Vrátia mi po pôrode tehotenský preukaz?

ni13
29. jún 2015

Ahojte po porode ked spustia domou tak daju naspat tehotensky preukaz? za odpoved Dakujem aj vopred

terez26
29. jún 2015

Nie ;)

monhla
29. jún 2015

Nie nedajú. Preto je lepšie si odtiaľ už pred pôrodom vybrať svoje vecičky - napr. fotečky z ultrazvuku a pod.

P.S. A načo by Ti aj bol - po pôrode už nebudeš tehotná. Budeš mať niečo vzácnejšie a krajšie ako preukaz 🙂

ni13
autor
29. jún 2015

@monhla iba preto pytam pretoze moj priatel vybavi rodicovsky z rakusku a tam potrebujeme ale tak myslim ze ked potrebujem nejake doklady to mozem od gynekologa ?

lajlilinka
29. jún 2015

Nie, nedajú, všetky záznamy z neho sú však archivované niekoľko rokov.

monhla
29. jún 2015

@ni13 Skôr si myslím, že bude lepšie nejaké potvrdenie od gynekológa a pod.
Lebo v tehu preukaze sú zdravotné záznamy a tie sú vlastne chránené zákonom pred zverejnením.

No najlepšie je spýtať sa priamo na príslušnom úrade v rakúsku. Alebo poradia baby čo mali podobné skúsenosti s vybavovačami v rakúsku. Skús pozrieť témy o vybavovaní dokumentov v Rkúsku. Tam Ti viac poradia

ni13
autor
29. jún 2015

@monhla Dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

liz_lemon
29. jún 2015

@ni13 urob si kopiu, lebo potom budes musiet ziadat porodnicu, aby ti dali oni kopiu

ni13
autor
29. jún 2015

@liz_lemon ale kedy mam urobit kopiu ? aj teraz 34 tyzni alebo potom niekedy ?

liz_lemon
29. jún 2015

@ni13 ja by som som si robila vzdy po zapisani nejakych udajov

ni13
autor
29. jún 2015

@liz_lemon dakujem 🙂 tak urobim tak

katarinamarkova
29. jún 2015

@ni13 nie nedaju ti ho.
ALE - ak bude vybavovat rodicovsky tak skor bude potrebovat asi rodny list 🙂 alebo iny doklad o tom ze to dieta je, zije, existuje a je jeho otcom 🙂
lebo zaznam o tom, ze si tehotna vam pre vybavenie davok bude na dve veci.
to kto mu povedal ze na davky na dieta potrebuje tvoju tehotensku knizku???

ni13
autor
29. jún 2015

@katarinamarkova rakusku potrebuju to ze ja som chodila na poradne

katarinamarkova
29. jún 2015

@ni13 to potrebujes pri vybavovani davok aj tu na sk.......ale je to len jedna peciatka od lekara, ze ano, zucastnovala sa prehliadok v ramci tlaciva.
takze nech si manzel pyta tlacivo na urade a tu si ho daj gynekologom potvrdit. tvoju tehotensku knizku nebude nikto na uradoch studovat....a myslim, ze by chceli prelozenu, aby mohla byt dokladom. nekomplikujte si to....nech manzel pekne krasne zoberie tlacivo, resp. si ho doma vytlac, ak sa preklikas na prislusny urad a snad kazdy gynekolog vie aspon tak trochen nemecky, ze ti tam ten stempel da, bez toho aby si musela davat uradne prekladat svoju tehotensku knizku.

kiki68
1. júl 2015

v AT to asi budu chciet,lebo potrebuju vidiet peciatky lekara o urcitych povinnych vysetreniach absolvovanych v tehu. Tu keby ich nemate v AT,tak nic nedaju ako peniazky na dieta. V AT musite prist s mutterkinderpass,aby to pohli dalej. Takze ja osobne by som si na tento ucel ten preukaz vypytala a povedala,ze im ho donesies,ale potrebujes to pre urad. Tieto urady v AT su velmi nepruzne, kto nezazil....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre