Vyvolanie pôrodu

6. jan 2023

Ahojte, večer mi chcu začať vyvolávať pôrod ale som otvorená ani nie na palec, mate niektora skúsenosť a koľko to trvalo časovo

svetlonos
6. jan 2023

Ahoj,
isla som do porodnice rovno s vedomim, ze mi idu vyvolavat. Doktor o 9:30 pri kontrole vravel, ze otvorena som uplne minimalne- asi ako ty.
Po vlozeni vyvolavacky mi povedal, ze trvat to moze 3 dni aj.
V ten den o 18 bol maly na svete 🙂
Drzim vam palce a prajem dobry porod.

saska.j
6. jan 2023

Mne dávali tabletky na vyvolanie pôrodu.a o pol noci mi odtiekla voda a pred 4tou v noci som porodila

trgypadl
6. jan 2023

Ahoj je to všetko velmi individuálne, preco Ti vyvolavaju? So po termine viac, alebo nejake komplikacie??

ruza88
6. jan 2023

Pri prvej dcére som od vloženia tabletky porodila do cca 8 hodín pri druhej to trvalo skoro 48 hodín a pri tretej mi dávali od stredy do pondelka každý deň tabletku na vyvolanie a ani jedna nezabrala až v pondelok a to mi aj tak robili akútny cisársky rez. Každá to máme inak toto je moja skúsenosť. Prvá aj druhá dcéra sú 7 dní po termíne a tretia dcéra je 11 dní po termíne.

maryetta
6. jan 2023

Pri druhom porode mi vyvolavali-ale len polovicnu davku kvoli prvej sekcii-davali tabletu o pol noci. Dcerka sa narodila potom vecer o osmej.
A pri tretom mi tiez o pol noci pol tablety. A rano zacali kontrakcie a narodil sa 10:25-presne 3 hodky od prvej boliestky.

autor
6. jan 2023

@trgypadl odtiekla mi voda a mala som kontrakcie včera predvčerom a dnes už nič akurát ta voda

autor
6. jan 2023

@saska.j mne voda už odteká 2 deň tak preto mi chcú vyvolať

autor
6. jan 2023

@svetlonos a mali ste silne bolesti ?

trgypadl
6. jan 2023

Acha uz chapem, tak drzim palce, hlavne mysli pozitivne, uz za chvilu sa stretnes s babom, hlavne spravne dychaj, vyuzivaj sprchu, pohyb, fitloptu a pojde to, drzim palce. Na cas sa vobec nezameriavaj 💞🤗drz sa

pukina
6. jan 2023

asi ti odteka velmi pomalicky ked po 2 dnoch chcu vyvolavat. Mne odtiekla voda doma vo velkom bez kontrakcii, tie uplne minimalne nastupili po asi 12h, po 24h mi porod vyvolavali a po 36h som porodila cisarskym kvoli nepostupujucemu porodu :D za cely ten cas som sa otvorila len na 4 cm.

autor
6. jan 2023

@maryetta a kym začnú bolesti tak budem na izbe alebo na sále ?

mimi3008
6. jan 2023

Mne nad ranom o 3 odtiekla plodova voda, o 2 hod.ma vyseteroval, bola som otvorena na spicku prsta, tak cakali do obeda, vobec som sa neotvarala, kolo 12 na obed zacali podavat oxytocin. Maly sa narodil 17.45. Este rolu mohol zohravat epidural. Porod ale postupoval zle, skoncil kliestami

lyci
6. jan 2023

mne vyvolavali 3 dni a nic moc. treti den prepichli vodu, lebo stale malo. potom liali do mna oxytocin a stale to slo pomaly. nakoniec, ked uz prilis malemu klesali ozvy, ho vytiahli zvonom, aj ked som este nebola dost otvorena a celu ma s nim zvnutra dotrhali. v tolko ospevovanom Ruzinove

maryetta
6. jan 2023

Ja som bola na izbe. Az ked zacali kontrakcie silne tak ma brali. A to som pri prvej bola 20min. A pri druhom 40 min.

lentilka
6. jan 2023

@lyci a bol nejaky realny dovod na vyvolavanie?

autor
6. jan 2023

@maryetta vám ako vyvolávali ? Mne dali tabletku do posvy ale zatiaľ ešte nič

katulka94
6. jan 2023

Ja som mala silne kontrakcie ale neotvarala som sa, pôrod vôbec nepostupoval tak do mna liali oxytocín. Bolesti z neho príšerne, kontrakcie po minute celý deň že by som najradsej stenu skrabala a stále sa nič nedialo. Ani keď mi pichli vodu sa nič extra nezačalo. Toto všetko trvalo 23h čo som bola na izbe nakoniec keď už malému začali klesať ozvy som našťastie do 2 hodín porodila.

lyci
6. jan 2023

@lentilka bolo den pred terminom. tlak som mala hranicny cele tehu, takze nebola ziadna zmena okrem bliziaceho sa terminu. nastupila som na pozorovanie. doktorka na prijme sa spytala kedy mam termin a ze rovno vyvolavat. kartu ani nevidela. cim viac vyvolavania, tym viac stupal tlak. doktor si myslel, ze uz som sla rodit na ine oddelenie a nekontroloval ma. a sestricky na mna tiez zabudli a prestali merat. ked mi uz isla prasknut hlava, tak som ja nahanala sestricky, nech mi zmeraju tlak, doktora nechceli budit, kym som ich neprinutila. cele zle

maryetta
6. jan 2023

Ano tiez zdola.

rk123
6. jan 2023

odtiekla mi voda z pondelka na utorok okolo 3:00 rano.
zacali mi vyvolavat porod tabletkami v stredu rano o 7:00. nebola som otvorena vobec. po niekolkych kolach vyvolavaciek sa krpata narodila vo stvrtok o 12:00

lentilka
7. jan 2023

@lyci 😳😳😳

autor
7. jan 2023

@rk123 mne včera dali večer a zatiaľ nič ani bolesť, a dávali vám aj penicilín? Lebo mňa už čaká 4 infuzia

rk123
7. jan 2023

ano, kazdych 8hodin kvoli moznej infekcii

svetlonos
7. jan 2023

Ahoj,
po 2 hodinach od zavedenia mi zacalli brutalne bolesti a chcela som aby mi tu tabletku vytiahli. Sestra mivravi, ale to je este skoro a ved ta tabletka stoji 150 eur! Urcite vam to po takej kratkej dobe nevytiahnem. Skoro ma slak trafil. Potom to uz islo rychlo, otvorila som sa za 5 minut z 3 na 7 cm. Ked som povedala, ze musim tlacit, sestra mi nechcela verit, ved ma prave pozerala a neexistuje. No existovalo a povedala mi ze na epiduralku je uz neskoro 😅 Mala som dlhodobo kontrakcie po minute. Dali mi rajsky plyn, ten aspom trochu zabral - zistila som, ze funguje, ked ma poslala na wc bez neho 😂
Ja som chcela porodit max do 6 hodin, pocas porodu som si povedala, ze som si radsej mala priat vyhru v lote, ked mi tie priania tak vychadzaju 😅
V konecnom dosledku som bola velmi rada, ze to bolo rychlo a fajn.
Ako sa citis teraz 🙂 ? Opytaj sa, ci by ti lepsie nezabrala ta tabletka na vkladanie. Drzim ti palce, nech je aj u teba vsetko super :D

svetlonos
7. jan 2023

Inak, infziu som mala len hodinu, potom ju pre nieco odpojila a uz nestila napojit.

autor
7. jan 2023

@svetlonos no teraz mi dali akurát druhu tabletu, po tej prvej som mala len trochu bolesti ale stále sa neotvaram

svetlonos
7. jan 2023

Autorka,
🙂 ahoj, dufam ze uz to mate uspesne za sebou a ste v poriadku.

autor
8. jan 2023

@svetlonos ešte nič 😀 už mi dali 3a pol tablety a nič

svetlonos
8. jan 2023

😂 no co malemu je tam dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre