Vyvolávanie pôrodu - priebeh a pocity

mamaaaaaaaaaaa
2. jan 2018

Ahojte mamičky. Tie ktore ste boli prvorodičky a mali ste vyvolaný pôrod ako to prebiehalo aké to bolo ? Ďakujem za odpovedee.

lavieenrose
2. jan 2018

dali mi tabletku od spodu..teraz neviem kedy mi odisla zatka ci pred plodovou alebo po...ale az o 24 hod mi odisla voda...7 hodin v 3 minutovych kontrakciach..a nakoniec cisarsky..vtedy sa mi ukavilo a bola som najstastnejsi clovek lebo uz to bude za mnou...sa chces bat porodu?ked pytas zazitky.

papa2
2. jan 2018

Ahoj,o osmej mi dali injekciu,o desiatej sa nic nedialo,tak mi dr. urobil Hamiltonov hmat,na to by som sa uz druhykrat nedala...velmi neprijemne,ale pomohlo...male bolo o sest hodin na svete😉

jamika84
2. jan 2018

Ahoj,tak ja som prisla vo stvrtok vecer o 18:40 na porodnicu a porodila som druhy den o 12:45 po vyvolavacke..veelmi nepríjemné,ale ked budes mat po pôrode uz tak zabudnes v tu sekundu nato co bolo pred chvilou...dufam ze píšem za väčšinu mamiciek...ale u kazdej maminy je to individuálne,takže tak...Druhu dceru som nemala vyvolavanu a porod bol rýchlejší a trosku ľahší😉

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jamika84
2. jan 2018

@zara1357 presne,,vyvolavacku ani za svet..mne pri druhej chceli dat,ale odmietla som s tym ze este asi nieje jej čas a tak som cakala..neporovnatelny prvy a druhy porod..keby človek pri prvom mal ten rozum co teraz tak som možno nemusela tolko vrieskať na porodnej sale😂..je to uz desat rokov od prveho porodu a 14mesiacov od druheho...obe dievky pomocnicky😀

mondolina
2. jan 2018

dostala som 2 vyvolavacky, skoro som sa zblaznila od bolesti

ankavanekova
2. jan 2018

Ahoj, mne vyvolávali. Dali mi tabletku od spodu o 09:00, dali ma na monitoring a o 11tej ma brali na sálu. Tam som bola na čakačke cca 3 hoďky a 14:45 bola malá vonku. Ako vravia, že pri vyvolaní sú kontrakcie bolestivejšie, ale ťažk ti poviem. Druhú mi nevyvolávali a mala som omnoho horší pôrod a celkovo ma strašne potrhala a hodinu a pol ma šili. A nevyvolávali podotýkam. Takže never tomu, že to je horšie, proste ako ti to "príroda dá", tak to bude. Veľa šťastia ;)

weronkaa
2. jan 2018

Mne doma odtiekla plodová voda ale nemala som žiadne bolesti o 20:00 sme prisli do pôrodnici a do rana sme čakali či bolesti pridu, ale nič. O 7:00 mi dali polovičku tabletku a hneď sa to rozbehlo o 12:16 bola už malinka na svete. No bolesti som mala hrozne..

janci05
2. jan 2018

Ja som mala infúziu, samozrejme celý čas v ruke, takže to bolo dosť nepohodlné, keď som potrebovala íšť na toaletu, alebo sa trochu osprchovať. Dostala som ju ráno okolo 9:00 hod. a malý sa narodil tesne pred 18:00. Druhý krát som už nerodila, takže neviem porovnať so spontánnym.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
2. jan 2018

Neboj sa vyvolavacky! Mne dali cipok o desiatej vecer, mala uz mala horsie ozvy, do jedenastej iba krce ako pri MS. Postupne sa stupnovali, o tretej uz pravidelne kontrakcie, otvorena som bola na 4cm, isla som na salu. Tam kym so mnou porobili vsetky procedury a pocas sprchy som sa otvorila na 9. Praskli mi vodu, napolohovali a o pol siestej bola mala na svete. Naozaj silne kontrakcie som mala asi iba polhodinu, dovtedy som lezala, kukala youtube na izbe a predychavala 😉 Neviem porovnat, ale mne ani nestihli dat epidural, co som sa tak rychlo z tych 4cm otvorila. A mala na par zatlaceni na svete...

galixx
2. jan 2018

Ja som bola sice druhorodicka ale prvy bol cisarsky. O 4 rano mi odtiekla plodova voda, o 4 vecer kedze som stale nemala ani naznak kontrakcii ma napojili na oxytocinovu infuzku, ta mi tiekla az do pol 5 rano kym som neporodila. Bolesti nenormalne, ale ked mi puchli epi bolo to ok

polmata
2. jan 2018

O pol 2 v noci mi odtiekla plodová voda, bolesti žiadne. Potom od rána mi jeden oxytocín, stále som sa neotvárala. Za hodinu tabletka do pošvy, oxytocín stále tiekol, o dve hodiny cipok. A ešte medzi tým Hamilton. Potom okolo 2 som sa konečne začala otvárať, ale stále som musela byť na oxytocine. O 15-16 som už mala také bolesti že som si dala pichnúť epiduralku (otvorená na 6) to ti bola spása sa to trošku rozbehlo a o 17.10 už bol malý na svete. Keďže som prvorodička neviem to porovnať ale bolesť to bola hrozná som tam vrieskala na celú sálu. Ono vracia o Tom že keď je to prirodzene tak je to to isté len to ide postupne. Podľa mňa nie už len kvôli tomu že keď ideš prirodzene tvoje telo si vytvorí toľko oxytocínu čo potrebuje a pri vyvolavani ho ide asi podstatne viac. Toť moja teória.

lennicka
2. jan 2018

Pri prvom mi odtiekla voda, ale za 24 hodin som sa neotvorila ani o cm, tak potom infuzia, co bolo celkom narocne, pretoze som bola cely cas napojena na infuzku, monitor a bolelo to teda echt. Dala som si epi, ale ta neucinkovala. Pokial je dovod na vyvolavanie, tak by som sa tomu nebranila. Pri druhom som prenasala, maly mal velku odhadovanu vahu, ja nemam ani 50 kil... nakoniec sa to rozbehlo same. Bolesti intenzivne, ale ta sloboda pohybu, sprcha, a prirodzenost, hodnotim to ovela lepsie napriek velke vahe 🙂

ludmilka2407
2. jan 2018

Od piatku 4 dni po TP som bola hospitalizovana kvoli horsim ozvam. V nedelu doobedu o pol 10 som dostala tabletku zospodu, okolo 5tej mi zacali slabsie bolesti, o pol 8 som bola na 1prst. Odniesli ma na cakacku, celu noc som mala uz trochu silnejsie bolesti no rano o 6tej stale len na 1prst. Potom sa to vsak pohlo, o 9tej som bola uz na 4-5, prepichli mi vodu, potom klystir. Bolesti boli silne ale dr.povedal ze to stale este nie su porodne 😀 nakoniec mi dal pichnut infuzku oxytocinu. Po par sekundach ako mi sestricka napichla zilu zacali kontrakcie kazde 2minuty, az minutu. Boli sialene, pokrica som sis riadne, inak by som to asi nevydrzala.Hodinu ma tak este nechali a.potom som isla rodit. Maly bol ale stale vysoko, nevladala som tlacit, celu noc predtym som vobec nespala. Sestricky mi ho pomohli vytlacit von. Na mojom porode nebolo nic prirodzene, dufam ze viac to nezazijem a.dalsi porod bude spontanny a rychlejsi.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikuska_1303
2. jan 2018

Mne dali aj tabletky odspodu myslim ze tri, tie nezabrali, tak ma nechali pospať cez noc. Rano o ôsmej prepichli plodovú vodu, odtiekla zatka , aj infuzie mi davali a tym padom lieky ale netusim ze ake, no stale som sa neotvárala bolesti boli pravidelne nenormálne veľké nikdy by som nepovedala ze taku bolest dokážem vydržať. O 10:30 som bola stale rovnako otvorená ako ked som prisla do pôrodnice tj na 4 prsty. Pôrodná asistentka zahlásila ze ide volat doktora, ja s malou dušičkou ze pojdeme na cisarsky lebo som mala dost. Ale ona ma začala nasilu rukou otvárať. Nenormalna bolest. To uz som minútu mala a minútu nemala kontrakcie. 10:50 bola dcéra na svete. Netusim ako som ju vytlačila, samozrejme s nastrihom a na tu bolest uz chcem zabudnúť....

adriannasvk
2. jan 2018

Mne vyvolavali oba porody,detom sa nechcelo...pri prvom mi dali infuziu,nepomohla. Dostavala som tti dni tabletky od spodu kym som na treti den okolo obeda konecne dostala kontrakcie...maly sa narodil nieco pred 6. Dalo sa to zvladnut. Pri druhom som myslela,ze infuzia tiez nezaberie ale po par minutach som uz citila kontrakcie..takze cely porod od prvej kontrakcie az po dobu kym sa maly narodil trval necele tri hodky,to bola parada,to by som tak rodila stale😀a to musim poznamenat,ze obaja moji chlapci mali 4150g😀.za mna vyvolavacka fajn,ja som sa strasne bala toho,ze pride porod na mna doma a budem sama takto som bola kludna,pod dozorom neustale kontrolovana🙂

adriannasvk
2. jan 2018

A pokial ide o bolesti,nebolo to nic co by sa nedalo vydrzat,naozaj silne bolesti boli iba tesne pred porodom.ked uz som mala tlacit 🙂 nemam pocit,ze by som mala horsie ci silnejsie kontrakcie kvoki vyvolavacke,a pri prvom porode som kym mi tiekla infuzka nemala ziadne bolesti,citala som knihu a sestricka iba kukala,ze podla pasov mam vraj kontrakcie😀a mne nic nebolo🙂 porod sa da zvladnut,vsetko je to hlacne v hlave a musi byt zena v klude a snazit sa uvolnit svalstvo🙂

tami2014
2. jan 2018

Ahoj. Mne dali cipok vecer, okolo 3.00 som mala slabe kontrakcie, rano mi prepichli vodu a okolo 9.00 ma napichli na infuziu, ktora mi tiekla az do porodu. Porodila som 13.47 a dlho som hovorila, ze druhe dieta nechcem. Tie kontrakcie boli sialene. Aby mi nebolo malo, lekarka mi spravila Hamiltonov hmat. O dva roky neskor som rodila zas 😉 prirodzene. Absolutne sa kontrakcie nedaju porovnat.

lennicka
2. jan 2018

@zara1357 ano, stane sa, ze nie... riesila som to pred druhym porodom, lebo som teda uz vobec neuvazovala o epi, jednak som nechcela a jednak kvoli tomu ne"ucinku". Vraveli mi v porodnici, ze ked to mam takto, ze sa s tym da pracovat a vedia nastavit inu davku. Ale napriek naozaj intenzivnym bolestiam pocas porodu cislo dva sa to dalo v pohode zvladnut, kedze volnost pohybu sa neda porovnat s infuziou atd atd ;)🙂

jamika84
2. jan 2018

@lennicka presne tak !Voľnosť pohybu..úprimne,koľkým prvorodickam bolo dovolene chodit pred pôrodom ked uz vás ,"zaviažu"na kozu.😢.Mozno len tým ktoré majú znamych na správnych miestach😕.Ináč smola však??😠

vilma7
2. jan 2018

Tak ja som zatiaľ zažila len vyvolaný pôrod, na 7.deň po termíne citeľné kontrakcie, tak sa Dr.rozhodol (aj kvôli tehu cukrovke), že nebudeme ďalej čakať. Ca večer o 23.00 zavedený čípok, asi po hodine sa rozbehli kontrakcie veľmi silné, rovno každé 4 minúty, plodová voda mi odtiakla až na druhý deň doobedu a o 13:22 sa narodil syn. Chcela som prirodzený pôrod, dala som to, ale statočne to bolelo, hlavne keď išli kontrakcie do chrbta, tak veľmi pomohol manžel masírovaním chrbta.

lavieenrose
2. jan 2018

@jamika84 no mna nikto nikam neprivazoval....jedine na pasy ma priviazali a mala som skakat na lopte...a to nemam ani znamosti

janulllka16
2. jan 2018

Mne dali rano o 7:30 tabletku zo spodu.kontrakcie zacali byt riadne silne tak do 2 hod.bolo to fakt sialene a to ja zvladam bolest velmi dobre.neskutocne ma bolel spodok brucha.otvorila som sa na 6 prstov ale maly nezostupoval,tak nakoniec musel byt cisarsky.

adriannasvk
2. jan 2018

@jamika84 pre pana jana,to v ktorej porodnici takto funguje???? U nas nastastie mozu zeny chodit,sprchovat sa,dokonca aj studentky alebo aj sestricky pomahaju zenam,masiruju,pridrziavaju atd....po pravde mne ked sestricka ponukla fit loptu,tak ma skoro slak trafil len pri predstave,ze sa mam pohnut😀je to asi individualne,ja som bola schopna lezat max na boku,schulit sa a predychavat,pri predstave,ze mam chodit ma pot oblieval🙂 pri prvom porode som skusila sediet aspon na lopte a manzelovi som skoro dolamala koleno od zlosti ked ma este pobadal,ze sa mam skusit hybat na nej😀takze za mna ani sa nepohnut a predychavat😅

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asocial
2. jan 2018

@mamaaaaaaaaaaa pokiaľ máš možnosť, počkaj..mám za sebou dva pôrody..prvý úplne zbytočné vyvolaný..ráno o 8 tabletka do pošvy so slovami, ze do dvoch hodín pôrodim..o cca 10.00.neskutocne bolesti, umelé kontrakcie tak povediac bez prestávky...večer o 19.25 sa malý narodil..pôrod si veľmi nepamätám..žiaľ...ale zas sú ženy, čo fakt do dvoch hodín porodia

jamika84
2. jan 2018

Rodila som v rovnakej nemocnici dvakrát s odstupom 10 rokov a rozdiel veľký.Uz len tym ze som si zaplatila nadštandard pri druhom...neviem kedy ste rodili vy mamicky ktore ste na mna reagovali,mozno keby tak ako ja prvy krat tak by ste inac pisali...a mozno nie😉..nechcem rozputat zbytocne nejaku burlivu debatu.Ja len svoje skusenosti a zazitky píšem..Inak SNV😀

mironka
2. jan 2018

@adriannasvk to ako ja pri prvej,preeesne,ja som ani na wecko nevladala v tej bolesti,nie este trsat na fitlopte,aj ja som sa schulila na bok na posteli. Pri kontrakcii som myslela,ze umrem,ked pominula,chcelo sa mi na tu minutu spat...rodila som v noci..

jamika84
2. jan 2018

Uplne vas chapem mamicky ze ani ked mate moznost pochodit a poskakat na lopte nieje nicim výnimočným ked su kontrakcie,ale ja som nemala ani tu možnosť ako prvorodicka.Absolutne zla prva skusenost s porodom.Nadránom ma priviazali cca okolo pol6tej na kozu a nechali ma tam az kym som neodrodila bez akehokolvek pohybu ci uz na bok alebo aspon trosku sa posadiť.Naozaj vážne to myslim.Po porode ktory si pamatam len do urciteho momentu kým som neodpadla od vycerpania mi povedali ze dcera mala pupocnu snuru nielen okolo krku ale este aj cez rameno omotanu😵.Viem ze tu su mamky ktore mali rovnaky problem ako ja alebo este väčší..ale vráťme sa spat k téme😃.Aj tak sama za seba vravim ze pokial to neohrozuje na zivote mamku a babatko tak vyvolavacku by som si nenechala dat,🙋

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre