Vyvolanie pôrodu

andrejkap123
15. aug 2024

Ahojte, pozdielal by niekto skusenosti s vyvolavanim porodu?
- cipky do posvy, balonik, oxytocin, hamilton?

Ako dlho to trvalo? Je bolest naozaj horsia? Epidural?

Dakujem kocky

veklipo
15. aug 2024

Moja skúsenosť; nič z toho mi nezabralo. 5 dni skúšal primár všetky urýchľovače, ležala som v nemocnici a každý deň mi povedal, do zajtra porodíte. A na vizite; Vy ste ešte tu?
Keď sa mala rozhodla ist von praskla mi voda, rýchlo som stihla 1 dávku Epiduralky a bola von. Skvely pôrod bez nástrihu, bez šitia, bez hemoroidov. 2 hod po pôrode som bola v sprche.

bolarazjedna
15. aug 2024

Mne dali iba preindukciu - cipok do pošvy. Bolesti som horšie znasala ako pri prvom pôrode, ale podľa mňa kvôli nastaveniu v mojej hlave - čakala som, že druhý pôrod bude kratší. Rodila som 10,5hod. Epidural som nemala.
Zato keď sa pozriem na pôrod, sestonedelie v celku, bolo to omnoho lepšie, ako pri prvom.

lucia13022023
15. aug 2024

Prišla som na príjem kvôli prenášaniu, povedala som, že sa toho veľmi bojím. Doktorka co ma vyšetrovala povedala, že som na 2,5cm otvorená a vyvolávať sa nebude, že mi do pomôžu a zmurkla na mňa. Vyšetrenie bolelo, bol to podľa všetkého hamilton. Celý deň mierne bolesti, nič hrozné, večer praskla voda. Bolesti nastali okolo 4 ráno, o 5:30 bol malý na svete. Bez nastrihu, krásny rýchly pôrod. Po 2h s bábätkom som na oddelenie 600nedelia išla s malým v náručí po vlastných. Turecký sed atď nebol problém ani v ten deň čo som porodila.

miskamisiq
15. aug 2024

Ja som mala pôrod vyvolavany na začiatku 38.tyzdna. Keď ma ráno pozrel primár, povedal, že to bude veľmi rýchle (otvorenie bolo 7 cm).
Ráno o 08.00 mi dali oxytocin a porodila som 17.06. Pri bolestiach som chcela epidural ale už ráno mi povedali ze to nepôjde, podávajú len do otvorenia 4 cm. Dali mi iné lieky na bolesť ale nemám pocit, že mi zabrali.

svetlonos
15. aug 2024

@miskamisiq
fiha tak neskoro pri 7 cm?? Prečo ti nepichli plodovu vodu? Potom to ma vacsinou rýchly spád.

petronela1985
15. aug 2024

@andrejkap123 ja ako prvorodička som prenášala 9 dní, bola som hospitalizovaná. Jeden deň mi spravili Hamiltonov hmat, nič to nepomohlo. Na druhý deň mi dali čípok, za 5 hodín bola dcérka porodená.

andreakotesova
15. aug 2024

Obe deti boli vyvolané na termín čipkou do krčka maternice. Staršiu dcéru som rodila 13 hodín (nonstop hrozne bolesti od zaucinkovania cipku), mladšieho som rodila 8 hodín a tento pôrod bol oveľa horší ako prvý 😅 Epidural pred par rokmi nebol samozrejmosť.

ina2405
15. aug 2024

@andrejkap123 otvorená som bola na tri, urobil mi šetrne Hamiltona, za 12h od neho som dostala silné kontrakcie, za ďalších 6 bolo dieťa von.

miskamisiq
15. aug 2024

@svetlonos tiež som si pri tej správe myslela, že budem jedna zo šťastných, ktorá bude mať rýchly pôrod ale nestalo sa. Prepichli mi aj plodovu vodu okolo obeda, doktor ma chodil stále kontrolovať ale ani za svet to nešlo. Už som myslela, že malý ani nevyjde 🫣

babydesire
15. aug 2024

@andrejkap123 pre mňa
Prvý porod - vyvolávacia (Cipok/Hamilton neviem) nezabralo,,prepichli vodu,,potom to išlo,,pôrod trval teda asi 7hodin ale bolo to sedem dlhých hodín,,druhý pôrod bol samovoľny a hodnotím ho ako lepší,,poznala som kontrakcie,dalo sa nabrať dych medzi kontrakciami,,pri prvom to tak nebolo,,

andrejkap123
autor
16. aug 2024

No super mam dost strach co to bude.

svetlonos
16. aug 2024

@miskamisiq
ja som si v hlave nastavila pri oboch porodoch, ze porodim do 6 hodín max. Nič iné som nepripustila. Tak aj bolo, prvr v 36, druhe v 40.

miskamisiq
16. aug 2024

@andrejkap123 ja som sa tiež bála ale stále som si opakovala, zvládli to iné, zvládnem to aj ja a stalo sa 🙂 od začiatku bol pri mne manžel a to bola veľká psychická opora.

zuzi0911
20. aug 2024

3 deti vyvolavane ...1 hamilton a čipky..druhá oxytocin a čipky...tretí iba čipka....

Bolestivosť ťažko povedať..prvý bol najlepší,bolesť v pohode ..rýchlo to islo ...
Takže za mna aj ked neviem porovnať prirodzene spustenie a vyvolávanie..nie je to tak strasne ...

kvetinka1918
21. aug 2024

@andrejkap123 oxytocín mi dali o 14:00 o 18:00 prepichli vodu a 02:39 na svete 😉

saxana000
21. aug 2024

Obidve deti mam vyvolavane tabletkou pebo hamilton nezabral ale ani balonik nebol potrebny otvarala som sa sama len uz som toho mala plne zuby tak tonuruchlili.prva bola vonku za 4a pol hodiny s epiduralom vodu mi museli.prepichnut.druha za 2 hodiny bez epiduralu voda praskla sama..bolesti boli uplne odlisne pri prvej jedna nekonecna kontrakcia.pri druhej som si skoro az do finale pekne predychavala..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre