Vybavovanie cisárskeho svokrou bez môjho vedomia

rebeka_02
14. jan 2022

Ahojte baby, dlhšie som rozmýšľala či sem napíšem nakoniec som sa odhodlala.
Momentálne som tehotná a bojím sa. Prvý pôrod bol bez komplikácií a aj tehotenstvo bolo ukážkové až na mierne nevoľnosti na začiatku. No a teraz k veci, ako by ste sa cítili keby vám svokra vybavuje cisársky rez bez vášho vedomia lebo sa chce starať o novorodenca??? Domov mi priniesla výmenný lístok s tým že ho položila len na stôl ani mu ani bu. Veľmi ma to trápilo, bola som vtedy už v 8 mesiaci tehotenstva a teda moja psychika po tomto riadne utrpela. Nerada by som bola keby sa také niečo zopakuje aj teraz a tak som to povedala priateľovi a on vôbec nerozumie tomu že má to trapi. Budem si musieť sadnúť aj s ňou a porozprávať sa. Ani neviem či chcem nejakú radu asi som to musela zo seba dostať len von...

chadkroeger
14. jan 2022

@rebeka_02 no moment. A nakoniec ste na tom cisarskom bola? Ci ešte ste neporodila? Ona moze vybavovat co chce, rozhodnutie je aj tak len na vas.
A co ma staranie sa o novorodenca s cisarskym? Ja som rodila cisarskym a o maleho som sa dokazala postarať ako kazdá zena.

denden77
14. jan 2022

poslala by som ju do zadku, slusne povedane 😁

klip0
14. jan 2022

Ona je tvoja gynekologicka alebo čo ?
Veď keď nemáš problémy a nechceš tak nerozumiem.

nyusika
14. jan 2022

nuz, ked si takto nunava, asi je to v poriadku.
predokladam, ze si dospela, tak sa tak aj spravaj.

naco sa taku stupiditu pytas na koniku ?

zildo
14. jan 2022

@rebeka_02 tiež nerozumiem, čo sa ona do toho stará? Tvoj gynekológ ti odporučil cisársky?

rebeka_02
autor
14. jan 2022

Gynekológ mi cisársky neodporučil. Bol to len jej výmysel. Rodila som prirodzene.

petulda333
14. jan 2022

@rebeka_02 ty si si po tomto jej kroku a tipujem pri priatelovi kt sa ta nezastane,urobila dalsie dieta? No zbohom.

luccija
14. jan 2022

@rebeka_02 tak potom aký výmenný lístok priniesla?kto by jej ho dal bez teba?Čakáš druhé dieťa a správaš sa ako nesvojpravna

elizita
14. jan 2022

@rebeka_02 tvoja svokra ma nejaku psychicku vadu?

evica17
14. jan 2022

No poslala by som ju kamsi do riti. A aj keby nahodou si.rodila cisarskym.teraz (co nikdy nevies ako.sa skomplikuje) nedovolila by som jej prist ani.pomoct, radsej by som sa sama starala aj.ked cez bolest a vsetko, alebo zavolala inu pomoc ak by si velmi potrebovala.

pondelok01
14. jan 2022

@rebeka_02 to sa ako vobec da, vybavit cisarsky bez indikacie, a este bez pritomnosti pacienta? To kde vybavila, v bitunku?

darinka60
14. jan 2022

@rebeka_02 ja by som sa pozrela na meno lekára ,ktorý jej vystavil ten lístok a zavolala mu čo to má znamenať a prečo rieši tvoj zdravotný stav bez tvojho vedomia.Mne sa s mojou svokrou osvedčilo si to hned pri dákom probléme riešiť tvárou v tvár.Ked ten papier dala pred teba mala si sa jej spýtať čo to má znamenať a že si to nepraješ poza chrbát aby riešila a normálne pred jej tvárou by som ho roztrhla.Ked budeš mlčať a písať po koňovi bude si dovolovať čoraz viac a chlapovi by som povedala,pri najbližšej priležitosti ked ti niečo bude pošlem mojho otca nech ti problem vyrieši či sa ti to bude páčiť.....ked si ticho tak si robia s tebou čo chcú.

tosomja
14. jan 2022

@rebeka_02 ved si jej mala vybaviť výmenný lístok o poschodie vyššie, nižšie, podľa toho kde máte psychiatriu...🤣
Mne svokra úplne ale ze úplne zorganizovala svadbu s jej hosťami, jej výzdobou, ešte aj kyticu mi ona vybrala 🤣🤣🤣 som sa s ňou povadila a povedala, že jej svadba, ja sa len zúčastním. Vydržali sme spolu dosť dlho, 13rokov 😄 nie s nou, ale s jej synom.

rebeka_02
autor
14. jan 2022

@luccija pracuje v lekárni, domov ju vozí sestrička mojej obvodnej lekárky, bývajú na tej istej ulici.
Z akého dôvodu máš pocit že sa správam ako nesvojpravna?

evica17
14. jan 2022

@rebeka_02 suhlasim s
@darinka60 ze musis byt razna a nedat sa. Inak to bude horaie a horsie

kittykat22
14. jan 2022

@rebeka_02 ked pominiem fakt, ze co robi tvoja svokra je dobry cirkus humberto. Nemoze byt ten cisarky preto, je casto ziadany, a svokra ti chce dobre? Ze ti vybavy sekciu aby si sa nemusela trapit s porodom? Ako si prisla na to, ze to robi preto aby sa ti mohla starat o dieta? Mne ta tvoja uvaha o zobrat dietata pride trosku pritiahnuta za vlasy. Videla som zeny po porode dvojiciek sekciou, a ta okolo nich skakala ako zajac hned na druhy den. Po sekcii je vela zien hned fit. Nie vsetky maju tahave dlhodobe hojenie.

Inak neviem z akeho si mesta, ale u nas gynekolog nemoze napisat doporucenie na sekciu. To je vyhradne pravo porodnika. Viem, ze kamaratky mali doporucenie od neurologa alebo chirurga (koli chrbtici) na CS a porodnik to zmietol zo stola. Co musia respektovat je, papier od psychiatra.

solange7
14. jan 2022

@rebeka_02 že sa má ísť svokra liečiť. Preboha, ja sa čudujem čo za ludí vôbec existuje. Absolútne scifi.
Pošli ju rovno do prdele. Bez žiadneho rukavičkovania.

anjelicek26
14. jan 2022

Normalne sa s nou porozpravaj. Mozno to ma logicky dovod, nejaku jej traumu s minulosti... mozno prisla o dieta pri prirodzenom porode, nechce, aby sa to zopakovalo a nevie o tom hovorit? Mne takto svokra len par rokov dozadu vyklopila, ze potratila dvojcata - teda porodila - v 26.tyzdni a obe jej zomreli do par hodin, strasne nieco...nevedel to ani manzel, ktory bol vtedy 4 rocny chlapec... proste mu to nepovedali 😲 Urcite nesla riesit cisarsky bezdovodne, je tam nejaky strach o teba pri prirodzenom porode, ci uz racionalny alebo nie, je to proste daleko cez ciaru, takze si s nou sadni - a porozpravajte sa, co sa deje. A skus byt kludna pritom. Nechaj rozpravat len ju najprv - mozno sa vela vysvetli.

hederamonstera
14. jan 2022

Toto musi byt vymyslene.
No znies ako nesvojpravna, ked svokra si dovoli vybavit nieco take (comu ani neverim) a ty jej vlastne v tej sekunde, co ti to povie, hned nepovies, ze s tym nesuhlasis.
Ake rozpravanie sa s nou? Razne nie a hotovo.

ikissedagirl
14. jan 2022

@rebeka_02 cize ty nemas dovod na cisarsky. ale svokra to riesi. a co ti odpovedala, ked si sa jej na to opytala?
- paci sa, tu mas vymenny listok na cisarsky.
- ja neplanujem rodit cisarskym. myslis, ze je na to dovod? aky? myslis, ze by som to mohla rozhodnut ja s otcom mojho dietata?

zbytocne tu my hutame, kto je nesvojpravny a kto co ako vybavil a preco

rebeka_02
autor
14. jan 2022

@hederamonstera ona mi to nepovedala, priniesla mi domov, konkrétne k priateľovi domov výmenný lístok od obvodnej lekárky. Pozná za so sestričkou, bývajú na tej istej ulici. Nie, nieje to vymyslené,

annm81
14. jan 2022

Ja by som ju zapísala na čakaciu listinu domova dôchodcov, lebo čakacie doby sú dlhé. Aj pohrebnú službu by som zajednala vopred. Prišla k svokre, vyplnené formuláre položila na stôl, ani bú by som nepovedala a odišla by som.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
14. jan 2022

@rebeka_02 a tam pečiatka od obvodného?to je blbosť na mraky.Lebo je to tvoje telo, tvoje dieťa prečo by mal niekto za teba rozhodovať?za druhých rozhodujú, keď je nesvojpravny.

marcellka32
14. jan 2022

Toto musí byť vymyslené, nemôžem veriť, že existuju oba typy žien tu spomínané

olivia1425
14. jan 2022

@kittykat22 no inak mne to tiez napadlo ze obvodak a cisarak co s tym ma? 🤷‍♀️
Moje zname co chceli silou mocou cisarak si vybavovali neuro, ortopeda atd

didi2102
14. jan 2022

@rebeka_02 obvodak ti nemôže dať papier na sekciu,ja má dve za sebou,papier od kardio a.pneumologa kde bolo napísané že sekcia,potom môj gynekológ tiež že odporúča sekciu lebo som mala.ak ďalšie gyn.problemy počas tehu a s výmenný papierom od gynekológa s celou tou dokumentáciou za primárom v nemecnoci ktorý to osobne posúdil a odsúhlasil, tiež nechápem .. proste by som to roztrhala zasmiala sa a išla dalej

erickatt
14. jan 2022

@rebeka_02 ja sa nwcudujem. Kamoska tak bola v nemocnici bo jemno krvacala, nanestastie akurat bola u svokry tak sla do nemocnici ich meste. Po 3 tyzdnoch , ked jej nik nic nechcel povedať, ze pre istotu ste tu , jej konecne nova pani dr povedala, ze im svokra tvrdi, ze je psychicky labilna, ma sklony k sebevrazde a doma to nezvladne. Do pol hodiny bola z nemocnici prec. A casom sa aj mudro rozviedla...

bodkolienka81
14. jan 2022

@rebeka_02 vymenny listok od obvodneho na sekciu? To je uznane v ktorom vesmire? Svokru neries, rad sa s gyn a odbornikmi..

nyusika
14. jan 2022

zeny, toto sa zase nejaka trubka nudi, zbytocne nereagujte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre