Veľmi sa bojím pôrodu

13. sep 2024

Mám len chuť zakričať do celého sveta že sa neskutočne bojím pôrodu 😢stále myslím nato že to nezvládnem a zomriem alebo sa niečo stane bábätku 😢 mám hrozný strach… nejaké rady ako to zvládnuť a nastaviť sa inak?
Bojím sa hlavne o bábo ☹️

soul_sister
13. sep 2024

Zhromazdi informacie, aby si eliminovala strach z neznameho. Porozpravaj sa so zenami, pre ktore bol porod pekny (alebo aspon nie priserny) zazitok, popytaj sa vsetko, co ta zaujima.. predporodny kurz vie byt fajn tiez. Cim skor budes k terminu porodu, tym menej sa budes bat si myslim.. casom uz zacne prevazovat tesenie sa na toho drobceka ❤️ drzim moc moc palce 🤞🏻

marusia674
13. sep 2024

Pocuj, ja som mala to iste, velmi som sa bala, plakala som, pozerala videa porodov, citala kraviny na nete... Potom som si kupila aniball nech sa co najviac pripravim na porod a brutalne mi pomohol hlavne psychicky sa pripravit. Naucis sa dychat, pouzivat spodne svaly, vies co mas robit a vies si predstavit ake to cca je tlacit to dieta von. Ja za seba urcite odporucam vsetkymi desiatimi... porod bol taky ze som sa ani nestihla stresovat :D po 3 rano som dosla do nemocnice, prijem, same vysetrenia, pasy, sprcha, toto, hento a zrazu ides na box a tlacis, dieta 7:45 na svete...

soul_sister
13. sep 2024

@soul_sister a este doplnim, ze informacie skor faktickeho charakteru.. co sa tyka prezivania, neviem ci existuje viac neprenosna skusenost. Takze to, ci to podla niekoho bolo strasne alebo jednoduche, je nepodstatne ;)

minilla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yosi
13. sep 2024

@soul_sister Myslím, že práve toto je ten prípad, že čím viac bude vedieť, tým viac bude špekulovať čo všetko sa môže pokaziť

sisska96
13. sep 2024

Nečítaj bludy na nete a bude ok.

stela567
13. sep 2024

Všetko je v HLAVE. Nastav sa pozitívne. Ja som si stále vravela, cele tehotenstvo, že porod bude ľahký a jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote. A stalo sa. O 19tej som prišla do nemocnice, prišli kontrakcie a na 2 zatlačenia bola malá vonku. Som prvorodička. Porod trval 20 minút. Veľa šťastia a nezabudni načo myslíš, tos i priťahuješ. ❤️

autor
13. sep 2024

Ďakujem vam ženy 🙏🏻🙏🏻🍀🍀❤️

elviku11
13. sep 2024

s pôrodom je to ako s maturitou a s tým plotom. Buď prelezieš alebo ťa prehodia
(teda, že personál v nemocnici ti povie čo a ako)

ivangeline
13. sep 2024

Aj ja som mala, paradoxne najviac pri 5tom. ;D

cimage
13. sep 2024

Pripravuj sa na porod co najlepsie. Pi caje, masiruj hradzu, jedz lanove semienka a mysli pozitivne. Porod je cely v hlave, takze sa nastav pozitivne a tes sa na dieta. Ked sa budes bat a budes v strese, tak tvoje telo bude stiahnute a ma byt uvolnene aby porod prebehol v poriadku. Tvoje telo totiz vie co ma robit od prirody, tak do toho nezapajaj hlavu a neblokuj ho.

lienka.7
13. sep 2024

@autorka za mna asi 3 veci... po prvé, necitat "hrozy" z internetu, keďže každý porod je iný. Po druhé, porodnik, na ktorého sa môžeš spoľahnúť (ano, porodis vždy a nejako, ako sa tu s obľubou píše, otázne je vsak ako), mne presne hovoril čo a ako, povzbudzoval ma... (na nezaplatenie, naozaj) a po tretie, osoba pri pôrode, ktorá ťa psychicky podpori, podrží, chytí za ruku... Mama, sestra, naj kamoska ak by chcela ísť... a potom co najviac sa uvoľniť a pokúsiť sa nestresovat. Aj keď viem, že sa mi to ľahko hovorí... ja tvrdím, ze to nie je strach, ale rešpekt 😉 drzim ti moc palce ✊🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre