Vaše skúsenosti s epidurálkou

soni111
28. aug 2020

Ahojte skúsenosti s epiduralkou???som prvorodicka a veľmi sa bojím pôrodu keďže som už jeden pôrod prežila v 20 tt ale bábo nežilo

denden77
28. aug 2020

@soni111 mam za sebou podobnu skusenost, vtedy mi epi nestihli dat.. o chvilu rodim a teda chystam sa uz z parkoviska porodnice hulakat, ze chcem epi 😁 drzim palec 🍀😊

soni111
autor
28. aug 2020

@denden77 no mňa to tiež čaká o dva mesiace a chcela by som ju len či mi ju dajú, keďže vraj nechcú dávať

denden77
28. aug 2020

@soni111 ked stihnes a nemas zdravotne dovody, pre ktore by sa nedalo.. preco by nechceli? to som este nepocula 🤔

ladybug138
28. aug 2020

Ahoj, ja som mala epi a bolo to super 🙂 nebolelo to skkeo vobec, kontrakcie som citila, ale velmi malo, jedina nevyhoda bola, ze mi to dost predlzilo porod a na konci aa to uz primarovi zdalo, ze to dlho trva a dostala som oxytocin asi na 10 minut, o tom sa radsej vyjadrovat nebudem 😂 ale mala bola vonku na dve kontrakcie...keby som mala este jedno dietatko, tak urcite idem do toho znovu...ja mam vysoky prah bolestivosti, ale porod ma prekvapil a som rada, ze som si epi dala...a treba si to pred porodom vybehat na are, u nas to funguje tak, ze ta musia aristi skontrolovat cca dva tyzdne pred a potom epi uz nic nebrani 🙂

miadi
28. aug 2020

@soni111 a to ta bolelo v 20tt ? Ja som rodila v 18tt a necitila jednu kontrakciu maly zo mna vyklzol ked som sa pohla na posteli ze zmenim polohu. To je este maly plod to by si dako extra nemala citit. Epidural je ok ty si ho musis v porodnom plane pytat. Mala som ho pri prvom porode ktory trval 37h po 32h som to vzdala a dala si pichnut epidural.len potom som 2h tlačila. Posledne som rodila bez epiduralu s vyvolavackou s oxytocin a poslednu hodku uz som teda chcela epi ale vraveli ze to nestihnu .. a tak som vydrzala ono to nebola ani tak bolest len taky strach ze to nedam a pocit ze ma roztrhne ze explodujem ale zas tlačila som len 9minut. Kludne si ten epidural dohodni ak mas moc strach ale ver ze to das aj bez Keby ti ho nestihli dat.

soni111
autor
28. aug 2020

@denden77 hej Neviem vraj sú za prirodzený pôrod

denden77
28. aug 2020

@soni111 porod s epiduralom je prirodzeny porod.. sekcia nie je prirodzeny porod 😎

soni111
autor
28. aug 2020

@miadi áno 3 dni som mala bolesti lebo mi ho vyvolavali až na 3 deň mi praskla plodova voda a 6 hodín trval pôrod v bolestiach nie takých verim ze ako pri pôrode ale boli bolesti.....po pôrode malej som ešte hodinu čakala zase ma napichli oxytocinom a rodila som placentu ...;)

soni111
autor
28. aug 2020

@denden77 tak vidíš snáď keď si dám zazmluvnit dr. Ktorého som mala aj predtým tak mi to dá lebo on je za ...

soni111
autor
28. aug 2020

@ladybug138 ja mám tiež vysoký prah bolesti ale proste už asi 3 týždne nad tym rozmyslam a bojím sa veľmi toho všetkého....:/

pribinak
28. aug 2020

@soni111 to som ešte nepočula. Ja som mala, nebol žiadny problém. Mne to veľmi pomohlo

caroline11
28. aug 2020

Ja som rodila bez epiduralky, ale môj pôrod bol veľmi rýchly vďaka aniballu. Veľa som o ňom čítala a nakoniec som si povedala, že ho vyskúšam. Samozrejme po porade s doktorkou. Prvé kontrakcie boli o 20 tej hodine a o 23:37 bol maličký na svete. Tiež som rozmýšľala, či dat epiduralku alebo nie,no vďaka cvičeniu s balonikom to šlo veľmi rýchlo. Pekne ti sprechodni pôrodné cesty. Druhýkrát by som tiež chcela ísť bez epiduralky, ale je to na tebe. Každá sme iná a každá ma iný prah bolesti. Tiež je zbytočné sa trápiť v bolestiach keď sa im môžeš vyhnúť epiduralkou. 🙄 Každopádne, aj druhýkrát, ak sa pošťastí.. Budem sa snažiť ísť bez nej. 🤗

soni111
autor
28. aug 2020

@pribinak takže odporucas?

soni111
autor
28. aug 2020

@caroline11 uvidíme no ako to bude nakoniec 🙂

pribinak
28. aug 2020

@soni111 no jasne. Načo sa trápiť, keď si dokážeš pomôcť.

miadi
28. aug 2020

@soni111 no nejak divne ti ho vyvolavali 3dni. Mne zistili ze stdiecko nebije a hnet ma prijali na porodne dali vyvolavacku 2x dole a za 8h bez bolesti sa otvoril cervix a praskla voda potom placentu som za par minut vytlačila. Podla mna mas z toho traumu a viac sa bojiš. Ak by ti Niekto robil problemy tak z psychickeho dovodu mas urcite narok na epidural hoci uplne normalne nanho mas pravo. Netrap sa dopredu bude to ok zvladnes to. Prajem ti rychli bezproblemovy porod a pevne nervy a krasne babo v naruči. Hlavne sa teraz nestresuj.

lucijalucy
28. aug 2020

Za seba odporúčam. Prvá aplikácia super pomohla, potom mi ešte 2x dopichávali kým som išla rodiť a to už mi menej účinkovalo. Ale dalo sa vydržať 🙂 Všetko sa dá vydržať pre toho malého človeka 🤗

soni111
autor
28. aug 2020

@miadi tak vraj každá žena to máme inak , kamoske tiež vyvolávali tam kde mne a v ten deň porodila

evkamotka
28. aug 2020

Moje: pri prvom nestihli pichnut, pri druhom sa snazili, dopichali cely chrbat kazdu jednu moznost a nedokazali zaviest. Takze 2x nic. Dvom kamaratkam dali a nezabrala. Dalsia mala na mieste zle vysledky krvi tak nedali.... Proste, neda sa na epi spoliehat :(

jannka89
28. aug 2020

Ja som mala prvý pôrod bez epiduralky, druhý s, a tretí by bol jednoznačne tiež s epiduralkou ;)

kataka10
28. aug 2020

@soni111 ja som mala epi a bolo to super. Velmi mi to pomohlo, nakolko som mala falosne kontrakcie uz 3 dni pred porodom. Takze som bola nevyspana a uz dost unavena. Ked som poslala svagrinej usmiatu fotku s babatkom po porode, odpisala mi, ze ani nevyzeram, ze som rodila. Ona rodila bez epi a dost sa potrapila. Navyse som cvicila s aniballom, takze ani nastrih nebol. Ja epidural odporucam.

vymazanasmejko25
28. aug 2020

@soni111 zamna takisto urcite 🙂 ale jedno si treba uvedomit bolesti budu stale 🙂 ale nebudu uz take prudke ale skor take tlakove bolesti 🙂

danusiatko
28. aug 2020

Ja som mala s epiduralom smolu, pichali na 2x, porod bol ok, bez bolesti, super. Ale potom, prepichli mi pri tom miechovy kanalik nejako zle a ja som sa nevedela postavit z postele, nemohla som malu ani na ruky zobrat, nemala som ziadnu stabilitu. O malu sa staral priatel, bol pri mne skoro stale a na noc mi ju museli zobrat, lebo by som k nej nevedela vstat. Bala som sa, ze budem na voziku. Potom mi urobil anesteziolog po asi 3 dnoch krvnu zatku, zoberu vam normalne krv a vpichnu do chrbtice a za hodinu som bola ok. Za tie 3 dni som myslela, ze sa zblaznim.

Je to aj v tom pouceni co podpisujete popisane. Mala som proste smolu. Je tomu uz cca 2.5 roka, ale chrbat ma trosku v tom mieste pobolieva, ale nic strasne. Mne ta krvna zatka pomohla hned, ale z toho co som v porodnici citala, niekomu pomozu az 3 a niekomu uz nepomoze nic.

Takze aj take skusenosti su. Ale porod bol naozaj bez bolesti, nazvala by som ho krasny, ani sitie neboli.

Drzim vam palce, nech sa vam nic take ako mne nestane.

andrejka1974
28. aug 2020

Ja som si dala epiduralju pri mojom poslednom porode a bol to najlepsi porod normal e som si povedala ze zom bola hlupa ze pri predoslych porodo h som si ju nedala bolesti boli u mna slabsie v noci rano ma pozrel doktor o 8.30 mi dali epidural a o 11.20 bola mala na svete rychlo hoci ma potrhala sili ma dlhsie ale aj vdaka epiduralke to bolo super bezbolest e urcite odporucam

1aduliatko1
29. aug 2020

Mala som ju pri oboch porodoch, za mna super vynalez. Nemala som ziadne vedlajsie neziaduce ucinky 🤗

sisa183
29. aug 2020

@caroline11 ahoj a nebola si vôbec zašívaná ani jeden steh ? 🙂 tiež zvažujem kúpu aniballu

kajka951
22. sep 2020

Mňa epi zachránila, vďaka nej som mala najkrajší pôrod a keby mi ktosi kázal zajtra idem kľudne zas na to..

caroline11
30. jan 2021

@sisa183 ahoj , nebola som tu veľmi dlho , neviem či ešte potrebuješ moju odpoved 😅 zasivana som bola , ale príde mi to tak , že v nemocniciach už nastrihnu automaticky 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre