Vyvolanie pôrodu v 38. týždni tehotenstva

28. sep 2023

Ahojte som 36+2tt podľa biometrie už 37+4tt váži už 3332g chcú mi vyvolať pôrod po 38 týždni skrz váhu a že je väčšie.Vyvolavali vám pôrod kvôli váhe a ako to prebieha vyvolavany pôrod? Dávajú epidural a kontrakcie sú ake?

najstastnejsia
28. sep 2023

Dôvod je len váha? Ak áno, počkala by som... Meranie je vždy len orientačné....

maryetta
28. sep 2023

Iba kvoli vahe? Isto nie.
Ci je aj ina indikacia?
Kludne mozu pockat tyzden minimalne. Mne vyvolavali na termin. Dcerka mala 3600. Syn 3900.

nikpa
28. sep 2023

Meracie prístroje majú odchýlku aj pol kila, ak by tvoje bábätko malo -0,5kg nemá ani 3kg. Niektoré deti sa rodia aj cez 4kg, ak nemáš iné ťažkosti, ozvy sú v poriadku, nesúhlasila by som s tým. Určite nie tak skoro.

slnecnica82
28. sep 2023

Veď nemá 5kg aby vyvolávali, veď ma.normalnu váhu..vyvolávali mi ale deň po termíne, dieťa malo 4,5 natrapila.som.sa.dost a nakoniec pôrod skončil akutnou sekciou...

trgypadl
28. sep 2023

Nevyvolavala by som, je to plus minus týždeň, vaha nie je velka, je to len odhad, ak je vsetko ok nesla by som do toho, velke riziko zbytočných komplikácií. Pri akom naleze chccu vyovolavat? Nie je to len programovanie, aby nemali vela pacientiek? Som PA

autor
28. sep 2023

@maryetta povedal že mu vychádza o týždeň dva dni väčšie že má väčšiu hlavičku aj bruško.mam zmiešané pocity z toho nechcem vyvolavany pôrod

autor
28. sep 2023

@slnecnica82 tiež mi povedal že v termíne môže mať cez 4kg a že ho nevytlacim že už teraz je popredu

autor
28. sep 2023

@nikpa teraz mi vychádza 26 dní do termínu tak neviem na poradňu idem za týždeň

slnecnica82
28. sep 2023

Vytlačis, neboj sa, všetko dobre dopadne...aj pri prvom mi hovorili že bude mať cez 4kg, ale nakoniec mal 3,6 ale nikdy mi doktor nepovedal, že budú vyvolávať kvôli vahe

nikpa
28. sep 2023

Ja mám doma predčasne narodené dieťa a preto hovorim, že každý deň navyše je dobrý. Radšej by som rodila 4 kilove ako 2,5 kilove dieťa. Ale nie som lekár.

bubuzu
28. sep 2023

Ahoj, ja mám za sebou akurát vyvolávaný pôrod kvôli váhe, plus som mala trochu nižšie placentu, ale nie tak, aby bránila vag.pôrodu. Ale teda, rodila som tri dni po termíne pôrodu, bábo malo mať podľa odhadov 4200g, plus mínus 300g. Čo znamená, že ak by som čakala, dokým to začne samo kľudne aj ďaľší týždeň, už by mohlo mať aj 5kg. Nakoniec mala 4500 a po prasknutí vody bola za hodinu von. Ty píšeš, že je podľa dr nielen ťahšie, ale aj veľkè. Tak možno preto to chcú tak skoro. Ale ja by som si šla pre ďaľší názor-pretože podľa môjho dr. bola placenta nízko tak na hrane

bluemoon24
28. sep 2023

Odhad doktorky na poradni v nemocnici v 36tt byl pres 3800g. Dost me to zaskocilo, kdyz do te doby mi muj gynekolog tvrdil, ze je dite s vahou spis o tyden pozadu. Taky hned zacla s vyvolavanim, ze treba neco udelat a tak. Odmitla jsem a rekla, ze chci pockat aspon do 38tt a ze pak uvidim. Zasla jsem jeste jednou k memu gynekologovi a ten potvrdil, ze nevidi duvod na vyvolavani. Syn se nakonec narodil 39+4tt s vahou 3500g. Takze ja bych si zasla jeste pro jiny nazor. Mereni jsou extremne orientacni.

rurutiax
28. sep 2023

To čo je za hovadinu? Veď to je úplne normálna váha. Ja som bola v 39tt a malá mala vraj 3800g. Tiež mi vraveli, že bude veľká a neviem čo. Porodila som 2 dni po termíne a malá mala 3530g a potom mi ešte schudla v pôrodnici na 3200g. Tieto odhady váhy sú veľmi nepresné, môže to byť až +-500g. Určite nevyvolávať, veď nemáš na to ani dôvod, že o týždeň väčšia vraj, to je nič. Iné by bolo keby bola o 3 týždne.

kacena4
28. sep 2023

mozno mas uzku panvu a chcu predist komplikaciam, priduseniu, kliestovemu porodu. neboj dostanes vyvolavacku a normalke rodis ako keby to bolo prirodzeny ono ti to spusti len kontrakcie a potom uz ides standardne

alex666
28. sep 2023

Tak moj syn mal v 37tt, konkretne 36+3 odhadovanu vahu 3900g. Lekari neboli velmi nakloneni vyvolavanu pred terminom, resp. zalezi od stavu krcka.
Ta tvoja odhadovana vaha mi nepride vobec vysoka...

autor
28. sep 2023

Toto mám v správe tak neviem moc stým nesúhlasím môžem odmietnuť?

trgypadl
28. sep 2023

Ano mozes odmietnut,tu v sprave nemas ani nalez na krcku, v knizke by si ho mala mat, ja by som nevyvolavala ak je vsetko ostatne ok

rurutiax
28. sep 2023

Jasné, že môžeš odmietnuť. Je to tvoje právo.

hederamonstera
28. sep 2023

Ja som dovolila vyvolat v 43.tyzdni ;) vsetko bolo v poriadku, neviem preco by sme mali nieco vyvolavat tak skoro a u teba plati to iste. Tvoje telo vie co ma robit. Samozrejme ak je vsetko v poriadku

autor
28. sep 2023

@hederamonstera iné komplikácie nemám len že má väčšiu hlavičku a bruško a je o týždeň dva dni väčšie podľa meraní a že váha aj

maryetta
28. sep 2023

Tak zase. Vyvolavanie nie je az taka katastrofa. Mala som vsetky tri. Zase ale neviem. Co je to klasika porod bez všetkeho.
Ale…
Zatial by som pockala. Minimalne na ten 38.tyzden. Aky odhad vahy bude potom.
Mne vyvolavali po prvej sekcii. Odhad bol 4kg a mal 3900/54cm.

hederamonstera
28. sep 2023

Moje deti boli vzdy o 2 tyzdne vacsie…aj tak som nedovolila skor vyvolat, ale zasa ja som si bola vedoma vsetkeho, u teba mi to tak nepride. Takze rob ako ty citis

autor
28. sep 2023

@hederamonstera mám ísť o týždeň na poradňu tak môžem odmietnuť lebo mi povedali no za týždeň môže mať o pol kila viac a za dva už o kilo.tp mám až o 26 dni

hederamonstera
28. sep 2023

Mas cukrovku?

rurutiax
28. sep 2023

Zas až tak rýchlo bábo nerastie, aby pribralo pol kila. Bábo priberá približne 250g za týždeň.

autor
28. sep 2023

@hederamonstera cukrovku nemám ani iné komplikácie

hederamonstera
28. sep 2023

Tak babo urcite nepriberie za tyzden pol kila

autor
28. sep 2023

@rurutiax tak neviem čo mi povie o týždeň ale nechcem ísť na vyvolanie pôrodu stačí že sme sa natrápili pri ivf a nie este umelo vyvolávať pôrod ak môžem odmietnuť nemôže má nútiť

maryetta
28. sep 2023

Mas poradne u svojho gyn či toto už v nemocnici ti hovoria?

autor
28. sep 2023

@maryetta u svojho gynekológa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre