontrakcii to už nezachránili.. kontrakcie niekoľko minút s asi minútovom pauzou. Malemu padli ozvy dole a toho stresu a smer cisársky.. 21:50 už bol na svete.. každý porod je iny, ja ľutujem, se som sa dala na vyvolavacku ukecat,tiež mal ísť von kvôli veľkosti. Zbytočne vystresovali 2000g babatko a ja som si užila asi najbrutalnejsie kontrakcie v živote a cisársky ako bonus.. držím palce,nech u teba to vyjde lepšie.

sense
26. jún 2024

Mne vyvolávali pôrod v 38ttdo nemocnice som nastúpila štvrtok ráno, dcéra sa narodila v sobotu rano

svetlonos
26. jún 2024

@bala11111
Mne vyvolávali 2x.
Prvý ako tebe. Pri 3 cm som iz takmer skrabala steny, odviezli ma na sálu z izby lebo som vracala. Kontrakcie mi začali 2,5 hodiny od podania. Behom 5 minut som bola otvorená z 3 na 7 cm a za chvíľu bol maly vonku. Teda kontrakcie boli brutalne po minúte.
Druhý krát som prisla otvorena na 4 cm a to pivedala dr, ze mi dajú oxitocin a maly bude za chvilku vonku. Chcela som zase PDA a zno va nestihli. Od 11:00 mi kvapkala v malých dávkach infiluzia a ja som mala s muzom ešte dlho zabavu na sále bez bolesti do 7 cm. Potom mi zrušili dávku, pichli vodu a do polhodiny sa maly narodil.
Záleží od reakcie tvojho tela na vyvolavacky.
Véd kludne dôjdi na pôrodné ak mas otázky a spýtaj sa 🙂 Drzim palce na dobry porod 🙂

nevenka
26. jún 2024

@bala11111 no ja som nastupila a vyvolavali mi pustenim vody. Ale bola som na prijme uz na 3 cm. Vypustil mi vodu a sla som hned na 6 cm, to bolo mega rychle a o 45 minut sa narodil. Tretie dieta, porod v 39 tt., pri stvrtom dietati to bolo trochu dlhsie, v 38 tt., ale tam mi robili oxytocinovy test najprv a ked vysiel dobre, tak sa slo rodit a tam nepomohlo len pustit vodu, hoci tiez som bola hned na 6 cm potom, tak mi este pustili viac oxy. A musela som este mat aj antibiotika, ozaj, takze aj dobre, ze sa to stihlo.
U mna to teda bolo fakt rychle.
Ja som musela ist na vyvolavanie kvoli vysokemu tlaku.

maryetta
26. jún 2024

Pri prvom 20hod od tabletky. 6hod od prvej kontrakcie
Pri druhom 10hodin od tabletky. 3hod od prvej kontrakcie
Pri poslednom 8hod od tabletky. 3hod od prvej kontrakcie.

Mala som ale iba polovicu tablety.

bala11111
autor
26. jún 2024

@chvostik1 ďakujem krásne, od prvých kontrakci do hodiny bola malá vonku 🙂

chvostik1
26. jún 2024

@bala11111 to je skvelé! Srdečná gratulácia! Malinkej prajeme veľa veľa zdravíčka a tebe skoré zotavenie a veľa veľa radosti ❤️

Aké mala nakoniec miery? 🙂

anjelicek26
26. jún 2024

@bala11111 gratulujem velmi,nech ste zdrave.

maryetta
26. jún 2024

@bala11111 waaaau. Rychlo predsa. Blahozelam a tesim sa ze to dobre dopadlo.

bala11111
autor
26. jún 2024

@anjelicek26 ďakujeme 🙂

bala11111
autor
26. jún 2024

@maryetta ďakujeme 🙂

bala11111
autor
26. jún 2024

@chvostik1 no nakoniec nebola až taká malá ako ma všetci strašili že bude, mala 2880g a 48cm 🙂❤️

anjelicek26
26. jún 2024

@bala11111 tak to ma super miery. Môj mal 2030g a 46cm v 36+3 sa narodil

nevenka
26. jún 2024

@bala11111 gratulujem. No vidis, nas prvy mal v 41 tyzdni 2810g a nikto nestresoval 😊. V 40 tt. by iste mala pekne cez 3 kila 😊
Ale hlavne, ze ste obe v poriadku. Drzte sa.

bala11111
autor
26. jún 2024

@nevenka ďakujeme ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre