Vyvolávaný pôrod

manittu
22. okt 2012

je prirodzeny porod vyvolavaný injekciami a cipkami viac bolestivý ako ked sa babo rozhodne same?stale cakam a nic uz som 40+5 😒

zuzi0911
22. okt 2012

@manittu ahoj neviem to porovnat mala som obidva vyvolavane tiez poterminove (narodene na 8 den po termine).ale pocula som ze vyvolavany ma daleko od prirodzeneho.vsetko je nasilu roztahovane takze je aj o dost bolestivejsi, neboj sa vsetko bude ok. da sa to vydrzat a ked prvy krat uvidis svoje dieta povies si stalo to za to. drzim ti palce. 🙂

monro
22. okt 2012

@manittu Ahoj, ja mam obe skusenosti. Syn isiel prirodzene a teraz dcera ...pan Dr. trosku pomohol. Mozem povedat, ze to teraz bolelo o dost viac ale zase to bolo ovela ovela rychlejsie. Po infuzke som do hodiny porodila.

bubka35
22. okt 2012

ahoj, ja som zatial rodila prve babo ale s vyvolavackou, mala som epi, ktora zabrala tak dokonale ze som nevedela ani tlacit. porod trval 7hod ale zasita som bola riadne vo vnutri aj zvonka.

nikalv
22. okt 2012

@manittu ja som mala aj taky aj taky porod.... prvy s vyvolavackou ma menej bolel, druhy tiez bolel.... (veeelmi) ,ale ze to bolo tym ze sa rycho narodil.... 🙂

gubcikova
22. okt 2012

prvý som mala prirodzený.to bola pohoda(za 1hodinu),druhý som mala kontrakcie od začiatku každé 3min.pichli mi oxytocín a bol to des.kontrakcie každú minutu a pôrod nikde.rodila som 3 hodiny

karin1234
22. okt 2012

Ahoj, mne vyvolávali porod a nebolo to vobec strašné, bolesti postupne zosilňovali a dalo sa to vydržať. tiež som sa bála, že to bude viacej bolieť ale postupovalo to normálne tak sa nebojkaj zvládnes to.

milka1978
22. okt 2012

@manittu ahoj .... moja svagrina pred 3 mesiacmi porodila 2 bábo ... prve išlo samo pekne sa otvárala a vravela, že to nebolo strašné dalo sa to vydržať ... trápila sa síce 7 hodín ale dalo sa .... teraz jej dali vyvolávačku a povedala, že nikdy viac ... vraj to bolelo ako sviňa ..... otvorila sa za hodinu a maly bol na svete .... na druhej strane som zase počula o vyvolavačke len dobre ... pretože rychlejšie porodíš a máš dostatok síl na ten najhlavnejší tisk .... a pri klasickom sa veľmi vyčerpáš a potom je to ťažšie ... ja som mala prvý pôrod sekciou takže neviem aké to je mať kontrakcie, ešte ani poslíčkou som nezažila .... teraz zase poslíčkou zažívam často a pripravujem sa na klasický pôrod ... len dúfam,a že prebehne rýchlo ... neboj všetky sme to zvládli a ty to dokážeš tiež .... len sa teš na maličké a bolesť hneď odíde 🙂

piacere
22. okt 2012

Pôrod vyvolaný, bez epidurálu, oxytocín pichnutý o 21.00 a o 00.45 bol malý na svete na tri zatlačenia bez nástrihu.

Každé telo je iné, každé reaguje ináč na vyvolávačku. Tak ako niektorá žena porodí prirodzene, bez zásahu za 3 hodiny, niektorá za 24h, tak je to aj s oxytocínom....

Držím palce, vyvolávačky sa neboj 😉

zuzkabeno
22. okt 2012

Prirodzený pôrod je pre ženu najlepší. Treba sa veľa hýbať, nestresovať sa, myslieť pozitívne a pôjde to aj samé. To pozitívne myslenie je dôležité, ver tomu že to dobre dopadne a pôjde to dobre. Ja som mala oba pôrody vyvolávané, začali dobre, ale som sa stresovala, stresovali ma aj reči ľudí okolo, tie príbehy o ťažkých pôrodoch, ruch v nemocnici, tak treba byť v kľude, najlepšie sama bez zbytočných ľudí a telefonátov. Alebo s nejakou osobou pri ktorej si kľudná,ktorá ťa upokojuje, vtedy sa hormóny oveľa lepšie uvoľňujú. Zdržuj sa najlepšie doma alebo v nejakom prostredí ktoré ťa najviac upokojuje, rob niečo čo ťa baví, mne pomáhala aj hudba.

miskax2
22. okt 2012

ahoj ja som mal oba poroy vyvolavane prvy som rano prisla vlozili mi tabletku a verec som mala babo bolesti take normalne a druhy som od piatku do utorka dostavala inekcie ale bolesti nazdochnutie som povedala ze nikdy viac!! aj ked teraz s odstupom casu ..... 😀 este chcem dalsie babo

majka99999
22. okt 2012

@manittu ja som mala vyvolavacku a 9 hodin kontrakcie, vacsinu casu 1 minuta kontrakcia, 2 minuty pauza. Aj ked do mna napchali vsetko mozne, porod sa nechcel rozbehnut. Ked mi dali oxytocin, tak som myslela, ze sa mi niekto snazi vytrhnut oblicky. Malinky bol zamotany a ja na pokraji vycerpania. Vdaka bohu, ze doktor pochopil, ze takto to dieta nepojde. 😀 Dufam, ze prirodzeny porod boli menej, lebo inac rodim uz len planovanym cisarskym. 😉

zuzkabeno
22. okt 2012

@majka99999 Ja som mala po oxytocíne tiež hrozný pocit a veľké problémy so zotavovaním po pôrode s uvoľneným panvovým dnom, bolesti pri chodení a pohybe.

frangipani
22. okt 2012

baby a neviete ako je to na kramaroch? som po termine, ak neporodim do tohto stvrtku (co bude 1 tyzden po termine), tak sa mam hlasit na hospitalizaciu, obavam, sa vsak, ze mi v piatok vyvolavacku nedaju, ale budu cakat a az po vikende... uz som cela nervozna a rada by som to mala cim skor za sebou a malinku uz v rukach 🙂

majka99999
22. okt 2012

@frangipani neviem ako na kramaroch, ale na antolskej som nastupila v pondelok a vyvolavacka az v stredu, 2 dni ma testovali.

katka0905
22. okt 2012

ja som vyvolavacku odmietla, odisla som na reverz z porodnice, ked mi ju chceli dat, a to som bola necele dva tyzdne po termine. Je to podla mne neprirodzene, aj pre telo matky aj pre babo, ved ono vie, kedy sa chce narodit. Ten termin porodu moze byt tiez stanoveny zle. A to nie som nejaka prirodna zienka, uznavam modernu medicinu, ale znasilnovat prirodu mi v pripade terminu porodu pride zbytocne. Nakoniec som aj tak nerodila prirodzene, ale cisarskym, kedze mala bola ulozena priecne v maternici (zaujimave je, ze v porodnici, kde mi chceli vyvolavat porod, na to neprisli).

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frangipani
22. okt 2012

dakujem a v com ma budu pozorovat, ake testy? 🙂
je pravda, ze ak krcok bude este uplne uzavrety (4cm) tak nemozu ani ten oxitocin pichat a caka sa kym sa nezacne aspon trosicku otvarat?

katren
22. okt 2012

ja som mala vyvolane obidva, teraz to asi nebude inak.....
vzdy som v den nastupu dostala tbl. na krcok, infuzku oxytocinu o cca. 9-tej, o 13-tej mi pichli vodu a Dominicka sa narodila o 15:25 a Michal 14:35....

vonicka
22. okt 2012

@frangipani - ja som tiez nastupila v piatok, v pondelok dali prvu vyvolavacku, kt. nezabrala, tak v utorok druhu a porodila som v noci z utorka na stredu. Podla mna to vyvolavanie nebolo nic hrozne, ako pisu aj ine baby, najviac to bolelo, ked mi dali oxytocin. Mne sa porod rozbiehal velmi pomaly a postupne, rovnako to bolo aj s bolestou.
Pozorovat ta budu len tak, ze budes 3-4x za den na monitore, to je vsetko.
4cm nie je uplne uzavrety krcok, ci? Oxytocin mi pichli az ked som bola uplne otvorena, nerobili mi vyvolavanie prostrednictvom oxytcinu. Dostala som tbl - prostin

sendy182
22. okt 2012

@manittu vyvolaný pôrod je rýchlejší ak si dostatočne otvorená......

vianocnystromcek
23. okt 2012

Neries to moc.kazda zena to pocituje inak !
Vyvolavany porod sa zda bolestivejsi lebo si na bolest nemözes zvyknut ale pride prilis nahle .
Ale da sa to vydrzat;). Mne dali vsetko mozne co sa len da dat a aj tak to skoncilo sekciou (maly bol prilis velky, nebolo mozne ho porodit). A som stastnou mamou🙂 hlavne sa neboj a tes sa! Je to najkrajsi moment

sjuz
23. okt 2012

@frangipani najprv dostanes donutra tabletku a nej sa zacnes otvarat. Ja som mala sice krcok na 1 cm, ale to bude asi fungovat rovnako. Ja som bola do hodiny na 6-7cm a do 2 hod bola mala na svete. Oxitocin ti daju az na porodnej sale, postupne mi pridavali a cakali ... islo to rychlo, bolelo to asi rovnako ako prvy prirodzeny porod kde som nedostala nic. Len pri prvom som si uzila bolesti kym som sa otvorila na tych 7 a teraz ma nebolelo nic kym nedali oxi a potom to bolelo riadne (ale podla mna nie viac ako pri prvom, len som si nestihla zvyknut...)

monika837
23. okt 2012

Ahoj, tak mne pri prvom dali rano o siedmej vyvolavacku o 13 som dostala kontrakcie ale to prisli bolesti naraz, u mna nebolo nic ze kontrakcie kazdych 10min kazdych 5 alebo tak ale kazdu minutu.... O 13.45 som vysla na kozu a 14.10 sa narodila... A pri druhom mi rano o 7 prepichli vodu a dali infuzku o 7.15 mi zacali kontrakcie a 7.54 sa mala narodila.... a bolesti boli riadne ale da sa to vydrzat.... Neboj sa zvladnes to.... mysli na to ze o chvilu budes mat svoj poklad pri sebe a pocuvaj doktorov a sestricky co ti vravia... Drzim palce a nech ste obaja zdravy.... 🙂 😉 😵

tomasko27
23. okt 2012

Prvy vyvolavacka ale ze na prvy porod to bolo rychle ale kontrakcie boleli brutalne,druhy prirodzeny,pomaly ale nebolelo to moc.pri tom prvom,som dostala tabletku v piatok o 15hod do 18hod som len lezala a potom som uz mohla chodit,ale skoro dosli kontrakcie,ale v noci o 12 mi sestricka povedala zze to su umele kontrakciee,ze to nie su tie ozajstne na porod.A to ma bolelo vsetko,od prstov na nohach az po konceky vlasov,a som cely cas presedela na wc lebo som vracala ale sestricka ze to je normalne.No a o 2hod dosli uz tie ozajstne kontrakcie,a bol medzi nimi rozdiel,lebo pri tych ozajstnych ma boleli len krize a brucho.V sobotu o 9hod sa narodila Zuzka.som cakala na sale a kukala ako vonku snezi.Druhy porod normalny,zacalo to v nedelu rano o 5hod a o 13hod bol na svete Risko.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liuba84
23. okt 2012

ahoj tak ja mam len jeden porod za sebou, vyvolavacku som dostala rano o 7:00 ale ta nezabrala tak druhu som dostala o 16:00, o cca 17:30 ma zacalo pobolievat brucho a zacalo ma prehanat ale nebolo to nic hrozne to som sa este prechadzala po areali nemocnice 🙂 a o 21:30 som uz mala kontrakcie ale to mi tvrdili ze to niesu tie prave ale brali ma uz na salu a o 23:28 sa mi narodil synček , zacala som rodit po tretej kontrakcii

anetkaadamko
23. okt 2012

mne odtiekla voda v 36+5....................v noci o 2............a malý sa narodil o 24 hodín...............do 5 cm som sa otvorila, že ma to vôbec nebolelo.......a kedže nás tam bolo ale 5 čo išlo rodiť.......Tak to doktorka chcela urýchliť.........Najskôr mi bez upozornenia urobila hamiltonov hmat..........som myslela, že umriem......potom mi dala čipok.....a tým sa to všetko zastavilo.....ako som predtým mala kontrakcie každých 5 min...tak zmizli.......tak mi napichla oxytocín......a to začalo.........jedine,čo u mňa nastúpil bolo pud sebazáchovy..........to bola bolesť, že som chcela zomrieť....nechali masamu, lebo rodili iné.........malý bol velký 3800, 52 nechcel ísť von....asistentka mi tlačila nabrucho.....nonaozaj, keby ma boli nechali bez zásahov, tak by som bola porodila bez väčšej bolesti........A to nebudem ani písať už, ako somdopadla po pôrode......ALE hlavne,že malý je zdravý....ja som to už rozchodila......

mariosmykal
24. okt 2012

Tému uzamykám, nakoľko podobná už existuje. Pokračovať môžete tu: https://www.modrykonik.sk/forum/porod/v-com-je-rozdiel-medzi-normalnym-a-vyvolanym-porodom/

Mário Šmýkal
Asmira Team

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre